Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (373. sayfa)

10 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 13 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
76.185
Cevap
790
Favori
3.740.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Amaç zaten aradaki 15%-20% kas gücü farkını bu teknoloji ile kapatmak. Ben şahsen, demoyu görünce satın aldım, o demo benim için yeterli. 3 partileri pratikte göreceğiz. Valhalla ilk test olacak, merakla bekliyorum.

"bu teorik fark zaten hiçbir zaman gözle görülür olmayacak."
    Kritik yorum bu. Arada fark olmasın yeter, diğer tarafta(oyun) zaten çok ağır basıyor Sony.
    hocam sony zaten aktif olarak UE kullanmıyor, sadece 1-2 oyunda kullandılar bu nesil zaten. Çoğu 3.parti ler bile kendi moturunu kullanıyor. Bence decima 2 yi gördügümüzde çok daha fazla sevinicez.

insanların Sweeney'e kıl olmasının sebebi gears of war3 den beri dedikleri birbini tutmuyor ya kendi kendini yalanlıyor ya da çalışanları farkına varmadan yalanlıyor.

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    Şahsi düşüncem, ne GeoW ne Halo nede Forza umurumda değil.. Tamamen şahsi ve görece bir durum, bu tabiiki bahsi geçen oyunların değerini düşürmez. Ama ben yeni Ori'yi daha çok bekliyorum. Bilmeni isterim.
    Tarafsız olamıyorum bu konuda, çünkü bir tarafta çizgisinden şaşmayan bir Sony var. Sony Japan, Naughty Dog, Santa Monica, Sucker Punch, Insomniac.. Bunlar on yıllardır sadece Sony'e oyun yapıyor. Sony stüdyoları çok ama çok daha tecrübeliler. Bunun üzerine sevigli Microsoft'un en çok ümit vaad eden stüdyolarına yaptırdıkları ilk oyunları görünce(Obsidian-Grounded ve Ninja Theroy-Bleeding Edge) bende heves meves kalmadı. Öyle ki, Bleeding Edge Ninja Thery'nin sitesinde oyunlar sekmesinde gözükmüyor.
    Ama belli olmaz. Umarım siz haklı çıkarsınız. Ben bu konuda yanıldığımı seve seve kabul ederim, yeterki oyun çıksın.
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Şart değil. Örnek vermek gerekirse, LOUII'nin E3'de herkesin "scripted" dediği o oynanış videosunu mümkün kılan teknoloji "motion matching" teknolojisidir. Bu teknoloji Ubisoft geliştiricileri tarafından icat edilip ilk defa "For Honor" oyununda kullanılmıştır. Yani bu tür teknolojiler firmalar arasında rahatlıkla paylaşılabiliyor. Şu doğrudur, gösterilen kaliteyi tecrübe etmemiz minimum 2-3 yılı bulur.
  • quote:

Şahsi düşüncem, ne GeoW ne Halo nede Forza umurumda değil.. Tamamen şahsi ve görece bir durum, bu tabiiki bahsi geçen oyunların değerini düşürmez. Ama ben yeni Ori'yi daha çok bekliyorum. Bilmeni isterim.
    Tarafsız olamıyorum bu konuda, çünkü bir tarafta çizgisinden şaşmayan bir Sony var. Sony Japan, Naughty Dog, Santa Monica, Sucker Punch, Insomniac.. Bunlar on yıllardır sadece Sony'e oyun yapıyor. Sony stüdyoları çok ama çok daha tecrübeliler. Bunun üzerine sevigli Microsoft'un en çok ümit vaad eden stüdyolarına yaptırdıkları ilk oyunları görünce(Obsidian-Grounded ve Ninja Theroy-Bleeding Edge) bende heves meves kalmadı. Öyle ki, Bleeding Edge Ninja Thery'nin sitesinde oyunlar sekmesinde gözükmüyor.
    Ama belli olmaz. Umarım siz haklı çıkarsınız. Ben bu konuda yanıldığımı seve seve kabul ederim, yeterki oyun çıksın.
    Bu konuyu daha önceden burda konusmuslardı. O 2 oyun tamamen hobby projesi, MS falan yaptırmamıs yani. onlara bakarak bir karar almak bence dogru olmaz. Mesela neden Hellblade e bakmıyorsunuz? veya daha yuksek butce ile gelebilecek The Outer worlds 2?

• broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam ben şu an anladım zaten, bakış açımız aynı değilmiş. Umarım ps guzel excler getirmeye devam eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onvious kullanıcısına yanıt
    Geçmişi sabıkalı, koca bir nesil hiçbirşey yapmadı. Umarım yapar, ben zaten yapmasını isterim. Yaptığı gün SeriesX alırım, ama o güne kadar OneX yeter bana.
    Edit: Hobi projesi mi? O ne saçma bir mazaret. Bu iki oyuna harcayacakları zamanı, eforu, parayı bir RPG'ye, Hellblade2 ye, Project Mara ya harcasalarmış. Özür kabahatinden beter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 22 Mayıs 2020; 16:39:10 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    XSX'de de SSD var, 5.5GB/s e karşı 2.4GB/s. Xsx'in yetişememesi için oyunun en az 2.5GB/s IO istemesi gerekir. Bir oyun düşünün ki, adım atıyorsunuz saniyede 2.5GB veri yüklüyor? Böyle bir oyun bana 1tb disk kapasiteleri için uygulanabilir gelmiyor. Oyunlar TB'larca mı olacak?

İnsanlar PS5'in ssd hızını övüyor ama xsx'te de ssd var. Biri hızlı diye diğeride yavaş değil ;) 2.4GB/s hızlı bir IO...
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Aynı şey GPU ve CPU içinde geçerli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Geçmişi sabıkalı, koca bir nesil hiçbirşey yapmadı. Umarım yapar, ben zaten yapmasını isterim. Yaptığı gün SeriesX alırım, ama o güne kadar OneX yeter bana.
    Edit: Hobi projesi mi? O ne saçma bir mazaret. Bu iki oyuna harcayacakları zamanı, eforu, parayı bir RPG'ye, Hellblade2 ye, Project Mara ya harcasalarmış. Özür kabahatinden beter.
    Zaten o konuda herkes hem fikir. Ben zaten ps5 alacagım, eger demon'souls remastered çıkış oyunu olursa direk, olmazsa daha sonraki tarihte.

Xbox cok kaliteli IPlere sahip hem 360 zamnında hende Rare gibi studyoların sahip oldugu eski IPler. Tabii dediginiz gibi ortaya tamam işte bu diyebilecegimiz bir oyun cıkarmaları lazım. Fakat aynı zamanda Ori, Hellblade ve Forza H4 gibi oyunlarıda yabana atmamak gerek.

editi gec gördum. Ninja theory de 1-2 çalısan hobby olarak dizayn etmiş, MS de destek verince hayata gecirmisler (ya da buna benzer birşey tam hatırlamıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onvious -- 22 Mayıs 2020; 16:45:1 >

• aschil kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani?
    Sx'in donanımının iyi olması, ps'nın kötü olduğunu göstermiyor.

"Random" erişim.. Duydunmu hiç? Random Access Memory, tanıdık geldimi "RAM". Türkçesi=Rastgele Erişilebilir Bellek. Verinin "erişilebilir" olması, yani GPU işlenecek veriyi talep ettiği an ulaşması. Uzun uzun anlatırım ama okumayacaksın ki, neden zahmet edeyim.
    3 bilinmeyenli denklemi dört işlemle anlatmaya çalışmayın, saçma oluyor.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Tabiki aynı durum orada var. 10.3TF gpu'ya kimse kötü diyemez, düşünsenize Ps4 Pro 4TF di.

Zaten söylüyorum iki konsolda yakın, multiplatformlarda az bir fark olur.

Ama SSD ile PS5 şöyle yapacak, böyle yapacak çok mantıklı gelmiyor. İki gün sonra, sony kendi stüdyoları ile farklı şeyler yapacaktır; yoksa neden koysunlar böyle bir teknolojiyi...
    Hemfikiriz.

Bu arada; düşüncelerini iki satırda ifade edemeyen insanlar, vakit kaybıdır. (Sözüm size değil)

Hocam bak seviyeli tartışıyoruz, ben kimseye okumazsın, etmezsin, duydun mu yazmadım. Anlamaya çalışmayın, saçma oluyor felan hoş değil bunlar.

