Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ulwi
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
76.123
Cevap
790
Favori
3.737.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17311732173317341735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Duracell cef 14 cihazi ve 6 pil almiştim ben.
  • korhan4045 kullanıcısına yanıt
    Hocam tp link i bilgisayara bağlamak için mi diyorsunuz kolları ? Xbox üzerinde kullanacaksanız tp link falan gerekmiyor direk bağlıyorsunuz kolları.

Pil olayını ben eneloop pil ile çözdüm 8 adet eneloop AA pil ve eneloop şarj cihazı aldım
  • muratcangm kullanıcısına yanıt

Aynen xbox için diyordum, saol

• korhan4045 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam bende 2 kol var dilediğim gibi bağlıyorum yani hiç bir aparata ihtiyaç yok endişeniz olmasın. Pil içinde şarjlı pil tercih ederseniz dediğim gibi daha ekonomik olacaktır uzun vadede
  • Herkese merhaba arkadaşlar xbox series x kontrolcüsünde y tuşuna hafif basınca algılamıyor özellikle rdr2 oyununda bu durum çok bariz belli ayarlardan tuş kontrolcüsünde de kontrol ettiğimde tuşa hafif ve biraz yan tarafına basınca algılamıyor. Başka bu sorunu yaşayan var mı acaba servise mi göndermem gerekecek kolu.
  • geçmiş olsun, aynı sorunu yaşadım gönderdim garantiye yenisini yolladılar sizde aynı süreci izleyeceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maximum54 kullanıcısına yanıt

Onceki nesil Xbox ile calisan tum akesuarlar gibi Xim apex de next gen ile gayet guzel calisiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kyuzo940

Herkese merhaba arkadaşlar xbox series x kontrolcüsünde y tuşuna hafif basınca algılamıyor özellikle rdr2 oyununda bu durum çok bariz belli ayarlardan tuş kontrolcüsünde de kontrol ettiğimde tuşa hafif ve biraz yan tarafına basınca algılamıyor. Başka bu sorunu yaşayan var mı acaba servise mi göndermem gerekecek kolu.

• Çok sağolun hocam. Peki kaç günde değişim olup geri gönderildi. Ayrıca cihazı gönderirken kol dışında faturada gönderdiniz mi?
  • yaklaşık 10 günde geldi benim. bir kutuya koyuyorsunuz pilsiz şekilde başka birşey gerekmiyor seri numarasıyla işlem yapıyorlar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara_06 -- 8 Mart 2021; 9:49:22 >
  • guvvventr kullanıcısına yanıt

red pulsenin satışı yok herhalde hocam sizin bahsettiğiniz kırmızı Xbox one kontrolcüsü olabilir mi? şimdi red pulse için kayıt açtırdım ama ülkemizde red pulse satışı yok gibi. mt ile de konuştum onlarda yok dedi. farklı bir kontrolcü gönderirler diye vazgeçtim gondermekten.

• Bu gamepass'a gelen nba2k21 eski nesil sürümü sanırım deneyen var mı arkadaşlar ?
  • fatihsar kullanıcısına yanıt

denedim hocam yeni nesil update içermiyor Xbox one uyumlu.geriye dönük çalıştırdığı için oynayabiliyoruz. o sebeple o boyutun hakkını vermiyor. pek memnun kalmadım. ama iki kişi oynayacaksınız vakit geçirmek için ideal. ben attım hariciye boyutu fazla diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Hocam ya arkadaşlarda ya bizde sorun var. Bende tam kapat yapmıyorum enerji moduna alınca zaten kumandadan kapatınca 1-2 dk ıcınde cıhaz kapatıyor tamamen kendını. Kı elımı koyuyorum ne hava var ne sıcaklık fan bile çalışmıyor. Hatta toz almasın dıye kasımdan beri üzerini kapatırım. Zaten açıldıgında xbox logolu acılıs oluyor. Tam kapattada enerji modundada. Öncesınde one s ve x kullandım bundada aynı şekilde kapatırdım tam kapat hiç bir zaman yapmadım. Tam kapatta sadece enerji modunda kapattan daha hızlı kapanıyor.

• Kara_06 K kullanıcısına yanıt
    gece indirmeye bıraktım hocam sabah denedim yeni nesil hissettirmedi,sonra store'ye baktım next gen sürümü paralı dedim eski nesili vermişler heralde 👍🏻 2 kişi değilde sezon yapmak falan güzel oluyor hocam ona sarıyorum arada
  • yuzi_35 kullanıcısına yanıt

Siz de yada bizde farklı bir durum yok aslında. Aşağıdaki açıklamada yine benim dediğime geliyor. Enerji tasarruf modun da bile gün içinde uyanıp güncelleme var mı diye bakması ve otomatik indirmeler açıksa indiriyor olması konsolun hala elektrik çekmeye devam ettiğini ve Tam kapat'tan farklı olduğunu gösterir. Tam kapat yaptığınızda hiç uyanmıyor ve elektrik çekmiyor.

