Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.770
Cevap
380
Favori
1.605.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

9-10 oyunda fps göstergesini açık bıraktı onların 2 sinde fps drop vardı 1 tanesi 30 fps di

Yani fps droplar oluyor sonuçta bunun sebebi ister işlemci olsun ister başka bir şey

Yeni nesil oyunlar gelmeden ne yazsam boş şu anda

• Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • büyük konsolda 30a düşen bu konsolda da 30a düşer

bu zaten malum bir şey

kimse series xde 4k 30 calısan bir oyun series sde 1080p 60 çalışır demiyor

tabii ki öyle bir durumda 1080p 30 olacak olan oyunlar olacak.

30 fpsyi ucube gibi göstermenizin bir anlamı yok: aynı oyun series x'de de 30 fps çalışacağı için series s'i bu tarafdan yeremezsiniz.

biri 4k, öbürü 1080p. ikisi de aynı fpsyi vermek kaidesiyle yollarına bakarlar.

yok efendim öbürü 4kdan düşerse, küçük kardeş de gayet 900pye düşebilir. o zaman da açık açık çıkıp demeniz lazım: 12 tflops 4k için yetmemiş. o zaman 9 tflopsluk ps5 çok daha büyük rezalet çıkarır. yeni nesil kitabını kapatırız, sahte 4k ve balon 60 fps ile devam ederiz. bu, bambaşka bir konunun tartışmasına dönüşür. bu nesilde yapımcılar 12 tflops konsolun native 4k durabilmesi için elinden gelen optimizasyonu yapar. komşuda pişen optimizasyon series s'e de 1080p/1440p olarak düşer. valhalla bunun bir örneği, native 4k açıklandı. gears native 4k duramıyor çünkü GCNye göre dizayn edilmiş bir oyun.

bana inanmıyorsanız önünüzde desen var

xbox one x, 6 tflops gcn

ps4 1.8 tflops gcn

one x'in native 4k açtığı her oyunu aynı fps oranında ps4 de 1080pde açmıştır. örneğin: red dead redemption 2.

nokta bitti gitti.

1080p için 4 tflops yeterli bir miktar. ayrıca xbox one x'e oranla gerçek efektif tflopsunun da 6-6.5 civarı olduğunu hesaplamıştım. daha nasıl acık anlatılabilir bu durumlar bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 5 Kasım 2020; 18:48:17 >
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt

Halen konuşuyorsun ya helal olsun sana at ggözlüğü falanda değil sendeki helal olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolos

The Verge'den Series S i inceleyen Tom Warren twitch te Series S üzerinden canlı yayın yapıyordu (belki hala yayındadır şu an) ve izlediğim 30-40dk boyunca konsol hakkında tek bir kötü bir şey demedi SSD boyutu (364gb) haricinde 1080p/60fps isteyen oyuncular için biçilmiş kaftan Series S. Yayından izlediğim kadarıyla yağ gibi akıyor alet. Zaten CPU su ve SSD si Series X ile aynı.

hocam iyi de ben de kötü bir şey demedim :)

adamın söylediklerini çevirip yazdım sadece. Parası olan x alır, az olan s alır, olmayan da benim gibi ekmek banar napalım :) bilgi paylaşmaya çalışıyorum ing bildiğim kadar. Övgü-sövgüyle insanları yanlış yönlendiriyoruz sadece.

Bu arada Phil Spencer kendi ağzıyla konsolun 2K 120 hz ana odaklı olmadığını haftalar önce açıklamıştı. Böyle bir iddiaları hiçbir zaman olmadı yani, sadece bunun bazı oyunlarda donanımsal olarak mümkün olduğundan ama çoğunlukla göremeyeceğimizden bahsettiler.

• Yok hocam size bir şey demiyorum zaten herkes kendi imkanına zevkine göre alsın istediğini. Sadece bazı oyun medyası kuruluşlarını çok dikkate almayın demek istiyorum, click almak için babalarını satacak siteler/kanallar var.

• Xbox series s ve one x arasında kalanlar izlesin
    https://www.youtube.com/watch?v=Dh47cWmfs3U&feature=youtu.be

süper olmak için ps5'den iyi olmak zorunda değil. sonuçta ps5'den ucuz.

• Özet :

2021'den itibaren güncel oyunlara çıkacak patchlerle ve yeni çıkacak oyunlarlarda 2k - 60fps standart oynanabilecek. 2k'da 60fps üstü belki düşük grafikli oyunlarda ve MS'nin desteklediği/sahip olduğu stüdyolarda yapılan oyunlarda görülebilcek. 4k 30fps üstü ise muamma.

Muhtemelen eski popüler oyunların hepsine 1080p - 60fps için patch gelecek.

Beklenen olmuş fiyatına göre oyun konusunda tüm platformlarda rakipsiz bir cihaz olmuş.

2.konsol, bebe cihazı vs lafları belki Avrupada, Amerikada, japonyada, korede yaşayanlar için bir nebze doğru olabilir ama bizim gibi fakir, geri kalmış dünyanın çoğu ülkesinde xbox series x e erişim halkın büyük bölümü için çok zor. O nedendle series s satışları tüm dünyada series x'i geçebilir.

Kimse PS5'den süper demedi, sizin amacınız o kadar farklı ki artık baydınız lütfen salın artık şu konuyu, sürekli söylediklerinizi değiştirerek farklı konularda tartışma yaratmaya çalışıyorsunuz. Bir PS5 kıyası eksikti onu da başlattınız bravo

• Forza 4ün versiyonu detay olarak One Xe göre bile kötü görünüyormus.

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

• quote:

Orijinalden alıntı: neco6791

Forza 4ün versiyonu detay olarak One Xe göre bile kötü görünüyormus.

kim oyunu durdurum 100x zoom yapıp nesneleri inceliyor ki oyunda Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen 

• TheBearGrylls kullanıcısına yanıt

Rdr2 xboxta daha iyi görünüyor diye psci tayfayi asagilayan bir kitle vardi burada detayina kadar zoom yapip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neco6791 -- 5 Kasım 2020; 18:9:40 >
  • neco6791 kullanıcısına yanıt

RDR2 One X'de PS4 Pro'nun tam iki katı çözünürlükte çalışıyordu. Zoom yapmaya gerek yoktu.

Senin attığın ekran görüntüsünde One X 4K/30 mu 1080p/60 mı çalışıyor?

• gyulanemeth kullanıcısına yanıt

Ps4 proda sadece 1080pde mi calisyordu oyun?

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

adamın derdi konsol üzerinden ülkeyi kötülemek  

Adamın asıl derdi , 400-500 $'a aldığı konsolda oynadığı oyunu , senin 1080p cihazında keyifle oynaman , yani onun ödediği paradan daha az parayla aynı keyifi yaşaman.Ben batarsam herkes batsın kafası , kısaca yurdumun insanının en çok aklından geçen düşünce.

• neco6791 kullanıcısına yanıt

1920x2160 çalışıyordu. 4K'nın %50'si işte. Yarısı. 1080p olsa %25'i olur.

Forza ile ilgili attığın görüntünün kaynağını versene bi bakalım çözünürlüklere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 5 Kasım 2020; 19:19:57 >
  • gyulanemeth kullanıcısına yanıt

Kaynak bu hocam

Sizin verdiginiz bilgilerle ps5 bölümüne gidip, sonyci fanboylari alt edecegim simdiXbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen 

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.