Şimdi Ara

Xbox'ta işler iyi gidiyor: Gelirler artıyor, Xbox Series rekor kırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
5.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox'ta işler iyi gidiyor: Gelirler artıyor, Xbox Series rekor kırıyor

Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu çıkışını yapalı yaklaşık 9 ay olmuş durumda. Geçtiğimiz nesilde oyuncuları bir hayli üzen ancak sonlara doğru işleri toparlamaya başlayan Xbox, daha bu nesil başlamadan birçok önemli hamle yapmıştı ve karşılığını almaya başladı diyebiliriz.

Xbox Tarihinin En Hızlı Satan Konsolu

Geçtiğimiz saatlerde Microsoft'un oyun bölümünün dördüncü mali çeyrek sonuçlarını paylaşıldı. 30 Haziran 2021'de biten çeyrek sonuçlarına göre Xbox Series, Xbox tarihinin en hızlı satan konsolu konumunda. Microsoft CEO'su Satya Nadella, bu bilgiyi doğrularken ayrıca konsola olan talebin hızla arttığını da belirtti. Bununla birlikte Intel'in CEO'sundan gelen açıklamaya göre de stok sıkıntıları 2023'e kadar devam edecek. Yani Xbox tarafını da zor günler bekliyor olabilir.

Ayrıca Bkz.Electronic Arts'tan büyük hedef: Spor oyunlarını yarım milyar oyuncuya ulaştırmak istiyorlar

Microsoft'un Oyun Bölümünün Gelirleri Beklenenden Daha Yüksek

Mali sonuçların açıklanması ile birlikte yalnızca Xbox Series tarafında değil, genel olarak Microsoft'un oyun bölümündeki gelirin de net bir artış yaşadığı açıklandı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre oyun bölümündeki gelir %11 artmış durumda. Yani yaklaşık olarak 357 milyon dolar. 

Burdaki büyümenin sebebi olarak donanım tarafı gösterildi. Ne yazık ki oyun içeriği ve hizmet gelirleri %4 düşmüş durumda. Bunun da en büyük sebebi Xbox'ın hala oyun tarafında sorunları olması diyebiliriz. Ancak önümüzdeki yıllarda bu durum düzelecek gibi duruyor.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/xbox-series-x-and-s-fastest-selling-consoles-xbox-history
    Kaynak:https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-sales-drive-jump-in-quarterly-gaming-revenue-for-microsoft/

• Gamepass oyunlardan bir süre uzak kalanlar için harika bir hizmet.Tonla oynamadığım güzel oyunlar var.Dishonored,Gta 5,Witcher,Doom,Gears of war serisi,Halo,Senua,Resident Evil,Batman,Middle Earth,Star Wars,Crysis ve bir sürü EA oyunu.Playstation alsaydım plus collectionda ilgimi çeken oyunları oynadıktan sonra alet tozlanırdı herhalde.Özellikle yeni çıkan exc oyunların 600-700 TL arası çıkacaklarını düşünürsek elim oyun almaya gitmezdi.Kardeşlikle ve insanlarla uğraşmadan istediğim oyunu indirip oynuyorum.

Şu kafadan çıkın artık. PC'ye vereceği 20-30K yerine, gidip 2 konsol da alabilirsin. PC alanlar da keriz o zaman. Hiç olmadı 3500 liraya XSS alır koyarsın yanına PS5'in. Sanki 2 konsol arasında sadece birisini alabileceğimiz bir kanun var. Nasıl bu kadar sığ düşünebiliyorsunuz anlamak mümkün değil.

• Türkiyede Game pass faktörü oldukça ps almak çok mantıksız.Zamanında iyiki arkadaş tavsiyesi dinleyip almışız yoksa ben konsola konsol bana bakıp duracaktık.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Neslin sonuna doğru Xbox ciddi anlamda büyüyecek.
    Cloud,mobil, PC, konsol. Adamlar her yere ulaşma derdinde.
    Game pass; eski oyunları popüler yapıyor, yeni oyunlara iyi bir çıkış şansı veriyor.
    Gelecekte tüm oyun sektörü bulut oyunculuğa kayabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • PC den vazgeçeceğimi zannetmiyorum ama günün birinde konsola geçsem XBOX a geçerim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps5 den iyi gibi duruyor

• Güzel gelişmeler kaydettiler bu nesilde büyük emek veriyorlar karşılığını almaları güzel.

