Şimdi Ara

XBOX360 SÜREKLİ SORULAN SORULAR & KAPSAMLI CEVAPLAR (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.254
Cevap
31
Favori
393.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar xbox 360 oyunlarında pal ntsc ayrımı var mı? (mesela pal makine ntsc oyun oynatır mı yada tam tersi)eğer ayrım var ise ntsc-u ve ntsc-j ayrımı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

arkadaşlar xbox 360 oyunlarında pal ntsc ayrımı var mı? (mesela pal makine ntsc oyun oynatır mı yada tam tersi)eğer ayrım var ise ntsc-u ve ntsc-j ayrımı olur mu?

Evet oyunlarda bölge ayrımı mevcut.Fakat oyunun bölge kiliti yoksa her bölgede çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35

Gamertag'ımı değiştirmek istiyorum ve 800MS Point karşılığında bunu yapabiliyorum. Peki gamertag değiştiğinde tüm achievment sıfırlanıyor mu?

Hayır sadece isim değiştirildiği için sıfırlanmaz.
  • bi sorum daha vardı sormayı unuttum makine divx oynatıyor mu? flash bellekten denedim ama xbox live uptade gibi bişeyler yazıyordu update edince oluyor mu? xbox 360 yeni aldım şu live olayını hiç kurcalamadım daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

bi sorum daha vardı sormayı unuttum makine divx oynatıyor mu? flash bellekten denedim ama xbox live uptade gibi bişeyler yazıyordu update edince oluyor mu? xbox 360 yeni aldım şu live olayını hiç kurcalamadım daha.

Evet update ile izleyebilirsin fakat.Altyazıları önceden pc de gömmen lazım.
  • Xbox'ımı satışa çıkardım. Bana şöyle bir soru geldi ne cevap vereyim:

"kardeş x box ınla ilgileniyorum bişi sorucam
    konsol hareket algılayıcılımı yane kolsuz kontrolü varmı"
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadheerjahn

Xbox'ımı satışa çıkardım. Bana şöyle bir soru geldi ne cevap vereyim:

"kardeş x box ınla ilgileniyorum bişi sorucam
    konsol hareket algılayıcılımı yane kolsuz kontrolü varmı"

xbox360 da şu an için hareket algılama teknolojisi yok ileride natal ile hareket algılama teknolojisi gelecek
  • 1) 2009 3. ay ve 5. ay üretilmiş jasper boardların arasında bir fark var mı?
    2) jasper boarda ek fan(soğutma mod) taktırmamı önerirmisiniz? zararı olur mu?
    3) dahili hafızanın 256 mb ya da 512 mb olduğunu nasıl anlarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the breaking_point -- 13 Ağustos 2009; 1:13:09 >
  • 1,51 FWLİ MAKİNAMLA LİVE BAĞLANSAM DİVX İÇİN BANLANMA OLASILIĞIM NEDİR?VE BU CİHAZ ÜZERİNE TAKILAN WIRELESS ADAPTER ÇOK GEREKLİMİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdertyan

1,51 FWLİ MAKİNAMLA LİVE BAĞLANSAM DİVX İÇİN BANLANMA OLASILIĞIM NEDİR?VE BU CİHAZ ÜZERİNE TAKILAN WIRELESS ADAPTER ÇOK GEREKLİMİ?

1.51 in live'da 1.5 fw den farkı yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: the breaking_point

1) 2009 3. ay ve 5. ay üretilmiş jasper boardların arasında bir fark var mı?
    2) jasper boarda ek fan(soğutma mod) taktırmamı önerirmisiniz? zararı olur mu?
    3) dahili hafızanın 256 mb ya da 512 mb olduğunu nasıl anlarım?

1)bilmiyorum
    2)1. ay üretim jasper kullanıyorum soğutma var bu xbox kendi soğutmasıyla güvenilir bir alet değil
    3)kutusunun üstünde yazması lazım
  • Acilen Xbox Live 3 Aylık gold Üyeliğini
    Hangi Sitelerden Alablirim Hemen Gönderen..?

Maximus 20 dolar
    Cheapxboxlivicodes 10 Euro?

Hngisinden almalıyım
  • süper olmuş ellerinize sağlık geçen gün arcade aldım ilk xboxum sizden öğreniorum herşeyi ama bi sorunum var size göre basit olsada controllerı tanıtamıyorum controllerın üstünde küçük bi tuş var ona basıorum bi de xboxn üstünde ufak bi tuş var birlikte onlara basıorum ışık yuvarlark bi şekilde dönüo 1 dk falan ama sonra sabitlenmio nasıl olur bana yardım eder misiniz ???????
  • Benimde sorularım olacak şimdi 87 sayfayı okumam pek mümkün olmadı.Birkaç sayfasını okudum tabi anlamadığım için gerisini okumadım.Ben bu xbox u ilk facebookta üstün teknoloji de gördüm herhalde 4-5 yıla buda çıkar demiştim...Sonra oyun konsolu almak istedim konsolları araştırdım.Ps3 ü direk eledim ççünkü hep aynı futbol,araba yarışı falan ateri gibi geliyor bana.Neyse bugüne kadar aklımda nintendo wiiyi almak vardı.Ama hep aynı hep aynı sıkılırım kesin diyordum.Bir kol vee hep aynı şeyler tenis,golf falan.Bugünde youtubeyi gezerken şansa gördüm sonra facebookta gördüğüm reklam xbox360 reklamıymış çok sevindim...Benimde sorularım başlangıçta hiçbilmeyen birisinin sorucağı sorular gibi.Temel birkaçını sorayım.

