Şimdi Ara

Xbox Series X / Series S Sipariş & Takip Konusu (ANA KONU) (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.719
Cevap
176
Favori
725.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Walmart Türkiye’ye gönderim yapmaz. Önceki mesajımda wallmart ile almak ve Türkiye’ye getirmek istiyorsanız nasıl yapılacağını gösteren videoyu izleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler aklıma bir fikir geldi. Hani yurtdışından faturalı ürün aldığımızda tax free ile vergiyi iade alabiliyoruz ya, böyle bir şey bizde de varsa, bir planım var. Yurtdışına gidecek bir tanıdığın üstüne faturalı olarak buradaki bir mağazadan konsol alsak. Havaalanına onunla gitsek ve o giderken vergi iadesi alıp konsolu bize verse olmaz mı?

• Konsolu sana verebilmesi için uçak biletinin olması lazım. Dış hatlara nasıl geçilir biliyor musun? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalemistik

Beyler aklıma bir fikir geldi. Hani yurtdışından faturalı ürün aldığımızda tax free ile vergiyi iade alabiliyoruz ya, böyle bir şey bizde de varsa, bir planım var. Yurtdışına gidecek bir tanıdığın üstüne faturalı olarak buradaki bir mağazadan konsol alsak. Havaalanına onunla gitsek ve o giderken vergi iadesi alıp konsolu bize verse olmaz mı?

Tax free için check-in öncesi gümrüğe gidip ürünü gösteriyor ve evrakları alıyorsunuz. Pasaport kontrolden geçtikten sonra TAX FREE için gerekli yere gidip evrakları verip iade alıyorsunuz.(Genelde %13 kadarını iade ediyorlar, tamamını değil) Yani cihaz ile birlikte o ülkeye gitmesi ve geri gelmesi lazım. Sizin söylediğiniz yöntem işlemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

Konsolu sana verebilmesi için uçak biletinin olması lazım. Dış hatlara nasıl geçilir biliyor musun? :)

Yurtdışında yaşayan akrabanın dönüşü kullanılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Tax free için check-in öncesi gümrüğe gidip ürünü gösteriyor ve evrakları alıyorsunuz. Pasaport kontrolden geçtikten sonra TAX FREE için gerekli yere gidip evrakları verip iade alıyorsunuz.(Genelde %13 kadarını iade ediyorlar, tamamını değil) Yani cihaz ile birlikte o ülkeye gitmesi ve geri gelmesi lazım. Sizin söylediğiniz yöntem işlemez.

Alıntıları Göster

Pasaport kontrol noktasına geri dönüp yanlışlıkla şu çantayı almışım dense :)

• Enlisted - Xbox Exclusive Console

-4K/60 (Series X)
    -1440p/60 (Series S)
    -GI Ray Tracing
    -Destruction and explosion of objects in real-time particle physics.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Hocam siz bu tarz işlerde bayağı bilgili gibisiniz

Internetten glocalzone diye bir app buldum alışveriş yapanlar genellikle memnun seyahat eden birisi belirli komisyon ile ülkeye getiriyor para da uygulamanın havuzunda tutuluyor cihaz size gelene kadar. Hiç bu tarz bir uygulama kullandınız mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Daha önce hiç kullanmadım, güvenilir mi emin değilim. En garanti yöntem vergisini ödeyip Amazon’dan yada amerikapostam aracılığı ile almak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Ekim 2020; 13:7:1 >
  • Kalemistik kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sen değil siz diye hitap ettiğimi, mevcut kuralları yazdığımı ancak sizin fantezi kurarak cihaza ulaşmak istediğinizi hatırlatmak isterim. Bilmiyorsanız öğrenmemek ayıp değil, kendinizi bu duruma sokan yine sizsiniz. Ben iş nedeniyle gidip yurt dışında yaşadığım yıllar boyunca edindiğim deneyimi paylaşıyorum, siz geyik yapıyorsunuz. Nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlayın, keyfiniz bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 19 Ekim 2020; 14:35:58 >
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt

Turkiyeye degil Kanada adresine yollaniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konu dışına çıkmadan birbirimize saygı ile davranışta bulunalım , umarım hepimiz konsollarımıza sağ salim ulaşıcağız ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 19 Ekim 2020; 16:33:48 >
  • Ben aynı şeyi söyleyince polis oldum, sizin söylemeniz belki daha etkili olur  

• arkadaslar series x in toplam maliyeti kac € veya £ oldu. en son alan icin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD437D5D1

arkadaslar series x in toplam maliyeti kac € veya £ oldu. en son alan icin?

Amazon italya 571 Euro

tesekkurler bende ps5 ten vazgectim tamamiyle x i bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BD437D5D1

tesekkurler bende ps5 ten vazgectim tamamiyle x i bekliyorum

10 Kasım'da tüm ülkelerde amazon'dan stok durumunu kontrol edip sipariş verin, yeni yıla ne olacağı belli olmaz.

Ben amazon.de den verdim siparişi 658 euro gibi bisey çıktı bu kadar fiyat farkı neden acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ectavi -- 19 Ekim 2020; 18:18:13 >
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.