Seviyeli bir şekilde fikrini söylersin, bizde söyleriz; seviyeyi düşürmeye gerek yok.
    Öncelikle anlamazsın demedim, okumazsın dedim. İkincisi yazdıklarınız eğer saçmalık seviyesinde ise bunu söylerim, yapacak bir şey yok. Bilgi olmadan fikir oluşması zaten bunları doğuruyor, o yüzde ortaya bu saçmalıklar çıkıyor. Önce öğrenip sonra fikir beyan etmek lazım. Bilmemek ayıp değil, ama öğrenmemek, öğrenmediği halde üst perdeden ukalaca yorumlar yapmak ayıp.
    Burada bir seviyesizlik görmüyorum. Bana oku, yaz, duy şeklinde, direk emir kipi ile bu fiiler özelinde hitap edebilirsiniz. Emir telakki eder hemen araştırırım. İnternet elimin altında. Sizde takılmayın, aksine inat edip doğrusunu öğrenin sonrada cevap yazın. Bu forumun amacı bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broodofqueen -- 22 Mayıs 2020; 17:2:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

Gençler iyi hoş anlatıyorsunuz da, yine aradaki farkı anlatırken GPU'ya değinmiyorsunuz. RAM,SSD bunların arasındaki ilişki tamam, güzel anladık. E bu aletlerde gpu yok mu? var. Bu gpular muadil mi? hayır. Bunu niye devre dışı bırakıyorsunuz ki?

Verdiğiniz örneklerdeki poligon sayısının farkında mısnız? Bunun nasıl bir emek gerektirdiğini biliyor musunuz? He farkındaysanız bu kadar çok poligon için hiçbir firma uğraşmayacağından, bu teorik fark zaten hiçbir zaman gözle görülür olmayacak. Bu kadar detaya uğraşacak bir firma ancak 1-2 saatlik gameplayi olan bir oyun yapar. Teoriyi güzel anladık da bu dediğinizi göremeyeceğiz işte. Ama GPU'da tf'den kaynaklanan grafik farkını exc oyunlarda göreceğiz. He yanılırsam bir gün buradayım, God of War o belirttiğiniz poligon farkları ile yapılır önümüze konursa ne güzel. Ama öyle bir oyun anca 10 yılda biter. Neyse bekleyip görelim.

Hele hele 3rd partyler 30fpsi bile yükseltmek istemezken o kadar poligonlu oyunlar için her bölümde, her sekans için uğraşacaklar ha? Neyse...
    Bahsettiğiniz konu benim de aklıma takılıyor. 3 parti firmalardan kim uğraşır ki? Hadi uğraştılar,
    elzem bir veri sıkıştırma olmalı. 8K kaplamadan bahsediliyor çünkü...

Unreal Engine demosu kaç GB, ne derece sıkıştırılmış veya sıkıştırılmış mı? Bir bakmak lazım.

Bu nesil Fps yönünden xbox series x'in önde olacagını düşünüyorum. Şu 3.partı firmaları görmeden konuşmak tabii ki anlamsız o ayrı...

Özel oyunlara gelince; her ne kadar sanat eseri ürünler ortaya çıksa da(Ps), bu sefer bahsedilen iş dediğiniz gibi o kadar kolay değil!

O tarz bir poligon değeri; GB'larca veri demek, Ps SSD'sinin de kapasite malum... Çok spesifik bir sıkıştırma olmalı.

Demo kaç GB?
    Sen bilgili olansın, ben bilgisiz olan mıyım?
    Bilgi olmadan fikir oluşturanda benim?
    Öğrenmediğim halde ukalaca yorumda yapıyorum?
    Doğrusunu öğrenip sonrada cevap yazacağım?

Doğru mu anlamışım?
    Ben bilgili olan değilim, sende bilgisiz değilsin. Gerisi doğru.
    Son yazdığın veri akışı ile ilgili yazın bunu doğrular nitelikte.
    Bende onun üstüne bu yorum yazdım. İlk madde ki ben öyle bir şey söylemedim diğer maddeleri evet ben söyledim.
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.