Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (218. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.839
Cevap
379
Favori
1.610.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam forumun kardeşlik bölümü var, ordan ortak bulabilirsiniz. Ayrıca Mtc Games'de yeni çıkan oyunlar daha uygun fiyata satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 22 Kasım 2020; 0:41:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AslanDrogba kullanıcısına yanıt

Hocam zaten bu konsolu fifa ve cod oynayan adam için yaptılar desek yeridir kendinize bir ortak bulun ve mtcgame üzerinden satın alın çok daha ucuza gelecek yardim isterseniz mesaj atabilirsiniz musait olunca yardım ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim harddisk oyunları yavaş açıyor baya ya hatta bf5 i falan oynayamiyorum indirirken de yavaş jndiriyor eski harddisk zaten daha küçük oyunları burada depolayacagim artık hayaldi yalan olduk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • furkanmtnn kullanıcısına yanıt
    2 terabaytlık harici hdd taktim konsola.orijinal diski ile arasında çok bir fark göremedim gayet hızlı açılıyor hatta quick resume özelliklerini denedim oldukça hızlı girdi. fakat şöyle bir sıkıntı var her oyunu harici ye atamıyorum. atıyorum fakat oyun açılmıyor. inşallah düzeltirler

• Hocam benimde 1 TB vardı kaç yıllık onu taktım bazı oyunları açtım bu yüzden sıkıntı yok saniyodum bf5 te oyuna giremedim yani o kadar diyim ama benimki eski hdd yemedi mi acaba anlamadım ki birde oyun yüklerken yavaş indiriyor buna o yüzden ilk SSD ye indirip oradan taşı yapıyorum yine dediğim gibi 20 30 GB lik oyunları falan anca oynayabileceğim sanırım HDD de

• HDD'den oynamak yerine depolama aracı olarak kullansanız daha verimli olur. SSD-HDD arasında taşımak çok uzun süren bir işlem değil zaten. Kaç tane oyunu aynı anda oynayabilirsiniz Allah aşkına, elinizi sürmediklerinizi atın HDD'ye dursun.  Fifa 21-Gears 5-BF V-Forza-Metro Exodus-Ori-Sunset Overdrive yüklü makinede ve tam dolu şu anda. Online olarak Fifa-Bf atıyorum. Single player olarak da Metro. Diğerlerini yarım saat falan kurcaladım ve beğendim. Duruyolar şimdilik. Kim bilir ne zaman açarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berlin93 -- 22 Kasım 2020; 1:13:58 >
  • Berlin93 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam öylede ben aynı şey üzerinde çok duramayan bir insanım hep değiştiririm o yüzden birde vize hsftam zaten HDD yide takinca indir anam indir bakamayacahim zaten çok dedim bakalım depolama olarka kullanmayı bende düşünüyorum da bakalım desigim gibi yapcam nfl20 UFC 3 falan biraz oynama kısmına gelene kadar yavaş kalsada oynayista kasma donma görmedim gerçi çokta bakamadım şimdilik ontars oyunları burada oynarım diyorum

• Kötü niyetli söylenmediğinin farkındayım fakat gerçekten de merak ediyorum. Series s daha çok casual oyuncu için , fifa için , cod için çıktı deniyor ya da öneriliyor. Şimdi hardcore diye tabir edilen oyuncu kitlesi 4k oynayınca mı hardcore oluyor ya da causal denilen grup 1080p oynayınca mi casual oluyor ? Genel oyuncu kitlesinin aksine ben hiç fifa/pes oynamadım. Torchlight 2/3 , Diablo 3 , hunt showdown gibi oyunlar oynuyorum. O zaman ben bu kanıya göre hardcore oyuncu oluyorum herhalde :) Grafik farkı desen yeni nesilde x ile s arasında çözünürlük harici afaki farklar da yok. E oyun fiyatı aynı , market aynı. Artık bu çok fazla dile getirilmeye başlandı ve şundan şundan dolayı diyebilecek biri varsa dinlemek isterim.

