Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
76.302
Cevap
790
Favori
3.746.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oradaki arkadas sunu anlamiyor. Ozel oyun icin ne kadar dezavantaji sindirebilirsin.

Sende ozel oyun var. Rakipte daha guclu donanim var.
    Sende ozel oyun var. Rakibin konsolu daha ucuz.
    Sende ozel oyun var. Rakibinde oldukca buyuk ve kaliteli bir oyun kutuphanesini uygun fiyattan veren servisler var
    Sende ozel oyun var. Rakibinde daha iyi online altyapi ve daha saglikli bir oyuncu kitlesi var.
    Sende ozel oyun var. Karsida da senin Ps ile oynayamayacagin cok buyuk butceli yapimlar var.

Teraziye bunlari koydugun zaman. Ozel oyun icin herseyi feda etmeyi savundugunun farkinda degil. Yani insanlar ne kadar sineye cekebilir ?

Sadece Halo ve Perfect dark icin 1 milyar dolara yakin butce ayrilmisken Xbox'da ozel oyun yok demek ne kadar dogru ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Haziran 2020; 15:57:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Bu mesaj silindi.
    Konudaki en mantıklı yorumlardan biri. Ek olarak, Sony beklenenin ötesinde bir sunum yapıp "hype"ı yükseltirse Microsoft'u daha agresif bir sunum yapmaya itebilir. Açıkçası benim de bir beklentim yok Microsoft'un sunumundan. 2011'den beri E3 sunumlarını takip ederim, neredeyse her sene Microsoft beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu sefer farklı olacak gibi ama bakalım, sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.
  • AH.C kullanıcısına yanıt
    Stüdyolar yeni , işe alımlar yeni , projelerin olgunlaşması için zaman var ben o yüzden fazla beklenti içine girmiyorum , infinite hellblade 2 den gameplay gösterilir olgunlaşmış oyunlardan teaser verilir , cgi video verip hype yaptırmaktan vazgeçmeleri gerekiyor ,birde gameplay ve oyun tanıtımı konusunda sony den fayz almaları gerekiyor , geçen e3 te gears 5 i harcadılar resmen , neyse bakalım ortaya neler çıkacak ama ben fazla hype değilim oyun konusunda , benim hype ım konsola çıksada biran önce kavuşsak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Oradaki arkadas sunu anlamiyor. Ozel oyun icin ne kadar dezavantaji sindirebilirsin.

Sende ozel oyun var. Rakipte daha guclu donanim var.
    Sende ozel oyun var. Rakibin konsolu daha ucuz.
    Sende ozel oyun var. Rakibinde oldukca buyuk ve kaliteli bir oyun kutuphanesini uygun fiyattan veren servisler var
    Sende ozel oyun var. Rakibinde daha iyi online altyapi ve daha saglikli bir oyuncu kitlesi var.
    Sende ozel oyun var. Karsida da senin Ps ile oynayamayacagin cok buyuk butceli yapimlar var.

Teraziye bunlari koydugun zaman. Ozel oyun icin herseyi feda etmeyi savundugunun farkinda degil. Yani insanlar ne kadar sineye cekebilir ?

Sadece Halo ve Perfect dark icin 1 milyar dolara yakin butce ayrilmisken Xbox'da ozel oyun yok demek ne kadar dogru ?
    Tek cevap bu zaten hocam o yüzden gidip tartışmaya gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Bu mesaj silindi.
    Hocam bence baya olgunlaşan proje vardır. Mesela Phil Spencer The Initiative oyununu oynarken ekrandaki diğer kişi The Initiative tasarım yönetmeni Drew Murray. Muhtemelen oyun oynanabilir halde. Baya heyecanlıyım özellikle Phil Spencer gibi bir insanın Xbox'ın başında olması insanı büyük beklentilere itiyor. Zaten Gamepass gibi servisle bizim gibi oyunların pahalı satıldığı ülkelerdeki oyunculara ulaşabildi, işini iyi yapıyor beklentilerimizin yüksek olmasının nedeni de bu zaten.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

https://www.gamesradar.com/phil-spencer-hints-at-what-first-party-xbox-studio-the-initiative-is-working-on/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 6 Haziran 2020; 17:12:8 >

• Periah kullanıcısına yanıt
    İki konsolun da avantajları ve dezavantajları var bunları görememek ya da görmezden gelmek için ciddi anlamda ağır marka sevdalısı olmak lazım.Her şey kabak gibi ortada , tartışılacak bir durum yok.Adı üzerinde oyun konsolu , oyun konsolunda özel oyun önemli değil demek mantıklı değil.Hala hikaye tabanlı oyunlar iyi yapıldığında deli gibi satıyor.

Donanım farkı , geriye dönük uyumluluk , online altyapı , gamepad ergonomisi gibi avantajlar sadece hardcore oyuncular için önemli.Bunların sayısı da tahminen %20'yi geçmez.

