Şimdi Ara

xbox360 alıcağım ama yardımınıza ihtiyacım war.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar haftaya bi iş için yurtdışına çıkacağım ve gelirken 1tane xbox360 ve birtane wii almayı planlıyorum.yanlız kafama takılan birkaç soru war cevaplarsanız sevinirim.
    1)bu 3 kırmızı işık problemi çok makinada çıkıyormu.çıkmasının nedenleri nelerdir?bu alet ilk alındığında çünkü günde 5-6 saat oynanır bu olay 3kırmızı işığın çıkmasına neden olabilirmi?illa makinaya birde fan alınması lazımmı?
    2)xbox'un oyunları izmir'de rahatça bulunurmu yoksa yurtdışındanmı getirtmek lazım.
    3)core sistem almayı planlıyorum yanlız anladığım kadarı ile oyunları save etmem için bide memory card almam lazım.Türkiyede bu memory cardlar satılıyormu?satılıyorsa nekadara satılıyor?
    4)ps3 ile xbox360'ın arasında ne gibi farklar war ps3 çokmu üstün xbox360 dan yada xbox360 ın ps3 ten üstün özellikleri nelerdir?
    5)xbox 360 kullanan arkadaşlar makinelerinizden memnunmusununz?size göre olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?
    bu sorularıma cvp yazarsanız çok sevinirim çünkü sizden aldığım bilgiler doğrultusunda bu makineyi alıcağım.

-edit-
    birde arkadaşlar yazmayı unutmuşum duty freeden alıcağım için uluslararası garantisi olcak ve her nekadar türkiyede desteği olmasada makinanın başına birşey geldiği zaman Türkiye'deki microsoft merkezlerinden birisine götürsem bana yardımcı olabilirlermi?

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chef1119 -- 7 Aralık 2006; 11:27:29 >

• selam arkadasım...

1 - ilk uretimlerde problem vardı ama sans işiydi birazda...cogu zaten kullanıcı hatasından kaynaklanıyordu..ben yeni aldım 2006 08 07 tarihli hiçbir sogutucu kullanmıyorum ..sıcaklık abartılı degil ... ısınmadan kaynaklanan 3 kırmızı ısık için sogutucu fanlar satılıyor alabilirsin... ben kullanmıyorum ama alacam bir tane

2- izmir i arastırman gerek..gitti gidiyor vs sitelerde 2. el oyun bulup ucuza alabilirsin..yada internetten alcaksın..bu konu ile ilgili konular var

3- core alma ... zaten premium ile gelen aparatları alsan bir core parası daha cıkıyor nerdeyse... almısken premium al...

4 - bu konu hakkında bir sey demiyorum cunku bilgi almak istemissin tartısma yaratmayalım.. sen hangisini almak istiyorsan onu al..ben xbox ın oyunlarını seviyorum ondan xbox tercihimdir...

5 ben yeni aldım ama tek kusur yok ..aksam cd ile problem yasadım o kadar ... o da cd kaynaklanıyor buyuk ihtiamlle... zaten hersey oturmus takır takır işliyor..

edit : makineyi fw yaptırmayacaksın içi açılmamıs olacak yanii.. .ancak tr ye gelişi olmadıgından garanti dısı sayılabilir tam bilmiyorum ...

ii oyunlar

• cevabın için teşekkür ederim ysfclk bu arada premium paket için 680 ytl nasıl bir fiyat?
  • ben 400 euro ya aldım ... 3 aylık live uyelik 2 wireless controller 2 oyun ... 350 euro ya geliyor ii fiyat bence.yanında bir kac bir sey verse fena olmaz....gelirkende bir kac oyun al ... oyun sıkıntısı cekme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysfclk -- 7 Aralık 2006; 12:21:52 >
  • .....arkadas yukarıda yeterınce acıklamıs,bende bır kac cumle ekleyım..ben buyuk ps fanı olmama ragmen,xbox da lıve denılen bır mucıze varkı,sırf bunun ıcın ben yenıden makıne getırttırdım
    .....core paket alma bence.kablosuz kol olayı cok asmıs.kesınlıkle premıum derım
    .....al 360 nı doya doya oyna...eger senı tatmın etmezse satarsın olur bıter ki hic zannetmıyorum..
    .....oyun olarak da gow u al olsun bıtsın...hatta bana da getır bır adet gow...tabı mumkunse...
  • kralemre yaw bir gece pgr3 oynayalım ...bir turk denk gelmez mi yaw ..pgr3 de kendine guvenenlerr haberleşelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysfclk

