Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1481. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Inferioress , golllum , TheCustomizer , Tafo88
4 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 7 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü5 Mobil1 iOS
5 sn
76.309
Cevap
790
Favori
3.747.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 14791480148114821483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

RDR 2 güncelleme alırsa efsane olur. Oyunu bir daha bitirmek, doya doya balık tutmak. Off özlemişim.

Yeni indirimlerle oyunu alasım vardı ama bu haberi görene kadar :) Güncel oyuna sahip olanlara yükseltme yapmazda bu da yeni bundle pack ayağına para isterler mi acaba , böyle bişey olursa çok söverim , sonra da üzülürüm. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Usta Xbox da daha ucuz da oyun, Series x de berbat gözüküyor ps5'e oranla onu ne yapacaksın?

Oyunun yapımcısı Series X’in gücünü kullanamadıysa, uğraşmadıysa ne yapalım? Dünya’nın en güçlü konsolu Series X dir ama bu konsolun potansiyelini kullanmak yapımcıların işi. 20 bin tl lik RTX 3090 da bile Watch Dogs Legion oyununun 30fps de çalıştığını gördük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 21 Kasım 2020; 22:53:24 >
  • All Access gelince, Bethesda oyunları için PS5 yanına Series X almayı düşünüyordum. Fakat bu testlerde gördüklerimden sonra şok oldum. Çoğu oyunda Xbox gözle görülür düzeyde geride kalıyor. Ben bu farkın devkit olayı ile ilgili olduğunu düşünüyorum ancak yine de Microsoft'un böyle bir amatörlük yapması rezalet. Çıkış oyununun ertelenmesi rezaletinin üzerine bir rezalet de bu oldu. Bu amatörlük ile Microsoft'un donanım avantajı ile fark yaratmasını zor buluyorum.

Eş zamanlı olarak, iki başlıktaki (ps5 ve series x ana konuları) tüm karşılaştırma temalı yazıları okudum. Açıkçası böyle geyiklere gerek yok ancak belli başlı döngülerle PS5 Ana Konusunu basan Xbox fanı arkadaşlar nedeniyle buraya yazan PS5 kullanıcısı arkadaşları anlayabiliyorum. Bu karşılaştırma videoları konusunda yazılan kışkırtıcı yazılar size nasıl bayık geliyorsa, aynısı siz PS5 başlığında bu şekilde saçmaladığınız zaman birçok PS kullanıcısına öyle geliyor arkadaşlar. Buradan empati yapıp, ilerleyen günlerde saçma sapan şeyler yazmazsınız diye umuyorum.

Umarım Microsoft durumu toparlar, yoksa bu paragöz Japonlar bizleri sömürür. Rekabet herkese lazım.

İyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Dmc nin Frame rate kıyaslamalar ında ise bariz olarak (özellikle aksiyon dolu sahnelerde) SeriesX önde. Ama dediğim gibi bence her şeyi belirleyecek olan oyun cyberpunk gibi duruyor.

• hell line kullanıcısına yanıt

ilk oyunun remastered versiyonunu da içerdiği için %100 parayla satılır

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Dirt yapımcısının afallaması bencede illaki düzelir

Ben Sony veya Microsoft fanboyu değilim isterim ki Xbox da ps5 de birbirleriyle yarışsın rekabet bize yarasın.
    Ama şu durumda playstation yine 2013 de olduğu gibi psikolojik üstünlüğü ele almış durumda buda satış farkını açacaktır ve insanların ps5 tercih etmesine sebep olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClaymoreCountry -- 23 Kasım 2020; 16:24:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu performans düşüklüğünün ana sebebi çok büyük ihtimalle devkitlerin geç ulaşması geliştiricilere. Microsoft un xdk den gdk ye geçişi ve RDNA 2 nin tüm özelliklerini kullanmak için geliştiricilere geç devkitlerin gönderilmesi bu duruma yol açtı. Dikkat edilirse zaten Microsoft un bir süre önce yaptığı açıklamaya göre FULL RDNA 2 destekleyen tek konsol xbox series. Sony tarafı anlaşılan beklemek istememiş ve erkenden bazı özellikleri kırparak ve bazılarını başka teknolojiler ile custom ayarlayarak devkitleri sunmuş geliştiricilere. Aradaki farkın tek sebebi bu. İleride durum tam tersi şekilde değişecektir. Yoksa bu kadar güç farkının pratiğe dönmeyeceğini düşünmek komik ve hayalcilik olur. Fakat yine de microsoft un cihazı bu hale düşürmesi yanlış. En azından durumla ilgili düzgün bir açıklama yapılabilirdi.

Donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum. Coil Whine problemi için bile çözüm düşünmüş firmanın donanımsal bir hata yapması çok komik bir ihtimal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 21 Kasım 2020; 23:2:39 >

• gfblugano35 kullanıcısına yanıt

Dirt oyunun da fark var şuan benim çok fark gordugum onun disinda normal ama ben aldigim halde dedin acaba mi? Ondan acik toparlamalari lazim

• Eger boyleyse bile bir aciklama yapilmali bence. Cunku ciddi fark var.

• Ps5 GDK June 2019
    Series S/X GDK June 2020

soooo it's not an hardware problem, it's a time problem, devs needed more time with Series S/X for all the games.
    2021 and 2022 will show better result from Series S/X.
    Most devs didn't have devkit at all to work with.

Bekleyin zamanı gelince yanıt büyük olacak.

Şuan kim S ve X için dalga geçiyor ise SS alın ve bekleyin. Aldığınız SS lere gözünüz gibi bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 21 Kasım 2020; 23:13:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen haftalarda herkesin aklinda 'acaba series s bu nesil sonunu görebilecek kadar güçlü mü' düşünürken Dirt 5'de daha nasıl çuvalladiğini görmüş olduk, bu konsol bu nesile hiç yakışmadı. Keşke 400 dolarlik disksiz Series X olsaydi.

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    Microsoft, Dirt 5'le reklam yaparken kimse çikip demedi mi acaba 'ya bu konsolun gücü bu oyunda tam kullanilmiyor sanki?' koskoca firmalar bu kadar gerizekalıysa diyecek bir şey bulamıyorum.

• Yine kan davasına gelmişler.

Derdiniz nedir ?

Tatlı ve kibar gözüküp sabah akşam xbox tercih edenlere hakaret etmeye , ve malesef gerizekalısın ps almayarak büyük hata yaptın mesajlarını atmaya devam ediyorlar.

Tüm nesillerin konsollarını kullandım , ps2 den beri forumdayım.

Böyle kin ve nefret görmedim.

İnsanları bu sefer ciddi olarak üzmeye ve küçük düşürmeye oynuyorsunuz , bu derbide ki yenen takımın kızdırması falan boyutunu da geçti artık.

Niyetiniz cidden çok kötü , umarım hepinizin yaşı cidden küçüktür , ve hayatta uğraşacak tek derdiniz ps dir umarım.

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz ama en azindan bir aciklama yapilmali firma tarafindan.

• Adeta nesil farkı var, PS5 gaddar, agresif çalışıyor:

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams
  • hell line kullanıcısına yanıt

aynen hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: myze.

Adeta nesil farkı var, PS5 gaddar, agresif çalışıyor:

Bunu erkenden solemeleri iyi oluyor ms simdi ona gore hareket eder

• Şu da unutulmamalı ki rtx3090 gibi bir ekran kartında bile hilkat garibesi ac valhalla 40-50 FPS civarı çalışıyor. Eee şimdi sorun sizce 3090 da mı yoksa oyunun optimizasyonndmı ?

• ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt

Çıkan oyunların hepsi 8. jenerasyonun oyunları. Hiçbiri Series X ve PS5’in gücünü göstermiyor. 1 hafta önce Xbox 360 oyunlarının hepsinde PS5’in SSD si bile geride kalırken gıkları çıkmıyordu (lafım sana değil) şimdi 2-3 oyunda tamamen yapımcının beceriksizliği yüzünden PS5 daha cilalı gözüktü diye hayrola PS5 mi kazanıyor oldu? Konsolların donanım özellikleri belli. CPU, GPU, RAM hepsinde Series X önde. Daha ne gördünüz kaç oyun çıktı böyle kesin konuşuyorsunuz? 2021 de çıkacak tüm oyunlarda Series X farkını gösterecektir ve bu PS5 tayfası utancından buraya bile yazamayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 21 Kasım 2020; 23:23:5 >
  • Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu demeye çalışıyorum işte hocam. Kağıt üzerinde ve teknik açıdan çok daha onde iken insanlar kendini öyle bir avutuyor ki ps5 onlara daha iyi geliyor ama ben daha ne yazsam boş hocam. Zaten her iki konsolu da minimum 2021 Haziran a kadar bekleyeceğim maddiyattan dolayı. Ama gönlüm Xbox dan yana çünkü çok daha GÜÇLÜ

• 
Sayfa: önceki 14791480148114821483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.