Şimdi Ara

Xbox Series X - ANA KONU - #PowerYourDreams (859. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
76.189
Cevap
790
Favori
3.740.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
190 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
72. Sırada  bugün en iyi #23
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    30 olmaz diye düşünüyorum. Ama red dead gbi grafik ve animasyon manyağı bir oyun için ben 30 fps ama ultra grafiğe okeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FarklıAkıl F kullanıcısına yanıt
    Ps den one davranip sureli exc olayini getirseler ve studyolari alsalar isi bitirler yol kazasi nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pc de gamepass ın tadını aldıktdan sonra xbox cephesı benı acayıp cezbedıyor ancak X'emı zorlasam yoksa S serıes bana yetermı emın degılım.S serıes sorunsuz sekılde bu yenı nesıl bıtene kadar goturecek desteklenecek ıse bana yeter ama yok mırın kırın eder mılletı X almaya veye araya bır surum daha cıkartırlarsa nıye X almadım pısman olurmuyum dıye dusunuyorum yoksa ps5 almayı dusunurken xbox ın bu hamlesınden sonra X almasam bıle S serıes alırıma dondu bakalım dıger tarafında fıyatı ve X ın fıyatı bellı olsun her sey oturur ama s serıes de acayıp cazıp yalnızca yenı nesıle gırmek ıcın bıle alınıp 2 yıl kullanıp satıp X e fılan gecılebılır gerekırse her turlu ıyı yanı.
  • Gamepass yıllık ücreti ne kadar xbox sitesinde bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırdığım kadarıyla yeni Series S'in CPU'su tamamen aynı, sadece 2k native olması için ekran kartı kırpılmış. Yani yeni nesil bir konsol olacak. Tasarımı beğenmeyenler olmuş, hatta hoparlör diyerek dalga geçenler vardı. Lakin ben beğendim, gayet şık ve ince bir tasarımı var. Doğru politikalar seyredilirse Türkiye'de bir hayli popüler olma şansı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yanaz.

Selamlar Arkadaşlar,

5 ay önce sokağa çıkma yasaklarının yeni yeni başladığı günlerde, malum firmanın tüm cihanda indirimler, yalakalıklar yaparken bize böcek muamelesi yapması sonrası boykot kararı alıp bu forumu üstteki mesajımla takip etmeye başlamıştım. Biraz da PC konularını inceledim ama hilesiz oyunun neredeyse olmaması nedeniyle o tarafı da tamamen gözden çıkardım.

Gördüm ki Xbox ekosistemi çöp değil, adeta bir hazineymiş. Gamepass fiyatı ve kütüphanesi zaten süperdi, EA Play de eklenince tam anlamıyla efsane oldu. Her evde 4K TV veya monitör olmadığı düşünüldüğünde ise bizim gibi ülkeler ve ekonomiler için Series S adeta bir fırsat ürünü oldu benim gözümde. Ben, ilk etapta Series S alıp, ilerleyen zamanlarda 4K ve 100+ Hz TV'ler makul fiyatlarla alınabilir olduğunda cihazı satıp Series X'e geçmek üzere kabaca bir planlama yaptım.

Daha önce bütün konsollarımı ülkemizden garantili olarak almıştım. Ancak son vergi düzenlemeleri vs. yeter dedirtti. Aslında öncesinde hiç aklımda olmamasına rağmen garantiyi tamamen gözardı ederek cihazı yurtdışından almayı düşünüyorum artık. Mesleğim sebebiyle zaten yurtdışına rahatlıkla çıkabiliyorum. Bu noktada hiç anlamadığım için sormak istediğim bir konu var. Yurtdışından aldığımız bazı cihazların fişleri biliyorsunuz ülkemizdeki prizlere uygun olmayabiliyor. Voltajdır akımdır hiç anlamadığım konular. Daha önce yurtdışından cihaz getirip burada kullananlar muhakkak vardır aramızda. Bu işlemden önce yapmamız gerekenler, almamız gereken önlemler nelerdir? Bu konuyu şimdiden tartışmak ve netleştirmek konu takipçileri için ileri zamanlarda yaşanması muhtemel problemlerin önüne geçmek için faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Dunya uzerinde yer farketmeksizin 1 sene garantili diye bir haber duymustum oyle cikar mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

