Şimdi Ara

xbox ta klavye mouse kullarak oyun oyanaybilirmiyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
7.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bildiğiniz gibi fps oyunlarını klavye ve mouse ile oynamaya alıştık. şimdi xboxta grafikleri vs çok iyi oyunlar var. bunları klavye ve mouse kullanarak oynayabilmek mümkünmüdür,?

• http://store.xim3.com/XIM3_p_8.html

Şöyle bir sistem var ama hiç uğraşma derim.Zamanla gamepad'e alışırısın benim gibi klavye-mouse acayip gelir bu sefer :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nibbleArt -- 18 Mart 2013; 13:18:41 >
  • evet biraz biraz alışmaya başladım ama şu silahın hedefini tutturmak çok zor oluyor :) bir süre sıkıntı olacak sanırım. kendimi şu şekikde avutabilirim aslında game pad ile yatarakta oynanır klavye mouse ile mümkün değil
  • xim edge kullanıyorum. 2 yıldır xbox vardı evde ve sadece pes, nfs, assasin cred gibi oyunları oynamak için kullanıyordum.
    fps oyunları gamepad ile oynansa bile kesinlikle klavye ve mouse kadar esnek, hızlı ve zevkli olmuyor.
    xim edge aldım. 2-3 aydır sadece fps oynuyorum. inanılmaz performans mükemmel derecede hassasiyet.. ve uykusuz geceler..

bu konu ile ilgili başlık açacağım yakında almak isteyenler için vs..
  • piyasa fiyatı ne kadardır acaba bu cihazın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozkuzucu

piyasa fiyatı ne kadardır acaba bu cihazın?

cihaz 90 usd + 25 usd kargo ama cihazı almakla bitmiyor iş,
    uyumlu klavye ve yüksek dpi'lı bir mouse alman gerek. en önemliside orjinal kablolu xbox gamepad'i gerek. orjinal olmayan gamepad ile çalışmıyor.
    cihaz + uyumlu klavye+ uyumlu mouse + kablolu orjinal gamepad ortalama 300~400 TL arası bir paraya mal oluyor.

cihazın çalışma mantığıda şu:

üzerinde 3 usb giriş ve 1 micro usb çıkış var.
    bu girişlerden birine orjinal kolu takıyorsun ortaya mouse sağ başada klavye. microusb çıkışındandan xbox'a bağlıyorsun aleti. sen klavye ve mouse ile oynarken bu cihaz senin bu hareketleri falan orjinal kol ile yapıyormuşsun gibi xbox cihaza iletiyor.

buton ayarlamak için programı var. bilgisayara bağlayıp kolayca ayarlıyorsun butonlarını mouse hızını falan.

dehşet bir şekilde hızlı ve kusursuz çalışıyor.

maddi durumu olanlara şiddetle tavsiye ederim.

• evet bende maddi durumu olarak şiddetle tavsiye edebilirim artık :) şuanda bunun için para vermem zor ama ilerde olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: .mono

quote:

uyumlu klavye ve yüksek dpi'lı bir mouse alman gerek. en önemliside orjinal kablolu xbox gamepad'i gerek. orjinal olmayan gamepad ile çalışmıyor.
    cihaz + uyumlu klavye+ uyumlu mouse + kablolu orjinal gamepad ortalama 300~400 TL arası bir paraya mal oluyor.

bu girişlerden birine orjinal kolu takıyorsun ortaya mouse sağ başada klavye. microusb çıkışındandan xbox'a bağlıyorsun aleti. sen klavye ve mouse ile oynarken bu cihaz senin bu hareketleri falan orjinal kol ile yapıyormuşsun gibi xbox cihaza iletiyor.

buton ayarlamak için programı var. bilgisayara bağlayıp kolayca ayarlıyorsun butonlarını mouse hızını falan.

Küçük bir düzeltme yapiyim yanlış bilgilendirme olmasın.
    Orjinal gamepad olmak zorunda değil.3. parti gamepad'lerin çoğu çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

quote:

Orijinalden alıntı: .mono

quote:

Küçük bir düzeltme yapiyim yanlış bilgilendirme olmasın.
    Orjinal gamepad olmak zorunda değil.3. parti gamepad'lerin çoğu çalışıyor.

bende şöyle diyeyim,
    tasco marka gamepad aldım kablolu. ve cihaz çalışmadı.
    ürünün kendi forumundada zaten üstüne basa basa altını çize çize orjinal gamepad olmalı diye bir çok post var.

sende bu cihaz var ve yan sanayi gamepad ile çalıştırdın mı?
    tasco harici kablolu gamepad varsa ise elinizde belki uyar bilemiyorum.

