Şimdi Ara

Xbox Yükleme Durdu Hatası Ana Konu (0x87e0000f) / Çözüldü! (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
515
Cevap
4
Favori
28.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazy_erosennin

s.a. indirme hızında sorun yaşıyorum. Superonline fiber kullanıyorum ve Turbo indir paketini aldım. konsol üzerinden test yapıyorum 80mbps gözüküyor ama gow4 ortalama 35 mbps ile indiriyor neden boyle indirme yapıyor olabilir. Wifi ile denedim 2.4- 5 ghz hiçbir şey fark etmiyor hatta daha kötü.
    Kablolu mu bağlanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erkka kullanıcısına yanıt
    Evet. 25mbps olunca herşey normal turbo yapınca sıkıntı başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy_erosennin

Evet. 25mbps olunca herşey normal turbo yapınca sıkıntı başlıyor
    Ben de Uydunet kullanıyorum bazen nitro(turbo) yapıyorum. 100mbit e çıkıyor ama herhangi bir sorun yaşamadım kablolu için. DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yaparak denemenizi öneririm.

• Erkka kullanıcısına yanıt
    DNS o şekilde portlar açık. Farklı ip DNS denedim değişen birşey olmadı. Turbo yukleyi denedim o daha bomba çıktı normalde 0.5mbps turbo ile 15mbps Superonline da beceremiyor bu işi. Aradım isyan ettim telefondaki bayan 15 dk derdimi zorla anlayabildi yüklemede sıkıntı var diyorum indirme hızınız normal diyor klasik cevaplar vermeye alıştıkları için dinlemiyorlar. Sonuç düzeltmeye yönelik bir hamle yok sadece benden 5tl almadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_erosennin -- 13 Temmuz 2018; 12:0:11 >
  • Sorun bende hala devam ediyor(superonline kullanıcısıyım).
    Konsolu açtığımda internet bağlantısını kontrol edin yazıyor. Interneti sıfırlayıp ve/veya cihazı kapatıp açılınca düzeliyor. Ama hep aynı durum.
    Sorun nasıl çözüldü? Veya çözen var mı?
    Cihazım: xbox one s
  • Ttnet kullanicisiyim. Pes 19 da yükleme durdu hatası alıyorum sürekli. Aslında oyunu yüklemiştim. Ama oyuna girdikten sonra oyundan atiyo. Ama daha once yukledigim oyunlardan sea of thieves e girince de aynısını yaptı. Tamamen komple sıfırladım konsolu. Şuan pes 19 u yükleyemiyo. 26 gb lık oyun 25 gb oldu. Sürekli yükleme durdu hatası var. Aldığım tarihden beri hiç sorun yaşamadım. Ilk defa böyle oldu. Sorun internette mi xbox da mi onuda bilmiyorum.

• Selamlar. Buna benzer bir sorun Millenicom'da da başgösterdi. Forumdaki bir konuya yazdığım postu buraya da kopyalayayım belki yardımcı arkadaşlar çıkar.

Selam arkadaşlar.

Evde hem Kablonet hem de Millenicom kullanıyorum.
    Kablonet : 50 mbps hız 250 GB kota
    Millenicom : 100 mbps hız ve kotasız

Geçen hafta cuma gününe kadar sorunsuz kullandığımı ve 90-95 mbps hız aldığım Millenicom söz konusu akşam aniden yükleme durdu hatası verdi.Yabancı ve yerli tüm sitelerdeki her şeyi denedim yine de çözüm olmadı.Ta ki hızımı 100 mbps'den 88 mbps'ye set ettirene kadar. O da maalesef geçici bir çözüm oluyor çünkü sistem kendi kendine tekrar 100 mbps hıza çekiyor. Her defasında arayıp "hızımı 80 veya 88'e set ettirmek istiyorum" dememiz lazımmış Bu arada hızı set etme işlemini her 10 çağrı merkezi çalışanından 8'i bilmiyor. Bizde öyle bir işlem yok diyenden tutun da , hızınızı 50 mbps'yi mi çekmemi istiyorsunuz diyen ,hemen yardımcı olayım diyene kadar onlarca farklı cevap alabilirsiniz.

