Şimdi Ara

Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye fiyatları belli oldu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
14.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülkede oyunu telefonunuzdan oynayın. Konsol fazla lüks ülkemizde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birisi Kahtalı Mıçı'yı atabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedo20 kullanıcısına yanıt
    Aylık gelirinde de bir 0 at 😁👍

• Yazık.

• Amerika cihazlarının Türkiye'de garanti durumu nedir bilgisi olan var mı ?

• apollonx kullanıcısına yanıt

Kardeş bu indirilmiş hali.

• 7,50 x 300 = 2250 tl ama satılan fiyat 4600 tl..

• quote:

Orijinalden alıntı: revilationer

Hocam PS1i 99 yılında nerdeyse 5 aylık asgari ücretle almışsınız biz şimdi 2 aylık ücretle rakibi olan xbox series s (ikisinin de ilk piyasaya sunma fiyatı 300dolar) alıyoruz bence kendi halinize üzülmelisiniz :)
    Birinci olarak ps nin rakibi xbox series s değil series x dir bununda fiyatı 499 dolardır.Dolar kuruna hesaplarsak 3700 tl yapıyor vergiler bu denli olmasa evet alınabilir fiyat ama bu sistemle değil.Ülkenin her yerinden bu kadar vergi alınırken dolar kurunamı üzüleyim şu halimize sevinenlere mi üzüleyim şaşırıyorum.Laf söylediğimiz ekonomisi kötü olan Yunanistan bile vatandaşına asgari 750 euro veriyorken Türkiye kendi vatandaşına asgari ucret 337 euro verip vatandaşın harcadığı para kadar vergiler istiyor.(Eleştiriden çok bilgilendirmedir) saygılar.

• WhyNot? kullanıcısına yanıt

Bu indirilmiş hali.Çünk0 konsol Kasım'da çıkacak vergi Ekim'de indirilecek.

• Aoveus kullanıcısına yanıt
    Hocam piyasaya sürülüş fiyatları itibariyle ps1in rakibi, kendi gibi 300 dolarla piyasaya sürülen xbox series s tir.

Yine de series xden hesaplarsan 2 asgari ücret değil 3 asgari ücretle almış olursun. Parmak basmak istediğim nokta ise şuan birim fiyatlar üzerinden göstermeye çalıştıkları leş ekonomi tezinin tutmadığıdır. Şu halde bile alıntı yaptığım arkadaş ben 2000li yılları gördüm yeni jenerasyona üzülüyorum derken 2000li yılların şuankinden daha iyi olduğunu belirtmeye çalışmıştır ki bu tez de çok basit hesaplama methodlarıyla gördüğünüz gibi çöküyor.

Yunanistanın ise şuan toplam borcunun gayrisafi yurtiçi hasılasına oranı %170, TRde bu oran %30larda. Yunanistan şuan için ABde bulunuyor olmanın rahatlığını (Hem ekonomik hem de son zamanlarda gündemde olduğu gibi askeri anlamda) yaşıyorsa da bu rahatlığın çok yakında bozulacağı bariz.

• Arkadaşlar bir şey sorucam. Dolarla mı maaş alıyorsunuz?

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Vergiyi zaten %20 olarak hesap edip ön siparişe açmışlar. %50 olsaydı 9.400 TL'ye geliyor. Şu edelim de %50 de bırakmadılar vergiyi.

• Az bile bu vergiler. Böyle millete daha fazlası gerek.

• AlgoMan kullanıcısına yanıt

hayır %50 vergili fiyat bu.

€410(avrupa kdv'siz fiyatı) + €205(%50 gümrük) + €82(%20 ötv) + €125,5(%18 kdv, diğer vergiler eklendikten sonra) = €822,5 ~ 7310TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 15 Eylül 2020; 2:5:24 >

%20 olarak almış.410 Euro alamazsın duyuru fiyatı 499 euro

+ Kur farkı : 499 x 8.84 = 4.411 TL

+ %20 Gümrük Vergisi : 4.411 + 882 = 5.293 TL

+ %20 ÖTV : 5.293 + 1058 = 6.351 TL

+ %18 KDV : 6.351 + 1143 = 7.494 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreGame -- 15 Eylül 2020; 2:9:55 >
  • Hayal kurmayın demiştik lakin benim de beklentimin üstünde çıktı. 3999 TL bekliyordum ben Series S'i. Bu fiyata hayatta alamam. Kışa doğru abim gelir, ona aldırırım. En kötü yaza gelir. Hiç acelem yok.

• CoreGame kullanıcısına yanıt

vergili fiyatın üstünden tekrar vergi alınmaz kdv hariç, ayrıca raf fiyatı üzerinden de vergi almazsın türkiye'ye giriş fiyatından alırsın. hesabın yanlış yani doğrusu açıklamalı yazıyor mesajımda.

Yok kardeş sen yanlış yapıyorsun 410 Euro alamazsın.Konsol Kasım'da çıkacak vergi Ekim'de düşecek o zaman neden milleti kazıklamaya çalışsınlar ? Microsoft'un cebine gitmiyor ki vergi.Buradan bile anlayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

hayır %50 vergili fiyat bu.

€410(avrupa kdv'siz fiyatı) + €205(%50 gümrük) + €82(%20 ötv) + €125,5(%18 kdv, diğer vergiler eklendikten sonra) = €822,5 ~ 7310TL

Hocam normalde ben de Avrupa KDV oranını düşüyorum öyle hesaplıyoruz ama evdeki hesap çarşıya uymuyor Türkiye burası vergi dışında da ek maliyetler var lojistik vb.

Sizin hesabınıza gelince şöyle bir hata var. Birincisi KDV'yi %18 olarak düşmüşsünüz Avrupa fiyatından ama KDV her yerde %18 değil bizimki gibi. Bu yüzden ben KDV yi %15 düşüyorum.

İkincisi siz vergileri 410 euro üzerinden ayrı ayrı hesaplamışsınız. İlk önce gümrük vergisi sonra toplam tutarın ÖTV su en son da toplam tutarın KDV sini almanız gerek.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.