Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (486. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.770
Cevap
380
Favori
1.605.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Squadrons için söylüyorsan bsc 2-3 gün önce paylaştı o haberi.

• Şarj kitinin süresi hakkında bir ölçümde bulundunuz mu hocam? Yukarıda 2500 Mah piller ile 25-30 saat oynanabildiği yazılmış, şarj kiti de teknik özelliklerindeki 30 saati sunabiliyor mu kulaklık bağlıyken ve titreşim açıkken onu merak ediyorum. PS tarafında 5-6 saat dayanan kontrolcüler yüzünden ikinci kontrolcü ve şarj standı olmazsa olmazdı, tek kişi oynarken sıkıntı olmasa da 2 kişi oynarken en az 1 kişi kabloya geçerdi vs. sinir bozucu bir durumdu. Bu bakımdan bu pil değiştir ve anında %100 olarak olarak kablosuz oynamaya devam et mucizevi gelirdi bana.

Fakat şarj kiti de 25-30 saat sağlayabiliyorsa bu değer de bana 1-1.5 hafta yeter mesela, tek günde bitmeyeceği ve tek kişi kullanılacak her durumda kabul edilebilir zaten konsolu kapattıktan sonra şarja bırakmak. Fakat 2. kontrolcü de işin içine girince 2. şarj kitini alasım pek gelmez, 2 set şarjlı pille işi çözmek yine mucizevi gibi görünme özelliğini koruyor benim adıma Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen 

• Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hiç ölçüm yapmadım. Ancak kafanızda bir kıstas olacaksa şöyle anlatayım, kitleri alalı 3 haftayı geçti bi tanesi 1 defa diğerini iki defa şarja taktım ve su an son taktığım hala full, diğeri %40’larda sanırım. Günde en fazla 4-5 saat oynuyorum haftasonları, bazen o kadar bile olmuyor ki hafta içi oynamadığım günler de oldu.

Duracell ultra vardı öncesinde ve kesinlikle bu kadar değildi pilin ömrü. O yüzden kitlerin performansından çok memnunum.

Eğer sorunuz şuysa bahsettiğiniz PS kolu gibi 5-6 saat gidiyor mu derseniz uzaktan yakından alakası yok baya baya iyi gidiyor gibi duruyor. Titreşimi hiç kapatmadım, genelde warzone oynadığım için kulaklık elzem benim için, o sebeple kulaklık %90’inda takılıydı hep.

İki kit birden alma işi biraz maliyetli evet, ama bir kere al sonra rahat et kafasıyla aldım ben :) ama yukarıda da dediğim gibi benim “rahat” olarak tanımladığım durum size veya başkasına göre gereksiz gelebilir ve yine konuyu tercih meselesine bağlayabilirim :)
  • Cihazı 120 fps yapayım derken görüntü gitti. Cihazdan görüntü reset nasıl yapılır?

Edit : konsol üzerindeki sync butona basılı tutup power tuşuna 1 kere basıyoruz. Reset bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 26 Şubat 2021; 23:58:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt

Sarj kiti 1400mah

• cihazda oyun oynarken kaç fps alabildiğimizi gösteren bir uygulama yok sanırım. monitörüm dell s2417dg. OSD menüsünde de seçenek yok.

ayrıca monitör normalde 2k 165hz ama hdmi ile verimli kullanamadığımı ve gereken 120hz seçeneğini vs. göremediğimi düşünüyorum. bu monitörle mi alakalı yardımcı olabilirseniz sevinirim Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen 

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen
  • mistakey_87 kullanıcısına yanıt

4k tv ayrıntılarında yazıyor. 120 hz desteklemiyor senin monitör. Bendeki tv de desteklemiyor. Ama istersen dene DVI yap bağlantıyı sonra 120 fps ye zorla

Ekranda görüntü giderse reset yap ( konsolu kapat > konsol üzerindeki siyah tuşa basılı tut > power tuşuna 1 kere bas)

• quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

4k tv ayrıntılarında yazıyor. 120 hz desteklemiyor senin monitör. Bendeki tv de desteklemiyor. Ama istersen dene DVI yap bağlantıyı sonra 120 fps ye zorla

Ekranda görüntü giderse reset yap ( konsolu kapat > konsol üzerindeki siyah tuşa basılı tut > power tuşuna 1 kere bas)

Ama pc monitörü olarak kullanıyorum bunu ve 165hz e kadar desteklediğini biliyorum (displayport ile). Hdmi ile 144hz olması lazım.

Konsol bağlı iken bağlantı ayarlarından hdmı seçiyorum hz seçeneklerinde 120 çıkıyor seçiyorum ama seçince görüntü gidip geliyor 60hz e dönüyor.

• mistakey_87 kullanıcısına yanıt
    Monitör ayarlarından freesync kapatıp tekrar deneyin. Bazi monitörler xbox,ps ile uyumsuz oluyor.
  • Arkadaşlar Amazon.tr'de yeniden satışa girmiş Series S. Ben yine de Vatan'dan alacağım gibi kartın gelmesini bekliyorum bankadan.

https://www.amazon.com.tr/Microsoft-Wireless-Controller-Beyaz-Nesil/dp/B08K3BRFT3?tag=populer-linkler-21&ie=UTF8&language=tr_TR&th=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knoxwillage -- 27 Şubat 2021; 14:33:42 >
  • SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE now supports 4k at 120 FPS on @Xbox Series X and 2k 120 on Series S.
    Better, sharper than ever before

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knoxwillage kullanıcısına yanıt

Nethouse takip edin. Arada güzel indirim yapıyor. 3 gün önce 3700 e Hepsiburada dan ilan açmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: Knoxwillage

Arkadaşlar Amazon.tr'de yeniden satışa girmiş Series S. Ben yine de Vatan'dan alacağım gibi kartın gelmesini bekliyorum bankadan.

https://www.amazon.com.tr/Microsoft-Wireless-Controller-Beyaz-Nesil/dp/B08K3BRFT3?tag=populer-linkler-21&ie=UTF8&language=tr_TR&th=1

Karta gerek yok. Fiba kredisi ile 24 taksit alabilirsin

• Bu konsolda 120 fps hikaye. 30-60 fps arası iş çıkarır. Dandirik grafikli oyunlarda 120 fps olması çok elzem değil. Örnek superhot

• Controller titrerken ses geliyor controllerdan titreşim şiddetine göre ses de çoğalıyor
    var mı böyle bişey yaşayan?

• Skylined kullanıcısına yanıt

Hocam bende yapikredi vardı ama kullanmıyordum, ondan bekliyorum.

• darkrose511 kullanıcısına yanıt

Hocam taksit marketten alınca 150 lira yapikredi bonus veriyor ve 3500'e geliyor. Taksitli ya da peşin de alsam ksrt lazım da. Peşin iyi ama 3500 taksit markette bakın isterseniz.

• Buralar dutlukken kimsenin konsolda fps derdi olmazdı güzel günlerdi , alet şimdi bildiğin Pc oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: splinterfalcon4798

Controller titrerken ses geliyor controllerdan titreşim şiddetine göre ses de çoğalıyor
    var mı böyle bişey yaşayan?

Herkeste öyle maalesef

• Konsoldan çok memnunum fakat tek korkum exclusive yapımları hariç üçüncü parti geliştiricilerinin bu konsolda 1080p@60fps yakalamak için ileride grafiklerden çok fazla kısma ihtimallerinin olduğu. Umarım bu konsol 5-6 sene 1080p@60fps idare eder bizi

• 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.