Kabloyu çıkarıp kablonetin modeme takdığımda indirme başlıyor.
    Millenicom'un hızını 80 ya da 88'e set ettirdiğimde de indirme başlıyor. Ancak hız 100 iken 90-95 mbps gören xbox , hız 80 veya 88'e sabitlendiğinde 35-60 mbps arasında değişen değerlere kadar düşüyor. Upload 3,80'den 1,90'a düşüyor. Tabi yukarıda da dediğim gibi bir süre sonra sistem tekrar hızı 100'e çektiği için indirme işlemi tekrar duruyor.

Bu olay Superonline - Microsoft arasındaki olaya benzese de yanılmıyorsam SOL'da hiç bir hız ile indirme olmuyordu.

Modemim Zyxel VMG1312-T20B
    Xbox ile yapılan testlerde MTU değeri 1492 çıkıyor. Kullandığım DNS level 3 dns veya 1.0.0.1 / 1.1.1.1 . DNS otomatik olsa da indirme başlamıyor.

Bir arkadaşım sayesinde MTU değerleri ile ilgili bir sorun olabilir diye düşündük.MTU ile ilgili bazı testler yaptık ve modemin ethernet portunun da wirless baplantısının da MTU değerinin 1300 olduğu hakkında bir kaç veri elde ettik.Modemin arayüzündeki MTU 1492 ve xbox one da zaten hız testinde 1492 gösteriyor. XBOX Support sitesinde de xbox ile oyun oynamak için MTU değeri minimum 1384 olmalı diyor. Millenicom modem ile oyun oynamada bir sorun yok gerçi. MTU ne kadar etkili net bir veri yok elimde.Akşam son kez MTU 1384'e çekip deneme yapıcam

Microsoft Müştteri Hizmetleri de sürekli kontak halindeyim. Bana alakasız şeyler söyleseler de ellerinden geleni yaptılar ancak onlar da yetersiz. Xbox'a ait IP'ye DMZ atamaktan tutun Xbox Live portlarını tek tek açmaya kadar her yolu denedim. Kablonet ile oyunu indirmeyi başlatıp durdurup Millenicom'a geçip indirmeyi devam ettirmeye çalıştım olmadı. Denenecek şeylerin %90'ını denediğime eminim.

Millenicom çağrı merkezi maalesef işi hakkında çoğu şeyi bilmeyen elemanlardan oluşuyor.Bu sorunu çözemezsem - ki çözemeyeceğiz gibi - üyeliğimi iptal ettireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zala_

Selamlar. Buna benzer bir sorun Millenicom'da da başgösterdi. Forumdaki bir konuya yazdığım postu buraya da kopyalayayım belki yardımcı arkadaşlar çıkar.

Selam arkadaşlar.

Evde hem Kablonet hem de Millenicom kullanıyorum.
    Kablonet : 50 mbps hız 250 GB kota
    Millenicom : 100 mbps hız ve kotasız

Geçen hafta cuma gününe kadar sorunsuz kullandığımı ve 90-95 mbps hız aldığım Millenicom söz konusu akşam aniden yükleme durdu hatası verdi.Yabancı ve yerli tüm sitelerdeki her şeyi denedim yine de çözüm olmadı.Ta ki hızımı 100 mbps'den 88 mbps'ye set ettirene kadar. O da maalesef geçici bir çözüm oluyor çünkü sistem kendi kendine tekrar 100 mbps hıza çekiyor. Her defasında arayıp "hızımı 80 veya 88'e set ettirmek istiyorum" dememiz lazımmış Bu arada hızı set etme işlemini her 10 çağrı merkezi çalışanından 8'i bilmiyor. Bizde öyle bir işlem yok diyenden tutun da , hızınızı 50 mbps'yi mi çekmemi istiyorsunuz diyen ,hemen yardımcı olayım diyene kadar onlarca farklı cevap alabilirsiniz.

Kabloyu çıkarıp kablonetin modeme takdığımda indirme başlıyor.
    Millenicom'un hızını 80 ya da 88'e set ettirdiğimde de indirme başlıyor. Ancak hız 100 iken 90-95 mbps gören xbox , hız 80 veya 88'e sabitlendiğinde 35-60 mbps arasında değişen değerlere kadar düşüyor. Upload 3,80'den 1,90'a düşüyor. Tabi yukarıda da dediğim gibi bir süre sonra sistem tekrar hızı 100'e çektiği için indirme işlemi tekrar duruyor.

