Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (404. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: haritaci41
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir - 18 Masaüstü
5 sn
76.307
Cevap
790
Favori
3.746.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Benim derdim o değil, değerli de olabilir. Ama rapor bir yıllık, bu tür değerlemeler değil yıllık, aylık hatta günlük değişir. Ayrıca bu biraz garip bir liste. Raporu yapan Kantar güya "finansal ve piyasa verilerini" dünya çapında 51 ülkede yaşayan yaklaşık 4 milyon tüketici anketiyle birleştirerek “markanın işletmelere kattığı değeri” hesaplıyormuş. İlk sorumda o yüzden neye göre kime göre diye sordum? Gerçekten anlamadım.

Üstadı tekrar anmak istiyorum buradan.
    quote:

"Statistics are like mini-skirts, shows a lot of things but does not show what is essentially" Alex Ferguson
    Alex Ferguson'un böyle bir sözü yok. 2012'de Cluj maçı öncesi Fatih Terim kullanınca şaşırmıştı yabancı basın. Orijinali şu şekilde:
    Statistics are like mini-skirts. They give you good ideas but hide the most important parts.
    -Ebbe Skovhdal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Benim anladığım demek ki Xbox markası Microsoft'a gelir anlamında ve değer anlamında baya şey kazandırmış ki bu listeye girmiş.

"51 farklı ülkede 4 milyondan fazla insanla yapılan anketler, markaların elde ettiği yıllık gelirler, değerler ve çok daha fazlası ile bu liste oluşturuldu."

Alıntıları Göster
    2019 yılında yapılan araştırmanın özet kısmında şu ibareler yer alıyor. Marka, tanınırlıktır. Marka, sunduğu ürünler ve servisler ile şirket hakkında güvenilirlik sağlar. Listede bahsedilen markalar dünyanın en "güvenilir" markalarıdır. Çeviridir. Sanırım bu liste sadece markaya duyulan güveni araştırıyor.
    Düzenleme: Güven ise dediğiniz gibi birçok faktörü içerebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AH.C -- 4 Haziran 2020; 17:42:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AH.C

2019 yılında yapılan araştırmanın özet kısmında şu ibareler yer alıyor. Marka, tanınırlıktır. Marka, sunduğu ürünler ve servisler ile şirket hakkında güvenilirlik sağlar. Listede bahsedilen markalar dünyanın en "güvenilir" markalarıdır. Çeviridir. Sanırım bu liste sadece markaya duyulan güveni araştırıyor.
    Düzenleme: Güven ise dediğiniz gibi birçok faktörü içerebiliyor.

Alıntıları Göster
    Güzel bir araştırma yapmışlar hocam bir çok üniversitede derslerde işlenebilir bile bu konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 4 Haziran 2020; 17:45:19 >

• Şahsi görüşüm konu çok gereksiz uzamış. Biri birinden üst sırada olunca ne oluyor ? Bireysel hizmete ve faydaya bakın geçin. Ne alıp veremediğiniz var şu elin firmalarını yarıştırmak ile. Konuyu/forumu okuyasım gelmiyor bu düşüncem ps5 konusu için de geçerli orda da baskın 3-4 kişi var rezil ediyorlar forumu.

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Düzeltme için teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Düzeltme için teşekkürler.

• broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Sana dediğimi nereden biliyorsun? Nick belirtmedim ki.

• https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55c9-55-140-cm-4k-uhd-oled-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html#
    Beyler bu tvde karar kıldım oled olayı çok yazan çizen var aslı nedir bu olayın hdmi2.1 ses görüntü her şeyi yeni nesil konsol için mükemmel duruyor sizce alayım mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En azindan Amerika'da Xbox'in pazar payina ciddi sekilde fayda saglayacak bir baska konu da Xbox All Access seçeneği. Microsoft su an Xbox'i sıfır peşinat ile Game Pass Ultimate da dahil olmak uzere aylık $20 dolara One S All Digital, $23 Dolara One S, $25 dolara da One X satıyor.

Ben kendi açımdan bakınca finansal olarak bunu mantıklı bulmuyorum zira 3 senelik Game Pass üyeliğimi çoktan yaptım. Su an One X + 24 aylık Game Pass Ultimate bu planla $600 dolara geliyor. Ancak, Amerika'da insanlar her seyi krediyle alıyor. Telefon fiyatlari, araba fiyatları, ev tamiratları, büyük elektronik alisverisleri, mobilya... Hepsi icin 12-36 ay arası kredi planları sunuluyor, finansal açıdan çok da hesap kitap yapamayan insanlar (ki Amerika'da boyle çok insan var) sadece aylık fiyata bakarak alisveris yapıyor. Araba almaya gittiğinde "$25k civarı bir araba arıyorum" demektense "aylık $400 dolar ödemek istiyorum" diyor.

