Şimdi Ara

XDUOO X3 İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
2.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/xduoo-x3-%C4%B0ncelemes%C4%B0.10460/#post-171283

Merhabalar,
    X2 ile gönüllerde yer eden Xduoo firmasının çıkardıgı 100 dolar seviyesindeki dapı X3 incelemesi için karsınızdayım.
    X3'e gelen son güncelleme ile Türkçe dil desteği de gelmiş oldu.
    Türkçe'ye yer vermesinden dolayı Xduoo'yu tebrik ediyorum.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Pil: 3.7V / 1500mAh
    Ekran: 1.3-inç OLED ekran
    Malzeme: alüminyum alaşım
    Depolama: maksimum iki adet 128GB TF / Micro SD Kart
    Desteklenen Formatılar DSD, APE, PLAC, WAV, AIFF, ALAC, WMA, MP3, ACC, OGG
    Sample Rate Destek: DSD: 2.8224MHZ
    PCM: 16-24BIT / 44.1K-192kHz
    Çıkış gücü: 250mW (32Ω yük)
    Hat Çıkış seviyesi: 1.5V
    Frekans Tepkisi: 20Hz-20KHz (± 0.5dB)
    Kazanç: + 6dB
    Bozulma:% 0.002 (1 KHz)
    SNR: 112dB
    Uygun Kulaklık Empedans: 16Ω-150 ohm
    Çalma Süresi:> 8 saat
    Şarj Süresi: Hızlı şarj <2 saat, yavaş şarj <4 saat
    Boyutu: 105.5 * 45 * 14mm
    Ağırlık: 100g

paket

xDuoo X3
    USB kablosu
    Kullanım kılavuzu
    PicsArt_02-29-05.12.42.jpg PicsArt_02-29-05.14.05.jpg

MALZEME KALİTESİ

Xduoo x3, dikey bir diktörtgensi tasarıma sahip. Plastik yerine alüminyum kullanılması hoş olmus.Ele oturması iyi.Arka yüzey yere düşmeleri önlemek için tırtıklı bir yapıda oldugundan parmak izi/kir tutabilmekte.
    Ben malzeme kalitesini bu fiyat seviyesi bir ürün için başarılı ve de yeterli buldum.
    Tuşların basım hissiyatı iyi seviyede, tuşların konumu ilk başta karışık gelse de zamanla alışıyor insan.

Xduoo x3 oled bir ekrana sahip, ekran parlaklığı yeterli bir düzeyde.Son gelen V.1.1. Güncellemesi ile menü geçisleri eskisine oranla hızlandı.
    Ben eskiden kalma alışkanlıgımla müzikleri parçalar bölümünden degil de, folder/hafıza kartından klasör klasör oynattığımdan aradıgım şarkıyı bulmak pek sorun olmuyor.Yazılımda eksik noktalar var, Cue destegi ayrı bir menü başlıgı altında.

X3'ün altında kulaklık ve line out/amfi giriş/çıkışları var.
    Sağ yan tarafta ses açma/kısma tuşları,2 adet microsd hafıza kartı girişi ile reset yeri var.
    Üst tarafta usb şarj yeri.
    Sol yan tarafta cihaz kilidi açma/kapama dügmesi var.
    PicsArt_02-29-05.18.00.jpg PicsArt_02-29-05.17.36.jpg PicsArt_02-29-05.16.33.jpg
    PicsArt_02-29-05.15.19.jpg
    PicsArt_02-29-05.17.01.jpg
    X3'ün üstünde açma/kapama tuşu, Menü tuşu, ESC/geri tuşu, prew/next şarkı geri/ileri alma tuşlarıyla play/pause şarkı başlatma/durdurma tuşu var.

SES KALİTESİ

Xduoo X3, nötrün hafif sıcagında çalan bir ses karakterine sahip.
    Açık çalan playerler sınıfına dahil edebiliriz X3'ü.
    X3'de herhangi bir EQ ayarı yok.
    İki türlü gain/ses yükseklik ayarı var X3'ün.
    Gain 0 Ve +06.
    +06'da ses 0(sıfır) gaine göre epey güçlü çıkıyor.
    Yüksek seslere çıktıkça sesde yapaylık ve de dijitallesmeler olabilmekte.
    X3'ün son sesi 100volüm.Bütün dapların yüzde 90 ses seviyesinde yanlış ve de saçma çaldıgını varsayarsak, x3'de 70-80 volümü gecmemek lazım bence.Ben 70/75 volüm arasında pek yapaylık sezmedim ama 80'in üstüne çıktığımda X3'ün güçlü ses çıkışının kontrolden çıktığını gözlemledim.

