Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.845
Cevap
379
Favori
1.612.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VI.Yesil

Bi yandan buradaki bazı yorumları okuyorum, bi yandan da açıp series s oyun videoları izliyorum.

İyi görünüyor diyen de var kötü görünüyor diyen de. Videolarda gayet güzel görünüyor. Kötü diyenlerin neden kötü dediğini anlamış değilim. Ya bir şeyleri hatalı yapıyorlar, ya da beklentileri aşırı yüksek.

Hele ki X|S Optimizesi olmayan oyunu oynayıp kötü yorum yapılmasını hiç anlamıyorum.

Zira benim gibi henüz siparişi eline ulaşmamış ya da almayı düşünen arkadaşların bu tarz objektif olmayan yorumlar yüzünden kafa karışıklığı yaşadığından eminim.

Bu yüzden eleştirilerin daha objektif olmasina özen göstermek lazım.

Ben bu cihazı alırken 2k görüntü verebiliyor diye aldım 120 hz de filan değilim. Cihaz 2k 120hz ve 4k 60 hz dede oyunları çok rahat oynatıyor.. gel görki görüntü kalitesi 2k bile değil. Pc de aynı oyun 2k da ultra ayarlarda cam gibi net, temiz parklak ve canli bir görüntü verirken xbox series s de ise 2k da sanki oyun low detail ayarlarda gibi dusuk kalitede ve soluk bir görüntü veriyor. Insallah oyun kaynaklıdır. Oyunlarda parlaklığı kısıp rtx ile görüntüyü normal hale getirip fark yarattık filan demesinler. Bence bu hali normal değil. Denemelerinde gordumki tv nin parlaklığını ve aydinlatmayi iyice açınca görüntü bariz farkediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ysroguz Y kullanıcısına yanıt
    Hocam kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışıyorum, size cihazdan önce çıkan oyunların cihaza göre optimize edilmediği için düşük profilde çalıştıklarını belirtiyorum. Siz bana bu oyunlar eski değil, Microsoft oyunu falan diyorsunuz. Yani sizin mantıklı açıklamanız bu mu gerçekten

Ayrıca sürekli pc ile kıyaslıyorsunuz, 4000 liraya alacağınız pc özellikleri nasıl oluyor da bu cihazdan daha iyi grafik veriyor çok merak ettim doğrusu, gizli bilgi değilse bu bilgisayarı toplayıp linkini atar mısınız? 2K görüntüsü nasılmış incelemek istiyorum.

Cihazın içerisi en az 80-90 derece demişsiniz, yani ortalama 100 derecede bile çalıştığını düşünüyorsunuz. Bununla ilgili youtube üzerinde tonla test var, sizin cihaz söylediğiniz derecelere çıkıyorsa yakında bozulacaktır. Mutlaka servise gönderin, size yenisini vereceklerdir.

Dediğim gibi Series XIS güncellemesi alan oyunlar cihazın gücünü bir miktar kullanabiliyor. Bugünden sonra çıkacak her oyun bu cihaz için de optimize edildiğinden dolayı en kötü Gears 5 ya da Forza Horizon 4 gibi görünecektir. Bu grafikler sizi tatmin etmiyorsa ufak bir zararla satıp pc alın bence, yoksa cihazın sizi tatmin etmeyeceği belli oluyor.

• crypto81 kullanıcısına yanıt
    Hiç öyle bir takıntım yok dostum, sonuçta hiç bir zaman PC oyuncusu olmadım, ki daha önce de ps4 fat kasa kullanıyordum ki son oynadığım oyuna kadar grafik kalitesinden gayet memnundum.

Beklentim bana en az ps4 fat kasa kadar keyif verecekse bayıla bayıla oynarım :)

Evde iki televizyonum var biri 4K 49 inç diğeri 1080p 39 inç, bağlamayı düşündüğüm tv de 1080p olan.

Yeter de artar diye düşünüyorum. Özellikle de güncellemeler geldikten sonra.
  • saitates kullanıcısına yanıt
    Konsolda bugun oyunu oynadiktan sonra farkettim. Videolara bakinca 4k oldugunu farkettim. Siz 4k ekranda oynadiniz mi oyunu? Bu kadar emin konusuyosunuz
    Hocam anlama konusununda sıkıntılarınız var sanırım, şöyle açıklayayım belki anlayabilirsiniz.

Pc kasanız var, monitörünüz de 4K 60 Hz

Şimdi oyun yüklediniz, oyun ayarlarında çözünürlük 1920x1080 ayarlı ve 30 ya da 60 fps kilidi var.

Oyunun grafik ayarlarını değiştiremiyorsunuz. Çünkü oyun sizin yeni ekran kartı ve işlemcinize göre yazılım yayınlamamış.

Bunun sizcesi bizcesi yok, tamamen yazılımsal bir durum neyini anlamıyorsunuz.

Grafik ayarlarında çözünürlük 1080p ayarlı, 4K ekrana takınca oyun 4K mı çalışıyor sanıyorsunuz gerçekten
  • Yeter de artar emin olabilirsiniz. Olumsuz yorumlara bakmayın hepimiz kullanıyoruz kullanmasak tamamda kullanıyoruz :)
  • Exhume10 E kullanıcısına yanıt
    Zaten günde 20 kere trendyol’a giriyorum persembe günü verdiğim siparişim nerede kaldı diye sinir yapıyorum, bir de burada değişik yorumları görünce bi geriliyor insan ister istemez :)

Gelsin artık da keyfimize bakalım inşallah
  • saitates kullanıcısına yanıt
    1080P-60 FPS çalışıyor. Kesin bilgidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shenoma kullanıcısına yanıt
    Evet, 4k da oynuyorum one x den geçiş yaptım ve aradaki fark çok ciddi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypnosis.