15 stüdyodan çıkacak tüm oyunları bir nevi bedavaya oynamak şu an için Series X'in en büyük avantajı.Ki bizim gibi ülkeler için bu ciddi bir avantaj.
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben gerek Sony sunumu gerek temmuzdaki MS özel oyunlar sunumu için hype yapmıyorum. Artık gözlerimle görmeden öncesinde hype yapmam ancak MS'nin yaptığı hamleleri değerlendirdiğimde ilk defa temmuz için umutluyum. Aslında MS'ye değil bünyelerine kattığı stüdyolardan umutluyum. MS işin arkasındaki beyin ve işleri şuan için çok doğru yönetiyor. Umarım temmuzda hayal kırıklığı olmaz çünkü çoğu insan için tek eksik özel oyundu xbox tarafında, o da temmuzdaki sunumla giderilirse series x yeni nesilde çok iyi satacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wither kullanıcısına yanıt
    Ben özel oyun önemli değildir demedim zaten. Sadece terazinin diğer tarafını artık karşılayamayacak bir noktaya ulaştığını söylemek istemiştim. Özel oyunların bir ağırlığı var söylediğiniz gibi.

Sanırım ben biraz fiyat performans tarafında olan bir oyuncuyum. Fiyat performans konusunda hangi taraf avantajlı olursa oraya meylediyorum.
    Benim de hesap kardeşliği ile işim olmadığı için mecburen fiyat performans oyuncusuyum , pek bir farkımız yok yani.

Ama özel oyun için bu kadar olumsuzluğu çekmeye değmez tarzı bir argüman genel kitle için geçerli değil.Uçak motoru sesiyle oyun oynuyor insanlar , normal şartlarda akıl işi değil o şekilde oyun oynamak , tuhaf ve korkutucu bir ses.Konsol patlayacak sanmıştım ilk başıma geldiğinde.

Kulaklık da çözüm değil , herkes tek yaşamıyor , anne babasıyla yaşayan , eşiyle çocuğuyla yaşayan bir dolu oyuncu var.Ve o ses yan odadaki insanı uyandırır.Ama buna rağmen vazgeçemiyor adam , çünkü o oyunu başka yerde tecrübe edemeyecek.

Para sıkıntınız olmasa yeni nesilde her iki konsolu da çıkar çıkmaz almaz mısınız mesela?
    Şahsen örneğin Almanya'da yaşayan bir oyuncu olsaydım ilk günden ortalama 1000 Euro'ya iki konsolu da alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 6 Haziran 2020; 17:47:36 >
    Hocam şu bana çok koyar tabi herkesin karakteri ve düşünüşü farklıdır ama, bir yanda yüzde 25 daha hızlı, serin ve buna rağmen ucuz bir cihaz olacak ve ben gidip zayıf, pahalı ve sorunlu bir cihazı alacağım. Bir kez aklıma kazıklandığım düşüncesi yerleşmeye başlarsa o markadan son derece hızlı bir biçimde soğuyorum.

Mesela ben Last of Us 1'i oynadım. Ps3'üm vardı. Fakat Last of Us 2'de yaşananlar yüzünden şu an oyundan soğumuş durumdayım. Firmada avantajı ele geçirdik şimdi müşteriyi söğüşleme zamanı geldi gibi bir izlenim edindiğim anda benim için o marka bitiyor mlsf.

Xbox'da mesela bu nesil kaybedilmiş dendi. Şöyle kötü böyle kötü denildi. Fakat gittim 1900 liraya sıfır one X aldım. Üstüne Gamepass hizmeti varmış 900 gb oyun indirdim. Makineden ses gelmiyordu. Bu deneyim ve oyuncunun değerli olduğu algısını bana hissettirdiği için Xbox'a şu an kanım ısındı diyebilirim.

Yarın ne olur ? Phil Spacer2ı kovarlar. Yerine 2. bir tv, tv, tv diyen adam getirirler. Şark kurnazı hareketlere başlarlar konsolu satıp karşı tarafa geçerim. Karşı tarafta aynı zihniyetse pcye dönerim hocam. Benim olayım böyle zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Haziran 2020; 17:56:59 >

• quote:

Ben özel oyun önemli değildir demedim zaten. Sadece terazinin diğer tarafını artık karşılayamayacak bir noktaya ulaştığını söylemek istemiştim. Özel oyunların bir ağırlığı var söylediğiniz gibi.

Sanırım ben biraz fiyat performans tarafında olan bir oyuncuyum. Fiyat performans konusunda hangi taraf avantajlı olursa oraya meylediyorum.
    Özel oyun önemli değil hocam iyi oyun önemli. The Order, Driveclub, Crackdown (bir ara) özel oyunda ne oluyor? Sony'de ne var Gow, Last of Us, Uncharted, Spider Man var sen de bu dörtlüye bunlardan daha iyi oyun yaparak cevap vereceksin işte o zaman özel oyun olup olmaması önemli olmuyor. 343, Ninja Theory, The Initiative, Obsidian, Rare, Playground Games, Inixile gibi bünyendeki geliştiricilerle kaliteli oyun çıkardığın zaman bu işi halletmiş oluyorsun. Üstelik Microsoft'ub ürettiği oyunlar daha uzun süre oynanıyor çünkü single yanında çok iyi multiplayer kısmı da yapıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 6 Haziran 2020; 18:0:33 >

Zaten mantıklı olan da bu , futbol takımı tutmuyoruz ki kolay kolay değiştiremeyelim.Hangisi avantajlıysa o nesil tercih o olur , paran varsa ikisi de.