kralemre yaw bir gece pgr3 oynayalım ...bir turk denk gelmez mi yaw ..pgr3 de kendine guvenenlerr haberleşelim

ne demek...aksam gel...ama pgr de cok ıddalı degılım...lost planetta tanımam ama ona göre...
  • lost planet live yayınlanan demo mu ... onu indiriyim aksam o zaman yarın oburgun oynarızz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysfclk

lost planet live yayınlanan demo mu ... onu indiriyim aksam o zaman yarın oburgun oynarızz

tamam ındır gel..karlara gomeyım senı
  • Arkadasım garanti belgesi sayılmaz cünkü ülkemizde goturcegin bir X box 360 yetkilisi yok yani resmi degil.

Yurt dısından alıcaksan Premium Paket al olsun bitsin en güzeli.

Kırmızı ısık olayı 2006 Mart sonrası üretimler azaldıgı soyleniyor artık sans diyelim kısmetine ne gelirse.Ysfclk arkadasım kullanıcı hatası demissinde makinalarda üretim hatası var bunun neresi kullanıcı hatası.

Ps3 X box 360 olayına ise girmeyelim yoksa konu bambaska boyutlara tasınır

Makinadan memnun kalırsın cünkü baya güzel oyunları nede olsa Next Gen bir konsol ve kaliteli oyunlara sahip.
  • ben geçen hafta sonu aldım xbox 360 ı
    aslında benim oğlum oynuyor daha çok
    grafiklere hasta olduk diyebilirim
    ps dreamcast ps2 derken en çok ps2 ile oynuyorduk tabii ki pes6 tam süper oyundu ha
    bunda pes6 yı malesef ntsc makinemde oynayamıyoruz
    ancak xbox live gerçekten mükemmel bir olay.
    20gb ı bir hafta olmadan demolarla doldurdum netten.
    cumartesiden beri hiç kapanmadan çalışıyor.
    mayısta çıkmış bir model
    ısınma diye bir şey yok (dilimi ısırayım)
    tabii yatık bir şekilde televizyon altlığında sağı solu havadar bir şekilde duruyor.
  • Xbox 360 al abi öneririm o fiyata o kaliteyi o live başka yerde mumla arasan bulamazsın
    Next-Gen Forever Xbox 360
    Benim xbox 360 geliyor...
  • Türkiye'nin duty freesinden mi alcan bide duty free'de fiyatı nedir ? Pal mı Ntsc mi ?
  • Abi benide amerikaya götürsene direk seatleye gidelim microsoftun kendi binasından alalım
  • bütün herkese cevapları için çok teşekkür ederim.ürünü norveç'ten alıcağım ya tax free yazan dükkanlardan alıcağım yada oslo'daki havalimanının duty freesinden alıcağım.ürün pal.fiyatıda 2.950 kron'a buldum ama ürünü norveçten alıcağım için gümrükte o üründen alınan vergiyi geri alıcağım. bu arada oyunları online oynamak için microsofta belli bir ücret ödüyormuyum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: chef1119

bütün herkese cevapları için çok teşekkür ederim.ürünü norveç'ten alıcağım ya tax free yazan dükkanlardan alıcağım yada oslo'daki havalimanının duty freesinden alıcağım.ürün pal.fiyatıda 2.950 kron'a buldum ama ürünü norveçten alıcağım için gümrükte o üründen alınan vergiyi geri alıcağım. bu arada oyunları online oynamak için microsofta belli bir ücret ödüyormuyum?

