Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (949. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76.304
Cevap
790
Favori
3.746.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
191 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teraflops değerleri her mimaride aynı değeri ifade ediyor olsaydı. 30 teraflops güce sahip 3080 ekran kartı, 11 teraflopsluk 2080 super'den %45 daha performanslı çalışmazdı.

2080 super'in 60 fps verdiği oyun ortalamalarında 3080 sadece 87 fps ortalaması yakalayabiliyor. Dediğin gibi olsaydı 87 yerine 160 fps vermesi gerekirdi.

Teraflops değerlerine farklı mimarilerde performans olarak bakmayın, oyun testleri ortaya çıktığında çok üzülürsünüz.

Ayrıca her defasında söylerim, one x'e sadece series s işlemcisi takılsa oyunlar 30 fps yerine 75-90 fps lere çıkıyor. Bunun pc donanımları üzerinde gerçek testleri var. Çok zor değil YouTube üzerinden izleyip öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zartzurt456

aynısı ps5 bölümüne yazmıştım burayada yazmak lazım görün harifler ne kadar çirkef bir pazarlama taktigi izledigini
    sponsorluk dagıtarak sony yayıncılar youtube lerı satın alıyor.

aynı olay shiftdelete de yapıyor xbox series S fiyatını video boyunca 400$ oldugu söylüyolar
    ve ps5 digital ile series s kıyaslıyolar fiyatları aynı tarzında
    burda ağır bir influencer çalışması var. iyice ortalıga çıktı böyle saçma yöntemler ile
    insanları yönlendirmeye kandırmaya çalışıyolar

video 0:58 sonrasını dinleyin

Series X performans olarak %15 daha önde ve buna elbette önem vereceğim çünkü oynayacağım oyun 3-5 exc'den ibaret değil. Aynı parayı veriyorsam daha çok vakit harcadığım multiplatform oyunları daha yüksek performansta oynamak isterim.

• zartzurt456 kullanıcısına yanıt
    Abi o nasıl hata. Bir defa yanlış dersin 299 yerine 399 anlaşılır. Ama bildigin dijital ile karşılaştırma falan yapıyor. Sponsorlukları var mi biliyor muyuz acaba?

• Max_Kolesne kullanıcısına yanıt
    Series S'in ana konusu burası değil ama Series S hakkında merak ettiğim bir şey var. 512gb SSD olacağı söylendi. Peki sistem ne kadarlık bir alan kaplayacak? Araştırdım bulamadım. Gözümden mi kaçtı acaba?

Yani 512gb'lık bir ssd'de 150 gb filan sistem yer kaplarsa kötü olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Traeger -- 19 Eylül 2020; 19:2:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aftermath666

Abi o nasıl hata. Bir defa yanlış dersin 299 yerine 399 anlaşılır. Ama bildigin dijital ile karşılaştırma falan yapıyor. Sponsorlukları var mi biliyor muyuz acaba?
    kasıtlı yapılan bişey gibi olmuş hata yaptın desek konuyu her iki konsol aynı fiyat olacak diyerek kıyaslıyolar
    bu hata değildir yaptınız video kaldırın yeniden çekin yükleyin
    video hala duruyorsa kasıtlı olarak yapıldı demek oluyor.
  • konsolu batum dan alabilir miyiz bilen var mı ? gümrükte sorun oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Traeger

Series S'in ana konusu burası değil ama Series S hakkında merak ettiğim bir şey var. 512gb SSD olacağı söylendi. Peki sistem ne kadarlık bir alan kaplayacak? Araştırdım bulamadım. Gözümden mi kaçtı acaba?

normal xbox one x lerde 150gb kadar sistem kulanıyor ama bunu 100gb kadar ön belek olarak yani indirilen oyunlar video lar gibi işlere ayrılmış alanı .
    yeni nesilde depolama sorunları olacagı için daha esnek bir depolama yöntemine geçe bilirler yine kafadan 100gb sistem gider geri 400gb gibi kulanıla bilir alan kalır.
  • quote:

Series S'te oyunlar Series X'e göre daha az boyutta olacak %30 civarında. Burdan pek bir endişen olmasın ama şöyle bir şey var Cod gelir yine 150 gblık oyun yaparsa bilemem birkaç single oyunu silmek zorunda kalabilirsin.Ben sürekli oynadığım multileri tutup hikayesini bitirdiğim oyunları artık ellemeyeceksem siliyordum 500 gb ps4 kullanırken. Boyutunun hayvani olacağını tek bildiğim oyun var o da GTA 6

• Hocam ben zaten Pro'da bile oynamadığım oyunları siliyorum. Zaten çok da online oyun oynayan biri değilim. Yani nadir oyunları sistemde tutuyorum.

Ama yeni nesil ile birlikte oyun boyutları da artacağı malum. Bu yüzden series s üzerinde sistemin kullandığı alanı merak ediyorum. Umarım Xbox yakın zamanda bunun hakkında bir bilgilendirmede bulunur.
  • insanlar ps5 ile yanyana gelene kadar maalesef ne kadar sade ve ufak olduğunu bu konsolların anlayamayacak. Kesinlikle harikalar hele ki xss küçücük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nightwing kullanıcısına yanıt
    xss çok poncik olmuş harbiden

• Tam35tr kullanıcısına yanıt
    Temmuzdaki sunumun sonunda başka sunumlar da olacak oyunlarını göstermediğimiz stüdyolar var demişti matt booty.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam ben zaten Pro'da bile oynamadığım oyunları siliyorum. Zaten çok da online oyun oynayan biri değilim. Yani nadir oyunları sistemde tutuyorum.

Ama yeni nesil ile birlikte oyun boyutları da artacağı malum. Bu yüzden series s üzerinde sistemin kullandığı alanı merak ediyorum. Umarım Xbox yakın zamanda bunun hakkında bir bilgilendirmede bulunur.
    Yavaş yavaş konsollar yayıncılara dağıtılmaya başladı eğer bir ambargo koymadılarsa haber düşer heralde yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nightwing

insanlar ps5 ile yanyana gelene kadar maalesef ne kadar sade ve ufak olduğunu bu konsolların anlayamayacak. Kesinlikle harikalar hele ki xss küçücük.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A98986428 -- 17 Ocak 2021; 15:25:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Yavaş yavaş konsollar yayıncılara dağıtılmaya başladı eğer bir ambargo koymadılarsa haber düşer heralde yakında

Alıntıları Göster
    Bu hayatta yayıncı olmak vardı
  • USB den harici harddisk Xbox one daki gibi kullanılmayacakmı ? Kullanılırsa ben baba oyunları SSD de eskileri HDD de tutarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Bu mesaj silindi.
    Burası değil, Xbox'ın marketing direktörü dedi canlı konferansa çıkıp buzdolabı diye, öyle yerleşti.

Güzel bir sahneydi.

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dictattor -- 19 Eylül 2020; 19:58:6 >
  • Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams

• quote:

Orijinalden alıntı: kamikaze_TR_

USB den harici harddisk Xbox one daki gibi kullanılmayacakmı ? Kullanılırsa ben baba oyunları SSD de eskileri HDD de tutarım.
    Sadece eski nesil oyunları hdd'ye atabileceksiniz. Yeni nesil oyunlar cihazdaki SSD'de çalışacak sadece
  • 
Sayfa: önceki 947948949950951
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.