Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (2171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ysn61 , ysn61
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 17 Misafir - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76.302
Cevap
790
Favori
3.746.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alihanoncul

arkadaşlar hali hazırda pc de gamepass kullanıyorum ben bu gamepass'ı xbox'ta da kullanabilir miyim yoksa onun için ayrı mı almam gerekiyor daha yeni otomatik yenilemiş pc gamepass

Xbox için ayrı gamepass var. Ultimate alınca PC de dahil oluyor. Siz yalnızca PC gamepass aldıysanız kullanamazsınız.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

ultimate kullanıyorum pcde emin olamadım bir yazmak istedim boşuna yeniden gamepass ultimate almayalım

• quote:

Orijinalden alıntı: alihanoncul

ultimate kullanıyorum pcde emin olamadım bir yazmak istedim boşuna yeniden gamepass ultimate almayalım

teşekkürlerr

• Şu an yalnızca insider olanlar için Beta güncellemesi yapanlarda mevcut, Chromium tabanlı Edge de aynı şekilde

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fatihsar kullanıcısına yanıt
    Toplam 10 saat

• oyun yüklerken sürekli yükleme durdu hatası alıyorum sebebi nedir başına gelen var mı arkadaşlar ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar fifa deneme sürümünü sadece ultimate aboneliğin bulunduğu hesaptan mı oyanayabiliyoruz? Giriş hesabımdan oynayamıyorum oyunu. Ama diğer Play oyunlarını oynayabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Ben 2-3 gün önce indirmiştim. Başlatmaya çalışınca hata veriyordu. Mağaza sayfasına gidip deneme sürümünü başlat- tümünü indir'i seçince deneme sürümü olarak başlıyor.

Fifa 21'den farklı değil, en azından ben aman aman bir fark göremedim. Türk takımları ile maç yaparken stadyum anonsları Türkçe. Güzel bir detay.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Alıntıları Göster

teşekkürler sanırım sadece gamepass hesabının oldugu üyeliklerde izin veriyor. Kardeşlik oldugu için giriş hesabımda gelmiyor bu seçenek.

• Az önce VPN üzerinden Xcloud ile sırasıyla Halo Reach, F1 2019 ve Horizon 4 oyunlarını deneyimledim:

-Sanıyorum 2-3 ay önce bir denemiştim Forza'yı. Donma çok yoktu fakat oyunu cloud gaming üzerinden oynadığım belli oluyordu. Gecikmeleri hissediyordum. Bugün ise tam tersi oldu. Donmalar çok oldu fakat oyunun bana verdiği tepki muazzamdı...

-F1 2019. Donmalar yine çoktu fakat yine kontrolü aldığımda istediğim her şey anlık oldu. Tepki verme olayı Forza kadar iyidi.

Bu iki yarış oyununu özelikle denedim çünkü yüksek tempolu oyunlar. Şimdi gelelim Halo'ya: 10 dakika kadar oynadım. 10 dakika içinde 3 defa anlık 1 saniyelik donma yaşadım. Oyun deneyimi muazzam ötesiydi. Abartısız söylüyorum sanki resmen cihazdan oynuyormuşum gibi. Reach oyununu denedim. Başlarını oynadım, ilk düşmanla etkileşime girdiğimiz kısmı oynadım. Oyunu aksiyonda görmek istedim ve yine hayal kırıklığına uğratmadı. Gerçekten müthiş bir deneyim sundu bana.

Almanya VPN üzerinden, 50mb internet ile oynadım. Kablosuz bağlantı üzerinden bağlandım.

Vpn ile bağlanınca aldığım hız 42mb 173 ping. Diğer türlü vpn'siz 54mb 10 ping görüyorum. (Tarifem 50mb ama 54 alıyormuşum, şuan öğrendim onu da 😄)

Bu deneyimi bir paylaşayım dedim. Baya bir gelişme var... Şu serverları Türkiye'ye taşısalar bu iş baya oturacak emin olun. 29 kat ping ile bile oyundan oyuna farklılık gösterse de ben memnun kaldım. Halo'yu görünce ve de Horizon'u da eski deneyimle karşılaştırınca baya baya emin oldum... Hem vpn hem beta... Full sürüm ve bu ülkede destekli hali emin olun her oyuncuya ilaç olacak...

Kütüphaneli, bulut sistemi... Laptopumda ısınmanın bir gramı olmadan, fan sesi duymadan ve de bataryasını düşünmeden AAA oyun oynadım. Bir oyuncu için beni memnun eden başka bir şey yok şuan. Bütün o intel hd grafik kartlarla en kral oyunları oynayacağız dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7ender -- 23 Eylül 2021; 11:15:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 7ender

Az önce VPN üzerinden Xcloud ile sırasıyla Halo Reach, F1 2019 ve Horizon 4 oyunlarını deneyimledim:

-Sanıyorum 2-3 ay önce bir denemiştim Forza'yı. Donma çok yoktu fakat oyunu cloud gaming üzerinden oynadığım belli oluyordu. Gecikmeleri hissediyordum. Bugün ise tam tersi oldu. Donmalar çok oldu fakat oyunun bana verdiği tepki muazzamdı...