• Zaten ben "çoğu" gamepad dedim hepsi demedim.Forumu arada takip ediyorum.Sadece orjinal olmalı yazmaz,orjinal olması çalışma garantisi veriyor bu yüzden tavsiye ediliyor.
    Xim edge'in satış sayfasında yazanı kopyalıyorum.
    A licensed Xbox wired controller is required to use XIM Edge on Xbox 360 (not included). Genuine Microsoft controllers recommended.
    Kablolu olması zorunlu orjinal olması tavsiye.Gerçi orjinal yanlış kelime hepsi orjinal taklit olmadığı sürece,tavsiye edilen microsoft'un gamepad'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 5 Nisan 2013; 11:42:17 >
  • evet o konuda haklısın ben 3. sınıf tasco deneyip olumsuz sonuç alınca, katiyetle orjinal olmalı diye yorumlamıştım.
  • fps oyunlarında bence de klavye mouse yerini hiçbirşey tutmuyor
  • merhaba bende yeni xboxone x aldım klavye ve maosu ile oynamak istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı? tşk
  • şimdi yanlış anlamayın ama konsol alıp klavye mause ile oyun oynamayı düşünen arkadaşlar kendileri için güzel bir şey düşünüyor olabilirler ama düşünün fps oyununda arkadaşlarınızda kol varken sizlerin klavye mause ile olyaması oyunda eşitsizlik yapar oynayanlara karşı haksızlık olur ha strateji oyunu olur anlarım ie de nete girmek yputube da video izlemek mesajlaşmak için anlarımda bence hiç olmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: madizo35

merhaba bende yeni xboxone x aldım klavye ve maosu ile oynamak istiyorum bu konuda yardımcı olabilecek var mı? tşk

xim 4
  • Gidin pcde oynayın cidden mouse oynayanlara feci sovuyorum haksızlık yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum amaç kimseye haksızlık yapmak değil sadece kendim için yılların alışkanlığı küfür edicek birşey yok bunda
  • madizo35 M kullanıcısına yanıt
    Dostum ben gamepad sen mouse ile oynuyacaksin bide ne var bunda diyorsun git pcde oyna eşitsizlik oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediKovalayanPsikopatFare

Dostum ben gamepad sen mouse ile oynuyacaksin bide ne var bunda diyorsun git pcde oyna eşitsizlik oluyor.

Dostum ps4 de venom x4 kullanıyorum. Xim ile ayni mantık. Emin ol bu Dönüştürücüler asla ve asla mause esnekliğini sunmuyor.

Bu cihazlar ile 360 derece geriye döneyim, hop adamı indirim diye bir olay yok.

Cihazın yaptığı kontrolcü deki sağ analog hareketini fareye yansıtmak. Yani sen kontrolcü ile ne yapabiliyor isen bu Dönüştürücüler ile sadece aynısını yapabilirsin.

Bu da,sadece ve sadece yeni gamepad oyunculari arasında farka neden olur. Eskiden bu yana game pad kullanan birisi ile dönüştürücü kullanan birisi eşit oluyor.

Siz game pad ile yıllardır oynuyorsunuz ve ilk defa konsol almış birisini eziyorsunuzya hani,hah işte bu alet ile sadece senin seviyene çıkarıyor ve ezemiyorsun. Asla bir tık üstüne çıkamaz, aletin mantigi buna ters çünkü.

Olay bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuSaT28 -- 17 Mart 2018; 10:44:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: PuSaT28

quote:

Orijinalden alıntı: KediKovalayanPsikopatFare

Dostum ps4 de venom x4 kullanıyorum. Xim ile ayni mantık. Emin ol bu Dönüştürücüler asla ve asla mause esnekliğini sunmuyor.

Bu cihazlar ile 360 derece geriye döneyim, hop adamı indirim diye bir olay yok.

Cihazın yaptığı kontrolcü deki sağ analog hareketini fareye yansıtmak. Yani sen kontrolcü ile ne yapabiliyor isen bu Dönüştürücüler ile sadece aynısını yapabilirsin.

Bu da,sadece ve sadece yeni gamepad oyunculari arasında farka neden olur. Eskiden bu yana game pad kullanan birisi ile dönüştürücü kullanan birisi eşit oluyor.

Siz game pad ile yıllardır oynuyorsunuz ve ilk defa konsol almış birisini eziyorsunuzya hani,hah işte bu alet ile sadece senin seviyene çıkarıyor ve ezemiyorsun. Asla bir tık üstüne çıkamaz, aletin mantigi buna ters çünkü.

Olay bundan ibaret.

Alıntıları Göster
    Çok güzel anlatmışsın ağzına sağlık teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.