Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (2019. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
76.302
Cevap
790
Favori
3.746.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 20172018201920202021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Satın almak istiyordur, abonelik sisteminde oynamak ile sahip olmak farklı. Arşiv manyağı insanlar var, oyunlar onlarda çerez parası bizdeki dertler yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spartan 117 kullanıcısına yanıt
    Ben tam tersi Türk oyun medyasından sıkıldım açıkcası. Ne zaman birilerini izlesem gamepass övüp ekonomi konuşuyorlar. Kendim xbox ve gamepass kullanıcısı olarak aynı muhabbetlerden sıkıldım açıkcası dinlemeye dayanamıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathcallsdeath

E3 başlığı yok mu? Donanımhaber oyun forumu ölüyor mu yoksa?

Sadece oyun için değil, aynı şekilde düşünmeyenlere tahammül sıfır. Herkes bilgi paylaşmak yerine birbirine laf sokma amacıyla girince insanlar geri kaçıyor; kendi arkadaş çevresi ile yapıyor eskiden buray ayaptıgı yorumları....

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt

Input base matchmaking var mcc'de. Bunda da ayni olur buyuk ihtiimal. Neyle oynuyorsaniz sizi onla eslestiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 14 Haziran 2021; 15:28:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu lafa tutuldum :) ee sunum bitti nasıl bari dediğin gibi farklı olmuş mu senin için?

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Bf'de parçalanma üzerine fazla birşey göremedik. Burası biraz kafama takıldı şahsen.

Araçlara sınırsız mühimmat geri gelmiş. Bu da bfv'ye göre daha kolay patlatılabileceğine işaret. Bf4 gibi 2 rpg'ye tank alırız.

Dün bunu wappta arkadaşlarla biz de konuştuk 1 tane RPG sallasalardı keşke. Yıkılma falan BF1 veya V gibi ise kötü. Bad Company 2 yıkılması olur umarım.

• Durup dururken Series X kontrolcüm bozuldu. Kontrolcü üzerinden konsolu yeniden başlattım, bir daha kontrolcü açılmadı. Pilleri değiştirdim, kablo ile Xbox'a bağladım, kablo ile bilgisayara bağladım, hiçbirinde kontrolcü çalışmıyor. Hatta kablo ile bağladığımda kontrolcüden coil whine gibi ince bir ses geliyor. Herhalde servise göndermem gerekecek.

Başına böyle bir şey gelen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgakutukcu

Bir bilgi de benden olsun, ulaşabildiğim kadarıyla bugün açıklanan, çıktığı gün Game Pass'e eklenecek oyunlardaki Türkçe dil durumları:

Age of Empires IV: Türkçe ✔️

TWELVE MINUTES: Türkçe ✔️

Forza Horizon 5: Türkçe ✔️

Back 4 Blood: Türkçe ✔️

REPLACED: Türkçe ✔️

Atomic Heart: Türkçe Değil ❌

S.T.A.L.K.E.R 2: Türkçe Değil ❌

Eiyuden Chronicle: Türkçe Değil ❌

Party Animals: Türkçe Değil ❌

A Plague Tale: Requiem: Türkçe Değil ❌

Psychonauts 2: Türkçe Değil ❌

The Ascent: Türkçe Değil ❌

Microsoft Flight Simulator: Türkçe Değil ❌

Shredders: Bilgiye ulaşamadım

Redfall: Bilgiye ulaşamadım

Starfield: Bilgiye ulaşamadım

Somerville: Bilgiye ulaşamadım

Redfall ve Starfield Bethesda'nın oyunları, her iki oyunun da Resmi Türkçe web sayfası var:

https://bethesda.net/tr/game/starfield

https://bethesda.net/tr/game/redfall

İkisinin de Türkçe çıkma olasılığına sıcak bakıyorum, Starfield Türkçe çıkmasa bile mod desteğiyle Türkçe yama uygulanabilir diye düşünüyorum.

Genel olarak beklediğimden az sayıda Türkçe dil desteği çıktı. Stalker 2'de olsa çok iyi olurdu.