Sizde otomatik güncellemeler kapalı olabilir, haliyle cihazınız uyanmıyordur ve ısınma olmuyor olabilir. Otomatik güncellemeleriniz açık ise ve siz kontrol etmeden önce bu işlemler gerçekleşmiş ise haliyle o esnada konsol soğuk olabilir.

Pahalı bir elektrik kullandığımızı ve yıllık sarfiyata vurduğunuzda ne kadar çok gereksiz tüketim yapmış olduğumuzu da görmüş oluyoruz. Bu yüzden artık Nvme SSD'li bir konsolumuz varken cihazı bu şekilde aktif bırakmak bizim aleyhimize oluyor.

Google Çeviri ile;

Bir Microsoft sözcüsü, "konsol, otomatik güncellemeler etkinken enerji tasarrufu modundaysa, konsol uyanacak, güncellemeleri kontrol edecek ve bakım penceresi sırasında (varsa) bunları indirecek ve indirme tamamlandıktan sonra tekrar kapanacaktır. Bu bir kez gerçekleşir. 24 saatte bir. Konsol enerji tasarrufu modundaysa, ancak kullanıcı otomatik güncellemelerin devre dışı bırakılmasını seçtiyse, konsol yalnızca, Kullanıcı Oyunlarım ve Uygulamalarım'dan manuel olarak bunu yaptığında güncellemeleri kontrol edecek veya indirecektir. "]

Xbox Series S / X, başlangıçta başlangıçta 25 ila 28 W "anında açılma" bekleme gücü çekiyordu, ancak yeni bir aygıt yazılımı güncellemesi, yeni sistemleri Xbox One'ın "anında açılma" modu tarafından çekilen ~ 13 W'nin altına yerleştirerek önemli bir azalmaya neden oldu. PlayStation 5, aksine, "dinlenme modunda" boşta otururken 1 ila 2 watt kullanır.

A Microsoft spokesperson clarifies that "if the console is in energy saving mode with automatic updates enabled, the console will wake, check for updates and download them during the maintenance window (if available), shutting down again after the download completes. This occurs once every 24 hours. If the console is in energy saving mode but the user has opted for automatic updates to be disabled, the console will only check for or download updates when the user manually does so from My Games & Apps."]

The Xbox Series S/X initially drew 25 to 28W of "instant on" standby power at launch, but a recent firmware update caused a dramatic reduction, placing the new systems below the ~13W drawn by the Xbox One's "instant on" mode. The PlayStation 5, by contrast, uses between 1 and 2 watts when sitting idle in "rest mode."

https://arstechnica.com/gaming/2021/01/how-the-xboxs-default-instant-on-feature-could-harm-the-environment/#:~:text=But%20leaving%20the%20%22instant%20on,to%20%22energy%20saving%22%20mode.&text=This%20occurs%20once%20every%2024%20hours.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 8 Mart 2021; 10:45:7 >

• mcgoktug kullanıcısına yanıt

Bu yazdiklariniz tam kapat icinde gecerli olmadigini dair bir ibare yazida bulunmuyor. Tam kapatta da konsol elektrik cekmeye devam ediyor zaten.Yazilanlar tam kapat icinde gecerli. En basitinden tam kapat yaptiginiz zaman kontroller ile xbox tusuna bastiginiz zaman konsol aciliyor bu da konsoldaki bazi devrelerin elektirik hala cektigini gosterir. Ben arada fark var diyen bir yazi hala goremedim ne yazikki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 8 Mart 2021; 11:16:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Bu yazdiklariniz tam kapat icinde gecerli olmadigini dair bir ibare yazida bulunmuyor. Tam kapatta da konsol elektrik cekmeye devam ediyor zaten.Yazilanlar tam kapat icinde gecerli. En basitinden tam kapat yaptiginiz zaman kontroller ile xbox tusuna bastiginiz zaman konsol aciliyor bu da konsoldaki bazi devrelerin elektirik hala cektigini gosterir. Ben arada fark var diyen bir yazi hala goremedim ne yazikki.

Tam kapat olduğunda cihaz hiç bir şekilde uyanıp güncelleme kontrol etmiyor. Güncelle fonksiyonu açık olsa bile. Arada fark olmasa zaten orada öyle bir seçenek de olmazdı.

• 
Sayfa: önceki 17311732173317341735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.