Xbox'ın ışığı yanmasa çalıştığını fark edemiyorsun ses olarak o derece sessiz bir konsol.

Bir de Ms Perfect Dark'a 500 m $ civarı para gömdüyse gerçekten mantıksız hareket olmuş derim.Perfect Dark'ı kaç kişi hatırlayacak geçmişten.Ben o kadar para harcayacak olsam Fable'ı tercih ederdim , tabiki herkesin birbirine öpücük attığı kısmları değil de ismi ve dünyayı kullanıp çok sağlam bir rpg yaptırırdım.Belki de arka planda yapılıyordur göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 6 Haziran 2020; 18:7:52 >
    Perfect Dark'ı yeni fikri mülk sanıyordum ben meğer geçmişi varmış : D Microsoft'un yeni markalara ihtiyacı vardı. Forza, Gears of War ve Halo ile bir yere kadar.
  • Aynen oyunlar çarpışsın. Sırf özel oyun olduğu için vasat oyunları göklere çıkarmanın bir anlamı yok gerçekten. 2 platformda olması önemli değil 90 puanlık oyun olması önemli.
  • quote:

Aynen oyunlar çarpışsın. Sırf özel oyun olduğu için vasat oyunları göklere çıkarmanın bir anlamı yok gerçekten. 2 platformda olması önemli değil 90 puanlık oyun olması önemli.
    Zaten bu oyunları oynayabilmen için ya Pc toplayacaksın ya da Xbox alacaksın. Her halükarda Microsoft'un platformlarına geliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 6 Haziran 2020; 18:21:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Özel oyun önemli değil hocam iyi oyun önemli. The Order, Driveclub, Crackdown (bir ara) özel oyunda ne oluyor? Sony'de ne var Gow, Last of Us, Uncharted, Spider Man var sen de bu dörtlüye bunlardan daha iyi oyun yaparak cevap vereceksin işte o zaman özel oyun olup olmaması önemli olmuyor. 343, Ninja Theory, The Initiative, Obsidian, Rare, Playground Games, Inixile gibi bünyendeki geliştiricilerle kaliteli oyun çıkardığın zaman bu işi halletmiş oluyorsun. Üstelik Microsoft'ub ürettiği oyunlar daha uzun süre oynanıyor çünkü single yanında çok iyi multiplayer kısmı da yapıyorlar.

Alıntıları Göster
    Bunu demeye çalışıyorum hocam işte

Kaliteli stüdyolar kaliteli oyun yaparsa işte o zaman konsol ön plana çıkar. Sony bunu yıllardır yapıyor. Xbox da yeni yapmaya başladı. Mesela Forza, Ori gibi oyunlara kimse bir şey demiyor çünkü oyunlar çok iyi.

Uncharted, TLOU, GoW, Spider-Man, Horizon gibi oyunları bir tek PS'de oynayabiliyoruz. Xbox da bunu yaparsa X360 dönemindeki başarısını elde eder.

@Periah: Hocam Perfect Dark tarihin en iyi oyunlarından biri olarak gösteriliyor. Rare ile Nintendo ikilisi bir zamanlar muazzam işler yaptılar.

Bir kaç örnek mevcut. Bunları Rare tek başına yaptı. Rare'ın tekrardan toparlanması Xbox için çok iyi olur.
    https://www.metacritic.com/game/nintendo-64/perfect-darkhttps://www.metacritic.com/game/nintendo-64/banjo-kazooiehttps://www.metacritic.com/game/nintendo-64/goldeneye-007https://www.metacritic.com/game/nintendo-64/blast-corps

• Ben biraz fazla abartıldığını düşünüyorum özel oyunların. Çünkü ne WiiU'yu ne PsVita'yı ne de Xbox One'ı özel oyunların kurtarabileceğine inanıyorum. Bir konsolun başarısı veya başarısızlığında özel oyunlar dışında etkenlerde var.

Mesela Xbox360'da muhteşem bir jrpg oyunu vardır. Adamlar sırf Japonya'ya hitap edebilmek için bu oyunu 360'a özel yaptırdılar fakat oyun resmen harcandı. Lost Odyssey oyununu kaç kişi biliyor mesela ? Muhteşem bir oyundur.

Xbox 360'ın başarısı Xbox'da Ps3'den daha başarılı özel oyunlar olduğu için olmadı. Cihaz pratikti, ucuzdu, online altyapısı iyiydi, tasarımı güzeldi pekçok farklı etken vardı diye düşünüyorum.

Bu arada Rare hakkinda bilgilendirme icin tesekkurler. Bu kadar onemli olduklarini bilmiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 6 Haziran 2020; 19:50:29 >
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.