Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1649. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Or-Chan , TheCustomizer , TheCustomizer , erulu
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil1 Android
5 sn
76.305
Cevap
790
Favori
3.746.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16471648164916501651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

State of Decay'ın neden bu kadar çok seveni var merak ettim. Oynamadığım için bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Zamaninda one x alma sebebimdi. Hatta daha geriye gideyim pc alma nedenim state of decay 1 di sonra 2 cikinca kasti bende one x aldim.Oyundaki herşeyi yapmiştim butun kupalari aldim.31 yaşina girdim rüyalarima giren tek oyundu, rüyamda oyundaki biseyi yapip gercekten oyunda o yere gittigimi fln saniyordum o derece yani .Yapimcilarina oyun hakkinda onlarca mail feedback atmişliğim var. Bitanesiyle konuşmuslugum var hatta twitter'da. kiymeti bilinmiyor bence. atmosfer ve muzikler tam benim hayal dünyamdaki oyun diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 15 Ocak 2021; 10:58:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım hocam teşekkürler cevapladığınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında TR store için fiyat güncellemesi gelebilir bence almak istediğim oyun vardı bakmak için xbox store checker sitesine girdim.

Neredeyse her oyunda en ucuz Türkiye Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams  7-8 euro daha ucuz çoğu oyun tek rakibimiz Brezilya bazı oyunlarda.

Birde üzerine alt yorumlara indim ne göreyim tüm dünya gamepass için saldırıyor TR kodlarına aktif edende var edemeyende bayağı ünlü olmuşuz dünya çapında fiyatlar sayesinde Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Yakında TR store için fiyat güncellemesi gelebilir bence almak istediğim oyun vardı bakmak için xbox store checker sitesine girdim.

Neredeyse her oyunda en ucuz Türkiye   7-8 euro daha ucuz çoğu oyun tek rakibimiz Brezilya bazı oyunlarda.

Birde üzerine alt yorumlara indim ne göreyim tüm dünya gamepass için saldırıyor TR kodlarına aktif edende var edemeyende bayağı ünlü olmuşuz dünya çapında fiyatlar sayesinde  

The Medium 14 euro'ya filan satılıyor çıldırmışlardır Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• LinkX kullanıcısına yanıt
    Böyle üçüncü parti oyunlarda özel fiyatlandırma devam etse harika olur bazı oyunlar gerçekten o kadar uygun ki
  • Merhaba

Bilgisi olan var ise cevaplayabilir mi.

PS4 pro ile LG 43 inç telizyonumda oyun oynarken HDR efekti eğer OYUN modunda değil ise hep input lag yapıyordu. Ama HDR oyun modununda Diğer HDR modlarına göre görüntü kalitesi kötü. Mesela HDR CANLI moda alıyorsun harika bir görüntü var ama bir tuşa basıyorsun TV 1 saniye sonra algılıyor. O yüzden mecburen HDR destekli oyunları HDR OYUN modunda oynadım hep.

Yeni Xbox Series X in bu duruma karşı bi çözümü olmuş mu acaba, bişeyler okudumda pek anlyamadım. Yoksa problemin tamamiyle çözülmesi için TV değişikliği mi lazım. Bir de şöyle bi garip durum var ki ben INPUT LAG in bu yüzden olduğunu düşünüyorum. HDR CANLI ve HDR OYUN modu arasında resme 30 fps Fark var, Standart 30 Fps calısan bi oyunu HDR CANLI modunda 60fps Akıcılıkla çalıştırmaya çalışıyor, o yüzden komutlar gecikiyor sanırım.

• Çözüm olabileceğini sanmam. Büyük ihtimal TV'niz o mod dışında farklı tekniklerle görüntü işleme yapıyor. Sizde bunu beğeniyorsunuz, onları yapmadığında da görüntü kötü diyorsunuz. O işlemlerde dediğiniz lag sorununa neden oluyor. Sorun tv kaynaklı gibi duruyor; bu durumu kaynağın, yani konsolun düzeltmesi zor. Gecikme TV'nizde oluşuyor.

• Arkadaşlar merhaba...Yakın zamanda xbox series x' e geçmeyi düşünüyorum.Hali hazırda bu konsola sahip olup da televizyonu ile mükemmel uyumu yakalayan kullanıcılar hangi marka/model tv'leri kullanıyorlar yazabilirlerse sevinirim.

• mr.nako kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam. Samsung Q80T kullanıyorum. Cihazla tamamen uyumlu. Hdmi 2.1 4k 120hz desteği mevcut. Freesync premium(VRR) desteğide var.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt

TV 2017 MODEL LG 43UJ701 , herhalde yeni nesil konsollarak ayak uyduramayacak gibi. Bakalım konsolu alalımda 2 sene sonra bir de TV düşünürüz. Çünkü input lag baya keyif kaçırıyor, oyun modunda da HDR ın bi anlamı kalmıyor kapatıyorum normal 4k versiyonunu açıyorum. Monitörlerde yokmuş böyle problemler deniyor ama bende pek Monitör oyuncusu değilim :).