A Plague Tale kesinlikle Türkçe olmalı inşallah olur

• quote:

Orijinalden alıntı: kef

Durup dururken Series X kontrolcüm bozuldu. Kontrolcü üzerinden konsolu yeniden başlattım, bir daha kontrolcü açılmadı. Pilleri değiştirdim, kablo ile Xbox'a bağladım, kablo ile bilgisayara bağladım, hiçbirinde kontrolcü çalışmıyor. Hatta kablo ile bağladığımda kontrolcüden coil whine gibi ince bir ses geliyor. Herhalde servise göndermem gerekecek.

Başına böyle bir şey gelen var mı?

İçinden gelen ses 8. nesil ve 9. nesil farketmeksizin bluetooth kaynaklı olarak çıkıyor. Benzer sorun yaşayanlar konsolu fişten çekip tekrar açtıklarında sorunu çözmüşlerdi. Konsola kablo ile arkadaki USB portlarından birine bağlayarak konsola elektrik verin ve ardından açın. Xbox donatıları uygulaması üzerinden gamepad güncellemesini yapmayı deneyebilirsiniz.

Şöyle bir yönerge de var;

Konsolunuzun güç kablosunu birkaç dakikalığına çıkarın. Kontrol cihazınızı sisteme bağlamak için iyi olduğunu bildiğiniz bir USB kablosu kullanın (ilki çalışmazsa diğerlerini deneyin). Xbox'ınızı tekrar prize takın ve sistemdeki güç düğmesini kullanarak açın. Bu noktada Xbox düğmesine basmayı deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Ayrıca eğer gamepad'in ışığı yanıyor ve açılıyor, tepki vermiyorsa; Xbox tuşuna basılı tutarken D-PAD tuşlarından önce yukarı sonra sol yön'e basın ve gamepad kapanacak. Tekrar açtığınızda çalışır duruma gelmesi gerekiyor.

Garanti'ye gönderirseniz servisin eline ulaşır ulaşmaz yeni kapalı kutu gamepad gönderiyorlar.

Microsoft destek hattı 0 850 3902777 - 1 1 3 1 1 2 tuşlama sırası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 14 Haziran 2021; 14:28:20 >

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Beyaz yakalı pilaza çalışanı isen o forzadan çifter çifter alman lazım 

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Satın almak istiyordur, abonelik sisteminde oynamak ile sahip olmak farklı. Arşiv manyağı insanlar var, oyunlar onlarda çerez parası bizdeki dertler yok.

Amerika’da yaşıyorum, oyunlar çerez parası değil, insanlar kesinlikle oyun fiyatlarını kafaya takıyor. Türkiye’de oyunlar gelir seviyesine göre aşırı pahalı diye yabancılar oyunlara harcadığı parayı umursamaz gibi bir algı var forumda, kesinlikle doğru değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: 7ender

Birkaç cümle Ubisoft'un servis hizmeti ile ilgili paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

Ben de dahil olmak üzere hepimiz bu sistemi bekliyoruz gibi. Bu E3'de bir duyuru gelmedi bildiğiniz üzere ama sistem ilk duyurulduğundan beri dedikodular vardı.

XBOX tarafı zaten bizim düşündüğümüz her şeyi düşünüyordur, kütüphane çeşitliliği ve de zenginliği adına bu hamleyi gözönüne almışlardır diye düşünüyorum.

Eaplay bile geldiyse pekala Uplay de gelebilir. Şuana kadar bir hamle olmamasının sebebi ise sistem 2019 yılından beri betada. Bu tarz sistemleri kurmak ne kadar zor bilmiyorum ama sanıyorum kolay kesinlikle değil. Eaplay bile Pc Gamepass olana kadar sancılı bir süreç geçirdi ki en son duyduğum kadarıyla Ea oyunları bazen sorun yaratabiliyor pc'de.

Uplay ne zaman betadan çıkar o zaman gelişmeleri izleriz.