-F1 2019. Donmalar yine çoktu fakat yine kontrolü aldığımda istediğim her şey anlık oldu. Tepki verme olayı Forza kadar iyidi.

Bu iki yarış oyununu özelikle denedim çünkü yüksek tempolu oyunlar. Şimdi gelelim Halo'ya: 10 dakika kadar oynadım. 10 dakika içinde 3 defa anlık 1 saniyelik donma yaşadım. Oyun deneyimi muazzam ötesiydi. Abartısız söylüyorum sanki resmen cihazdan oynuyormuşum gibi. Reach oyununu denedim. Başlarını oynadım, ilk düşmanla etkileşime girdiğimiz kısmı oynadım. Oyunu aksiyonda görmek istedim ve yine hayal kırıklığına uğratmadı. Gerçekten müthiş bir deneyim sundu bana.

Almanya VPN üzerinden, 50mb internet ile oynadım. Kablosuz bağlantı üzerinden bağlandım.

Vpn ile bağlanınca aldığım hız 42mb 173 ping. Diğer türlü vpn'siz 54mb 10 ping görüyorum. (Tarifem 50mb ama 54 alıyormuşum, şuan öğrendim onu da 😄)

Bu deneyimi bir paylaşayım dedim. Baya bir gelişme var... Şu serverları Türkiye'ye taşısalar bu iş baya oturacak emin olun. 29 kat ping ile bile oyundan oyuna farklılık gösterse de ben memnun kaldım. Halo'yu görünce ve de Horizon'u da eski deneyimle karşılaştırınca baya baya emin oldum... Hem vpn hem beta... Full sürüm ve bu ülkede destekli hali emin olun her oyuncuya ilaç olacak...

Kütüphaneli, bulut sistemi... Laptopumda ısınmanın bir gramı olmadan, fan sesi duymadan ve de bataryasını düşünmeden AAA oyun oynadım. Bir oyuncu için beni memnun eden başka bir şey yok şuan. Bütün o intel hd grafik kartlarla en kral oyunları oynayacağız dostlar.

Ben de 1 yıldır deneyimliyorum xcloud ile oyun oynamayı. Geçen haftalara kadar Game Streaming Test App ile deneme yapıyordum. Artık Xbox uygulamasını kullanıyorum.

Geçen hafta tarayıcı üzerinden ve xbox aplikasyonu ile (Bilgisayarın lokasyonunu değiştirmek ve VPN ile sadece bir kere bağlanıp uygulamayı açmak yetiyor, sonra vpn olmasa bile bilgisayarı yeniden başlatana kadar xcloud erişimi de oluyor) test ettim. VPN bağlı olarak ve VPN olmadan Doom Ethernal ve Forza horizon 4 ü deniyorum.

Internet'im 100mbit, aldığım hız 97mbit ping 11 ancak sizin söylediğiniz gibi bir deneyim sağlamıyor. Özellikle FPS oyunlarında gecikme çok fazla ve nişan alamıyorsunuz. Forza'da 60ms civarı ping oluyor ve araç çok hızlı gittiği için anlık olarak kontrol kaybediliyor.

Almanya, Hollanda, Fransa, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerden farklı bağlantılar ile denememe rağmen sonuç değişmedi.

Ülkemizde sunucu açılmadan gerçek bir oyun deneyimi sağlayamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 23 Eylül 2021; 11:24:34 >

• Ses desteği olarak Windows Sonic yeterli mi yoksa Dolby yada DTS ses desteği seçeneklerinden herhangi birinin lisansını alıp oynamak mı daha iyidir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Ses desteği olarak Windows Sonic yeterli mi yoksa Dolby yada DTS ses desteği seçeneklerinden herhangi birinin lisansını alıp oynamak mı daha iyidir?

Dolby Atmos gerçekten güzel bir deneyim sunuyor. Satın almadan 7 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Satın alınca bilgisayarda da kullanabiliyorsunuz.

• Alan Wake remastered zamlanmış. Yeni fiyat 218,75 TL.

• Neverwinter81 kullanıcısına yanıt
    iyi ki almışım 85'den çok pişman olurdum yoksa :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sheva24 kullanıcısına yanıt

Mağaza sayfasından denemeyi başlatmanız gerekiyormuş. Ben doğrudan denemeyi başlatarak indirdiğim için daha erken indirenlerin de bunu yapması gerektiğini bilmiyordum :)

• hEro_ kullanıcısına yanıt
    Evet öyle yaptım oldu.

Teşekkürler bir deneyeyim lisans ücreti de çok pahalı değilmiş zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.