30 olmaz diye düşünüyorum. Ama red dead gbi grafik ve animasyon manyağı bir oyun için ben 30 fps ama ultra grafiğe okeyim
    Ben degilim yil oldu 2020 cunku artik yuksek fps sart

• waleur5 kullanıcısına yanıt
    60 fps fix artık hocam.Artık insanlara daha fazla 30 fps kazığı atamazlar.Son nesilde yaptılar onu bitti o devir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

Ben degilim yil oldu 2020 cunku artik yuksek fps sart

Alıntıları Göster
    30 fps bır muddet sonra bende uyku getırıyor en kotu 60 fps de akıcılık ıle oyuna daha ıyı baglanıyorum kesınlıkle 30 fps ısı bıtmelı artık
  • 212BerkCan kullanıcısına yanıt
    Hocam logoyu xboxa çevirmişsiniz.

Ben de sanırım 10 küsür yıldır 30 fps oynamaktan.Arada pc deneyimlerim de oldu yüksek fps ama konsolda 60 fps yüksek hızda savaş oyunu başımı ağrıtıyor benim.

Wolfeinstein 60fpsdi sanırım fazla oynayamıyordum.Sıkıntı benden tabiki yeni nesilde napacağız bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Hocam logoyu xboxa çevirmişsiniz.

Ben de sanırım 10 küsür yıldır 30 fps oynamaktan.Arada pc deneyimlerim de oldu yüksek fps ama konsolda 60 fps yüksek hızda savaş oyunu başımı ağrıtıyor benim.

Wolfeinstein 60fpsdi sanırım fazla oynayamıyordum.Sıkıntı benden tabiki yeni nesilde napacağız bakalım
    Çoğunlukla ps cephesınde değilde burada olacağım için artık güncellemek istedim. Aklımda ilk ps5 tanıtıldığında kesinlikle alacağım bunu demiştim. Ancak xbox yaptığı atılımla beni buraya çekti bunların sebebi tamamı ile türkiye şartlarıyla ilgili. ps5 yıne alabılırm ama xbox kadar mantıklı gelmıyor oyun fıyat polıtıkalarından ötürü hem gamepass var bunuda pc de deneyımleyerek tadını almıstım. Ne oranın ne buranın fanıyım beklentılerımı hangısı karsılıyorsa ondan yanayım.Şimdilik xbox agır basıyor bakalım ps acıklasın bır fıyatı netlesecek hersey.

Fps konusuna gelınce kımıne 30 fps kımıne 60 fps ustu guzel Ama artık nesıl degısıyor 60 fps mınımum ıyı gelecek zamanla alısır gozler akıcılık ıyıdır buyuk ekranda sureklı 60 fps ve ustu koltuk basından erken kalkmamızada sebebıyet verebılır bunu ancak yasarken anlayacağız.

Hocam bende ayni fikirdeyim ama ps5 digital surum fiyat olarak 400 dolar olursa, o zaman ps5 alicam gibi duruyor çünkü ps4 neslinde gow, last of us, horizon, spiderman bunalr cidden benim icin oynanmasi gerekn oyunlardı xbox series x alirsam illaki bir noktada ps5i gene almam gerekecek ama ps5 alirsam series x icin ayni seyi söyleyemiyorum. Yani exclusive oyunlari seviyor olamamdan ötürü tek seçeneğim ps5 gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barxxx

