Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (1488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: baskaningundemi Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
75.939
Cevap
786
Favori
3.721.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 14861487148814891490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşekkürler bir deneyeyim o şekilde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Arkadaşlar Series X'de çok ağır Download sorunu yaşıyorum. Oyunlar inmek bilmiyor? Varmı aranızda bu sorunu yaşayan?

35 mbps vodafone fiber kullanıyorum. Oyun indirirken 30-35 mbps civarında indiriyor, herhangi bir sorun yaşamadım. Konsol ağ ayarlarında google dns'leri tanımlı vaziyette. Bunun bir etkisi olabilir!

• quote:

Orijinalden alıntı: Max_Kolesne

Hocam ben Amerika’dayım, sadece Game Pass için Xbox aldım geçen nesil, Xbox One neslinde. Bu nesilde de Xbox’ın tek özelliği Game Pass bile olsa ben yine Series X alırdım zaten. Göreceğiz, gelecekte güç farkı performans artısı olarak da yansıyacak mı Series X için. Eğer Xbox performans konusunda öne geçebilirse Xbox ana platformum olarak kalır, PS5’i exclusive oyunlar için kullanırım sadece. Ps5 aradaki performans farkını devam ettirirse Xbox Game Pass ve Xbox stüdyoları için kalır, PS5 ana platformum olur.

Hocam cok sevindim senin adina keske bende gidebilsem oraya :).Bizim tek atislik hakkimiz var hocam ondan herkes panik oluyor 8300 tl olunca

• Benim Download acayip şekilde oynuyor hocam. Bir bakıyorsun 500kb ile indiriyor bir bakıyorum 50mb e çıkıyor bir bakıyorsun 1 2 mb ile indiriyor? Sorun ne çözemedim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

dns değiştirmeyi denediniz mi?

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt
    Denemedim hocam, Türkcell Süperonline kullanıyorum hangi dns leri kullanayım?

• Xbox ın exc. oyun yokluğundan yeni nesil cihazların çıkışında sabah akşam reklamını yaptığı Valhalla ve Dirt 5 gibi oyunların güçsüz diye eleştirilen ps5 den daha kötü performans sergilemesinin bir izahati yok bence. Büyük bir hayal kırıklığına uğradığımı ve hatta 'en güçlü konsol' iddialarından ötürü kandırıldığımı hissediyorum. İlerde toparlayacaklar, geliştirici kitleri geç dağıtıldı vs bunlar bu skandalı bence örtmeye yetmiyor. Xbox ekipleri gerçekten sabah akşam övdüğü Valhalla yı hiç mi test edip rakipleri ps5 ile karşılaştırmadılar ya da oyun çıkmadan önce ya da sonra gerekli desteği sağlamak için mühendislerini Ubisoft a göndermediler. Bunları yapmamaları bile başlı başına bir skandal bence. Şu an ellerinde bir tek Gamepass ve ucuza dışardan oyun alabilme kaldı. Bu konu bu kadar ayyuka çıkmışken bir açıklama bile yapmamaları, üç maymunu oynamaları da ayrı bir skandal bence. Çok öfkeliyim şu an. Yeni çıkacak 3. parti oyunlarda da durum böyle olursa Series X i satıp ps5 alır geçerim direk.

• BlackTower_35 kullanıcısına yanıt

Super Online ı arayıp teknik destek alın hocam, indirme hızınızın bu kadar düşük olması kesinlikle normal değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Xbox ın exc. oyun yokluğundan yeni nesil cihazların çıkışında sabah akşam reklamını yaptığı Valhalla ve Dirt 5 gibi oyunların güçsüz diye eleştirilen ps5 den daha kötü performans sergilemesinin bir izahati yok bence. Büyük bir hayal kırıklığına uğradığımı ve hatta 'en güçlü konsol' iddialarından ötürü kandırıldığımı hissediyorum. İlerde toparlayacaklar, geliştirici kitleri geç dağıtıldı vs bunlar bu skandalı bence örtmeye yetmiyor. Xbox ekipleri gerçekten sabah akşam övdüğü Valhalla yı hiç mi test edip rakipleri ps5 ile karşılaştırmadılar ya da oyun çıkmadan önce ya da sonra gerekli desteği sağlamak için mühendislerini Ubisoft a göndermediler. Bunları yapmamaları bile başlı başına bir skandal bence. Şu an ellerinde bir tek Gamepass ve ucuza dışardan oyun alabilme kaldı. Bu konu bu kadar ayyuka çıkmışken bir açıklama bile yapmamaları, üç maymunu oynamaları da ayrı bir skandal bence. Çok öfkeliyim şu an. Yeni çıkacak 3. parti oyunlarda da durum böyle olursa Series X i satıp ps5 alır geçerim direk.