Dolayisiyla Microsoft'un Series X icin de boyle bir seçenek sunması krediyle konsol almak isteyen herkesi kendisine cekecektir. Fiyat konusunda hassas kullanıcılara "Aylık $25 dolara konsolu satıyoruz, yanina da oyunlar ve online oynama planı dahil" dendiginde pek çok Amerikali Xbox'a kayabilir. Tek seferde $500 dolar odemektense insanlara aylık $20-30 dolarlık odeme planları sunmak Amerika piyasasında çok mantıklı bir hareket. Su an bu program sadece Amazon ve Best Buy uzerinden yapılabiliyor; ve yayginligi daha da arttıkça popülerliği de artacaktır.

https://www.xbox.com/en-US/xbox-all-access

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max_Kolesne -- 4 Haziran 2020; 18:59:15 >

• Şahsen aylık 300-400 tl'ye bizde de yapsalar bu kampanyayı ben gider alırım hocam. Tek seferde yüklü para vermektense böyle taksitli daha iyi bence.
  • Xbox’ın marka değeri ile kavga eden adam da gördü konu.

Harika.

• quote:

Orijinalden alıntı: matrx58_

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55c9-55-140-cm-4k-uhd-oled-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html#
    Beyler bu tvde karar kıldım oled olayı çok yazan çizen var aslı nedir bu olayın hdmi2.1 ses görüntü her şeyi yeni nesil konsol için mükemmel duruyor sizce alayım mı
    Patlak tv o al da elinde patlasın. Piyasadakilerin hepsi sorunlu.

https://forum.donanimhaber.com/lg-c9-oled-tv-magdurlari-kulubu--143518337

• quote:

https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55c9-55-140-cm-4k-uhd-oled-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html#
    Alma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

En azindan Amerika'da Xbox'in pazar payina ciddi sekilde fayda saglayacak bir baska konu da Xbox All Access seçeneği. Microsoft su an Xbox'i sıfır peşinat ile Game Pass Ultimate da dahil olmak uzere aylık $20 dolara One S All Digital, $23 Dolara One S, $25 dolara da One X satıyor.

Ben kendi açımdan bakınca finansal olarak bunu mantıklı bulmuyorum zira 3 senelik Game Pass üyeliğimi çoktan yaptım. Su an One X + 24 aylık Game Pass Ultimate bu planla $600 dolara geliyor. Ancak, Amerika'da insanlar her seyi krediyle alıyor. Telefon fiyatlari, araba fiyatları, ev tamiratları, büyük elektronik alisverisleri, mobilya... Hepsi icin 12-36 ay arası kredi planları sunuluyor, finansal açıdan çok da hesap kitap yapamayan insanlar (ki Amerika'da boyle çok insan var) sadece aylık fiyata bakarak alisveris yapıyor. Araba almaya gittiğinde "$25k civarı bir araba arıyorum" demektense "aylık $400 dolar ödemek istiyorum" diyor.

Dolayisiyla Microsoft'un Series X icin de boyle bir seçenek sunması krediyle konsol almak isteyen herkesi kendisine cekecektir. Fiyat konusunda hassas kullanıcılara "Aylık $25 dolara konsolu satıyoruz, yanina da oyunlar ve online oynama planı dahil" dendiginde pek çok Amerikali Xbox'a kayabilir. Tek seferde $500 dolar odemektense insanlara aylık $20-30 dolarlık odeme planları sunmak Amerika piyasasında çok mantıklı bir hareket. Su an bu program sadece Amazon ve Best Buy uzerinden yapılabiliyor; ve yayginligi daha da arttıkça popülerliği de artacaktır.

https://www.xbox.com/en-US/xbox-all-access

Hocam siz hala Amerikada devam mı ordaysanız Xbox sparişi verelim size ))

• Efsaneyi hatırlayalım mı? 360 tayfası bir çıkın ortaya ya saklanmışsınız dibe köşeye ayıp oluyor!

• vector x-31 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Amerika'dayim da ülkeye donus yollari acilmiyor bir turlu, açılsa geleceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Efsaneyi hatırlayalım mı? 360 tayfası bir çıkın ortaya ya saklanmışsınız dibe köşeye ayıp oluyor!

Efsaneler asla Ölmez

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 4 Haziran 2020; 20:18:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam ben Amerika'dayim da ülkeye donus yollari acilmiyor bir turlu, açılsa geleceğiz
    Valla işiniz zor dikkatli olun bu aralar fecii karıştı oralar ))
  • quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Valla işiniz zor dikkatli olun bu aralar fecii karıştı oralar ))

Alıntıları Göster
    Tüm pandemi sürecinde bir kere sokağa çıkma yasağı gelmeyen şehirlerde protestolar başladığı gibi akşam saatlerinde sokağa çıkma yasakları gelmeye başladı biz banliyö tarafında yaşıyoruz ama hocam, hiçbir şey görmedik protestolara dair. Bir tek, bizim evin buradaki GameStop tüm kapı-camlarını tahta koruma düzenekleriyle kapatmış yağma riskine karşı

• quote:

hocam ben olsam bunu alırdım.

https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-qe-55q70ra-55-138-cm-4k-uhd-smart-qled-tv-dahili-uydu-alici.html

• 
Sayfa: önceki 402403404405406
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.