Hocam bende ayni fikirdeyim ama ps5 digital surum fiyat olarak 400 dolar olursa, o zaman ps5 alicam gibi duruyor çünkü ps4 neslinde gow, last of us, horizon, spiderman bunalr cidden benim icin oynanmasi gerekn oyunlardı xbox series x alirsam illaki bir noktada ps5i gene almam gerekecek ama ps5 alirsam series x icin ayni seyi söyleyemiyorum. Yani exclusive oyunlari seviyor olamamdan ötürü tek seçeneğim ps5 gibi.
    İşte tam bu noktada benımde kafam karısık fıyatlar tam bellı olsun kararımı verecegım ama oyunlarada 600-700 vermekte ne bıleyım yanı hadı 500 e kadar verıyordukta yenı jenerasyonda nasıl olacak bılemıyorum. Sadece exclusıveler ıcın ps5 almak dusunuluyorsa eger yıne serıes s almak mantıklı gelıyor 2 yıl xbox takılıp hatta zorlanırsa bıraz daha uzun sure xboxta oyunlara doyup ılerde ps5 de ucuzlayınca alıp exclusıvelerı oynamakta bır secenek olabılır.

500 600 verme konusunu su anda dh psn kardeslik kullanark cozdum pri veya sec alip oyunu bitirdikten sonra tekrsr oynamicam oyunlari satiyorum. Hatta aaa oyun alirken kendi hesabimdan degil sonra satarim diye ayri hesap acip aliyorum. Tabiki gamepass gibi bir sistem bundan bin kat daha konforlu o kesin ama bu kardeslik isi de is görüyor. Ps5 de durum degismez umarim.

Series x alip nesil biraz ilerleyince 2.el ps5 almakta fena taktik degil bence de. Avrupda adamlarin 500 birime aldigi cihaz için oturup matematik kasiyor olmamiz da ayrı bir olay. Oyunlar bile 500 birimi gecti Tr de :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Barxxx

500 600 verme konusunu su anda dh psn kardeslik kullanark cozdum pri veya sec alip oyunu bitirdikten sonra tekrsr oynamicam oyunlari satiyorum. Hatta aaa oyun alirken kendi hesabimdan degil sonra satarim diye ayri hesap acip aliyorum. Tabiki gamepass gibi bir sistem bundan bin kat daha konforlu o kesin ama bu kardeslik isi de is görüyor. Ps5 de durum degismez umarim.

Series x alip nesil biraz ilerleyince 2.el ps5 almakta fena taktik degil bence de. Avrupda adamlarin 500 birime aldigi cihaz için oturup matematik kasiyor olmamiz da ayrı bir olay. Oyunlar bile 500 birimi gecti Tr de :/
    Tabi o da yapılabılır ben yıllardır ps4 umde kardeşlik ile oynadım oyunları. Buna rağmen xbox düşünüyorum gamepass rahatlığı var kımseyle ugrasmadan oyunları seç oyna çok istediğim bir oyun var gamepassta olmayan kardeşlikle al galiba xboxtada kardeslık ıle alınıyor dıye bılıyorm.

• jeff grub'in söylediğine göre microsoft 2 konsolu da zararına satıyor, series s'de büyük bir zarar varmış hatta.

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Series s de fazla olmasi ilginc geldi başta ama fiyatta rekabetçi olmak için ekstra ineceksen series s de inmeleri daha mantikli

• Barxxx kullanıcısına yanıt
    Series s in donanımı fiyatına göre acayip iyi.
    Series x ile aynı işlemciyi kullanıyor üstüne üstlük,500gb özel SSD Ray tracing yeni nesil gpu vs. Bayağı zararına satıyorlar cidden.

Ama bu gamepass olayının meyvelerini yeni nesilde tam olarak alacaklar amaçları da o.

• ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Ya series s in tek sıkıntısı 500gb alan olmasi mevcut nesil icin bile az di 500 yeni nesilde 4 oyun anca sığcak heralde

• Nereden vuracakların çok iyi biliyorlar durduk yere zararına satmazlar adamların asıl amacı gamepassten parayı kaldırmak. Ps cephesınde gamepess gibi bır olay yok ps now dısında oda yaygın degıl zaten iş yapmaz pek. Ucuza satıp gamepassten vuracaklar.
  • 
Sayfa: önceki 857858859860861
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.