Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (2037. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: -Radiohead- , emrahkaplan5534
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 17 Misafir (6 Mobil) - 11 Masaüstü8 Mobil5 Android
5 sn
76.307
Cevap
790
Favori
3.746.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 20352036203720382039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox series x 2 gün oldu alalı ps5 yüzüne bakmıyorum. Cihaz çok iyi olmuş ps5 i de artık özel oyunlar için kullanırım.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Tek çözüm;

https://www.amazon.it/gp/product/B08K48F6QZ/ref=ox_sc_saved_title_7?smid=A11IL2PNWYJU7H&psc=1

Diğer alternatif çözümler sadece depolama için kullanılabiliyor.

Alıntıları Göster
    Xbox one oyunları harici diskte de çalışıyor. Zaten series X için optimize edilen kaç oyun var ki. Şu an için bunu almak gereksiz. Harici disk iş görüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Xbox one oyunları harici diskte de çalışıyor. Zaten series X için optimize edilen kaç oyun var ki. Şu an için bunu almak gereksiz. Harici disk iş görüyor.

Alıntıları Göster

Oyun silip yeni oyuna yer açmaktan sıkıldım. En azından 1-2 yıl idare edecek bir çözüm bulmalıyım. Hangi ssd’yi alacağıma karar veremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evde 200mbps internet var. Ama cihaz 20mb indirecegine modeme yakin olmasina ragmen 7mb filan indiriyor. Cift nat olayi da yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Alıntıları Göster

Soru sahibinin 2 sayfa önce sorduğu ilk soruya ve verilen cevaplara bakarsanız zaten bunu yazmanıza gerek olmadığını da anlarsınız. Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

Harici disk linki vererek almak istediğini belirttikten sonra bizler, bu harici disklerin depolama ve eski oyunlar için kullanılabileceğini belirttik. Oyun taşıma, silme, yeniden indirme yapmak istemiyorum diye belirtiyor. Sizce bunu xbox one oyunları için mi söyledi?

Bu yüzden Seagate Expansion Card dışında bir çözüm yok diye yazdım. Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Evde 200mbps internet var. Ama cihaz 20mb indirecegine modeme yakin olmasina ragmen 7mb filan indiriyor. Cift nat olayi da yok.

Kablo bağlantısı yaptığınızda da aynı sonucu mu alıyorsunuz? Başka cihazlardan aldığınız hız ne kadar? 5Ghz bağlantı mı kullanıyorsunuz? 2,4Ghz kullanıyorsanız zaten 50-60mbit civarı hıza çıkabilirsiniz.

Tarayıcıya girip fast.com'a girip bir de oradan kontrol edebilir misiniz? Oyun indirme sırasında gösterilen değerler bazen gerçek değerleri yansıtmayabiliyor.

Modem ara yüzünden Trafik yöneticisi ile Yükleme Bant Genişliği ve indirme Bant Genişliği değerlerini hat hızınıza göre ayarlayıp akıllı Qos'u etkinleştirdiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 22 Haziran 2021; 20:35:27 >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt

kısa süre önce fibere geçtim bende 100mbps indirme hızım.

normalde kabloyla bağlanırım, cihazda ethernet portu varsa her zaman kablo kullanırım

telekomun verdiği modem de 5gz wifi desteği var. ilk defa kullanma şansım oldu benimde bu vesileyle. kabloyla bağlanıyormuşum gibi performans verdi bana hocam. üstelik arada da baya mesafe var.

araya modem koydum, ethernet portunu çoğalmak ve wifi bağlantısını genişletmek için. bunu kabloyla deneyince 'araya +modem' double nat verdi direkt.

• quote:

Kablo bağlantısı yaptığınızda da aynı sonucu mu alıyorsunuz? Başka cihazlardan aldığınız hız ne kadar? 5Ghz bağlantı mı kullanıyorsunuz? 2,4Ghz kullanıyorsanız zaten 50-60mbit civarı hıza çıkabilirsiniz.

Tarayıcıya girip fast.com'a girip bir de oradan kontrol edebilir misiniz? Oyun indirme sırasında gösterilen değerler bazen gerçek değerleri yansıtmayabiliyor.

Modem ara yüzünden Trafik yöneticisi ile Yükleme Bant Genişliği ve indirme Bant Genişliği değerlerini hat hızınıza göre ayarlayıp akıllı Qos'u etkinleştirdiniz mi?

Alıntıları Göster
    Hocam. Super online kullaniyorum. Qos vs vs bisey yapmadim

• Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak;

4 ay önce aldığım xbox series x'in controller'ı arızalandı, RT tuşu basılı kalıyor. İnternet üzerinden online servis kaydı oluşturmaya çalıştığımda son aşamada sürekli hata oluştu yazısı çıkıyor. Aynı şekilde çağrı kaydı oluşturma kısmında da hata metni çıkıyor. Telefon ile ulaşmaya çalıştığımda bant kaydı xbox için 3'ü tuşlayın diyor, tuşladığımda aradığınız için teşekkür ederiz diyerek görüşmek sonlanıyor. Hiç bir şekilde ulaşamıyorum karşımda bir muhatap göremiyorum ne yapmam gerek bu konuda daha önce tecrübesi olan yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba? Teşekkürler.

