Şimdi Ara

Xbox Series S [ANA KONU] EN İYİ F/P VİDEO OYUN KONSOLU 299$

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.320
Cevap
159
Favori
370.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 618
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 660
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 9
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 400
  • Favoriye Eklediklerim 171
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Cngzhn20 (660 mesaj) lastwarriors (343 mesaj) Anthropomancy (297 mesaj) crypto81 (206 mesaj) Exhume10 (185 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4135 mesaj) Mobil (2083 mesaj) Mini (878 mesaj) Uygulama (1224 mesaj)
  • @
48 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #5
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Xbox Genel Bölümü >> Xbox Series S [ANA KONU] EN İYİ F/P VİDEO OYUN KONSOLU 299$
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2641 Mesaj

mesut çevik inceleme için çok yakında demişti

|
    |
  • Yarbay
    7776 Mesaj

Okudum bende 8 diye, 8 çok geç. :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Mk4Ever. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    119 Mesaj

İlk akla gelen çamur görselliğe ve performansa sahip olacağı ama bu şekilde yalnızca ön siparişten voleyi vururlar, sonra kimse almak istemez zaten. Alanlar da iade edebilir. Mesafeli satışta 2 hafta içinde sebepsiz iade hakkı var (yurt dışı alışverişte de aynı mı bilmiyorum). Gerçi bizim gibi gelir düzeyi düşük ülkelerde büyük kesim fiyattan dolayı alacak mecbur.

Öte yandan kimileri de aralarında ciddi anlamda fark olmadığından dolayı, X satışlarını baltalamamak için gösterilmediğini söylüyor.

Aradaki fark ya çok az olacak ya da çamur ile karşı karşıya kalacağız herhalde. Ortası yok gibime geliyor  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mk4Ever. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5704 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nemesismert81

İlk akla gelen çamur görselliğe ve performansa sahip olacağı ama bu şekilde yalnızca ön siparişten voleyi vururlar, sonra kimse almak istemez zaten. Alanlar da iade edebilir. Mesafeli satışta 2 hafta içinde sebepsiz iade hakkı var (yurt dışı alışverişte de aynı mı bilmiyorum). Gerçi bizim gibi gelir düzeyi düşük ülkelerde büyük kesim fiyattan dolayı alacak mecbur.

Öte yandan kimileri de aralarında ciddi anlamda fark olmadığından dolayı, X satışlarını baltalamamak için gösterilmediğini söylüyor.

Aradaki fark ya çok az olacak ya da çamur ile karşı karşıya kalacağız herhalde. Ortası yok gibime geliyor  

İlk akla gelen çamur gibi olması zaten tipik kötüye yorma zihniyeti, adamlar bedavaya üretti o kadar konsolu çamur gibi olsun diye zaten.

• Teğmen
    119 Mesaj

Aynen hocam vallaha. Ben de başlarda çok iyimserdim, sen de dedin ya okuya okuya yorumları soğuyorum diye. Beklentiyi düşürdüm iyice. Bakalım. İyi bir şey çıkarsa sevinmiş oluruz 😄

|
    |
    lastwarriors kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1528 Mesaj

Yakuzadan dolayı bu konsol 900p konsolu diyenler bizim konsol aslında 1800p konsoluymuş

|
    |
  • Yarbay
    4050 Mesaj

camur gibi grafik olmaz bence cünkü cpu ve gpu baya güclü lakin 1080/30 fps olabilir 3.part oyunlarda , ms nin oyunlarinda rahat 1080/60 calisir yalniz detay seviyesi series x e göre haliyle biraz düsük olur.

|
    |
    nemesismert81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6531 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yahu daha konsol çıkmadan çamur gibi muhabbetleri başlamış. Cihazın hedefi 2K-120 FPS iken, hala çamur gibi yok güçsüz bilmem ne muhabbetleri gerçekten çok sağlıksız. Bu cihaz 1080p-2K ve 2K'dan 4K'ya Upscale edicek. Güçsüz dediğiniz cihaz Gears 5'i 2K 120 FPS veriyor. X ve S arasında çözünürlük ve hafıza hariç çok büyük farklar olmayacaktır. Birisi 4K 60-120 FPS diğeri de 2K 60-120 Fps Arası değerler verecek. Cyberpunk gibi çok güçlü oyunlarda bile asla 1080P altına düşmez. Cihazın donanım özellikleri ortadayken hala böyle yorumları görmek çok talihsiz oluyor. İş tamamen bütçe meselesi X de alsanız S'de alsanız asla yolda bırakmaz. En az 4 5 sene yeni çıkan oyunları yüksek ayarlarda oynarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cngzhn20 -- 31 Ekim 2020; 11:25:44 >
  • Teğmen
    119 Mesaj

Keşke karşılaştırmalı incelemeler çıksa da şu varsayımlardan kurtulsak.
    O zaman olay şu. Optimizasyon ile uğraşan firmalar vaadedilen fps, ray tracing ve çözünürlüğe ulaşacak, uğraşmayanlar rt’siz 1080p 30 fps çakıp geçecek. Kötü olan bunun makineye mal edilmesi.

|
    |
    Cngzhn20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3008 Mesaj

Converting Luxury Cars into Racing Cars in Forza Horizon 4 | Xbox Series S Gameplay

ries s de oynatılmış fake olma ihtimali var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerdavader -- 31 Ekim 2020; 11:43:2 >
  • Yarbay
    5704 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cngzhn20

Yahu daha konsol çıkmadan çamur gibi muhabbetleri başlamış. Cihazın hedefi 2K-120 FPS iken, hala çamur gibi yok güçsüz bilmem ne muhabbetleri gerçekten çok sağlıksız. Bu cihaz 1080p-2K ve 2K'dan 4K'ya Upscale edicek. Güçsüz dediğiniz cihaz Gears 5'i 2K 120 FPS veriyor. X ve S arasında çözünürlük ve hafıza hariç çok büyük farklar olmayacaktır. Birisi 4K 60-120 FPS diğeri de 2K 60-120 Fps Arası değerler verecek. Cyberpunk gibi çok güçlü oyunlarda bile asla 1080P altına düşmez. Cihazın donanım özellikleri ortadayken hala böyle yorumları görmek çok talihsiz oluyor. İş tamamen bütçe meselesi X de alsanız S'de alsanız asla yolda bırakmaz. En az 4 5 sene yeni çıkan oyunları yüksek ayarlarda oynarsınız.