İlk olarak tabiki bütcem yeter mi diye

-Xbox360 ın fiyatı ne kadar ?
    -Xbox360 nedir ? (mesela reklamında ki gibi uzaktan oynanır mı yoksa ps gibi kolları mı var)
    -Oyunları çok mu az mı ?
    -Oyunlarının fiyatları ne kadar ?
    -Dilinde yani oyunları Türkçe olan var mı? Benim reklamında gördüğüm sanırım japoncaydı.Yani o adam mesela bizimle Türkçe konuşabilecek mi?

Şimdilik sorularım bunlar sorularıma yuh diyebilirsiniz ama bende ilkkez öğrenicem.Cevaplarsanız sevinirim yeni konu olark açmak istemedim.
    ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord19_86

süper olmuş ellerinize sağlık geçen gün arcade aldım ilk xboxum sizden öğreniorum herşeyi ama bi sorunum var size göre basit olsada controllerı tanıtamıyorum controllerın üstünde küçük bi tuş var ona basıorum bi de xboxn üstünde ufak bi tuş var birlikte onlara basıorum ışık yuvarlark bi şekilde dönüo 1 dk falan ama sonra sabitlenmio nasıl olur bana yardım eder misiniz ???????

xbox360 in üzerindeki sinyal tuşundan konsolda da var eğer doğru tuşlara basıyorsanız tanıması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHKAR_LORD

Benimde sorularım olacak şimdi 87 sayfayı okumam pek mümkün olmadı.Birkaç sayfasını okudum tabi anlamadığım için gerisini okumadım.Ben bu xbox u ilk facebookta üstün teknoloji de gördüm herhalde 4-5 yıla buda çıkar demiştim...Sonra oyun konsolu almak istedim konsolları araştırdım.Ps3 ü direk eledim ççünkü hep aynı futbol,araba yarışı falan ateri gibi geliyor bana.Neyse bugüne kadar aklımda nintendo wiiyi almak vardı.Ama hep aynı hep aynı sıkılırım kesin diyordum.Bir kol vee hep aynı şeyler tenis,golf falan.Bugünde youtubeyi gezerken şansa gördüm sonra facebookta gördüğüm reklam xbox360 reklamıymış çok sevindim...Benimde sorularım başlangıçta hiçbilmeyen birisinin sorucağı sorular gibi.Temel birkaçını sorayım.

-Xbox360 nedir ? (mesela reklamında ki gibi uzaktan oynanır mı yoksa ps gibi kolları mı var)
    -Oyunları çok mu az mı ?
    -Dilinde yani oyunları Türkçe olan var mı? Benim reklamında gördüğüm sanırım japoncaydı.Yani o adam mesela bizimle Türkçe konuşabilecek mi?

Şimdilik sorularım bunlar sorularıma yuh diyebilirsiniz ama bende ilkkez öğrenicem.Cevaplarsanız sevinirim yeni konu olark açmak istemedim.
    ..

xbox360 3 model olarak bulunur arcade pro elite arcadeler 500 tl civarı bulunabilir pro lar 600 tl eliteler 750 tl civarı ama eliteler şu an hala falcon board satılmakta pro ve arcadeler jasper board olarak satılıkmaktadır
    xbox360 bir oyun konsoludur atari playstation wii gibi bir oyun konsoludur wireless kontrolleri vardır uzaktan oynanaır 2 kablo ile kablo bütün kablo ile olan işini halleder
    oyun yelpazesi oldukça geniştir pc ye çıkan oyunların neredeyse tamamı çıkar bu konsola
    Türkiye de resmi olarak satılmadığı için türkçe dil desteği yoktur.Türkiyeden alacağınız için garantisi yoktur.Oyunların çok azı türkiyede satılır bulursanız da fahiş fiyattan satılır konsol küçük bir yazılımla kopya çalıştırabilmektedir.ayrıca hd görüntü vereceği için eğer hd görüntüleyebilecek tv niz ya da monitörünüz yoksa almanızı tavsiye etmeyeceğim konsoldur.
  • Hangi Sitelerden Live Üyelik yada Ms points alabilirim nereler güvenlidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AxiRyzz

Hangi Sitelerden Live Üyelik yada Ms points alabilirim nereler güvenlidir?