Hocam 1-2 sene sonra gelecek only next-gen multi-platform oyunlarda benzer rezillikler görmezsiniz. Firmalar da ne yapacağını şaşırdı. Bir oyun 10 konsola çıkarsa böyle rezillikler olması da normal. Ben Xbox SX'in yetersiz kaldığı için bu saçmalıkların yaşandığını düşünmüyorum. Xbox yöneticilerinin süreci adam akıllı yürütmemesinden kaynaklı duruyor. İnsan basbas bağırarak çıkış oyun reklamını yaptığı oyunları hiç mi test etmez, bi' açıp bakmaz? Akıl alır gibi değil. Bir firmanın, organizasyonun veya şirketin kusursuza yakın iş çıkartıyor olmaları için öncelikle o işi bilmeleri lazım (Oyun sektöründeysen, oyuncu olmanız lazım her şeyin başında). Influencerlara reklam yaptırmak için marketing departmanına para dökeceklerine 20-30 asgari ücretli game tester daha alsalar işe, bu saçmalıklar farkedilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 22 Kasım 2020; 14:25:37 >
  • cemark C kullanıcısına yanıt

Mantığı çözemedim ps tarafında da crossplay yok sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Xbox ın exc. oyun yokluğundan yeni nesil cihazların çıkışında sabah akşam reklamını yaptığı Valhalla ve Dirt 5 gibi oyunların güçsüz diye eleştirilen ps5 den daha kötü performans sergilemesinin bir izahati yok bence. Büyük bir hayal kırıklığına uğradığımı ve hatta 'en güçlü konsol' iddialarından ötürü kandırıldığımı hissediyorum. İlerde toparlayacaklar, geliştirici kitleri geç dağıtıldı vs bunlar bu skandalı bence örtmeye yetmiyor. Xbox ekipleri gerçekten sabah akşam övdüğü Valhalla yı hiç mi test edip rakipleri ps5 ile karşılaştırmadılar ya da oyun çıkmadan önce ya da sonra gerekli desteği sağlamak için mühendislerini Ubisoft a göndermediler. Bunları yapmamaları bile başlı başına bir skandal bence. Şu an ellerinde bir tek Gamepass ve ucuza dışardan oyun alabilme kaldı. Bu konu bu kadar ayyuka çıkmışken bir açıklama bile yapmamaları, üç maymunu oynamaları da ayrı bir skandal bence. Çok öfkeliyim şu an. Yeni çıkacak 3. parti oyunlarda da durum böyle olursa Series X i satıp ps5 alır geçerim direk.

Yazdiginiz metinde sikayetlerinizi okudum ama maalesef bir mantiga dayanmadigini soyleyebilirim.

Guc konusunun karsilastirilabilmesi ve ongorulmesi zor olmasi durumu farkli mimarilerde gecerlidir. Gerek islemci gerek GPU olarak iki konsol da ayni mimarilere sahip, PS5 ise daha ucuz yani kirpilmis versiyonlarina sahip. Bu durumda "ben kandirildim" demeniz mantikli degil. Yapimcinin problemidir bu, veya yazilimsal baska bir hatadir, zaten giderilir. Tum bunlar konusulurken Resident Evil ekibinden ise PS5'in gucsuz olduguna dair basina aciklamalar sizdiriliyor mesela. Konsolun 1.haftasinda pandemide gelistirilmis ve 7 8 platforma cikan bir multiplatform oyunun performansindan bu kadar cikarim yapmak bana gore yersiz. 2060S yerine 2080S alip, iki oyunda da 2060S'in daha sorunsuz calistigini gordugunuzde hani 2080S daha gucluydu diye yakinmakla birebir ayni sey.

• İnsan bir durur düşünür bir oyun Rtx 2080 ti'da kötü gözüküyor ama aynı oyunun Rtx 2070'de iyi gözükmesi karttan kaynaklı bir sıkıntıyı mı gösterir yoksa oyunu yapan geliştiricide mi? Geliştirici ekipte bir sıkıntı var demektir birinde 2304 shader işlem birimi var diğerinde 3328 shader işlem birimi var bu devasa işlem birimi farkını kullanacak oyunlarda hem daha iyi görüntü hemde daha iyi fps elde edilecek. Bazı fanatiklerin yorum yazması güzel çünkü atalarımızın çok güzel sözleri vardır "dereyi görmeden paçayı sıvama" onlardan birisi, Xbox sever arkadaşlara bu kadar malzeme çıkarttınız, ileride bu sayfalar değerlenecek. :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kosmos1 -- 22 Kasım 2020; 13:49:43 >
  • Yahu xbox series x aldım ps4 pro vardı onu elden çıkarıp.İlk konsolu aldığımda bir bakmıştım foruma şimdi de yenisini alınca bir bakayım dedim.Aptal ergen troller ayrı bir dert babasının malı gibi xbox savunan tipler ayrı bir dert.Eskiden de leş tipler vardı ama şimdi baya profesyonel yapıyorlar işlerini.Adamlar müşteri kitlesini kemikleştirmek için fanatikleştiriyor ki kitlesini konsollar arası geçiş ne kadar az olursa o kadar iyi diye.Digital foundry oyunu incelemiş adamlar da iyi niyetle kırmadan dökmeden olabilecek nedenlerini de açıklayarak series x’in düşük performans verdiğini açıklıyor adamlar Digital foundry’e düşman olmuş taraf tutuyor diye.Eksikleri söylemeseler hiçbir geliştiricinin umrunda olmaz, nasıl olsa sattık diye.Bu oyunları değil de iki yıl sonraki oyunları düşünmemiz gerekiyormuş.Ac valhalla 470 tl black ops 660 tl olmuş ama anlayışlı olmamız lazımmış.Hadi oradan abicim ben eşek yükü ile para vereceğim bitmiş ürün eksik performans verecek ben de sineye çekeceğim olacak iş değil.Zaten iki üç yıl sonra da bunların performansı yetmiyor diye proları çıkacak bunların.İlk defa güvenip ilk çıkışında konsol aldım,artısına eksisine bakmadan çok büyük hata ettim.

