Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1650. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: LeoMaximus
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
75.932
Cevap
785
Favori
3.721.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok yüksek. Vergi indiriminden sonra bir düzenleme bekliyordum. Beklemeye devam o zaman
  • Max_Kolesne kullanıcısına yanıt

Ön siparişi bastım bu fiyata arkadaşım ile PS store üzerinde 499 burada ise 260 gerçekten çok fark ediyor

• Aslında PS4 sürümü 307 lira, sanırım PlayStation TR'nin açgözlülüğü olabilir. Oyun zaten ücretsiz yükseltme alıyor diye biliyorum. Neden PS5 sürümü aynı fiyat değil, bilmeyene kakalarız kafasındalar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Trine 4 oyunu Japonya XBL store da free olmuş saldırın.

eyvallah hocam kaptım 23 tane  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun, benim yıllar önce düştüğüm yanılgıya siz de düşmüşsünüz.

Yanılgı şu:

Sizin oyun modunda "30 fps" olarak algıladığınız görüntü aslında 30 değil 60 fps..

Sizin canlı modda "60 fps" olarak algıladığın görüntü ise aslında 60 değil, 120 fps.

Gözünüz "120" gibi yüksek bir frameye alıştığı için 60 fps sizde 30 fps algısı yaratıyor.

Ben yıllardır bundan habersiz olarak hep standart modda oyunlarımı oynadım.

Motionflow sayesinde görüntü akıyordu ve ben bu görüntüyü hep 60 fps sandım, oluşan input lagın ise doğal bir şey olduğunu düşündüm hep.

Oyun moduna alınca ise input lag kalkıyordu ama görüntü titrediği için oyun modunda hep bir sıkıntının, bir problemin olduğunu düşündüm ve hiç kullanmadım.

Bu konuyu çok sonraları sizin gibi araştırdığımda ise oyun modunun aslında 60 fps verdiğini öğrendim ve yıllarca bundan habersiz oyun oynayan birisi olarak kısa bir şok yaşadım.

Gözlerim bir kere motionflow ile yüksek frame veren ekrana alışmıştı artık.

Bu konuda ki çözüm kendinizi oyun moduna alıştırmanız olacaktır.

Zamanla 30 fps sandığınız 60 fpsye gözleriniz alışacaktır.

Bu oyun modundaki soluk renkler ve hdr için de geçerli. Çünkü canlı moda gözünüz alıştı..

• Series x te valhala sorun mu var dostlar oyuna girmiyor. Bastaki yukleme ekraninda ana menuye atiyor
  • fitamino kullanıcısına yanıt
    Valhalla'ya update gelecekti. Update geldi ama yüklemediyse oyuna girmiyor olabilir. Manuel olarak bir bakın isterseniz.

Update yapması gerekiyordur. Bana da aynisi oldu, update'i yaptım, acildi.

Guncellemeler otomatik ama yapmadi sanirim. İlk defa xbox kullaniyorum nadil denetleniyor guncelleme
    Sürüm 2.1.1.230 diyo

Guncellemelere tikliyorim 0 öge diyor guncelleme yok diyor.
    Ana ekranda: Oyunlarım ve uygulamalarım > Yönet > Güncellemeler
  • safned S kullanıcısına yanıt
    Guncelleme yok diyor. Buga girdi sanirim. Birdaha sil yukle yapmam heralde. Buraya kadarmis:)) aptal ubisoft
  • nopnog kullanıcısına yanıt
    Download kısmı yıllardır böyledir Xbox da.
    Hard download yapmaz hiçbir zaman. Yani Steam, torrent gibi tüm network'u kullanmaz. Modemdeki yoğunluk azalınca artış oluyor genelde.
    Xbox arayüzü de download konusunda yanıltıcıdır, doğru değil pek. Mesela Mb/sn kısmı bazen sn değilde 30sn.lik download'ı gösterebiliryor.
    Bende 80mb hız var, hiç bir zaman stabil bir indirme hızı alamadım.
    Statik ip kullanıyorum bu arada. (Alakası yok bunlada)

Bende ki alışkanlıktır ethernet ile bağlanırım, eğer kullandığım cihazda ethernet portu varsa. Tavsiyem ethernet portundan şaşmayın.
  • Öncesinden live golda zam açıklayıp sonra geri çekmişti. GP ultimate çıktığından beridir live gold geri planda. Bu kez de GP önemli.
    MS goldu kaldırıp game pass e ciddi anlamda zam yapabilir ülkemiz için.
    Uplay felanda eklenirse tüm dünyada zam yapabilir.
    MS GP çıktığından beridir abone olarak doygunluğa ulaşmaya çalışıyor.
  • Çok eski bir oyun ama Frontlines: Fuel of War oyunu gold sahiplerine ücretsiz olmuş sanırım şu an.İlgilenen baksın.

• nopnog kullanıcısına yanıt
    Bugun bende 3 saat civarında 5ghz bağlanıp denedim. Kopma olmadı.
  • mr.nako kullanıcısına yanıt
    Hocam ben samsung q80r kullanıyorum 120 fps alıyorum codda oynuyorum freesync vrr destekliyor .
  • Gamepass ikinci yarı oyunları ne zaman açıklanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, n11 üzerinden TR garantili sıfır ürünü 3 ay ultimate game pass hediyesiyle 7189 TL'ye aldım. Fena gelmedi bana fiyat olarak.

Şunu öğrenmek istiyorum. 12 aylık (x3) xbox gold alıp üzerine ultimate paket ekleyerek çok cuzi bir rakama 3 senelik ultimate + gold olma durumu varmış. Bu konuda net bilgisi olan var mı?
  • omerf kullanıcısına yanıt
    Microsoft'un bizim ülkeye has 3 yıllığına oldukça hesaplı bir şekilde Game Pass Ultimate alma yolu var ki resmi olarak sitesinde yazmıyor. En kolay müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılıyor. 3 defa 12 aylık Live Gold alıyorsunuz (3×180TL) üzerine 1 aylık Game Pass Ultimate (45TL) alınca 3 yıllık Live Goldunuz Game Pass Ultimate'a dönüşmüş oluyor (İsterseniz 1 yıllık veya 2 yıllık yapabilirsiniz. 3 yıllık tavsiye ederim çünkü Game Pass Ultimate'i tek seferde en fazla 36 aylık alabilirsiniz)

Forumda bu konu ile ilgili safya var, oraya bakmanızı tavsiye ederim. Orada detaylı bir anlatımda ben yapmıştım:
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146902611#146902611

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 16 Ocak 2021; 9:28:27 >
  • 
Sayfa: önceki 16481649165016511652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.