Şimdi Ara

Xbox Series X / Series S Sipariş & Takip Konusu (ANA KONU) (522. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.719
Cevap
176
Favori
725.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

uk dışında diğer avrupa ülkelerinden alınanlarda 2 yıl demişti sanki birisi

• Arkadaşlar Amazon stoklara girince hemen tükeniyor sanırım ama takip ettiğim kadarıyla bir türlü yakalayamıyorum ne zaman girdiğini stok takibi yapmaya çalıştım ama yine yok siz nasıl yakalıyorsunuz stok takip sitesiyle mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvvventr kullanıcısına yanıt
    camelcamelcamel sitesinden bildirimleri açabilirsiniz, stoga gelme veya indirime girme durumuna göre bana mail at gibi bir seçeneği var. Ürünün linkini sitede bulunan arama kısmına kopyalıyorsunuz ve aratıyorsunuz, sonrasında mail adresinizi girip takipte kalabiliyorsunuz... Veya direkt olarak amazon sitelerinde üyeliğinizle giriş yapıp stoğa girince bana mail at (amazona kayıtlı olduğunuz mail adresine mail gelecek) seçeneğini de kullanabilirsiniz.
  • @fantilatör @mevlutucar Bilgi mesajlarınız ıcın tsk edıyorum. Sırayla Almanya ve Fransa olmak üzere takip edeceğim artık.

• https://forum.donanimhaber.com/mujde-konsollardaki-gumruk-vergisi-orani-azaltildi--147245916

Vergi %50'den %20'ye düşmüş. Ölümü görüp, sıtmaya razı olduk bakalım.

• westberlin kullanıcısına yanıt
    Ben de bu haberi gördüm ve bugün gün içinde sipariş verdiğim Series S cihazımı iptal ettim, beklemeye geçtim tekrardan. :)
  • bugünkü gümrük indirimiyle amazon.de’den series s getirtmek kaça mal oluyor hocam?

• Tristan Tzara kullanıcısına yanıt
    Bilgi yanlışım olduğunu farkettim, kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevlutucar -- 1 Ocak 2021; 14:43:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevlutucar

Ben de bu haberi gördüm ve bugün gün içinde sipariş verdiğim Series S cihazımı iptal ettim, beklemeye geçtim tekrardan. :)

Tam emin değilim ama siparişi verdiğiniz tarih değil de gümrüğe giriş tarihi önemli oluyor galiba yani eğer siparişi verdikten sonra gümrükte daha düşük bir vergi çıkınca Amazon iade ederdi diye düşünüyorum.

• soranger S kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben de öyle biliyorum hocam ancak Fransa ek vergi alıyordu zaten almanyaya göre. Bu sebeple de iade ettim diyebilirim. Almanya stokları yenilendiğinde Almanya'dan sipariş verme kararı aldım. Gümrük vergisinden hariç ; Almanya, Fransa'ya göre 20 euro daha az depozito alıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevlutucar -- 1 Ocak 2021; 15:3:31 >
  • mevlutucar kullanıcısına yanıt
    Amazon alışverişinde zaten yüzde 50 uygulanmıyordu, %20 gümrük + %18 ötv uygulanıyor. Yani değişen birşey olmayacaktır.Ülkemizdeki satış fiyatını etkileyecek
  • saitates kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani hocam? Fransadan aldığım xbox fiyatı sepette 250 euro gozukmesine rağmen, 116 euro gümrük ücreti gösteriyordu. Yanlış mı biliyorum ben?

