Şimdi Ara

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları belli oldu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
14.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

avrupa fiyatına %18 kdv dahildir, ülkeye girişte kdv'siz fiyat olan 410€'yu alırsın yani. en basiti amazon.de'den sepetine bir ürün ekle son aşamaya git dediğimi görürsün.

vergi düşecek diye güvenip 1 hafta önce düşük vergili fiyattan ön sipariş almazlar, resmi olarak düşerse onlar da fiyat düşürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 15 Eylül 2020; 2:16:19 >
  • Maalesef alınıyor hocam. ÖTV gümrük vergisi eklendikten sonra hesaplanıyor. En son da hepsinin uzerinden KDV alınıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AlgoMan kullanıcısına yanıt

hesabımda kdv tüm vergiler eklendikten sonra alınmış şekilde zaten, ötv ise baz fiyattan hesaplandı. ötv'nin vergilerden sonra alınacağına dair bir kaynak var mı? ben baz fiyattan hesaplanıyor diye biliyorum.

• revilationer R kullanıcısına yanıt
    ekonomiden anladığız sadece gayri safi yurtiçi hasıla sanırsam ekonominin kötü olduğu tez değil gerçektir.2000 yılında vergiler dolar kuru ile 2020 yılında olan dolar ve harici eklenen tonla vergi yi hesaplarsanız birşeylerin iyi olmadığını görürsünüz.Ülkeyi vatandaşının verdiği vergi ayakta tutmaya çalışıyor insanlarin ustunde ki yükün ağırlığını zaten herkesin ağzından yeterince belli olmuyor mu ? 2000 de vergiden dolayımı ps nin fiyatı asgarinin 3 katına çıkıyormuş ? Ülkenin ekonomisi çok iyi olduğu için mi araba alırken dolar kurunun haricinde ekstra olarak bir tanede devlete alıyoruz ? Türk Lirası ekonomi iyi olduğu için değer kaybetmeye devam ediyor değil mi sizin mantığınıza göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aoveus -- 15 Eylül 2020; 2:24:8 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aoveus kullanıcısına yanıt
    Dostum sanıyorum ki ekonomiyi sadece birim fiyatlar üzerinden okuyan birisin. Umarım yazdıklarım sana faydalı olur:)

Öncelikle 2000 yılındaki ps1in fiyatı BİRİM olarak TL karşılığı 1.5 katıdır, şuan bu oran bildiğiniz gibi 7.5 katı, birim fiyat üzerinden okursan oha yuh ekonomi ne kadar kötü dersin Maaş karşılaştırması yaparsan mantıklı bir sonuca ulaşırsın. Asıl önemli olan nokta senin alım gücün. Bir aylık asgari çalışma ücretiyle neleri ne kadar alabildiğindir.

Ülkeyi ayakta tutan zaten vergidir dostum, senin vergin olmazsa devlet sana neden çalışsın? İthalat ihracat oranlarını geçmişten günümüze bir incelemeni rica edeceğim senden

• 2-3 sene öncesine kadar 1300-1400 liraya PS4 satılıyordu. Hatta BİM'e bile gelmişti. 7500 lira nedir yaa şaka mısınız siz ? Aloooo noluyoruz ?

• https://www.reddit.com/r/xboxone/comments/ipzbl0/i_made_a_spreadsheet_for_regional_pricing_of_xbox/?utm_medium=android_app&utm_source=share
    Diğer ülkelerdeki fiyatları paylaşmıştı birisi reddit'de. Series s için 400 dolardan fazla olan bi Hindistan var 475 dolar geri kalanı 300-400 arasında bizdeki fiyatıysa 613 dolar muhtemelen dünyada bu cihazların en pahalı satıldığı ülkeyiz.

• Webtekno daha önce paylaşmış.

https://www.webtekno.com/haber/amp/96910

Devlet bana çalışmıyor zaten sorun orada. Dünyanın geri kalanında devletler vatandaşı için nasıl çalışıyorsa öyle çalışsın, %100 vergi almadan da olabiliyor demek ki.