• Cod Cold War ile gelen HD texture pack ve rtx indirmeleri bizim cihazlarda fark ediyor mu bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Revrains

Hocam zaten bu konsolu fifa ve cod oynayan adam için yaptılar desek yeridir kendinize bir ortak bulun ve mtcgame üzerinden satın alın çok daha ucuza gelecek yardim isterseniz mesaj atabilirsiniz musait olunca yardım ederim

Çok tesekkurler arkadaslar

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Ben bu Hardcore Casual oyuncu tanımlamasını çok doğru bulmuyorum. Kişinin oynadığı oyun türleri tamamen ilgi alakasıyla doğru orantılıdır. Herkesin başarılı ve başarısız olduğu oyun türleri mevcut. Kendimden örnek vereyim, Souls-Like, Rogue-Like, Rogue-Lite, Metroidvania bu türleri çok iyi oynarım. Dead Cells'de gerçek sonu gördüm. Lakin Puzzle oyunları, Battle Royal oyunları bunları çok iyi oynayamıyorum. Şimdi ben Souls-Like seviyorum diye Hardcore olmuyorum. Yahut birisi Fifa türü spor oyunlarını çok seviyor diye Casual olarak görülmemeli. Konsol seçimi, oyunlara ayrılan bütçe ve oyunlara ayrılan zamanla doğru orantılı olmalıdır diye düşünüyorum. O yüzden bu tür ayrıştırıcı kelimeler bence yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 22 Kasım 2020; 1:40:36 >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Evet hocam çünkü oyun Rtx destekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 22 Kasım 2020; 1:41:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sine-FİL

Ben bu Hardcore Casual oyuncu tanımlamasını çok doğru bulmuyorum. Kişinin oynadığı oyun türleri tamamen ilgi alakasıyla doğru orantılıdır. Herkesin başarılı ve başarısız olduğu oyun türleri mevcut. Kendimden örnek vereyim, Souls-Like, Rogue-Like, Rogue-Lite, Metroidvania bu türleri çok iyi oynarım. Dead Cells'de gerçek sonu gördüm. Lakin Puzzle oyunları, Battle Royal oyunları bunları çok iyi oynayamıyorum. Şimdi ben Souls-Like seviyorum diye Hardcore olmuyorum. Yahut birisi Fifa türü spor oyunlarını çok seviyor diye Casual olarak görülmemeli. Konsol seçimi, oyunlara ayrılan bütçe ve oyunlara ayrılan zamanla doğru orantılı olmalıdır diye düşünüyorum. O yüzden bu tür ayrıştırıcı kelimeler bence yanlış.

Kesinlikle katılıyorum. Bunun içinde bütçe var, hazli hazırda kullanmakta olduğu monitör çözünürlüğü gibi gibi etkenler var.

• Teşekkürler. Peki single ve mp için ayrım var mı?

Evli çocuklu birisinin oyunlara ayırdığı zaman ile öğrenci olan birinin oyunlara ayırdığı zaman çok farklıdır. O yüzden Casual, Hardcore yerine PlayStation yahut Xbox alacak birisinin kendisine oyunlara ne kadar para ayırabilirim, yahut oyunlara ne kadar süre ayırabilirim sorusunu sorması gerekiyor. Bu doğrultuda konsol seçimi çok önemli. Dediğiniz gibi eldeki ekipmanlar da çok önemli. Ben şuan 1080P kullanıyorum, seneye 4k alacağım. Belki 2 3 sene sonra S'i satıp X yahut PS5 alırım.

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Multiplayer'ı henüz deneyemedim. Tam emin değilim orda Rtx varmıdır. :)

• xbox one x ten geçen var mı bu konsola? Aradaki fark nasıl? Şuan için hangisini öneriyorsunuz? Yükleme süreleri vs çok umrumda değil 2bine teniz xbox one x buldum almak mantıklı mı ps5’in yanına, yoksa 4-4.5 bine series s mi mantıklı?

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt
    PS5+ S Series en mantıklısı, çünkü hem yeni nesil teknolojileri barındırıyor, hem de ilerde Microsoft'a ait çıkacak oyunlar One X'e gelmeyecek.

4k veya 1080P değil olay bence casual oyuncu yılda bir oyun alıp işten eve dönünce 1 2 saat takılan keyif yapan kişilere deniyor örnek olarakta genelde fifa pes nba veriliyor yoksa çözünürlükle alakası olsa ben casual sınıfına girmiş hardcore oyuncu olurdum sadece daha düşük gecikme olsun diye fps oyunlarında 144hz 1ms monitör aldım üstüne üstlük daha da düşsün gecikme diye ips panel yerine va panel tercih ettim   çok takılmamak lazım özünde bu konuya oyuncu oyuncudur

• kratosunbicaklari kullanıcısına yanıt

Amansız bir sony fanısın ama x alma azcık paraya kıy series s'e geç önümüzdeki 4 5 yil rahat etmek istiyorsan ama dersen 1 yıl sonra ekimdeki one x'i satar series s yada x alırım one al takıl ama ömürü biten konsola yatırım mantıklı değil

• 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.