Şimdi Ara

Xbox Series X ve PlayStation 5’in detayları ortaya çıktı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
3
Favori
18.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam maddi durumunuzu bilmiyorum ama ben 200 bile vermem oyun fiyatlarina konsolcular olarak cok odemeye alismissiniz yapmayin etmeyin

Suan ben 2.el oyun kovaliyorum 540tlye ihtiyacim olan tum oyunlari alirim zaten niye microsofta bel baglayayim cikmamis oyun için para odeyeyim

Dedigim gibi gamepassi millet cok ovdu ovdu dun usenmedim suanki TÜM oyunlarına baktim VAllaha degmez ya ayda 10tl bile vermem

Ama geriye uyumluluk yüzünden xbox mi alsaydim ps yerine diye dusunmuyor değilim

Ha bir de lag yüzünden sony online icin para alir oldu hala kasim kasim kasiyor oyunlar serefsiz herifler ya

Alıntıları Göster
    Hocam oyun oynadığınız platformlarda hangi oyunları oynadığınızı ve ne kadar ücret ödediğinizi yazarsanız bizim için daha net bir imaj oluşur. 3 sene boyunca tüm oyun ve online oynama masrafınızı 540 liraya çıkarırsanız tebrikler. Zaten 2 sene sonra bugün 300 lira olan oyunun 600 lira olmayacağının garantisi yok, bu ülkede sıfır, yeni çıkan oyunlar 5 sene önce 150 liraya satılıyordu. Yukarıda da arkadaşın yazdığı gibi, konsolda tek başına Outer Worlds bile yüzlerce liraya satılıyor. Ben yurtdışında yaşıyorum, ona rağmen Türkiye üzerinden Game Pass alıyorum fırsat için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 5 Ocak 2020; 13:51:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 540 TL verip Gamepass alan varmı? 540 TL tamamen tr dolar orantılı fiyatı. Adamlar yılın 200 günü zaten kampanya yapıyor gamepass e. 3 aylık 5 TL 10 TL vb vb.. Kimse 540 TL vermedi zaten. Yılık veya 2 yıllık abone olanlarada abonelikleri biteceğinw yakın yeni kampanya veriyor. Yani hiç kimse 540 TL verip üyelik almadı..

Yarın aynısı ps ye de gelecek bu sistemin. Ozaman da yere gömmeniz temennisiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 5 Ocak 2020; 13:52:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam oyun oynadığınız platformlarda hangi oyunları oynadığınızı ve ne kadar ücret ödediğinizi yazarsanız bizim için daha net bir imaj oluşur. 3 sene boyunca tüm oyun ve online oynama masrafınızı 540 liraya çıkarırsanız tebrikler. Zaten 2 sene sonra bugün 300 lira olan oyunun 600 lira olmayacağının garantisi yok, bu ülkede sıfır, yeni çıkan oyunlar 5 sene önce 150 liraya satılıyordu. Yukarıda da arkadaşın yazdığı gibi, konsolda tek başına Outer Worlds bile yüzlerce liraya satılıyor. Ben yurtdışında yaşıyorum, ona rağmen Türkiye üzerinden Game Pass alıyorum fırsat için.

Alıntıları Göster
    Hocam ben biraz kısır bir oyuncuyum yav

Call of duty haric para vermem oyunlari onu da hep ucuzdan alırım

Diger oyunların aksiyonu bana yetmiyor

Haaaa bak yurt disinda olsam her oyunu orjinal alirim nasilsa 15 20 euro en kazigi 60 euro bazen youtubeda goruyorum kutulu kutulu oyunlar ucuz ucuz off off onlari alip kitapligima dizmek vardı

Suan 1 tek oyunum var onu 300den satabilirsem 4 tane call of duty alacağım sonrasinda last of us uncharted 4 falan alirim baska bir sey de almam baya bir sure

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    İlker Abi 540 lira üç senelik fiyat, 15 aylık 180 liraya geliyor.

• 180 TL ye 1 yıllık hayal edemeyecekleri oyun arşivi var sistemde. Ona bile çamur atıyorlar yazık valla. Hepsini oynamış olabilir ler fakat içinde ki oyun kalitesine bakınca 180 TL nedir abicim..? Ps 20 yıldır gömmeye alıştırmış milleti.

Daha dün Rdr2 yi 130 TL ye aldık Mtc.com dan. Nimetlere bak 1 tane değil ki nimet kaç tane..

Hellblade 2 gelecek Halo İnfinite gelecek..
    DMC5 var
    Forza Horizon 4 var
    Monster Hunter World var
    Gta 5 var
    Gears 5 var
    PES 20 var
    Pubg var
    Rage 2 var

Varda var aklıma gelmiyor şuan..

