Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (986. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.770
Cevap
380
Favori
1.605.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kardeşim kimsenin ucuz cihaz alıp 4ktv'de çalıştırıp haz almak gibi bir fantazisi yok. Ülkenin ekonominin durumu malum. Herkes bilir gidip Sx almayı yada 3090'lı sistem toplamayı.

Bütçenin yettiğini alıp ondan max düzeyde faydalanabilmeye çalışmak takıntı değil, elindekini %100 verimle kullanabilmek demektir.

Ayrıca Ss'nin 4k tvlerde nasıl görüntü verdiğini aç youtube'da bak. Önceki postu yazıp araştırdıktan sonra şahane görüntü verdiğini gördüm.

• noyn__ kullanıcısına yanıt

yav kullanmasam cihazı test etmesem dedigine inancam cihaz var series s lg cx oled tv de arkadasın evinde test ettim eski oyunlarda çamur gibi yeni oyunalarda da net belli oluyor blurlar grafik fark sen merak etme benim 3090 da series x de test etmişligim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 21 Ekim 2021; 17:38:33 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt

Ben merak etmiyorum sende ne olup olmadığını. Farklı bi açıdan sana olayı göstermek istiyorum, insanların neden Sx varken bunu alıp max performans almaya çalıştığını anlatmaya çalışıyorum ama nafile gibi.

Ufak görüntü farklılıkları, sahnede 2 tane ağaç eksikliği yada uzaktaki ağacın bulanık görünmesi gibi obsesif detayları takan insan imkanı da varsa 4k daha verir gider zaten Sx alır burda da soru sorma gereği duymaz. He benimde olsa imkanım bende Sx alırdım. Ama Ss aldım. Bu ucuza atlamak değil, imkanlar dahilinde max verim almaya çalışmaktır.

bana bişi göstermene gerke yok ben zaten herşeyin farkındayım cihazın ne oldugunuda ne potansiyeli oldugunu biliyorum ama bazı insanlara yanlıs bilgi vermenin ne kadar dogru oldugu tartısılır

cihazın kapasitesi belli ve cihazın sana sundugu özellik eski nesil oyunlarda xbox one s portu oda 720-800p

yeni nesil oyunlarda 900p-1080p veyahut özel ex lerde 2k 30 -2k 60 zorlamak

burada insanlara yok max potansiel diyip insanları yanlıs yönlendirmek yerine dogru bilgi verilip dogru yönlendirilmesi tarafındanyım çünkü bu cihazları almak kolay degil

ben her zaman dogrudan yanayım ben burda series s in su kadar da ek masrafı var dedigimde burada linç ediliyordum ee ne oldu dm kutusundan millet bana agladı sen dogru demissin keske dedigni yapsaydım diye ama iş işten geçince geçiyor.

Sizinle tam olarak aynı fikirdeyim. Ben oyunları arkadaşlarımla beraber keyifli vakit geçirmek için oynuyorum. Multi de ağaç cam gibi olsa ne olmasa ne? Cihazın bana maliyeti yaklaşık 3000 lira verdiği keyif 3000 liradan kesinlikle daha fazla..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mert84 M kullanıcısına yanıt

Bunları oynayabilmek için Gold gerekmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki cihazıda iyi bir panelde akttif olarak kullandım ve kullanıyorum (kendim series x oğlanda series s kullanıyor) özenilmiş diyebileceğim oyunlarda örneğin re8 gears 5 far cry 6 vb gibi ,akan oyunda öyle devasa farklar yok,tv ile izleme mesafesine bağlı olarak oyunda karakteri vs durdurup pixel saymazsanız yada çevredeki ağaç ot çöp vs eksik fazla gibi incelemeler yapmazsanız tabiki.cihazın upscale yeteneğide gayet yeterli,yeni nesil olarak çıkmayan yada yeni nesil güncellemesi almamış oyunlar series s de one s ayarlarında çalışıyor ve o oyunlarda fark ciddi rahatsız ediyor.iki cihaz arasında 3 kat güç farkı var illaki bu fark belli oluyor olmasa kimse gidip x almaz,ama şuda kesin bir gerçek series s bizim gibi ekonomisi sıkımtılı alım gücü düşük ülkelerde tam bir fiyat performans ürünü.

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt

Şöyle anlatayım o halde hocam, bende hem One S hem de Series S var. Red Dead Redemption (2010) oyununda One S ile orijinal çözünürlüğü alırken Series S ile gerçek 2K görüntü alıyorum. Yani X/S uyumuyla alakalı açıklamam olmadı o apayrı bir olay, benim demek istediğim One X ile güçlendirildi olayıydı. Red Dead Redemption 2 hakkında hiçbir fikrim yok bu arada. İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katze

Şöyle anlatayım o halde hocam, bende hem One S hem de Series S var. Red Dead Redemption (2010) oyununda One S ile orijinal çözünürlüğü alırken Series S ile gerçek 2K görüntü alıyorum. Yani X/S uyumuyla alakalı açıklamam olmadı o apayrı bir olay, benim demek istediğim One X ile güçlendirildi olayıydı. Red Dead Redemption 2 hakkında hiçbir fikrim yok bu arada. İyi forumlar.

Series S'ten aldım ss'i. Native 2k calisiyor oyun.
    Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler hocam, bunu anlatmak istemiştim. Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen Bu oyunun 1440P çalışmasının nedeni "One X ile güçlendirildi" özelliğinden istifade etmesi.

Ben kullanıyorum 40 inç tvde . görüntü net olması gerektiği gibi. bazılarının çamur dediği yorumları görünce şaşırdım.

• Vampyr enhanced graphics update
    PS5: 1440p / 60 FPS
    PS4 Pro: 1440p / 30FPS
    XSX: 1440p / 60 FPS
    XSS: 1440p / 30FPS
    Xbox One X: 1296p 30 FPS

• Oyun oynarken fps olayını nasıl görebiliyoruz,

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam son dönemde, SS ile Samsung 58inç TU7000 modelinde oynadığım oyunlar.

Riftbreaker, Crysis 3 remastered, titan quest, dragon age:inquisition

Bu oyunlarda ben herhangi sıkıntı ya da blur vs görmedim. Akıyor desem yeridir.

Özellikle Riftbreaker, Crysis 3 remastered, dragon age:inquisition

Ancak saatte 300 km ile bir araba yarışı oynarken şurada ağaca eksik diyeceğiniz

bir takıntınız varsa bilemem)

• erulu kullanıcısına yanıt
    Bende de 55 inc nu8000 var. Bugün gelsin alet resim atarım :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Bir de nacizane tavsiyem, tv'ye kurulumunu Xbox'ın kendi yönlendirmeleriyle yapın derim.TV sekmesi altında bulunuyor.

çünkü en iyi görüntü deneyimi için dinamik kontrast, siyah koyuluğu gibi gibi birkaç özelliği kapatmayı öneriyor.

Ben en iyi hdr performansını bu şekilde yakalamıştım.

• Arkadaşlarım bu konsol 4k TV de oyun oynatır 2K monitörde de oyun oynatır ve sizi hiç üzmez ancak çok detaycı bir insansanız grafiğe çok önem veriyorsanız bütçenizde varsa Xbox Series X yada Ps5 alabilirsiniz.......

Bu konsol 1080p çözünürlük de çok iyi grafikler verir yani yeni nesil performansı verir zaten ileride çıkacak oyunlar bu konsolu donanımsal olarak iyi kullanıcaklar......çok daha iyi grafikler gorucez bu konsolda gerçek yeni nesil oyunlarda......

• 
Sayfa: önceki 984985986987988
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.