Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1606. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: mr.nako , ilker1834 Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75.941
Cevap
786
Favori
3.721.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
63. Sırada  bugün en iyi #6
Sayfa: önceki 16041605160616071608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Konsolun içine toz giriyor diyenler hep dikey kullananlar. Yatay kullanın toz moz girdiği yok her gün kontrol ediyorum.
    Ben dikey kullanıyorum cihazı kapattığımda üzerine bir örtü gibi birşeyle kapatıyorum toz girmesin diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShinQda

her ürünün içerisi toz alıyor, cidden böyle düşünen tipler hala varmıymış  

yani şunu çok dert eden cumali tayfası , güçlü bir saç kurutma makinası ile balkonda temizlik sağlayabilir belirli periyodlarda.

8000 tl verdim , birşey olmayak , sen kimsin ya! 400 birim para makina . para değil elin oğluna kızına , başka yerde yazmayın bunları bi tarafıyla güler millet size. yine biz bizeyiz kaldırıyoruz gırgırı.

Alıntıları Göster
    Her gun cihazin icini kontrol edenler umarim ciddi degildir. Pc kasalarinin icini falanda hergun kontrol eden insanlar var mi acaba duzenli?
  • Öncelikle çok teşekkür ederim yorumlarınız için.

@kaan0101

Bir tık içim rahatladı hocam, 2-3 sene Series S'in optimize edilen büyük oyunlarda iyi performans vereceğini düşünüyorum özellikle bu CP 2077'de bile gayet tatminkarken. Zaten uzun zamandır oyun oynamadım, Xbox oyunlarını neredeyse hiç oynamadığım için ve indie sever biri de olarak Gamepass'teki oyunlar Series S ile çok uzun bir süre götürür gibi.

@MambaVino

Sizin Series S ile ilgili yorumunuz da rahatlattı hocam teşekkür ederim :D Bu nesilde konsol almayı kafaya koyduğum için PS5'in fiyatları ilk duyurulduğunda kendimi Türkiye fiyatlarına hazırlamıştım. Biraz da oyunlara ve yorumlara bakıp yazın kendim getirmeyi planlıyordum fakat fırsat gelince hızlı karar almam gerekti. Yani dışarıdan geldiği için bütçe bakımından bir sorun yok, kendimi hazırladığım psikolojik TR fiyatlarını da düşününce Series S + PS5 digital versiyonun dışarıdan gelişi üzücü ama Series S'in TR fiyatı + ekstra kontrolcü eklenmiş fiyatına geliyor zaten. Ama daha monitör ve TV alacağım noktasında şu an remote olarak iş/okul olduğu için 2-3 farklı yerde dönüşümlü kalıyorum aile-arkadaş evlerinde genelde 1080P TV var. 4K TV'ler hem bütçe hem sabit bir yerde olmamamdan dolayı sıkıntı çıkarır. Belli bir süre 4K kullanamayacağım için ve taşınabilirlikten ötürü şu aşamada Series X/PS5 yerine Series S almak daha mantıklı gibi, özellikle şu an PS5 alsam konsol resmen boş boş yatacak orası kesin.

Grafik işine gelirsek zaten oyun konusunda 2K-4K'yı henüz deneyimlemediğim için eksikliğini çekeceğini düşünmüyorum, PC'de bahsettiğiniz şekilde oynuyordum. Yine de sağda soldaki 1080P TV'ler dışında 2K-144hz bir monitör almaya karar verdim, 2. ekran olarak kullanım için de bir monitör alacaktım zaten.

Tüm bunlar dışında Playstation almak istememin nedeni Xbox oyunlarına aşina olmamam ve başlarda FIFA-2K alır, yüksek grafikli birkaç çoklu platform oyununu da alıp zaman geçiririm kafasıydı fakat yıllar sonra konsol alacak biri olarak next gen oyunlar oturana ve ben 4K'ya geçene kadar oyunsuz kalacağımı fark ettim. Tabi bu oyun açlığını Gamepass/EA Play sağladı biraz da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr John H. Watson -- 15 Aralık 2020; 19:36:17 >
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Ben 360 dan bu nesile kadar kullanıyorum bence gamepad neslin en kötüsü.işçilik ve malzeme kalitesi berbat
  • Xbox koluna kulaklık takılıyken ses seviyesini nereden ayarlanabiliriz arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat3425

Xbox koluna kulaklık takılıyken ses seviyesini nereden ayarlanabiliriz arkadaşlar ?

