Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (63. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.845
Cevap
379
Favori
1.611.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yakuza Like A Dragon olayını diğer Xbox Series ön sipariş konusunda açıklamıştım. O mesajı burayada kopyalıyorum.

"Yakuza Like A Dragon ın Series S te 900p/60fps olmasına açıklık getireyim herkes bir şey sallamış konuda. Bahsettiğimiz oyun PC de 2080Ti da bile 1440p de 70-80fps arası çalışan bir oyun. (bkz: youtube.com/watch?v=RlVBd6gm7BY&feature=youtu.be&t=370) Ki 2080Ti $600-700 bandında bi ekran kartı. Bırakın Series S i oyun Series X te bile 4K/30fps çalışıyor. Bu düşük performansın tek sebebi oyunun geliştiricisi olan Ryu Ga Gotoku Studio ve kullandıkları Dragon Engine oyun motoru. Oyunu optimize edemedikleri için Series S te 900p gibi bi çözünürlük ile sunacaklar büyük ihtimalle oyunu. Series S in veya X in güçsüz olmasından kaynaklı bir durum yok ortada. Series S bu kadar güçsüz olsaydı Gears 5 gibi bir oyunu 1080p/120fps çalıştıramazdı. Tamamen geliştircinin beceriksizliği bu durum. Kızmamız gereken birileri varsa o da oyunun geliştiricleri. 2020 de hala şaka gibi optimize edemiyorlar oyunlarını."

Okursun belki bir şey öğrenirsin, sana laf anlatmak için harcadığımız oksijene yazık ama araştırma yapmadan atıp tutuyorsun burada sırf ona hitaben yazıyorum bunları.

DMC 5 in Ray Tracing olmadan gelmemesini de bu konuda açıkladım zaten o mesajı da kopyalıyorum.

"Devil May Cry 5 in Series S te RT olmadan çıkmasına bi açıklık getireyim yine konu cahil kaynıyor. DMC 5 in Series S te Ray Tracing olmadan çıkış yapmasının sebebi geliştiricisi ve yayıncısı olan CAPCOM. Series X te ve Series S te hardware-accelerated RT desteği var yani donanımında ayrı bir parça var Ray Tracing işlemlerini yapan. Fakat PS5 te bu olay olmadığı için software tarafında yapılıyor PS5 teki Ray Tracing işlemleri. Bu da GPU daki CU (compute unit) leri kullanıyor haliyle software taraflı olduğu için. CAPCOM tenezzül edip Series X ve Series S teki Ray Tracing donanımını kullanmadığı için Series S te Ray Tracing olmadan oyunu çıkarmak zorunda. Series X software tarflı RT yi kaldırabiliyor 12TF gücüyle ama Series S in GPU su Series X kadar güçlü olmadığı için kaldıramıyor haliyle adamlar boşuna oraya RT için ayrı bi donanım koymamış Series S te. CAPCOM Series S teki hardware-accelerated RT donanımını kullansa Series S te de Ray Tracing destekli olarak çıkartabilirlerdi oyunu."

Ayrıca ekstra bilgi için bu mesajlara da göz atabilirsin: https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146195509 - https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146195893

Backcompat bilgisi için bu mesajıma göz atabilirsin (Jason Ronald ın tweet i - tüm Xbox, Xbox 360, Xbox One oyunları Series S|X te çalışacak): https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146209888

Bir şeyleri araştırmadan, gördüğün ilk haber ile birlikte buraya koşup milleti yanlış bilgilendirip atıp tutmazsan seviniriz. Geliştiricilerin üşengeçliğini/beceriksizliğini konsolun üstüne atmak mantık dışı. Konsol çıktıktan sonra eğer 1080p/60fps alamaz isen oyunların %99 unda o zaman konuşursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolos -- 29 Ekim 2020; 14:51:43 >

• arkadaşlar ben şuan xbox one s kullanıyorum.

one s'in görüntü kalitesi benim içim yeterli geliyor.Yeni nesil oyunları oynamak için series s ön siparişi verdim.

Benim tek beklentim 7-8 yıl sorunsuz yeni çıkan oyunları oynayabilmek.

Series s ile bu konuda sıkıntı yaşarmıyım.

• Burak2658 B kullanıcısına yanıt

7-8 yıl çok mantıklı bir tahmin olmaz hocam zaten jenerasyonun ortalarına doğru güncellenir bu donanımlar yine Slim gibi vs. modelleri çıkar. 4-5 sene dersek Series S in ömrü için daha doğru bi tahmin olabilir. Benim görüşüm bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolos

7-8 yıl çok mantıklı bir tahmin olmaz hocam zaten jenerasyonun ortalarına doğru güncellenir bu donanımlar yine Slim gibi vs. modelleri çıkar. 4-5 sene dersek Series S in ömrü için daha doğru bi tahmin olabilir. Benim görüşüm bu şekilde.