• ekonomiyi savunan varsa gitsin en yakındaki köprüye dalış denemesi yapsın lütfen

Ülkeleri ayakta tutan şey vergi değildir. Türkiye gibi yıllarca berbat bir şekilde yönetilen ülkelerde anca o dediğin olur. Aslında o da olmaz, işe yaramadığı için 5 misli ödediğimiz vergiler bile ekonomik çöküşü engelleyemez. Ülkeler eğitimle üretimle ticaretle teknolojik gelişmişlikle turizmle ayakta durmalıdır. Fakir olan halkı daha da fakirleştirerek değil. 5 yıl önce canım sıkıldıkça amiral gemisi telefon alırdım şimdi ise güç bela kayıtsız yurtdışı bi cihaz aldım mecbur. General Mobile da bi şeyler yapmaya çalışırdı zamanında gittikçe onu da batırdılar artan vergilerle bizi de fakirleştirdiler.

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin eğitimin üretimin sonucu devlete ne şekilde dönebilir onu açıklar mısın bana? Diğer ülkelerde insanlar vergi vermeden devlete kazançlarının bir kısmını bağış olarak veriyor, devlet de ordan gelen paralarla ayakta duruyor gibi konuşuyorsun da

• Silivri var yazmamalıyım eleştirmemeliyim biat etmeliyim.

İnsanlar dağ kadar vergisine rağmen karşılığını görememekten şikayetçidir belkide.

Ülkenin kaynakları vatandaşlar içindir bir gurup zümre zevk ve şatafat içinde yaşasın diye değil...

Diğerleri yüzde 20 biz yüzde 80-100 veriyoruz sorun orda. Ben vergi alınmasın demiyorum ki insan gibi alsınlar.

çok merak ediyorum biraz sen araştırsan bizim yerimize keşke topluma yararın olur bu ülkenin ort asgari ucreti 350 400 dolar seviyesinde tutulmaya çalışılıyor senelerdir 2007 de sen wolks poloyu vergiler dahil 44 aylık asgari ucretinle alacakken şuan poloyu vergiler dahil 88 ayda alıyorsun bu iyi demek oluyor degil mi şimdi ? Dolar kuruyla orantili olarak asgariyi 350 dolar seviyesinde tutuyorlar zaten fiyat artmasinin sebebi vergiden kaynaklıdır.Verginin artması alım gucunun dusmesi demektir.Daha sana nasil ornek vereyim ? senin mantigina gore 2007 yilinda alinan vergi ile simdiki asgari ucret ayni olsaydi yani vergiler aynı seviyede olupta asgari 2200 tl olsaydı dediğin doğru alim gucun aynı olacakti guzel kardesim.

• Ne kadar polliyannaymışım ben arkadaş ya. Yuh bu kadar da beklemiyordum! Yazık.

Devlet vergi alır ama bunun bir yasam oranı vardir suan bunun cok ustunde oldugu icin millet bu kadar sikayetci anlayamiyor musun ?
    egitilen ve uretilen malin ulkene ne faydasi olur diyorsun ülkene dolar girisi olur dolar fazla oldugu icinde tl değer kazanır.ulkede dolar girisi yatirimci hicbirsey olmadigi icin dolar yukseliyor zaten.Yatirimci girisinin dolar girisinin gecen senelere oranina bak yillar gectikce ne kadar dustugunu gorursun.Urettigin urun ile ithal ettigimiz urunu azalitip hem refah duzeyini arttirirsin hemde yatirimci ceker ve ihrac etmeye baslarsin.

• Bu ülkede elektronik ürünü aldın aldın . Almazsan görün geçtiğimiz nesilde olsuğu gibi bu nesilde de ileride 2.ele aldığın fiyattan daha pahalıya satabileceğin durumlar gelecek. En son elektronikte ne zaman ucuzlama oldu hatırlamıyorum.

• Aoveus kullanıcısına yanıt
    Eğitimin ve üretimin ülkeye ne faydası olur demedim ben, eğer vergi olmazsa devlete üretimin karşılığı nasıl dönecek diye sordum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.