• wither kullanıcısına yanıt

60 puan fazla bile vermişler :)

• mirliva34 M kullanıcısına yanıt

Herhangi bir seçenekle operatöre bağlanıp derdinizi anlatın, doğru kişiye yönlendirecektir. Şu mesajlara da bir bakmanızda yarar var: https://forum.donanimhaber.com/xbox-series-x-ana-konu-dunyanin-en-guclu-oyun-konsolu-fps-boost-ea-games--138606936-2025#149481919

• quote:

Orijinalden alıntı: kef

Herhangi bir seçenekle operatöre bağlanıp derdinizi anlatın, doğru kişiye yönlendirecektir. Şu mesajlara da bir bakmanızda yarar var: https://forum.donanimhaber.com/xbox-series-x-ana-konu-dunyanin-en-guclu-oyun-konsolu-fps-boost-ea-games--138606936-2025#149481919

Hocam çok teşekkür ederim, yarın deneyeceğim.

• quote:

Evde 200mbps internet var. Ama cihaz 20mb indirecegine modeme yakin olmasina ragmen 7mb filan indiriyor. Cift nat olayi da yok.

Tarayıcıdan hız testi yap.

ben kablolu bağlanıyorum 1000 mps internet var hız testinde 750 800 alıyorum .

Kablosuz 5ghz destekliyor mu bilmiyorum . 2 modem varsa 5ghz olan modeme bağlanman lazım .

genelde Wi-Fi 3/1 oranında 2/1 oranında felan hız alıyor kablolu öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwimmerlaik -- 22 Haziran 2021; 22:4:41 >
  • quote:

Hocam. Super online kullaniyorum. Qos vs vs bisey yapmadim

Alıntıları Göster

Mesaj içinde bir çok soru sordum, verdiğiniz cevap hiç birine karşılık gelmiyor. Sormadığım tek soru hangi ISS'i kullanıyorsunuzdu, onu da siz cevaplamışsınız. Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• quote:

Orijinalden alıntı: mirliva34

Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak;

4 ay önce aldığım xbox series x'in controller'ı arızalandı, RT tuşu basılı kalıyor. İnternet üzerinden online servis kaydı oluşturmaya çalıştığımda son aşamada sürekli hata oluştu yazısı çıkıyor. Aynı şekilde çağrı kaydı oluşturma kısmında da hata metni çıkıyor. Telefon ile ulaşmaya çalıştığımda bant kaydı xbox için 3'ü tuşlayın diyor, tuşladığımda aradığınız için teşekkür ederiz diyerek görüşmek sonlanıyor. Hiç bir şekilde ulaşamıyorum karşımda bir muhatap göremiyorum ne yapmam gerek bu konuda daha önce tecrübesi olan yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı acaba? Teşekkürler.

Size yönlendirilen mesajıma ek: 0 850 3902777 - 1 1 3 5 tuşlaması sizi doğru operatöre yönlendirir.

• quote:

Mesaj içinde bir çok soru sordum, verdiğiniz cevap hiç birine karşılık gelmiyor. Sormadığım tek soru hangi ISS'i kullanıyorsunuzdu, onu da siz cevaplamışsınız.  

Alıntıları Göster
    5ghz de hiz artmiyor 200mbpsye

Kablolu deneyemiyorum. Kablo yok ve en son tercihim bu.

• D&D Dark Alliance hala TR Game Pass'e gelmedi. Üstelik oyunun ismini yazınca Game Pass sayfasında 22 Haziran'da maceraya katılın falan diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

D&D Dark Alliance hala TR Game Pass'e gelmedi. Üstelik oyunun ismini yazınca Game Pass sayfasında 22 Haziran'da maceraya katılın falan diyor

Alttaki linkten Install/play yazan butonun yanındaki üç noktaya (...) basarak install on my devices a basıp oradan cihazınızı seçin. İndirme sonrasında açılmazsa konsol lokasyonunu US yaparsınız.

https://www.microsoft.com/en-us/p/dark-alliance/9pf00kt19nzs?activetab=pivot:overviewtab

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 22 Haziran 2021; 23:6:15 >

• quote:

Alttaki linkten Install/play yazan butonun yanındaki üç noktaya (...) basarak install on my devices a basıp oradan cihazınızı seçin. İndirme sonrasında açılmazsa konsol lokasyonunu US yaparsınız.

https://www.microsoft.com/en-us/p/dark-alliance/9pf00kt19nzs?activetab=pivot:overviewtab

Alıntıları Göster

Konsoldaki bütün hesapların mı bölgesi değişiyor yoksa sadece o hesap mı? Benim oyunlarda kullandığım hesap ile ultimate olan hesabım farklı bu yüzden soruyorum yani.

• 
Sayfa: önceki 20352036203720382039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.