4-5 senede olsa yeterli olur benim için.Örnek olarak şuan pes 2021 oynuyorum.

Pes 2022 yeni oyun motoruyla çıkacak.Yeni nesil bu tarz oyunları oynayabilmek için series s aldım.2K 4K 30 fps gibi beklentilerimde yok.

Şuanki mevcut one s şeklinde yeni çıkan oyunları oynamak yeter bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

arkadaşlar ben şuan xbox one s kullanıyorum.

one s'in görüntü kalitesi benim içim yeterli geliyor.Yeni nesil oyunları oynamak için series s ön siparişi verdim.

Benim tek beklentim 7-8 yıl sorunsuz yeni çıkan oyunları oynayabilmek.

Series s ile bu konuda sıkıntı yaşarmıyım.

7 yıl çok uzun süre böyle bir süreye ihtimal vermiyorum. 5 sene boyunca güzelce kullanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

7 yıl çok uzun süre böyle bir süreye ihtimal vermiyorum. 5 sene boyunca güzelce kullanırsınız.

Alıntıları Göster

teşekkür ettim.5 senede yeterli olur bana.

kafamda soru işareti kalmadı şimdi,konsolu beklemeye devam edebilirim.

• quote:

Alıntıları Göster

Ps4 ü ilk çıktığı gibi aldım 2020 yılı ve hala çalışıyor, 4-5 sene ömür biçerek biz s alacakların kafası bulanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lastwarriors

Ps4 ü ilk çıktığı gibi aldım 2020 yılı ve hala çalışıyor, 4-5 sene ömür biçerek biz s alacakların kafası bulanıyor

Alıntıları Göster

5 sene gayet yeterli bir süredir kafanız bulanmasın. Şu hayatta garanti olarak 5 yıl yaşayıp yaşamayacağımız bile belli değil. 3 yılın sonunda konsolunuz arıza yaparak bozuladabilir. Geleceği tam anlamıyla kestirmemiz zordur. Onun için bu tür eğlence konularında anı yaşamaya bakın.

• Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

Ben de Series S ile yeni nesil kervanına katılıyorum hayırlısı ile.

Maksimum 3 sene. Zaten 3. Sene itibari ile konsollarda güncelleme olur görünüş anlamında. Şahsen 3 sene içerisinde sahip olacağım series s’i PlayStation 5 veya series x’e çevireceğim. İlla ki indirim, ikinci el vs denk gelecektir. Birçok s kullanıcı x ya da 5’e geçer diye düşünüyorum. Ama ilk 3 sene için yeter de artar bile.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hey vitru kullanıcısına yanıt
    Maksimum 3 sene mi dayanır? Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey vitru

Maksimum 3 sene. Zaten 3. Sene itibari ile konsollarda güncelleme olur görünüş anlamında. Şahsen 3 sene içerisinde sahip olacağım series s’i PlayStation 5 veya series x’e çevireceğim. İlla ki indirim, ikinci el vs denk gelecektir. Birçok s kullanıcı x ya da 5’e geçer diye düşünüyorum. Ama ilk 3 sene için yeter de artar bile.

3 sene sonra konsolun ikinci eli 10 bin olur yılbaşından sonra veya 10 kasımdan sonra konsollara 2şer bin zam gelecektir.. Millet gömlek değişir gibi konsol alıp değişebiliyor. Valla siparişimi iptal etmek üzereyim yada konuya hiç girmemek gerekli

• quote:

5 sene gayet yeterli bir süredir kafanız bulanmasın. Şu hayatta garanti olarak 5 yıl yaşayıp yaşamayacağımız bile belli değil. 3 yılın sonunda konsolunuz arıza yaparak bozuladabilir. Geleceği tam anlamıyla kestirmemiz zordur. Onun için bu tür eğlence konularında anı yaşamaya bakın.

Alıntıları Göster

Valla hocam kimse konsolu açıp oynamadı sağdan soldan bilgilerle kafa karıştırıyor daha elime gelmeden konsoldan soğudum

• Bu nesilde kaç kişi one s’ini satıp one x aldı? Ya da ps4’ünü satıp pro aldı acaba? Yüzde olarak kaçtır acaba; buna bakmak lazım. Şu forumda o kadar kişi var. Kimler bunu yaptı daha önce, cevap yazarsanız sevinirim.
    Yoksa 2 yıl kullan sonra series s slim al. 2 yıl da onu kullan series s+ al. Sonra series sss al. İşler böyle yürümüyor. Ben 2017 başında ps4 pro aldım. Çünkü ps4 almamıştım o tarihe kadar. 3 ile idare ediyordum. Normal ps4 olsaydı, bozulmadığı sürece yenisini almazdım %10 daha kaliteli grafik alacağım diye. Tüm arkadaşlarım da böyle yapmıştır.