Microsoft Live online için Gold üyeliği var yıllık 49 dolara istediğin kadar oynayabilirsin 1 yılda sonra tekrar alırsın ayrıca gittigidiyorda bulabilirsin gold üyeliği ve korsan oyun kullanırsan Live olmaz Microsoft seni banlar bir daha Live oynayamazsın çipli olmasın dikkat et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RafiQ_Shia -- 7 Aralık 2006; 16:59:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: macrolight

quote:

bütün herkese cevapları için çok teşekkür ederim.ürünü norveç'ten alıcağım ya tax free yazan dükkanlardan alıcağım yada oslo'daki havalimanının duty freesinden alıcağım.ürün pal.fiyatıda 2.950 kron'a buldum ama ürünü norveçten alıcağım için gümrükte o üründen alınan vergiyi geri alıcağım. bu arada oyunları online oynamak için microsofta belli bir ücret ödüyormuyum?

Microsoft Live online için Gold üyeliği var yıllık 49 dolara istediğin kadar oynayabilirsin 1 yılda sonra tekrar alırsın ayrıca gittigidiyorda bulabilirsin gold üyeliği ve korsan oyun kullanırsan Live olmaz Microsoft seni banlar bir daha Live oynayamazsın çipli olmasın dikkat et

Dostum yanlış bilgi veriyorsun suan banlama diye bişey söz konusu değil takı takır oynuyoruz

• arkadasım mutlaka al bence,bende gecen hafta cuma gunu aldım,bir turlu karar verememiştim ps3 mu yoksa xbox360mı ama iyiki xbox360 almışım saten gears of warı oynıyınca anlıcaksın ne dedigimi,

3 kırmızı ışık hatasına gelince daha cok kullanıcı hatalarından oluyomuş kendi kendinede veriyor ama şans işi olursada istanbulda yapan yerler var
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tacmahal

quote:

Orjinalden alıntı: macrolight

quote:

Dostum yanlış bilgi veriyorsun suan banlama diye bişey söz konusu değil takı takır oynuyoruz

Benim xbox 360 editörünün dediklerini yazdım benim xbox 360 olmadı çok yakında olacacak
    takır takır oynayabilirsin acaba şans mı ? bende merak ettim çünkü

• quote:

arkadaşlar haftaya bi iş için yurtdışına çıkacağım ve gelirken 1tane xbox360 ve birtane wii almayı planlıyorum.yanlız kafama takılan birkaç soru war cevaplarsanız sevinirim.
    1)bu 3 kırmızı işık problemi çok makinada çıkıyormu.çıkmasının nedenleri nelerdir?bu alet ilk alındığında çünkü günde 5-6 saat oynanır bu olay 3kırmızı işığın çıkmasına neden olabilirmi?illa makinaya birde fan alınması lazımmı?
    2)xbox'un oyunları izmir'de rahatça bulunurmu yoksa yurtdışındanmı getirtmek lazım.
    3)core sistem almayı planlıyorum yanlız anladığım kadarı ile oyunları save etmem için bide memory card almam lazım.Türkiyede bu memory cardlar satılıyormu?satılıyorsa nekadara satılıyor?
    4)ps3 ile xbox360'ın arasında ne gibi farklar war ps3 çokmu üstün xbox360 dan yada xbox360 ın ps3 ten üstün özellikleri nelerdir?
    5)xbox 360 kullanan arkadaşlar makinelerinizden memnunmusununz?size göre olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?
    bu sorularıma cvp yazarsanız çok sevinirim çünkü sizden aldığım bilgiler doğrultusunda bu makineyi alıcağım.

-edit-
    birde arkadaşlar yazmayı unutmuşum duty freeden alıcağım için uluslararası garantisi olcak ve her nekadar türkiyede desteği olmasada makinanın başına birşey geldiği zaman Türkiye'deki microsoft merkezlerinden birisine götürsem bana yardımcı olabilirlermi?

saygılar

Şöyle diyeyim türkiye'de xbox yasal olarak satılmadığı için hiçbir Microsoft bayisindede xbox teknisyeni ve teknik servisi yok.Yani uluslararası garanti ,burada yetkili servis olmadığı için geçerli değil.Bu yüzden bir sorun olursa türkiyede yasal olarak tamir ettirmen şu anda mümkün değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.