bazı arkadaşların maximus an aldığını duydum e posta olarak gönderiyorlarmış kodu korgo felan yokmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHKAR_LORD

Benimde sorularım olacak şimdi 87 sayfayı okumam pek mümkün olmadı.Birkaç sayfasını okudum tabi anlamadığım için gerisini okumadım.Ben bu xbox u ilk facebookta üstün teknoloji de gördüm herhalde 4-5 yıla buda çıkar demiştim...Sonra oyun konsolu almak istedim konsolları araştırdım.Ps3 ü direk eledim ççünkü hep aynı futbol,araba yarışı falan ateri gibi geliyor bana.Neyse bugüne kadar aklımda nintendo wiiyi almak vardı.Ama hep aynı hep aynı sıkılırım kesin diyordum.Bir kol vee hep aynı şeyler tenis,golf falan.Bugünde youtubeyi gezerken şansa gördüm sonra facebookta gördüğüm reklam xbox360 reklamıymış çok sevindim...Benimde sorularım başlangıçta hiçbilmeyen birisinin sorucağı sorular gibi.Temel birkaçını sorayım.

-Oyunları çok mu az mı ?

..

Sayın powerring cevaplamış ancak farklı kişilerden yanıt bulursanız içinize daha iyi sineceğini düşünerekten bende cevaplamak istedim.

- Xbox 360 fiyatları modeline göre değişir. Şu an 3 farklı modeli mevcuttur. Arcade modeli(oyun konsolu, 1 oyun kolu, analog görüntü ve ses kablosu ve dahili 256Mb hafıza), Premium\Pro modeli(oyun konsolu, 1 oyun kolu, dijital görüntü ve ses kablosu, ethernet kablosu, kulaklık\mikrofon ve 20Gb hard disk) ve Elite(oyun konsolu, 1 oyun kolu, dijital görüntü ve ses kablosu, Hdmi kabosu, ethernet kablosu, kulaklık\mikrogon ve 120Gb hard disk ayrıca tüm bileşenleri siyah renktedir). Arcade modeli Türkiyede 500TL civarında, Pro modeli 650 TL Civarında ve Elite modeli 750TL civarında satılmaktadır. 3 modelde aynı işi görür ancak farkları sadece içeriklerindedir.

- Xbox 360 Microsoft firması tarafından 2005 yılında piyasaya sürülen yeni nesil oyun cihazıdır. Son yıllarda adı sürekli geçen next-gen ve HD terimleriyle uyumlu, üst düzey grafikli oyun oynatmaya yarar. Play Station' ın aynısıdır. Play Station gibi uzaktan wirelessli oyun kolları mevcuttur ve yattığınız yerden oyun oynayabilirsiniz.

- Şu an için en geniş oyun yelpazesi Xbox 360 dadır. Bilgisayarlara çıkmayan bir sürü oyuna sahiptir ve şu ana kadar çıkmış oyunların hepsini oynamak neredeyse imkansızdır.

- Oyunlarının fiyatı eğer orjinal kullanacaksanız tam bilmiyorum ama 80-100TL civarıdır ve genelde yurtdışından sipariş verilir. Ama orjinal değilde korsan dvd kullanacaksanız 2.5TL ile 10 TL arasındadır.

- Şu ana kadar Türkçe konuşmalı hiç bir oyun çıkmadı ve bundan sonrada çıkması çok zor. Bunun nedenleri forumun çeşitli yerlerinde olsada kabaca ülkemizin bulunduğu ekonomik ve sosyal durum bunun sebebidir.

Ayrıca Xbox 360 resmi olarak Türkiyede satılmamaktadır. Bizlerin kullakdıkları konsollar hep yurtdışından gelmedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MâxeLL -- 15 Ağustos 2009; 13:23:02 >
  • Hmm çok teşekkürler sorularımın cevaplarını gayet detaylı aldım.Ama soru soruyu doğuruyor :) Birkaç soru daha takıldı kafama.Bu arada Elite almaya karar verdim nede olsa uzun süreli kullanım istiyorum almışken iyi olsun.

-Ben şimdi reklamlarında mesela bir bayan araba sürüyor uzaktan sanki direksiyon elinde gibi ekranda kendisi de çıkıyor.Böyle mi yoksa Ps3 gibi ateri kolları gibi kolları var ordanmı oynuyoruz.Açıkçası Ps3 üde bilmiyorum diyebilirim ama yakın akrabalarımda var ve kollarla futbol,araba yarışı oynuyorlar.Benim istediğimde uzaktan olsun haraketimi algılasın yani sanki oyunun içinde gibi olmak istiyorum.Bu mevcut mu? Yani oyunları haraket algılıyor mu ?

-Birde banlanmak konusu var ben biraz okudum ama anlamadım yani mesela kopya oyunları algılayınca banlanıyor ve daha sonra konsol açılmıyor mu?

Şimdilik sorularım bunlar öğrenmeye başladıkça yeni sorular takılıyor kafama şimdiden teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.