Şimdi Ara

Xbox Series X / Series S Sipariş & Takip Konusu (ANA KONU) (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13.719
Cevap
176
Favori
725.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birkaç sayfa geriye doğru mesajlarıma bakarsanız açıklama yapmıştım. Vergi oranı değişikliği oldu ve o fiyata geçen hafta düştü. İlk aldığımda ben de sizinle aynı fiyata almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Ekim 2020; 19:2:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ectavi kullanıcısına yanıt

Herkes aynı fiyattan aldı hocam. Arkadaş nasıl aldı anlamadım, yanlışlık vardır duzeltilir.

• İtalya hariç hiçbir amazon da vergi değişikliği yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt

ben de italyadan aldım hala aynı bir degisiklik yok.

• ayrıca 400 euro civarı ps4 pro almayı denediğimde yine aynı vergi oranları geliyor. sipariş özeti

Nesne:368,84 €Nakliye maliyeti:61,34 €İthalat masraflarının yatırılması:163,47 €Toplam:593,65 €Hediye çeki:-1,00 €

Genel sipariş toplamı:592,65 €

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

Siz nerede yaşıyorsunuz? Sizden başka vergileri düşen görmedim.

• Series s Almanya ve İtalya amazonda tekrar ön siparişe açılmış ama TRye gönderilmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Siz nerede yaşıyorsunuz? Sizden başka vergileri düşen görmedim.

Çanakkale'de yaşıyorum. Ben sepetimi kupon eklediğim için güncellemiş oluyorum. Siz 10 Kasım tarihine kadar bir değişiklik göremezsiniz.

10 Kasım'da ne değişikliği göreceğiz hocam ve neden ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Amazon Italya gümrük vergisi güncellemesi yaptı ve 184Euro'dan 87Euro'ya çekti. Toplam fiyat 97 Euro ucuzlamış oldu. 571 Euro

Alıntıları Göster

• quote:

Gümrük masrafı 6 ay önce 85 euro olarak çıkıyordu. Biz ön siparişleri geçerken 184 Euro olarak hesaplamıştı. Tekrar bir güncelleme gelmiş Kupon eklerken gümrük masrafını da tekrar hesapladı.

Kuponu ekleyince sepet güncellendi. Muhtemelen 10 Kasım'da faturalandırma yapılırken herkesin bu şekilde düzeltilecektir. Benim tahminim %50'lik konsol vergisinin ithalatçı firmalara mı şahıslara mı uygulanacağından emin olmadıkları için tüm siparişlere eklediler. Sonra bireysel satın alımlarda geçerli olmadığını teyit edip eski haline getirdiler.

Sipariş sırasında düşmese bile, eğer doğru olan 84 euro ise; 1-2 ay içinde kalan bakiye zaten her şekilde iade oluyor. Bence sıkıntı çıkmaz.

Alıntıları Göster

Tesekkurler hocam , inşallah olur

Sizin teoriniz doğru değil zaten hiçbir zaman %50 hesaplanmamıştı

türkiye de avrupadan bireysel olarak satın alınan konsollar için olan vergi miktarı %20+%18 yani amazon vergiyi yanlış hesaplamadı ilk seferde gümrüğe gelince yaklaşık 160 euro vergi çıkar bundan az vergi ödeyenler amazon kendi cebinden karşılar bu civarda vergi ödeyenler vergi iadesi gelecek diye hesaplamasın öyle beklentiye girmesin

Sizin durumunuz sistemsel hata oluşmuş olabilir siz hediye çekleri uyguluyorsunuz bildiğim kadarıyla onları uygularken fiyat yeniden hesaplanıyor bu aşamada sistemsel bir hata oluşmuş vergi yanlış hesaplanmış olay bu kadar

kimseyi burada umutlandırmanızın anlamı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

türkiye de avrupadan bireysel olarak satın alınan konsollar için olan vergi miktarı %20+%18 yani amazon vergiyi yanlış hesaplamadı ilk seferde gümrüğe gelince yaklaşık 160 euro vergi çıkar bundan az vergi ödeyenler amazon kendi cebinden karşılar bu civarda vergi ödeyenler vergi iadesi gelecek diye hesaplamasın öyle beklentiye girmesin

Sizin durumunuz sistemsel hata oluşmuş olabilir siz hediye çekleri uyguluyorsunuz bildiğim kadarıyla onları uygularken fiyat yeniden hesaplanıyor bu aşamada sistemsel bir hata oluşmuş vergi yanlış hesaplanmış olay bu kadar

Öyle bir hata olmuş olsa, daha sonra 2 kere daha kupon eklediğimde eski haline gelirdi. Daha ekleyeceğim kuponlar var. Güncelleme olursa tekrar paylaşacağım zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• _joseph_ kullanıcısına yanıt
    Yahu adamlar almıyor işte bizim gibi gariban ülkelere açın da elinizde kalmasın. Hiç akıl yok bunlarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Özel mesaj gönderdim.

Alıntıları Göster

Ben de mesaj alabilir miyim?

• quote:

Alıntıları Göster

Hocam 50 Euro ve 1 Euro hediye kartı aldım ama işe yaramadı. Ödeme değiştirme açık sanıyordum değilmiş. Sipariş çıkmadan güncelleme olur mu İtalya fiyatında sonuçta 1000 e yakın para yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Hocam %20+ %18 olayını biraz daha açabilir miyiz?

Bugün bir deneme yaptım amazon.com da. Aşağı yukarı aynı fiyatlı iki ürün birisi ps4 bir diğeri ekran kartı sepete ekledim. Çok ciddi bir fark çıktı vergide 2 katından fazla. Sizde bu denemeyi yapabilirsiniz. Bunu nasıl açıklayabiliriz? Pc bileşenlerine uygulanmayan bir %18 lik kısım mı var?

• Mk4Ever. kullanıcısına yanıt

Soru: Vergileri ödenmek suretiyle posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla serbest dolaşıma sokulacak eşya nedir?

Cevap: Her bir sevkiyat için kıymeti 1500 Avro'yu aşmayan eşyaya geldiği ülkeye göre tek ve maktu vergi oranı uygulanacaktır. Söz konusu vergi oranları, eşyanın

• Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18,
    • Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20,
    • Kitap veya benzeri basılı yayın için %0,
    • 6/6/2002 tarihli ve 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (IV) sayılı listede yer alan eşya olması durumunda yukarıdaki oranlara ilave %20,

oranında tek ve maktu bir vergi tahsil edilir.

Alıntı

metni:
    Kaynak:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

4.maddede geçen 4760 sayılı kanun linki: https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.4760.pdf

IV sayılı listeye bakarsanız şu maddeyi görebilirsiniz

Alıntı

metni:
    95.04 Video oyun konsolları ve makinaları, eğlence merkezleri için oyun eşyası, tilt makinası, bilardo, kumarhane oyunları için özel masalar, salon veya masa oyunları ve otomatik bowling oyun ekipmanları dahil

• Mk4Ever. kullanıcısına yanıt

Dhl gümrük hizmetleri AB'den gelen bireysel ürün alımlarında, %20 ötv, %18 kdv alındığını ifade ediyor. Amazon bazı ürünlerde vergiyi gereksiz fazla hesaplayabiliyor, (pandemi nedeniyle olabilir) bunun sebebini kesin olarak bilemiyorum. Ancak fazla alınan vergiyi ürün teslimatından bir süre sonra iade ediyorlar.

• 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.