2013'te çıkan xbox one hala en yeni çıkan oyunları çalıştırıyor. Cyberpunk gibi series sonrası oyunları bile çalıştıracak. Series S aynı şekilde neslin sonuna kadar götürecektir. Performans olarak geri kalabilir ama oyunları çalıştırma, microsoft tarafından desteklenme, uygulama, yazılım güncellemesi, online oyun gibi konularda nesil sonuna kadar götürecektir.

xbox 360 nesli, 8 sene

xbox one nesli, yine 7-8 sene sürdüğüne göre bu neslin de en az 7 sene gideceği tahminini yapmak zor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi board728 -- 29 Ekim 2020; 18:4:6 >
  • quote:

Valla hocam kimse konsolu açıp oynamadı sağdan soldan bilgilerle kafa karıştırıyor daha elime gelmeden konsoldan soğudum

Alıntıları Göster

Sizi anlıyorum. Boşverin her söylenene inanmayın. Bütçeniz Series X’e yetiyorsa X, yetmiyorsa S alacak ve oynayacaksınız. Bu cihazlar eski konsolların hepsinden güçlü olduğu için insanları mutsuz etmez.

Series S’te güçten ziyade asıl hafızanın ufak olması büyük dezavantaj oluşturuyor. Burada forumdakiler harici HDD ve SDD ile oyunu ana hafıza transferi şeklinde oynayabileceğimizi belirtti. Bugün bu transfer şeklinde paylaşılan bir videoya baktım, HDD’de oyun transferi 30 dakika, SSD’de 15 dakika sürüyordu. Bir oyun oynamak için bu sürelerde beklemek hiç hoş değil. Ben oyunu istediğim an girmeliyim, 5 dakika beklenebilir de bu süreler gerçekten bana çok uzun geliyor. Üçten fazla yeni jenerasyon oyun oynayacaklar için bu olay çok büyük sıkıntı yaratır. Çünkü üç yeni jenerasyon oyunda cihazda hafıza dolacak. Microsoft bu cihazı 1 TB SSD ile çıkarmayarak oyunculara büyük ayıp etmiştir.

• quote:

Sizi anlıyorum. Boşverin her söylenene inanmayın. Bütçeniz Series X’e yetiyorsa X, yetmiyorsa S alacak ve oynayacaksınız. Bu cihazlar eski konsolların hepsinden güçlü olduğu için insanları mutsuz etmez.

Series S’te güçten ziyade asıl hafızanın ufak olması büyük dezavantaj oluşturuyor. Burada forumdakiler harici HDD ve SDD ile oyunu ana hafıza transferi şeklinde oynayabileceğimizi belirtti. Bugün bu transfer şeklinde paylaşılan bir videoya baktım, HDD’de oyun transferi 30 dakika, SSD’de 15 dakika sürüyordu. Bir oyun oynamak için bu sürelerde beklemek hiç hoş değil. Ben oyunu istediğim an girmeliyim, 5 dakika beklenebilir de bu süreler gerçekten bana çok uzun geliyor. Üçten fazla yeni jenerasyon oyun oynayacaklar için bu olay çok büyük sıkıntı yaratır. Çünkü üç yeni jenerasyon oyunda cihazda hafıza dolacak. Microsoft bu cihazı 1 TB SSD ile çıkarmayarak oyunculara büyük ayıp etmiştir.

Alıntıları Göster

cihazın hafızası net olarak kaç gb olur.5-6 oyun sığmazmı.Ben kafamda net hafızası 380 civarında olur diye hesap ediyorum.

ortalama oyunda 60 gb desek 5-6 oyun hafızaya yüklerim diye hesap yapıyordum.

• quote:

cihazın hafızası net olarak kaç gb olur.5-6 oyun sığmazmı.Ben kafamda net hafızası 380 civarında olur diye hesap ediyorum.

Alıntıları Göster

Oyunlar x e göre %30 daha az yer kaplayacak. Dilerseniz oyunun sadece singleını ve ya multisi indirebileceğiz.

• quote:

Oyunlar x e göre %30 daha az yer kaplayacak. Dilerseniz oyunun sadece singleını ve ya multisi indirebileceğiz.

Alıntıları Göster

series x de 40 gb olan bir oyun,series s de 28 gb'mı olacak.

doğrumu anladım?

• quote:

Alıntıları Göster

370 olacağı tahmin ediliyor.

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.