Bu olay Superonline - Microsoft arasındaki olaya benzese de yanılmıyorsam SOL'da hiç bir hız ile indirme olmuyordu.

Modemim Zyxel VMG1312-T20B
    Xbox ile yapılan testlerde MTU değeri 1492 çıkıyor. Kullandığım DNS level 3 dns veya 1.0.0.1 / 1.1.1.1 . DNS otomatik olsa da indirme başlamıyor.

Bir arkadaşım sayesinde MTU değerleri ile ilgili bir sorun olabilir diye düşündük.MTU ile ilgili bazı testler yaptık ve modemin ethernet portunun da wirless baplantısının da MTU değerinin 1300 olduğu hakkında bir kaç veri elde ettik.Modemin arayüzündeki MTU 1492 ve xbox one da zaten hız testinde 1492 gösteriyor. XBOX Support sitesinde de xbox ile oyun oynamak için MTU değeri minimum 1384 olmalı diyor. Millenicom modem ile oyun oynamada bir sorun yok gerçi. MTU ne kadar etkili net bir veri yok elimde.Akşam son kez MTU 1384'e çekip deneme yapıcam

Microsoft Müştteri Hizmetleri de sürekli kontak halindeyim. Bana alakasız şeyler söyleseler de ellerinden geleni yaptılar ancak onlar da yetersiz. Xbox'a ait IP'ye DMZ atamaktan tutun Xbox Live portlarını tek tek açmaya kadar her yolu denedim. Kablonet ile oyunu indirmeyi başlatıp durdurup Millenicom'a geçip indirmeyi devam ettirmeye çalıştım olmadı. Denenecek şeylerin %90'ını denediğime eminim.

Millenicom çağrı merkezi maalesef işi hakkında çoğu şeyi bilmeyen elemanlardan oluşuyor.Bu sorunu çözemezsem - ki çözemeyeceğiz gibi - üyeliğimi iptal ettireceğim.
    Bende de Millenicom var ve aynı hatayla karşılaşıyorum :( Çözüm bulan var mıdır?
  • kycnsm K kullanıcısına yanıt
    Hızın kaç mbps hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zala_ kullanıcısına yanıt
    50 mb hocam hız. Senin de aynıydı sanırım? Nasıl çözdün?
    Benim 100 mbps. İlk başta sorun yoktu ancak sonra bir anda download yapmamaya başladı. Müşteri hizmetlerini arayıp xdsl hızını 79’a sabitlerince çözüldü ( evet X dsl hızı demek gerekiyor arkadaşlara. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zala_ -- 10 Aralık 2018; 12:33:9 >
    Senin hata kodun neydi hocam?
    Kodluk bir şey yoktu dostum. installation stopped (yükleme durdu) yazıyor ve oyun indirmiyor.
    Benim hız sana göre %50 daha az. Millenicom da XBOX da kesinlikle yol göstermiyor. Acaba benim sorunum neden kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kycnsm

Benim hız sana göre %50 daha az. Millenicom da XBOX da kesinlikle yol göstermiyor. Acaba benim sorunum neden kaynaklanıyor.
    önemli olan altyapınızın desteklediği hız. XDSL hızı altyapı hızından yukarıda olmamalı.
  • MH aradı ve genel merkeze iletti sorunu, mh da tamamen bilgisiz ve tam robotlar, ne zaman dönüş olunacak bilinmiyor. Arkadaşlar ben instagram da son fotoğrafın altına yorum yaptım. detaylıca anlattım. siz de yaparsanız etkili olabilir ve bir çözüme gidebiliriz. Aynı zaman da xboxturkiye instagram hesabının son videosunun altına da yorum attım, hep birlikte ilerleyelim ki çabuk özüme ulaşalım.
  • renkliorjinal kullanıcısına yanıt
    Superonline mı yoksa Millenicom mu?
    Milleni
  • Millenicom kullanıp download sorunu yaşayan arkadaşlar varsa instagramdan Millenicom hesabının postlarına yorum atın lütfen. Durumu izah edin.

Bu böyle dikkat çekmiyor. Forumda ayrı bir başlık mı açsak?
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.