Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1642. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: *Lazrail*
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
76.297
Cevap
790
Favori
3.745.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
23. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Bu kadar az satması çok üzücü

Yeterince rağbet görmeyen bir şeyin fiyatı sürekli düşer. Daha çok insanı bilinçlendirip yurtdışından almasını sağlamalıyız. Biz bunu yaptıkça iki tarafta fiyatı düşürmek durumunda kalacak :)

• Özgür Yiğit Ö kullanıcısına yanıt
    Bizim ülkede playstation çok önde fiyatı ne olursa olsun satılır.
    O yüzden bir yandan üzülüyorum xbox Türkiye için gamepass için özel fiyatlandırma vs yaptılar o kadar servis olarak çok önde ama satışlar yüzünden başları ağrımaz umarım.
    Yoksa belirli bir kullanıcı kitlesinin olması daha güzel tabii daha sakin bir ortam oluyor umarım daha çok kişiye ulaşır xbox bizde bol bol kampanya görürüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bati-Wan_Kenobi

Bizim ülkede playstation çok önde fiyatı ne olursa olsun satılır.
    O yüzden bir yandan üzülüyorum xbox Türkiye için gamepass için özel fiyatlandırma vs yaptılar o kadar servis olarak çok önde ama satışlar yüzünden başları ağrımaz umarım.
    Yoksa belirli bir kullanıcı kitlesinin olması daha güzel tabii daha sakin bir ortam oluyor umarım daha çok kişiye ulaşır xbox bizde bol bol kampanya görürüz

hocam fiyat kaç olmalı sizce

• ketchup. kullanıcısına yanıt
    Hocam artık Kur düştü vergi düştü yani en azından 6-6.5 bandına inmesi gerekiyor yine pahalı tabii ama yapacak birşey yok
  • benimde bütçem tam o aralıkta en iyisi beklemek olacak fm21,dev mode u gördükten sonra iyice alasım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xboxun türkiyede toparlaması için fiyat bandı 3-4 bin dolaylarında olması gerekiyor, 6-7-8 bin ler ile gamepass kurtaramaz exc oyunlar gelmedikçe.

• Exc oyunlar gelecek hocam microsoft çok büyük oyun stüdyoları aldı bunu boşuna almadı...

Yeni nesil exc oyunlar geldiği zaman xbox kullanıcısı çok daha fazla büyür bence

• Dostlar, Bulgaristan'dan gelen XBOX lar için garanti durumu nedir?

• Yukaridaki arkadasa katiliyorum Xbox turkiyede pazar payi elde etmek istiyorsa series x in fiyatini 4-5 civari yapmali buda imkansiz gorunuyor
  • Series x var bende ciddi bir rahatsizlik gecirdim yeni açabildim.Fifa 21 next gen yukledim fakat rezalet herşey.Tele modunda oynuyorum sahanin ustunde adamlarin golgeleri var altinda kayboluyor.Tv nin yaninda ozellikle sag kisimda solukluk oluyor oyuna girinca normal menu de yok.Bier bulaniklik var solukluk var.Nedeni nedir full hd tv de oynuyorum bu rezilligi nasil cozdunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 10 Ocak 2021; 17:26:0 >
  • Türkiye'de PlayStation tarafından oyuncu çekmenin zor olduğunu biliyorlar hocam. Bu nedenle fiyatları hiç agresif düzeye çekmeye çalışmıyorlar, en kötü PS seviyesinden satmaya devam edecekler. Zaten Xbox nedir Gamepass nedir bilen topluluğun alacağı varsa alır kafasındalar. Garanti durumundan ötürü şu an konsolu alanların çoğu yurtdışından temin etmiş durumda, TR'de agresif fiyatlandırma yapmaları için neden yok, her şekilde yurtdışı fiyatı daha makul olacak. Microsoft daha çok servisten kazanıyor, konsolu yurtiçinden alan da yurtdışından alan da Gamepass alacağı için bahsettiğiniz fiyatlandırma için konsolu ülkeye 200-250 Eurodan zararına sokmanın gereği yok Microsoft için.

Ayrıca ülkemizdeki Gamepass abonelikleri Avrupa ve Amerika pazarına göre %50 daha ucuz zaten. Bahsettiğiniz şekilde zararına satsa Microsoft adına cihaz için %50, abonelik için %50 zarar demek, bu politikayla Türkiyede ne Microsofta kazanç olarak dönecek toplam oyuncu sayısı var ne de o oyuncu topluluğunda zararı karşılayacak kadar PS tarafından Xboxa geçiş yapacağı düşünülen oyuncu sayısı var.