Xduoo X3, ortalama derinliğe kadar inebilen bir alt bass/bass yapısına sahip.Midbass ve subbas olarak bence yeterli bir vurguya sahip.Basslar, öne cıkıp midleri gölgelemiyorlar.
    Yine X3, parçadaki büyük alt bass/bass vuruşlarını yeterli bir vurguda hissettirirken, aradaki diger vuruşları uzatmadan hızlıca geçiyor.Bass hızı olarak iyi seviyede olsa da, alt bass derinligi/dinamizmi bakımından ortalamayı tutturan bir düzeyde X3. Eger elinizdeki kulaklık potansiyel basslara sahipse, X3'ün altbasslarını derinlemesine az da olsa uzatabilmek mümkünse de, kulaklık ortalama basslara sahipse varolan alt bass/bass derinlik ve düzeyi yeterli gelmeyebilir.
    X3'ü yapay basslı ve enstrüman basslı muziklerde test ettim,gördüm ki X3, gerçek enstrümanlardaki bassları(davul/bass gitar/kontrbass v.s.) vermede yapay enstrümanlı müziklerdeki basslara göre daha başarılı.
    Yine X3'deki yüksek seslerde olusan yapaylıgı önlemek icin sıcak/gövdeli bir kulaklıkla dinlenilmesini tavsiye ederim.

Xduoo x3'ün bence en iyi ve fiyatının üstünde oldugu yer/frekans midlerdir diyebilirim.
    X3, hafif sıcak ve de dogal bir mid/vokal-enstrüman sunumuna sahip.
    X3'ün mid konumu için diger frekanslara göre biraz önde tanımı kullanılabilir.
    X3, temiz/kaliteli ve doğala yakın midlere sahip.Özellikle gerçek enstrüman seslerini vermede fiyatına göre başarılı denebilir.
    Vokallere gelirsek, erkek vokaller sahip oldukları bariton frekanslardan dolayı, soprano frekanslı kadın vokallerden daha gövdeli ve başarılı bir bicimde sunulmakta.
    Bunun sebebi, X3'deki üst mid-tiz aralık frekansının dar tutulmasından kaynaklanan parlamalar.Erkek vokaller bariton'dan dolayı bu zor bölgeyi sorunsuz gecerken, kadın vokallerse sopranoluk'tan dolayı bu bölgede; eger müzik de hızlı ve enstrümanlar çoksa, geri vokallerde kadınsa iki defa parlamaya yakalanabilmekteler.

Xduoo X3, fiyat seviyesine uygun temiz bir tiz sunumuna sahip.
    Tizler,kolayca ayırtedilebiliyorlar.
    Uzama ve şiddet olarak ortalama seviyedeler diyebilirim.
    Metalden hareket edersem,alt ziller tane tane ve ayirtedilmelerinde sorun yok, alt zillerde tiz yapışmasına pek denk gelmedim ben.
    Aynı anda vurulan sag ve sol üst zil vuruşlarında yapışmalar ve ani patlama durumları olabiliyor.
    Sert ve tekli üst zil vuruslarinda siddet ve ayirtedilebilirlik olarak pek bir soruna rastlamadim.
    Gitar distorsiyonlarında da iyi buldum x3'ü ben.
    Klasik müzikdeki piyano/flüt/trompet seslerine gelirsek, özellikle üst mid-tiz darlıgından dolayı parlamalar olabilmekte.Eğer piyanonun baskın olduğu jazz ya da konçerto dinleniyorsa, kayıtta da sibilans varsa, ortaya çıkan parlamalara dayanmak zor olabiliyor bazen.Üst ve sert piyano notalarında sibilansa düşmeyen dap ve kulaklık azdır zaten.Bu konuda daha önce dinlediğim ve üst mid-tiz frekansı çok geniş tutulan hifiman he560ı tek geçerim.Parlamaya düşüremediğim bu alanda belki de tek alet oldu he560.

Sahneye gelirsek, X3ün sahnesi için genişlik ve derinlik için dar tanımını kullanabiliriz.Bu dar sahne az enstrümanlı akustik/pop ve yapay enstrümanlı elektronik gibi müziklerde sorun olmasa da klasik/jazz gibi çoklu enstrümanlı müziklerle metal gibi hızlı müziklerde enstrüman ayrımı/ayırtedilebilirliği gibi noktalarda belli sorunlara yol açabiliyor.Enstrümanlar çoğaldıkça aralarındaki boşluklarda azaldığından sahnede basıklık ve daralma gibi durumlar oluştuğundan ferahlık ve de keyif alma hissiyatı da azalmış oluyor.

PicsArt_02-29-05.12.15.jpg
    ((RefuserQ ile ekim 2015de izmirdeki ilk buluşmamıza katılan X3 ve diger dap kardesleri ))

dapların dünyasına dx50 ile girip arada hm801,ak100ii,dx90,dx80,Qls qa360a varana değin epey dap dinledim.Aradan geçen zaman içinde özlediğim tek dap sahip olduğu tınısı,başarılı alt bass/bass ve tiz dengesiyle Hidizs ap100 oldu.

incelemeyi okuyan bütün arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
     XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ XDUOO X3 İNCELEMESİ

• Xduoo x3 ile ath cks 99 nasıl olur? Veya hangi kulaklık önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel inceleme için çok teşekkürler...
  • Cihazı kullanıyorum. Gayet güzel. Aracımda auxtan ses veriyorum. Tweeterlara biraz fazla ssss sesi yolluyor müzik çalmazken. Cep telefonu çok çok az gönderirken bu fazla yolluyor sebebini anlamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.