• amazon'da black friday'de stoklara girer mi sizce? bir türlü girmiyor stoklara.

• Kimsenin işini kötülemek istemem, fakat Codemasters, Playground ın 6 Teraflops ile yaptığını 12 Teraflops ile yapamadı. Forza Horizon bu oyun tarzında dağın zirvesinde. Bu konuda daha fazla karmaşıklığa gerek yok. Gram olsun endişem de yok bu konuda. Birilerinin söylemleri ile gaza gelmeyin lütfen.

• Phoneix-34 kullanıcısına yanıt

Cımbızın uzunmuş, yazı ın devamın da Xbox güçlü ( güçlü görünüyor ) diyor, Xbox daha güçlü göründüğün söylüyor fakat deneyimlerimiz donanımı sadece bir etken olduğunu gösteriyor, demiş ,kısacası donanım farkı olabilir ama bu iyi görüneceği anlamına gelmiyor demek istemiş.

• Cyberpunk 2077 yeni nesil sürüm 2021 olarak açıklanmıştı. Hangi ay olacağıyla ilgili herhangi bir gelişme duyan var mı ?

• eminent_86 E kullanıcısına yanıt

Kendi yazdiginiz mesajinizda zaten muhattabin Ubisoft oldugunu soyluyorsunuz. Sonda kullandiginiz yuklem cumlesi ile paragrafin gerisi uymuyor yalniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Cyberpunk 2077 yeni nesil sürüm 2021 olarak açıklanmıştı. Hangi ay olacağıyla ilgili herhangi bir gelişme duyan var mı ?
    Geliştirme aşamasında gözüküyor net bir tarih göremedim

https://www.xbox.com/tr-TR/games/optimized#thetable

• quote:

Orijinalden alıntı: eminent_86

Yahu xbox series x aldım ps4 pro vardı onu elden çıkarıp.İlk konsolu aldığımda bir bakmıştım foruma şimdi de yenisini alınca bir bakayım dedim.Aptal ergen troller ayrı bir dert babasının malı gibi xbox savunan tipler ayrı bir dert.Eskiden de leş tipler vardı ama şimdi baya profesyonel yapıyorlar işlerini.Adamlar müşteri kitlesini kemikleştirmek için fanatikleştiriyor ki kitlesini konsollar arası geçiş ne kadar az olursa o kadar iyi diye.Digital foundry oyunu incelemiş adamlar da iyi niyetle kırmadan dökmeden olabilecek nedenlerini de açıklayarak series x’in düşük performans verdiğini açıklıyor adamlar Digital foundry’e düşman olmuş taraf tutuyor diye.Eksikleri söylemeseler hiçbir geliştiricinin umrunda olmaz, nasıl olsa sattık diye.Bu oyunları değil de iki yıl sonraki oyunları düşünmemiz gerekiyormuş.Ac valhalla 470 tl black ops 660 tl olmuş ama anlayışlı olmamız lazımmış.Hadi oradan abicim ben eşek yükü ile para vereceğim bitmiş ürün eksik performans verecek ben de sineye çekeceğim olacak iş değil.Zaten iki üç yıl sonra da bunların performansı yetmiyor diye proları çıkacak bunların.İlk defa güvenip ilk çıkışında konsol aldım,artısına eksisine bakmadan çok büyük hata ettim.

Madem hata yaptığını düşünüyorsun kardeş şu Forza Horizon 4'ü bir indir de piyasada bugüne kadar göremediğin grafikleri bir gör. Parasısı verip alıyorum eksik çıkmasın diyorsan sen çok yanlış gelmişsin, bir sürü coil whine sesleri, kapanan konsollar, optimize özürlü oyunlar, buga giren yeni oyunlar, oyunu çılartıp ilk gün bilmem kaç gigabyte güncellemeler bunlafa hoşgeldin, oyun dünyası maalesef böyle. Xbox üvey evlat olduğu için diğerlerinin sorunları görmemezlikten geliniyor tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kosmos1 -- 22 Kasım 2020; 14:28:17 >
  • 
Sayfa: önceki 14861487148814891490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.