Evet yanlış biliyorsunuz aşırı yanlışsınız doğruyu öğrenmeye de kapalısınız öğrenmekte istemiyorsunuz hayır siz bu yanlış bilgiye inanınca vergi az mı çıkacak sanıyorsunuz siz neye inanırsanız inanın ödediğiniz para değişmeyecek gerçekler inançlara göre değişmez

Türkiyede 31 aralıktan önce konsollardan alınan vergi oranı %112,4 %50 falan değil %112,4 yüzde yüz on iki yurtdışından bireysel olarak posta yoluyla gelen ürünlerde ise yaklaşık %40

4 işlemde mi bilmiyorsunuz 250 euroya %50 vergi uygulasanız 125 euro eder sizden 116 euro almışlar hala %50 deyip duruyorsunuz

Bugün türkiyede satılan konsollarda uygulanan vergi %69,92 %20 değil yaklaşık yüzde yetmiş

İstediğiniz şeye inanmakta özgürsünüz ama tekrar söyleyeyim bu gerçekleri değiştirmez

Adı üstünde depozito, 116dan düşük çıkar ve ortama 10-15€ iade ederler.
    %18 gümrük + %20 ötv hesaplayın.
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt

Sinirli bir tavır takınacak ne vardı pardon? 250 euroluk bir üründen 116 euro gümrük alınıyor dedim. Dört işlem de mi bilmiyorsunuz demek falan, çok naziksiniz teşekkürler. Arkadaş %20 gümrük + %18 ÖTV alındığını belirtti. Bu işleme göre 95 euro depozito ücreti ödemem gerekiyordu. 95 euro yerine 116 euro ödediğim, ve bu ücretin de yaklaşık %50 değere tekabul etmesinden dolayı bu soruyu sordum kendilerine. (Kendileri de bu durumu açıkladı sağolsun.) Ülke içinde uygulanan vergi veya başka bir şeyi sorgulamadım. Bir insanın yanlışı varsa nazik bir dille ifade edebilirsiniz, etmelisiniz... Sonuçta cihazı ben alıyorum, parasını siz vermiyorsunuz? Nedir bu tavır? Neyse hocam, benim inancım böyle aynen. İyi günler dilerim sizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevlutucar -- 1 Ocak 2021; 14:39:59 >
  • saitates kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam bilgilendirmeler için.

Rica ederim. Bu benim bildğim tabii çünkü konsollar ötv`ye tâbi,eğer %50 gümrük vergisi olsa ayrıca ötvde ödememiz gerekirdi .para iadesi alan arkaşlarda olduğuna göre 95€ civarı doğru rakam..amazon.de benden 108€ depozito aldı, herhangi bir iade gelmedi şimdilik.
    Bin kare aynı şey yazıldı hala aynı yanlışı sürdürüyorunuz yetmiyor birde diğer insanlara 45 euro vergi alınacak vergi düşecek diye kesin bir dille yorum yapıyorsunuz kendi yanlışınız yetmiyor başkalarını da yanlışınıza inandırmaya çalışıyorsunuz

İnsanlarin bir sıkıntısı da bu kendi inançlarını başkalarınada yaymak istiyorlar tabi bu insan psikolojisinin konusu gerçekten garip canlılarız özellikle bazılari öğrenmeye aşırı kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 1 Ocak 2021; 14:42:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam cevabınız için sağolun yalnız bu sitede sadece fiyat izleme var stok izleme yok fiyatta mesela 500 Euro seçip izle deyince 499 Euro’dan stopa girince bildirim gelir mi? Nasıl yapmak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: guvvventr

Hocam cevabınız için sağolun yalnız bu sitede sadece fiyat izleme var stok izleme yok fiyatta mesela 500 Euro seçip izle deyince 499 Euro’dan stopa girince bildirim gelir mi? Nasıl yapmak gerek

Hocam amazon üzerinden stok takibi için amazon bildirimlerini aktif edin, camelcamelcamel üzerinden de hangi tarihler arasında stoğa girdiğini ve hangi fiyattan girdiğiniz görebiliyoruz normalde, ancak; yoğunluktan veya stokların hızlı erimesinden dolayı olacağını düşündüğümden dolayı Bu bilgi menüsüne uzun zamandır güncelleme gelmemiş. Yine de camelcamelcamel üzerinden fiyat takibi veya indirim olma durumunu takip etmek için mail adresinizi girip, ekran görüntüsünde belirttiğim gibi işaretlerseniz, indirime girdiği an (ne kadar birim fiyat indirime girdiği önemli değil) herhangi bir indirim durumunda mail yollar.

Xbox Series X / Series S Sipariş & Takip Konusu (ANA KONU)

• 
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.