Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1643. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: yaman43
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
76.302
Cevap
790
Favori
3.746.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Wi-fi bağlantısında sürekli Live'dan kopma sorununu yaşayan var mı? Genel yazılımsal bir sroun olduğu söyleniyor ama herkeste de olmuyor sanırım:

https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=13&checkda=1&ct=1633435659&rver=6.7.6643.0&wp=MBI_SSL&wreply=https:%2F%2Fanswers.microsoft.com%2Fen-us%2Fsite%2Fcompletesignin%3Fsilent%3DTrue%26returnUrl%3Dhttps%253A%252F%252Fanswers.microsoft.com%252Fen-us%252Fxbox%252Fforum%252Fall%252Fxbox-series-x-wifi-issue%252F92270086-1adc-4ad9-b8ab-dc17662239dd%253Fpage%253D45&id=273572&aadredir=1

Aylardır sorunu yazılımla çözeceklerini yazmış Microsoft ama gelişme yok. Ben şu an kablolu bağlanıyorum bu sorun yüzünden.

• Bende herhangi bir sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nowo kullanıcısına yanıt
    Sagolun ama sorun devam ediyor cozumu bilen yok mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterlux

Bende herhangi bir sorun yok

Bende de 5Ghz ile herhangi bir sıkıntı yok.

Paylaşılan linkte insider ile beta yazılımları deneyin sorun devam ediyor ise bildirin yazılmış. Herkeste olmadığına göre yakında çözülür diye tahmin ediyorum.

• nopnog kullanıcısına yanıt

Ben konsolu her açtığımda kablosuza bağlansın diye biraz beklemek zorunda kalıyorum. Anında görmesi gerekirdi halbuki.

• Kablosuz hiç uzun süreli denemedim. Eve gidince deneyim.
  • Kalemistik kullanıcısına yanıt

Ben Live'a hiç bağlanamıyorum bile. DNS'i otomatik- manuel veya manuel- otomatik değiştirince kendine geliyor bi süre ama o da birkaç dakika sadece. Telefonun hotspotun'dan bağlanıyor onda sıkıntı yok ama modem bağlantısında sıkıntı var. Kasım'dan beri bilinen bi sorunmuş ama hala düzeltme yok. İnsider'da yayınlanan düzeltmeler de %100 çözüm olmamış herkes için.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Ben de tam tersine 5Ghz ile bağlantı kurarken hiçbir şekilde interneti görmüyor. 2.4Ghz ile sıkıntısız bağlayabildim, bunun dışında geç bağlanması ya da bağlantı kopması gibi sıkıntı hiç yaşamadım.
    Hocam acaba siz ellerinde sıfır cihazlar varken değişim mi talep etseniz, modeminizle alakalı bir durumsa yeni gelen cihazda da aynı sıkıntıları yaşayabilirsiniz ama bilemedim.
  • Hypnosis. H kullanıcısına yanıt

Modemi 2.4 GHZ olarak deneyeceğim akşam. Ama sorunun yazılımsal olduğuna eminim o yüzden içim rahat. Hatta bugün Microsoft Community'den birkaç kişiyle yazıştım. Inside Alpha'ya bir güncelleme eklemişler ve sorunu kesin çözüyormuş. İade etmeyi düşünmüyorum açıkçası, garantisi var nasılsa.

Denemediyseniz muhtemelen benimle aynı sıkıntıyı yaşıyorsunuz, 2.4Ghz ile siz de bağlanırsanız bilgi paylaşırsınız. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa onlara da yardımcı olmuş oluruz
  • Hypnosis. H kullanıcısına yanıt

Tabi yazarım akşam. Birkaç çözüm daha buldum ama pek güvenli olmadığı için denemedim.

• Modemlerin kullanim kilavuzunda 5ghz zaten yakın mesafe kullanım için uygundur, Uzaksa 2.4 kullanım önerilir yazıyor.
  • Biliyorum. Benim modemim konsolla aynı odada ve arada 7-8 metre mesafe var. Diğer tüm konsollarda (Pro, PS5, Switch, One S) aynı modem ve ayarı kullandım/kullanıyorum ama sadece Series X'te sorun var.

• Seires X 7000e düşmüş. 6500 bekliyoruz.

Modemi 2.4 ghz’a sabitleyince düzeldi gibi sorun. Yine de birkaç gün deneyip emin olmak lazım tabi. Xbox Live stabil en azından. Download’da kopmalar, duraklamalar oluyor. Genelde 15-30 MB/sn arası gidip geliyor. Yine de Ethernet ile devam etmeyi düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: nopnog

Modemi 2.4 ghz’a sabitleyince düzeldi gibi sorun. Yine de birkaç gün deneyip emin olmak lazım tabi. Xbox Live stabil en azından. Download’da kopmalar, duraklamalar oluyor. Genelde 15-30 MB/sn arası gidip geliyor. Yine de Ethernet ile devam etmeyi düşünüyorum.

Sistem güncellemesi geldi az önce. Wi-Fi için düzeltme var mı bilmiyorum. Yüklemediyseniz indirip 5ghz ile dememe yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 11 Ocak 2021; 23:7:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt

Güncellemeyi indirdim ama içeriğine bakmadım. Wi-fi güncellemesi geldiğini sanmam çünkü Alpha olarak yayınlanmış daha kısa süre önce. Test aşamasında yani hala.

• Mediumun konusu yok mu yav?
    Aradim bulamadim
    Oyun 2 hafta sonra cikiyor
    Gamepassa eklenmis durumda simdiden

Hikaye agirlikli yürüme simulasyonuna benziyor
    Aksiyon var mi bilmiyorum
    Hikaye mutlaka güclü olmali ve oyundaki bulmacalar
    Güzel bir oyun olmali mutlaka

• 
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.