Şimdi Ara

Xbox Series X -EN GÜÇLÜ KONSOL [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Kaanowicz Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil1 iOS
11.292
Cevap
136
Favori
357.051
Tıklama
Popüler Konular listesinde 62. Sırada  bugün en iyi #8
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Genel Bölümü >> Xbox Series X -EN GÜÇLÜ KONSOL [ANA KONU]
Giriş
    7892 Mesaj
    series x 200 dolar, series s 100 dolar var mı daha düşüren
    |
    |

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Philadelphia’da yaşıyorum hocam, ancak ders verdiğim kurum Irvine, California’da. “Starbucks’ta dizi izlemek için” dediğiniz mesele baya Türkiye tabanlı bir önyargı aslında. Sonuçta, Amerika’da MacBook yanında AirPods hediyesiyle $899 dolara alınabilen bir cihaz.

Üniversitede ders veriyorum, ve derslerime Windows laptop ile gelen lisans düzeyinde öğrenci sayısı çok çok az. Benim tanıdığım doktora öğrencilerinin neredeyse tamamı MacBook kullanıyor (bir kişinin oyun laptop’ı var sadece). Akademik çevremde de, Windows cihaz kullanan sadece bir arkadaşım var, o da sunum yaparken ekrana yazı yazabilmek için Windows cihaz aldı, günlük hayatında yine Mac kullanıyor.

Olay amacından sapıyor; ancak, özetle konuyu Xbox’a döndürmek gerekirse, herkesin elinde oyun oynayacağı bir bilgisayar yok, böyle bilgisayarlar her evin demirbaşı değil, ve çoğu kişi oyun oynayabileceği bir bilgisayara ihtiyaç bile duymuyor. Özellikle konsolların hedef ülkeleri olan ABD, Kanada, Avrupa gibi yerlerde.

Alıntıları Göster
    anladım hocam açıkçası dediğim gibi benim gözlemimde bireysel anlamda kullanım çok daha düşüyor ama amerika'da elbette sizin dediğiniz gibi durum ki ben müzik yapımı ile de ilgileniyorum amatör olarak, mac + konsol çok mantıklı geldi. ekonomik olarak ayarlayabilirsem kendimi kesinlikle ben de böyle bir yol çizeceğim.
    |
    |

• Yarbay
    8493 Mesaj

Bizim usual var bizden iyi pr yapan adam bulamazlar

Grup olarak birlikte nasıl oyun oynanmaz pr si olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 29 Haziran 2020; 23:48:53 >
    |
    |
    haydar. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yalnız sony'den böyle bi hamle gelir mi acep
    |
    |

:D bizim Usual gamers grubunu keşfetseler enis yerine bize basar paraları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kaan0101 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    901 Mesaj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
  • Yüzbaşı
    753 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    aytugsasal

Malesef hocam daha açıklanmadı.

|
    |
    D. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    inXile'ın AAA RPG oyununa yeni başlanmış. Sebebi ise Wasteland 3'ün daha iyi bir oyun olması için tamamen Wasteland'e odaklanılmış olması. Wasteland 3 çıkışını yaptıktan sonra yeni oyuna başlanacak ve stüdyo büyüyerek AAA stüdyoya dönüşecek. Oyunun 5-6 yıllık bir geliştirme süreci olması tahmin ediliyor.

Bu iyi bir haber. Kaliteli oyunlar genelde 5+ yıl geliştirme süresine sahip oluyor. Örnek vermek gerekirse TLOU 2, 6 senede yapıldı. RDR 2, 7 yılda yapıldı. GoW, 5 yılda yapıldı. inXile'ın 250-300 çalışanlı bir stüdyo olma yolunda ilerlediğini görüyorum. İleride Microsoft'un en büyük stüdyolarından birisi haline gelebilirler. Umarım temmuzda cinematic trailer görebiliriz.

Hep dediğim gibi. Oyunlar kaliteli olsun da beklemek önemli değil.

Discord: arfulk#8899

Nintendo Switch FC:SW-0157-4758-6693 arfulk

Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil. Konfiçyüs
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 23 saat 3 dakika kadarı kaldı.

Dün gırgır yapıyoduk ama bu CPU olayı doğruysa Microsoft hakikaten gözünü karartmış demektir...

|
    |
    hunter007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hızlıda ne kadar hızlı seri x gibi 3.8 ghz olabilir, yada cpu da smt olmayabilir ve daha yüksek frekansta çalışabilir , bu ihtimal dışıda olabilir , xsx ten de hızlı demediğine göre xsx ile aynı ayarda bir frekansta çalışacaktır ki 2k yada 1080p hedefleniyorsa cpu frekansının yüksek olması gerekiyor daha düşük çözünürlüklerde cpu gücüde önem arz ediyor , çözünürlük arttıkça gpu gücü önem kazanıyor, Ağustos tan önce ortaya çıkarmayacakları kesin gibi
    |
    |
    White Room by a Window kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam ben ne kadar hızlı olacağına takılmıyorum ki PS5 ve Lockhart arasında tahmini 200 dolar olacak. Buna rağmen bir bileşende bile Lockhart daha iyi ise bu çok ses getirecek bir şey.

|
    |

Senin için demedim zaten hocam , cpu gücüne dem vuruyorlar diye yazdım , lockhartın geleceğini belirleyecek olan etmen zaten fiyatı ki şahsen güçlü konsol ile arasında 100 dolarlık fark için gidip daha güçsüz konsol almam ama casual kitle için iyi tercih olur , her ne kadar iyi bir pazarlama argümanı olsada yada her ne kadar konsollar x86 mimari bazlı olsada bu konsol ileride ıkınır yada diğerlerini aşağı çeker
    |
    |
    White Room by a Window kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şahsen ben de tercih etmem lockhart hocam, her turlu XSX’te aklım kalır. Konsola şimdiden vurgunum :)

|
    |

XSX Cpu'su ile aynı ise zaten PS5'den hızlı olacaktır. Bu çok önemli bir fark olmaz ama, tabiki sony'nin ve Ms'in açıkladığı saat hızlarına göre.

Lockhart ile XSX aynı işlemci kullanacak gibi. GPU ve Ram konusunda Lockhart 1080p hedefleyecek. CPU aynı olacaksa, GPU ve hedef çözünürlük geliştiricileri çok zorlamaz.
    |
    |
    hunter007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynı hamleyi sonyden bekliyorum herkesin 4k tvsi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nunbolg -- 30 Haziran 2020; 10:13:1 >

Series X için disksiz bir model gelecek miydi Ps5 gibi yoksa Series S’de mi göreceğiz

Ryzen 5 2600 • Msi B450 Tomahawk • Msi GTX 1060 6GB Gaming X • Corsair VS650 W 80 • Samsung 750 Evo 250GB SSD•James Donkey JD480 480GB SSD• Corsair Carbide Spec 02 • Kingston Hyperx Fury 8GB X2 2133 Mhz • Zowie EC2-B • Hyperx Revolver S •
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 23 saat 3 dakika kadarı kaldı.

Şu ana kadar disksiz versiyon duyurulmadı hocam. Var mı yok mu belli değil henüz.
    |
    |
    Korgeneral1071 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Media Sözlük
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.