Basıyırom paşa gibi Download ımı yapıyırom temiz..

Gamepas i eleştirenler ps kardeşlik konusuna girip 10 TL ye oyun alıp satan tayfa genelde. Veya 10 TL lik oyunu 1 yıl satamayıp hala satmaya çalışan tayfa..

Veya bitane oyun alıp bitirip satıp başka oyun alan böyle böyle bir oyun parasıyla birkaç oyun oynayan tayfa..Kardeşlik olmasa hepsi açlıktan ölecek.

Ağlayın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 5 Ocak 2020; 14:10:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Hocam 540 TL’yi çok ucuzmuş gibi bir çırpıda yazmışsınız ama pek de ucuz değil. Ona vereceğim parayı mantıken indirimlerden her ay oyun alıyorum daha iyi. Aldığım oyunlar ömür boyu benim oluyor. Ha Game Pass üyeliğim de var orası ayrı tabi. Bir de mesela dünyadaki bütün oyunlar Game Pass’de varmış gibi anlatıyorsunuz, fakat işin aslı öyle değil. Oynamak istediğim oyunlar Game Pass’de yok ki. Yine parayla almam gerek.
    540 lira 3 yıllık fiyat. 540/36 Ayda 15 lira.

15 liraya her ay indirimlerden hangi oyunu alıyorsunuz hocam?
  • Ben ya indirimden ya da kardeşlik bölümden alıyorum oyunları. Mesela sekiro’yu 0 maliyetle oynadım, death Stranding 15 liraya mal oldu. Çoğu oyunun maliyeti 10-20 lira civarı oluyor. 500 liraya oyun aldığım hiç olmadı. Ps exc oyunları zaten 2-3 aya 200 liraya iniyor genelde.

• gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    15 liraya almam şart değil ki. Sürekli indirimden oyun alırım. 600-700 civarı hiç oynamadığım AAA oyunum birikmiştir. Tüm platformları kullanıyorum. Tek platformum yok. Ben birini oynayana kadar zaten diğer oyunlar indirime giriyor. Yetişemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomstr -- 5 Ocak 2020; 14:32:32 >
  • Yeni konsolların tanıtılma aşamasında açılmış bu başlıkta neden Gamepass daha çok konuşuluyor anlamıyorum. Tabii bir de Gamepass'ın oyunculuğa vereceği zararı bilmeden konuşan bir kesim var. Ucuza oyun oynadığını sana bu kitle bir süre sonra oynayacak adam gibi oyun bulmayacak bu sistem yüzünden. Hangi yapımcı 60 dolara sattığı bir oyun yerine, aylık abonelik karşılığı oynanan bir oyuna emek harca ki? Adamlar hali hazırda bu 60 dolarlık fiyattan şikayet ediyor.

Gamespass orta/uzun vadede, bitmeyen, size kıl, tüy toplatarak zamanınızı çalan, oyun içi eşyaları para ile satan bir sisteme dönüşecek. Kim bu sistemden Uncharted, GoW kalitesinde oyun bekliyor ki, bekleyenlerin sağlıklı düşündüğünü de sanmıyorum. Bu tamamı ile leş ve gereksiz bir sistem.
  • Aynen hocam. "Sony: The future is coming at CES 2020." Sony nin yarın Ces de bazı detayları paylaşacağı yününde beklentim tavan yaptı bu açıklamasından sonra. Tabi tv telefon veya farklı şeyleri de işaret etmiş olabilirler. Bu başlık altında gamepass görmekten bıktım artık. İnş söyletintilere yarın cevap verir sony vermezse playstation experience şubat ayını beklicez mecburen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Punisher_1907 -- 5 Ocak 2020; 16:14:6 >
  • 6 ay önceki E3'te 4 kat güçlü...
    Geçen ayki VGA'da 2 kat güçlü...
    İki ay sonra gücü ne olacak bilinmez ama ortada ciddi 10.4 tf güç dedikoduları var. Bu 12 tf muhabbeti nereden çıkıyor o da belli değil...

Kusura bakmayın ama bu MS, her şey beklenir bu adamlardan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 5 Ocak 2020; 16:42:52 >
  • Bu doğru. Böyle bir sistemde 15-20 saat sürecek, online tarafı olmayan, tekrar oynanabilirliği düşük ama sinematik yoğunluğu yüksek tek seferlik oyunların yeri yok. PS Exclusive oyunları hep böyle oyunlar. Bu yüzden PSNow’ın seve seve Gamepass ayarına geleceğinden emin olsam da Sony’nin exc oyunları Microsoft gibi PSNow sistemine ilk günden ekleyeceğini düşünmüyorum. Yılda bir iki defa 15 sürecek bir oyun çıkararak oyun ne kadar iyi olurda olsun, bir abonelik sistemi sürdüremezsiniz. Eğer bir şekilde MS Sony’i buna mecbur ederse bildiğimiz şekildeki PS exclusivelerin sonu olur bu, böyle bir şey istemeyiz.

