Şimdi Ara

Xeon E3 1240v5 nasıl bilirsiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Dell Ardıç başlıktaki işlemciye ve 8gb DDR4 2400MHZ rame sahip bir kasa var . Workstation olmasından kaynaklı Quadro K620 mevcut . Elbette işlemci hakkında biraz araştırma yaptım fakat karşılaştırmalar çok az , +8GB ram takviyesi ve ekran kartı değişimi ile sağlam bir oyuncu sistemine dönüştürebilir miyim ? Hali hazırda 1050Tİ bulunan bir laptopum var fakat kabak tadı vermeye başladı , 1080p High presetten biraz çıkmaya başladım diyebilirim . Fiyatlar şuan aşırı uçuk 1660Ti'ı gözüme kestirmiştim ama 2500 civarlarındalar . 8GB RX580 bu işlemci ile güzel dans eder mi ?

Birde not olarak K620 Lol'de 1050Ti'dan daha stabil , gerçekten ilginç .

• 1260L V5 islemciyi imzamdaki sistemde kullaniyorum. Sizdeki islemcimin Passmark degerleri (10374/2208) benim islemcinin (10218/2163) cok hafif ustunde. Kullandiginiz anakart itibari ile OC yapma durumunuz olmayacak. Islemciler i7 6700 dengi. Ben 4.35GHz OC ile 12250 multi ve 2547 single skoru olcmustum ki bu degerler 6700K'nin %10 ustu oluyor. Ama islemciyi baz halinde 1080Ti ile kullaniyorum. Soylediginiz ekran kartlarini cok rahat kullanirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 14 Haziran 2019; 21:6:22 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Sizin işlemci isimlendirme itibari ile daha hızlı duruyor aslında birde premium sedan gibi Long koymuşlar sanki :D

1080Ti ile memnunsanız zaten daha soruya gerek yok , bütçemin çok çok üstünde bir kartı besliyormuş .
  • SkörtılReyiz kullanıcısına yanıt
    Bendeki aslinda Lite surum. TDP 45W. Sizin islemcinin TDP degeri 80W.

Benim monitor 1440p ve 144Hz. Bundan dolayi yuk daha cok ekran kartina bindiginden darbogaz yasamiyorum.

Ama dedigim gibi elinizdeki islemci ile soylediginiz ekran kartlarinda bir sorun yasamamaniz lazim.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler sanırım RX580 yeterli olacaktır .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SkörtılReyiz kullanıcısına yanıt
    Bu islemci ile Passmark Performance testi CPU Mark Multithread ve Single Thread skorlariniz nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Bu islemci ile Passmark Performance testi CPU Mark Multithread ve Single Thread skorlariniz nedir acaba?
    En kısa sürede testleri buraya atarım

• FSB üzerinden yaklaşık %5 overclock yapabilirsiniz.
    Xeon 1226v3 işlemcimi voltaj artırmadan yaklaşık 3 yıl 106.5 FSB ile çalıştırdım.
    Performans artışını hissedersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarimpower

FSB üzerinden yaklaşık %5 overclock yapabilirsiniz.
    Xeon 1226v3 işlemcimi voltaj artırmadan yaklaşık 3 yıl 106.5 FSB ile çalıştırdım.
    Performans artışını hissedersiniz..
    Buna her anakart izin veriyor mu😂

• yarimpower kullanıcısına yanıt
    SkörtılReyiz kullanıcısına yanıt
    Bu işlemciler (V5 Xeon) C232/C236 çipsetli anakartlarda çalışıyor ve bildiğim kadarıyla değiştirilebilen tek ayar BCLK.Ama ona da her anakart izin vermiyor. Örneğin bendeki Asrock Fatality bu değişikliği yapabiliyor ve hatta bunun için ayrı bir donanımsal BCLK Engine var. Ama Asus anakart ise bu değişikliği yapamıyor. İşlemcinin CPU Multiplier hep sabit kalıyor. Artan BCLK ile birlikte bellekler de OC oluyor tabi ki. Konu sahibinin sistemi sunucu olduğundan anakartı ve BIOS'unun bu tarz işlemlere göre yapılmış olması da düşük bir ihtimal.
  • Asus Z97 Pro Gamer anakart ile kullandım.Fsb artırmaya her anakart izin vermeyebilir.
  • yarimpower kullanıcısına yanıt
    V3 Xeonlar H/Z gibi son kullanıcı çipsetli anakartlar ile kullanılaibliyor ancak Intel v5 Xeon'lar için ayrı bir yol izleyip C232/C236 çipsetler çıkardı. Bu işlemciler 6. Nesil olsa da H110/B150/Z170 gibi anakartlarda çalışmıyor ve sadece C serisinde çalışıyor. Onlarda da tek OC imkanı, sunan modellerde en azından, BCLK ile OC yapmak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.