Hocam kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışıyorum, size cihazdan önce çıkan oyunların cihaza göre optimize edilmediği için düşük profilde çalıştıklarını belirtiyorum. Siz bana bu oyunlar eski değil, Microsoft oyunu falan diyorsunuz. Yani sizin mantıklı açıklamanız bu mu gerçekten

Ayrıca sürekli pc ile kıyaslıyorsunuz, 4000 liraya alacağınız pc özellikleri nasıl oluyor da bu cihazdan daha iyi grafik veriyor çok merak ettim doğrusu, gizli bilgi değilse bu bilgisayarı toplayıp linkini atar mısınız? 2K görüntüsü nasılmış incelemek istiyorum.

Cihazın içerisi en az 80-90 derece demişsiniz, yani ortalama 100 derecede bile çalıştığını düşünüyorsunuz. Bununla ilgili youtube üzerinde tonla test var, sizin cihaz söylediğiniz derecelere çıkıyorsa yakında bozulacaktır. Mutlaka servise gönderin, size yenisini vereceklerdir.

Dediğim gibi Series XIS güncellemesi alan oyunlar cihazın gücünü bir miktar kullanabiliyor. Bugünden sonra çıkacak her oyun bu cihaz için de optimize edildiğinden dolayı en kötü Gears 5 ya da Forza Horizon 4 gibi görünecektir. Bu grafikler sizi tatmin etmiyorsa ufak bir zararla satıp pc alın bence, yoksa cihazın sizi tatmin etmeyeceği belli oluyor.

Ne yalan söyleyeyim 4k yada 120 hz derdinde degilim ama 2k görüntü kalitesini bekliyordum. Cihazin 2k da verdiği görüntü kalitesi pc nin yanına bile yaklaşamıyor. Oyunkardan diyorlar ama ben şahsen bundan pek emin değilim. Konsolda oyunlar için grafik ayarı da yok. Pc oyunu açmak da zorlanırken ayarları kısarak oyunu oynarız ya sanki bu cihazda 2k da ve 4k da oyunlar oynanabilsin diye ayarları kısılmış gibi bir hal var. 2k da medium ayarlarda 4k da ise low deatil ayarlarda oyun oynuyor gibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 9 Ocak 2021; 20:39:36 >

• Aynen, çözünürlükren öte kenar yumuşatma eksikliği çok göze batıyor, one s versiyonu işte. 4 gözle güncelleyimesini bekliyorum, en sevdiğim oyunlardan. One x den sonra kalite düşüşü rahatsız ediyor ister istemez.
  • Hocam videolar nasil 4k
  • shenoma kullanıcısına yanıt
    1080P'den belki Upscale yapıyordur. Ayrıca cihaz optimizasyon almayan bazı oyunları da 60 FPS açıyor. Misal Kingdom Hearts 3, Code Vein, Evil Within 2, Grıd 2019 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 9 Ocak 2021; 20:40:43 >
  • Hele birde split screen acarsanız oyun bildiğiniz xbox 360 oyununa dönüyor:)))) güncelleme şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shenoma

Hocam videolar nasil 4k

Ben denedim konsolun arayüzünde ve videolarda hiç bir sorun yok. 4k videoları denedim

sorunsuz calisiyor. Oyunlar da ise kalite 1080p ayarinda

• Az once girdim oyuna baktim ekran goruntusunu 4k kayit ediyor ama evet dediginiz native oynatmiyodur upscalelidir. Fps olayindan bilgim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shenoma -- 9 Ocak 2021; 20:54:55 >
  • Xbox series s bu haliyle gerçek bir 2k cihazı degil. Cihaz 1080p için ise bu fiyati çok fazla bence. Eger yeni çıkan oyunlarla bir düzelme olmazsa benim için vok büyük bir hayal kırıklığı olur. Neticede 5400 tl ye 2k da xbox oyunlarını bundan çok daha iyi oynatan bir pc alınabiliyor. Gtx 1650 super ekran kartı ile 2k da bundan çok daha iyi görüntü kalitesi alabiliyordum. Çocuklar pc ile uğraşmasın dedik ama sanki büyük bir hata ettik. Benim açımdan Beklentinin çok altında bir cihaz oldu. Yeni oyunlarla bir düzelme görmezsem satarım bu cihazı. Atdan inip eşeğe binmiş gibi olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysroguz -- 9 Ocak 2021; 20:58:39 >
  • Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

Gears 5 Dlc'si Oyun içinden.

Hocam bu kadar görüntü istiyorsanız bence satıp X modeline geçin 4K ekranınız varsa ciddi anlamda fark ediyor. İkisini de kullandım aynı ekran üzerinden farkı görmek için ama 299 dolarlık cihaza neden bu kadar yuklendiniz anlamadım
    Cihaz 2k cihazı zaten exc oyunlar hariç çoğu oyunda 1080-60fps çok rahat verecektir bunu bilerek alıyor kullanıcılar
  • 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.