• Niye üzülüyorsunuz konsol fiyatı dışında çok iyi bir hizmet var Microsoft tarafında. Geride olmaları bize yarar. En ucuz gamepass bizde, nereden aldığınızdan bağımsız 2 yıl garanti var, en ufak arızada yeni kontrolcü/konsol gönderiyorlar. Ps5 satışı elbette daha yüksek ama bizde Xbox alacak olanların çoğunluğu yurtdışından aldığı için satılmıyor görünüyor. Ben önümüzdeki senelerde konsolla beraber 2tb versiyon, 1 yıl game pass üyeliği, GTA VI veya kaliteli bir first party oyun gibi bundle olarak almak için bekliyorum. Xbox ne kadar az satılırsa o kadar iyiXbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams 

• Gta V'in yeni nesil sürümünün Rdr 2 grafik motorunun geliştirilmiş hali ile yeniden hazırlandığını dair söylentiler var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danavar5

Yukaridaki arkadasa katiliyorum Xbox turkiyede pazar payi elde etmek istiyorsa series x in fiyatini 4-5 civari yapmali buda imkansiz gorunuyor
    Valla ben katılmıyorum. 3 4 bin zaten yapamaz imkansız onu kenara koyalım. Geçenler 3 4 bine geçmedi neticede, ps ye devam eden etsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    Rdr2 ye yeni nesil update gelsede oynasak..
  • Series x var bende ciddi bir rahatsizlik gecirdim yeni açabildim.Fifa yukledim fakat rezalet herşey.Tele modunda oynuyorum sahanin ustunde adamlarin golgeleri var altinda kayboluyor.Tv nin yaninda solukluk oluyor oyuna girinca normal menu de yok.Bier bulaniklik var solukluk var.Nedeni nedie full hd tv de oynuyorum bu rezilligi nasil cozdunuz?

• Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams
    Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

vaziyet alın

• waleur5 kullanıcısına yanıt

gecmis olsun hocam , rahat ve mutlu oynamaniz dilegiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulucu

Türkiye'de PlayStation tarafından oyuncu çekmenin zor olduğunu biliyorlar hocam. Bu nedenle fiyatları hiç agresif düzeye çekmeye çalışmıyorlar, en kötü PS seviyesinden satmaya devam edecekler. Zaten Xbox nedir Gamepass nedir bilen topluluğun alacağı varsa alır kafasındalar. Garanti durumundan ötürü şu an konsolu alanların çoğu yurtdışından temin etmiş durumda, TR'de agresif fiyatlandırma yapmaları için neden yok, her şekilde yurtdışı fiyatı daha makul olacak. Microsoft daha çok servisten kazanıyor, konsolu yurtiçinden alan da yurtdışından alan da Gamepass alacağı için bahsettiğiniz fiyatlandırma için konsolu ülkeye 200-250 Eurodan zararına sokmanın gereği yok Microsoft için.

Ayrıca ülkemizdeki Gamepass abonelikleri Avrupa ve Amerika pazarına göre %50 daha ucuz zaten. Bahsettiğiniz şekilde zararına satsa Microsoft adına cihaz için %50, abonelik için %50 zarar demek, bu politikayla Türkiyede ne Microsofta kazanç olarak dönecek toplam oyuncu sayısı var ne de o oyuncu topluluğunda zararı karşılayacak kadar PS tarafından Xboxa geçiş yapacağı düşünülen oyuncu sayısı var.

Fiyat konusunda agresif olmadıkları söyleminize katılmıyorum. Mart ayında One X + Jedi Fallen Order paketini 2500 liraya aldım. Ben bunu aldığım sırada PS4 Pro 3500-4000 arasındaydı. Bu fiyat o kadar iyiydi ki, yurtdışından siparişe bile gerek bırakmamıştı. Hatta ufak mağazalar da büyük mağazalardan bu konsolları alıp, daha sonra kendileri sattılar.

Servis konusunda zaten yazdığınız gibi yapılabilecek en uygun fiyatı sağlıyor.

Series S/X'te henüz bir agresif fiyatlama yok, çünkü konsol yok. Amerika'da ve Avrupa'da konsollar kapış kapış gidiyor. Oralarda doygunluğa ulaşana kadar bu fiyatlar çok da inmeyecektir. Ama stoklar biriktikten sonra ben yine bize özel fiyatlama bekliyorum.

Bu özel fiyatlama ne kadar etkili olur onu bilmiyorum tabi. PS fan'ını geçirmek zor, adam o oyunları seviyorsa geç de diyemezsin. Ama konsolu PES atmak olarak bilen büyük bir tayfa da var ve bu tayfa da çok araştırmacı olmadığı için Playstation 2'den beri ağzına Playstation yapışmış ve değişmiyor. Adama bak Xbox daha ucuz, üstüne GamePass al PES zaten içinde diyorsun. Yok ben PS alayım, ilerde kırdırırım diye on yıl öncesi tabirlerle geziyor. Bu tayfanın XBox alması biraz zor, ama hangi konsolu alırsa alsın herhangi bir kar sağlaması da zor

• 
Sayfa: önceki 16401641164216431644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.