Şimdi Ara

xeon e5 2670 ve gtx 1060 3 gb gta 5 performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni link ekledim

performans nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yessor -- 30 Mart 2017; 16:10:4 >

• afterburneri açtığınızda rivatuner simgesi de geliyor onu açarak fps gösterdiği alanı büyütün(onscreen display zoom).videoyu en az 720p çekin belki o zaman görebilir ve yorum yapabiliriz.çayır çimen yer bulun ve ayarları da gösterin 2-3 dakika olsun en az.daha düşük sistemlerde de oynanabiliyor bu oyun ama hangi ayarda kaç fps alıyorsunuz buna bakabiliriz yoksa sıkıntı var çalıştırmıyor diyeceğimizden değil.
  • Yukarıda arkadaşın dediklerini yapın önce. Yoksa videoda fps vs. o alan pek gözükmüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemen bakıyorum tesekkurler
  • https://youtu.be/pgfMOBTp0-U

Yeni linki attim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yessor kullanıcısına yanıt
    Neden 1060 3gb lik versiyonu aldınız merak ettim

Kendi kendine darboğaz yapıyor vram dan dolayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dogukans13524 D kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı bana yetiyor msa yı kapatınca 120 FPS ye geliyor ram e göre ayarlama yapıyorum iyi oluyor daha fazla para gereksix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yessor -- 30 Mart 2017; 21:21:6 >
  • sandy bridge tabanlı xenon cpu kullanıyorsunuz, GTA V de çoğu sahne tek çekirdek performansından oldukça etkileniyor gereksiz frame droplar düşük gpu kullanımları olabiliyor, şuan normalmiş gibi gelebilir oynadıkça rahatsız edici seviyeye ulaşabilir, birde ayarları yaptığınızda oyunu yeniden başlatmanız gerekiyor ki uygulansın, zaten ayar ekranında uyarıyı veriyor, çoğu ayar uygulanmadan devam etmişsiniz res atmadığınız için, bu işlemci yerine en azından oc yapabileceğiniz ve dolayısıyla single core performansını artırabileceğiniz bir cpu alsanız daha iyi olurdu, şuan oc li bir GTX1080 kullanıyorum ve o açtığınız kadar ayarı açamıyorum yani akıcılık rahatsız edici derecede düşebiliyor, benim şuan açtığım ayarlardaki GTA v de oyunun kendi vmem kullanım değeri 2500 civarında gösteriyor yani o kadarlık bir ayar açık ona rağmen şehir içinde 6900k+GTX1080 ile 100 ün altında fps alabiliyorum fullHD de, tabi herkezin akıcılık anlayışı farklıdır.

• Ekran kartı işlemciye göre yavaş kalıyor a oyunda hiç kasılma olmuyor 30 FPS olarak kaydettim ondan video öyle görünüyor olabilirmi ? Rx 480 8 GB deniyecegim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yessor -- 31 Mart 2017; 16:1:39 >
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    ''sandy bridge tabanlı xenon cpu kullanıyorsunuz, GTA V de çoğu sahne tek çekirdek performansından oldukça etkileniyor gereksiz frame droplar düşük gpu kullanımları olabiliyor''

Hocam yukarıdaki söyleminizden yola cıkarak soruyorum ben 2700K ile Gtx 1070 i kısıtlımı kullanıyorum Gpu Loadın gta 5 te %98 in altına düştüğünü görmedim oyun genelinde %98 e düşmesinide pcıe2.0 bağlıyorum
    bir 7700k ya kıyasla fps kaybım mutlaka vardır mutlaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

''sandy bridge tabanlı xenon cpu kullanıyorsunuz, GTA V de çoğu sahne tek çekirdek performansından oldukça etkileniyor gereksiz frame droplar düşük gpu kullanımları olabiliyor''

Hocam yukarıdaki söyleminizden yola cıkarak soruyorum ben 2700K ile Gtx 1070 i kısıtlımı kullanıyorum Gpu Loadın gta 5 te %98 in altına düştüğünü görmedim oyun genelinde %98 e düşmesinide pcıe2.0 bağlıyorum
    bir 7700k ya kıyasla fps kaybım mutlaka vardır mutlaka

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz bilmiyorum ama 3930k+ GTX1080 kombinasyonunda cpu kullanımı neredeyse %50 leri aşmamasına rağmen düşük gpu kullanımı çok sık oluyordu, şuan 6900k var ve fark hissedilir derecede.
  • B.M.W kullanıcısına yanıt
    1080 piksel butun ayarlar en sonda msaa 2x grass hight ta txa ve fxaa kapali gpu kullanimi arac icinde iken ara ara %95 lere dusuyor istisnai olarak fakat takilma hissi vermiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.