Biri taş atıyor kuyuya biz akıllılarda çıkarmaya çalışıyoruz hocam.

|
    |

• Yarbay
    6531 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

30 FPS için hiç olanak vermiyorum. Çünkü One X bile yüzlerce oyunda 60 FPS verdi. S Series ise One X'den kat kat güçlü. Ha şu olur, bazı oyunlar 2K 60 bazıları 1080p 60 FPS olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5704 Mesaj
    quote:

30 FPS için hiç olanak vermiyorum. Çünkü One X bile yüzlerce oyunda 60 FPS verdi. S Series ise One X'den kat kat güçlü. Ha şu olur, bazı oyunlar 2K 60 bazıları 1080p 60 FPS olur.

Hocam o dediğiniz fps olayıda konsol kadar oyunu yapan firmayada bağlı

• Yarbay
    3606 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yerdavader

Converting Luxury Cars into Racing Cars in Forza Horizon 4 | Xbox Series S Gameplay

ries s de oynatılmış fake olma ihtimali var

Doğruysa eğer şu arabanın üstündeki detaya bakın

|
    |

• Yarbay
    6531 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Elbette ama cihaz güçlü, yani abisiyle arasında öyle uçurum fark olmayacaktır. Her iki konsol da aynı FPS değerlerini verir. Sadece aralarında çözünürlük farkı olucak. F/P olarak S Series çok iyi bir tercih. 3700 liraya mal edilen üründen kimse 4K 60 beklemesin, ama yeni nesil oyunları da kabul edilebilirler değerlerde (1080P-2K 60 FPS) oynamak isteyenler için üretilmiş.

|
    |
    lastwarriors kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1528 Mesaj

Optimizasyon yapılmazsa one s versiyonu çalışacak yani 1080p de göremeyebiliriz optimizasyon yapılması lazım

|
    |
  • Yarbay
    4019 Mesaj
    quote:

Elbette ama cihaz güçlü, yani abisiyle arasında öyle uçurum fark olmayacaktır. Her iki konsol da aynı FPS değerlerini verir. Sadece aralarında çözünürlük farkı olucak. F/P olarak S Series çok iyi bir tercih. 3700 liraya mal edilen üründen kimse 4K 60 beklemesin, ama yeni nesil oyunları da kabul edilebilirler değerlerde (1080P-2K 60 FPS) oynamak isteyenler için üretilmiş.

Yani bizim gibi insanlar için üretilmiş :)

|
    |
  • Yarbay
    2428 Mesaj
    Konsol cikmadan gömen kardeslerim testler gelince nevdiyecekler cok merak ediyorum ps4 kullsnicisi olarak bende s e gececeğim kimse bu konsolun yapiminda orada değildi o yuzden bilgi sahibi olmak icin testleri gormek sart gucsuz dedigimiz one s in bile neler yapabildigini gorduk

|
    |
  • Teğmen
    119 Mesaj
    Yeni nesilde teknoloji gereği insanlar grafik vs bekliyorlar. Saygı duyuyorum.
    Şahsen ben önceki jenerasyonlarda da hep oyunların çapına baktım. Birkaç kere güzel grafikli ama vasat oyun aldım; onları da inanın bitiremedim.
    Örneğin şimdi silent hill 720p çıksa ben ona gömerim yine saatlerimi.
    Xbox’tan şikayet hep bu yönde değil miydi? Ps’ye göre grafiği hep öndeydi ama oyunu yoktu.
    Bundan sonra olacak inşallah. Ps’den benim gibi geçen baya bi tayfa var. Yeter ki iyi oyun çıksın. 1-2k, 30-60 arası olsun, arada iki gün ışığı süzülsün, suda yansısın yeterli 👍

|
    |
  • Çavuş
    63 Mesaj
    Ben de PS4’ten geçiyorum, yeni jenerasyon oyunlarda 5-7 sene 1080p 60-120fps alabildikten sonra RTX bile umrumda değil.

Yine klasik hiçbir şeyi beğenmeyen fanboy donanımhaber tayfa toplanmış, önsipariş veren biri olarak ben de 1-2 kelam etmek istedim

Eğer gerçekten trollerin dediği gibi kötü, çamur olsa bile iki konsolun arasındaki fiyat farkı yaklaşık 5 tane ps oyunu, 1 sene bekler gamepass takılır x’e geçerim (ki ihtimal bile vermiyorum buna)

Ama ne olursa olsun bu jenerasyonda hiçbir güç beni o çok övülen PS’e yeniden geçiremez bir oyuna 600-700 lira verdiremez.

Eğer Sony yakın zamanda Microsoft’a rakip olacak düzgün bir abonelik sistemi veya geçmiş oyunları destekleme sistemi tarzı bir şey yapmazsa bu jenerasyonu geçmişin gazıyla kazansa bile bir sonrakini büyük tehlikeye sokar, umarım Sony de birkaç yıl içinde bu yönde bir adım atar da kazanan yine biz oyuncular oluruz.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,844
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.