Xbox tuşuna 1 kere tıklayıp hızlı menüyü açın. Açılan menüde sağ en altta ses ve müzik var ona tıklayın ses ayarları karşınıza gelecek.

• Gears 5 DLC’si harika olmuş. Atmosfer şahane, grafik show var mutlaka oynayın.

• Bugün arkadaşla party deyken,party hata verdi sonra yan menüden davet atarken menü dondu 2-3 saniye ve konsol kendi kendine kapandı ufak korkuttu beni.
    Bu durum başına gelen varmı acaba ?

• cokomayi kullanıcısına yanıt
    1080 ile 4k arasında gözle görülür fark yok mu ?
    Peki hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Her gun cihazin icini kontrol edenler umarim ciddi degildir. Pc kasalarinin icini falanda hergun kontrol eden insanlar var mi acaba duzenli?

Alıntıları Göster

her gün bilgisayarımın kasasını açıp fanlarını yalıyorum

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    Dikey kullanımda soğutma sistemi daha verimli çalışıyor.
    Alttan aldığı temiz soğuk havayı, yukarıya ittirerek sıcak havayı tahliye ediyor. Bu yüzden elinizi üst kısma yaklaştırdığınızda sıcak havayı hissediyorsunuz.
    Konsolun soğutma tasarımı, yeni jenerasyon kasa tipi.
    Mesela kasalarda power bölümü en çok tozlanan yerdir.
    Xboxda da böyle olacak. Alt kısım sürekli hava çektiği için içerisinin tozlanmasi çok doğal.

Giriş katında oturup camdan eve sürekli toz sokmuyorsanız çok dert değil.
  • beyler hollandadayım, 24 ünde dönüyorum. Xbox series x i bulabileceğim bir online mağaza bilen var mı? Amazon falan stok açmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Gears 5 DLC’si harika olmuş. Atmosfer şahane, grafik show var mutlaka oynayın.

Ana oyunu indirmeden oynayabiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: batdunyabat

Ana oyunu indirmeden oynayabiliyor muyuz?

Alıntıları Göster

Maalesef.

• kutayis K kullanıcısına yanıt

Bu tablo piksel görme aralığını gösteriyor.

55 ekran TV'de belirtilen mesafenin gerisinden 4K oyun ile 1080p upscale edilmiş oyun arasında farklar var. Çok az fark var diyen kendini kandırır.

En basitinden One X'te 4K RDR2 ile, ps4 pro'da RDR2 arasında aynı mesafede ciddi keskinlik farkı var.

Sorun sadece piksel görüp görmemek değil, o tablo ile oyunlarda fark yok diyemezsiniz.

• kutayis K kullanıcısına yanıt

"...1 tane 1080p ve 1 tane 4k'ye 2 metre öteden bakın fark görmezsiniz."

Bunu sadece gülerim. Yukarıda da anlattım; piksel görmek farklı şey kaliteli görüntü farklı şey. 2 metrenin ötesinde 1080p ile 4K arasında fark yok, aynı görüntü demek bütün sektörü çöpe atmak demek. Söyleyelim firmalarada boşuna 8K'ya yatırım yapmasınlar.

Bak tekrar yazıyorum piksel görmek ayrı şey, görüntü kalitesi apayrı şeydir.

Anlatmaya çalıştığınız şeyi 2 metre sonrasında 1080p ile 4K görüntü arasında fark yok demek değildir. Elma ile armut'u karıştırıp yorum yapıyorsunuz.

Gözünüzün sınırı 4K'nın hatta 8K'nın ötesindedir. Size göre 2 metre sonrası 1080p üstü görüntüler hep aynı, öyle bir şey yok...

• batdunyabat kullanıcısına yanıt
    Ana oyunu indirmen lazim ancak indirirken multiplayer modunu indirmemeyi secebiliyorsun. 50gb gibi bisey indirdim oynamak icin

• 
Sayfa: önceki 16041605160616071608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.