Şahsen Gamepass'a gelmese de benim satın almak istediğim bir servis bu. Yeter ki sistem kullanıma açılsın tamamen.

ama ubisoft un mevcut aboneliği ea access pro gibi bişiydi sanırım ona denk geliyor yani çıkan tüm oyunları çıktığı gün ekliyorlar bu haliyle ubisoft u satın almadan gamepass eklemeleri imkansıza yakın bence , he inşallah eklenir para verdiğimiz başka oyun kalmaz nerdeyse.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Dostum herkes kullandığı aletin nimetlerini bilmiyor.Örneğin evinde xbox olup daha kardeşliğin bile ne olduğunu bilmeyen bir sürü kullanıcı var.
    Az bilenler bir oyunu çok istiyor ve onu satın alıyor işten bizler gibi anlayanlar ucuza getiriyor.
    Kısacası bilgi ve araştırma meselesi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • White Room by a Window kullanıcısına yanıt

76'leş olarak başladığı yolda GamePass sayesinde küllerinden doğdu konsol ve pc tarafında gerçekten talep edilen ve oynan bir oyuna dönüştü oyuna talep olmasa para kazandırmasa destek kesilirdi en iyi örnek anthem durum buyken firma mutluysa destek verilsin arkdaşlarla girildiğinde baya keyif alınıyor oyundan bende isterim buraya harcanan zaman ve destek başka oyunlara verilsin ama kendi kitlesi oluştu oyunun artık zor olur bu oyundan desteğin çekilmesi

• Spartan 117 kullanıcısına yanıt

Hocam sizce 1 yıl içinde BattleRoyale modu eklenir mi çok fazla söylenti çıkmıştı twitter üzerinden ben oldukça tatmin oldum zaten multi için oynuyorum oyunu ama br modu hakkında siz ne düşünüyorsunuz gelme ihitmali var mı düşüncelerinizi okumak isterim

• wither kullanıcısına yanıt

Biliyorum. Xbox Exclusive oyunu diye geçiyorlar. Bu oyunlar tuttuktan sonra bu oyunları yapan firmalar sonradan xbox çatısı altinda toplanabilir microsoft satin alabilir ve bir seri haline gelebilir diyorum.

• Bugün sunumun tamamını izledim kaçırdığım oyunlarla birlikte. Atomic Heart ve Replaced beklentilerimi yükselten son iki yapım oldu. Bunları da kesinlikle takibe aldım. Game Pass'e umarım zam gelmez.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

Sağol hocam benim için araştırmışsın. Konsolu fişten çekip bekledim, kontrolcüyü USB ile bağlayıp konsolu tekrar fişe takıp çalıştırdım ama kontrolcünün ışığı hiç yanmıyor ve konsol kontrolcüyü görmüyor. Neyse ki eski Xbox One kontrolcüsü var da bu arada konsolu kullanmaya devam edebileceğim. Tekrar sağol.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Beyaz yakalı pilaza çalışanı isen o forzadan çifter çifter alman lazım 

O yıllar çok eskide kaldı abi. Plaza çalışanlarının bazıları çöpçüler kadar maaş almıyor.

• Sunumu beğendim. Eleştireceğim tek nokta Redfall u keşke sona saklamasalardı. Oyun kötü olacak demiyorum bu arada. Arkane yaptığı için büyük ihtimalle eğlenceli bir oyun olacaktır ama keşke finali Starfield ile yapsalardı. Başta Redfall u gösterselerdi. Daha vurucu bir son olurdu.

Eskiden bir kesim Game Pass için "3a oyun yok, hep eski oyunlar geliyor. Ne yapayım Game pass i" diyordu. Bana göre bu sistemin artık eleştirilebilir hiçbir tarafı kalmadı. Şu oyun kütüphanesini bu ücretlere oynamak cidden inanılmaz bir nimet. Esas bomba 2022-2023 yıllarında patlayacak. Neredeyse bütün 3a oyunları bu yıllarda gelecek. Bu oyunlarda kütüphaneye eklendiği zaman ben bizim ülkemizde abone sayısının daha da artacağını düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 20172018201920202021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.