• Ben ps5 aldım sony batıyor ne diyimki

• An itibariyle forumdaki sony fedaileri

Xbox'ta işler iyi gidiyor: Gelirler artıyor, Xbox Series rekor kırıyor

• Pc bişiy olsa iler de kesinlikle pc uğraşma dan xbox series x alırım

• ps5 ve series X arasında elle tutulur veya hissedilecek bir fark yok cihaz olarak.aradaki en büyük fark xbox da game pass .
    onlarca oyun ve bunların çoğuda hit oyunlar

• Konsol daha yeni çıktığından oyun yok. Bu sene horizon 2, seneye gow 2, ondan 2023 De tlou 3, 2024 de spider man 2 diye gelip geçecektir.

• xCloud hizmeti sayesinde de yerlerini sağlamlaştırırlar. Yıl sonu veya 2022 başında ülkemize gelir umarım.

• Yusufkaan54 Y kullanıcısına yanıt
    Oyun mu yok ? Battlefield serileri call Of duty serileri dolu NFS serisi Crysis serisi .. forza motorsport 7 , forza Horizon 4 hatta 5 i geliyor yakında..

• Cm-rc1000 C kullanıcısına yanıt

Elemanın psde bir oyuna vereceği parayla ben belki bu konsol nesli boyunca harcayacağım para olacak. Bunlar mı zengin biz mi faqırız anlamadım. 7 binden fazla maaş alıyorum ama keriz değilim çok şükür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Battlefield Maşuku -- 28 Temmuz 2021; 14:39:53 >
  • Battlefield Maşuku B kullanıcısına yanıt
    Valla hem ps4 pro kullanıyorum hemde ps4 pro ikisininde yeri ayrı ps4pro granturismo GT den vazgeçemiyorum t300 rs GT direksiyon ile 🤦🏻‍♂️ Xbox ta ise gamepass oyunları çok fazla aylık abonelikle bir sürü oyun veriyor...

• Cm-rc1000 C kullanıcısına yanıt

O direksiyondan bana da lazım yav. Şimdi forza gp de çıkacak 5şn üstüne. Ne efsane gider beleşe Xbox'ta işler iyi gidiyor: Gelirler artıyor, Xbox Series rekor kırıyor 

• Gamepass oyunlardan bir süre uzak kalanlar için harika bir hizmet.Tonla oynamadığım güzel oyunlar var.Dishonored,Gta 5,Witcher,Doom,Gears of war serisi,Halo,Senua,Resident Evil,Batman,Middle Earth,Star Wars,Crysis ve bir sürü EA oyunu.Playstation alsaydım plus collectionda ilgimi çeken oyunları oynadıktan sonra alet tozlanırdı herhalde.Özellikle yeni çıkan exc oyunların 600-700 TL arası çıkacaklarını düşünürsek elim oyun almaya gitmezdi.Kardeşlikle ve insanlarla uğraşmadan istediğim oyunu indirip oynuyorum.

• Battlefield Maşuku B kullanıcısına yanıt
    Haha banada biri thrustmaster t-gt alsada verse beleşe 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Battlefield Maşuku

Elemanın psde bir oyuna vereceği parayla ben belki bu konsol nesli boyunca harcayacağım para olacak. Bunlar mı zengin biz mi faqırız anlamadım. 7 binden fazla maaş alıyorum ama keriz değilim çok şükür

Şu kafadan çıkın artık. PC'ye vereceği 20-30K yerine, gidip 2 konsol da alabilirsin. PC alanlar da keriz o zaman. Hiç olmadı 3500 liraya XSS alır koyarsın yanına PS5'in. Sanki 2 konsol arasında sadece birisini alabileceğimiz bir kanun var. Nasıl bu kadar sığ düşünebiliyorsunuz anlamak mümkün değil.

• Nat Pagle kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum .. hem ps4pro kullanıcısıyim hemde series x .. ps4 proyu açtığımda granturismo GT oynuyorum😂 series x te gamepass ile sürüsüne bereket😂 artık depolama yetmiyor harici HDD takılı cihaza😂 ps5 in ilk görsellerini görünce Sony den soğudum resmen bukadar kaba bukadar şekilsiz bı PS olamaz ya😆 kuruş vermem kesinlikle ne o vazo gibi . Çiçek vazosu 😂 ps5 için olan oyunlar ps4 pro ya da çıkıyor.. hala sistemi oturtamadilar..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.