Teşekkürler cevabın için.

• LinkX kullanıcısına yanıt

Hitman 3 de $35 dolar civarına geliyor Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• Gocs G kullanıcısına yanıt

Wi-fi'de sorun var zaten. Kablolu- kablosuz arası her alette fark olacaktır illaki ama Series X'te uçurum var. Hem bağlantı stabil değil hem download resmen can çekişiyor. Uzun zaman sonra Ethernet kablosuyla bi cihaz kullanıyorum o da Series X.

Ben modemi 2.4 GHZ'e ayarladım modem- konsol arası yakın olmasına rağmen. Biraz iyileşme oluyor ama yine de çok kötü. Xbox Live bağlantısı ortalama 30 dk'da bir kopuyor bende.

Wi-fi ile ilgili genel sorunu linkten görebilirsiniz: https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/xbox-series-x-wifi-issue/92270086-1adc-4ad9-b8ab-dc17662239dd?page=45

Güya güncelleme yayınlayacaklar Kasım'dan beri bekleniyor. Alpha olarak güncelleme şu an yayında ama Insider Beta'dan erişilemiyor henüz.

Bana kalırsa ağ olayı tamamen sorunlu. Ben daha önce de kablo ile kullanıyordum hala kablo ile kullanıyorum fakat download hızı göstergesi de hatalı. 5-10kb a düştüğünü gösteriyor ama modem de o sırada 29-21mb lerde geziyor. Var bir sıkıntısı da umarım yazılımsaldır.

Sunucu kaynaklı değil zaten yazılımsal bi sorun olduğunu söylüyorlar ama umarım öyledir. Update'i ben de yükledim ama benim bahsettiğim Wi-fi ile ilgili update henüz gelmedi. Alpha olarak test aşamasında hala, Community'den Alpha olarak deneyenler sorunun çözüldüğünü söylüyor ama bakalım bekliyoruz.

• Trine 4 oyunu Japonya XBL store da free olmuş saldırın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BEKOKOBE35

Merhaba

Bilgisi olan var ise cevaplayabilir mi.

PS4 pro ile LG 43 inç telizyonumda oyun oynarken HDR efekti eğer OYUN modunda değil ise hep input lag yapıyordu. Ama HDR oyun modununda Diğer HDR modlarına göre görüntü kalitesi kötü. Mesela HDR CANLI moda alıyorsun harika bir görüntü var ama bir tuşa basıyorsun TV 1 saniye sonra algılıyor. O yüzden mecburen HDR destekli oyunları HDR OYUN modunda oynadım hep.

Yeni Xbox Series X in bu duruma karşı bi çözümü olmuş mu acaba, bişeyler okudumda pek anlyamadım. Yoksa problemin tamamiyle çözülmesi için TV değişikliği mi lazım. Bir de şöyle bi garip durum var ki ben INPUT LAG in bu yüzden olduğunu düşünüyorum. HDR CANLI ve HDR OYUN modu arasında resme 30 fps Fark var, Standart 30 Fps calısan bi oyunu HDR CANLI modunda 60fps Akıcılıkla çalıştırmaya çalışıyor, o yüzden komutlar gecikiyor sanırım.

Hocam aynı tv yada benzerı bende var sanırım LG tv de HDR bıraz sorunlu sanırım. Dedıgınız gıbı HDR canlı acınca sankı 60 FPS donusuyor oyunlar ama ınput lag gırıyor devreye HDR oyunda soluk oluyor bende çözum olarak HDR oyunu bıraz kurcaladım kendıme gore uyarladım ama sadece renk farkı oluyor başka değişim olmuyor.

• yuzi_35 kullanıcısına yanıt

Tv'de de konsollar da da sikinti yok. Butun tv'ler bu sekilde calisir. Tv 30 fps'lik goruntuye 30 tane daha ara kare koyarak 60 fps'ye cikartiyor. 24 fps filmleride canli mod genelde 60 fps'ye cikarir bu da soap opera effect olarak geciyor. Genelde sevilmez ama siz sevmissiniz sanirim. Bu islemde islemci gucu gerektiginden input lag olarak yansiyor. Butun tv'lerde oyun modu vardir. Bu modun ozelligi butun sanal goruntu iyilestirme islemlerini kapatip ham goruntu verip input lagi dusurmesidir. Oyun modu disinda oynamaya calismamaniz lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 15 Ocak 2021; 19:47:17 >
  • 
Sayfa: önceki 16471648164916501651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.