Ama Xbox exclusiveleri böyle 15-20 saat süren tek seferlik sinematik oyunlar olmadı hiç. Halo, Gears of War, Forza Horizon, State of Decay gibi oyunlar hep online tarafı güçlü, tekrar oynanabilirliği yüksek, çok saat geçirilen oyunlardı. Bu yüzden abonelik sistemine tam oturdular. Hatta Gamepass sonrası Gears 5 daha dolu dolu ve iyi çıktı.

—-

Bir de, Gamepass daha çok konuşulacak bu başlıklarda. Daha bir yıl var yeni konsollara. O bir yılda yeni konsollar çıkana kadar Sony PSNow’u Gamepass’ın karşısına hazırlamaya çalışacak göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 5 Ocak 2020; 17:11:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İdrak İstimlak

Yeni konsolların tanıtılma aşamasında açılmış bu başlıkta neden Gamepass daha çok konuşuluyor anlamıyorum. Tabii bir de Gamepass'ın oyunculuğa vereceği zararı bilmeden konuşan bir kesim var. Ucuza oyun oynadığını sana bu kitle bir süre sonra oynayacak adam gibi oyun bulmayacak bu sistem yüzünden. Hangi yapımcı 60 dolara sattığı bir oyun yerine, aylık abonelik karşılığı oynanan bir oyuna emek harca ki? Adamlar hali hazırda bu 60 dolarlık fiyattan şikayet ediyor.

Gamespass orta/uzun vadede, bitmeyen, size kıl, tüy toplatarak zamanınızı çalan, oyun içi eşyaları para ile satan bir sisteme dönüşecek. Kim bu sistemden Uncharted, GoW kalitesinde oyun bekliyor ki, bekleyenlerin sağlıklı düşündüğünü de sanmıyorum. Bu tamamı ile leş ve gereksiz bir sistem.
    Microsoft zaten adamlara kâr yapacak parayı veriyor. Üretici enayi değil ki bedavaya versin oyununu. Demek onların da işine geliyor. Para kazanmasalar niye kabul etsinler?

EA aynı sistemi yıllardır uyguluyor, daha da geliştirdiler hatta servisi. Üst paket çıkardılar. Paragöz Ea bile buna yanaşıyorsa gelecek zaten burada.

Oyun yapan adam para kazanmak istediği gibi oyunlarının da farklı kişilere ulaşmasını ister. David Cage örneği var; bizzat adam daha Ps3'e Heavy Rain çıkardıktan sonra oyunu diğer oyuncuları da oynamasını istediğini vurguluyordu. Çok eski bir haber ama netten bulur yine paylaşırım.. Yıllar sonra da adamın bütün oyunları Pc platformuna geldi mesela..

Epic games örneği var... Adamlar ücretsiz bomba oyunlar sağladı mesela. En son aklımda kalan 6 tane Batman oyunu verdi adamlar bedava. Bu marketi yöneten adamlar zaten yapımcıyı mağdur etmez; yapımcılar da gerizekalı değil sonuçta.. çıkarlarına göre iş yapıyorlardır.

Koskoca Rockstar bile Red Dead'i Steamde çıkarmadı.. hatta ben RDR'yi kampanyalarla beraber Epic'den daha ucuza aldım. Metro yine PC platformuna Epic'den çıkış yaptı, ona göre para aldılar..

Özetle market yöneticileri, yapımcıları mağdur etmez... Sektöre de kötü hiçbir şey olmaz, olamaz..

Xbox konsolunu eleştirirseniz eleştrin, mantıklı noktada ya haklısınız ya da he der geçer insanlar ama gelip de tüketicinin %100 lehine olan bir servis hizmetini de eleştirmeyin... En basitinden gidip onlarca lira verip Gta5 alacağıma, on küsur lira verip Gta5 dahil yüzlerce oyun alıp oynamak; matematiksel olarak win-win durumundadır...

• Sony aynı hatayı yapmaz, zaten kendileri söylüyor.

http://www.pushsquare.com/news/2019/11/sony_our_exclusives_are_too_special_and_valuable_to_giveaway_day_one_with_ps_now

• netflix ilk çıktıgındada çok dediler para nasıl kazanacak filan
    sonuç ne oldu TV öldürdü piyasayı domine etti ve taklitleri çıktı.
    sony de gamepass benzeri sisteme geçmez ise yok olma yolunda devam eder.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.