Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Umtdmr38
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
31.845
Cevap
379
Favori
1.612.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fitamino

Performans konusunda bende ayni fikirdeyim. Mesela neden bir valhala videosu goremedik henuz s ten? Cikmadi mi henuz s icin veya yasakli mi? X icin izledik ama s icin gosterilmedi.

1080p 60 fps

• quote:

Biz kuzenle dun siparisi verdik. Nedense ben bu cihazin bizi tatmin edecegini dusunuyorum. Asil konsolumuz ps5 olur zaten ama gamepass tarafi icinde bizim icin yeterli olacsgini dusunuyorum. Birde cyberpunk i bu konsolda oynariz diye dusunuyorum.

Gerci yeni nesil guncellemesi 2021de gelecekmis

bende pro da yok one x de bende 2014 yılında aldığım fat kasa ps4 var o yüzden yeni nesile adım atacağım ve xbox gamepass dünyasına gireceğim için bir heyecan var

bende seneye ps5 almayı düşünüyorum ondan series s aldım..

• TheBearGrylls kullanıcısına yanıt

konsol çıkışında güncelleme almayacak mıydı ac ve watchdogs. daha tam optimize olmaması lazım bunların watch dogsa ray tracing falan gelecekti series s için 10 kasımda.

• crypto81 kullanıcısına yanıt
    Vallahi ayni durumdayiz. Bende de ps4 fat kasa var ama hala isimi goruyor masallah. Ps5 ilk seriyi almayi dusunmuyorum cunku ps4 ilk seriyi aldim fan konusunda sorunlar yasadim. Gamepass aldik 3 senelik pc den oynuyorum ama konsolda oynamak ayri keyf.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheBearGrylls kullanıcısına yanıt
    Ya ben sunu merak ediyorum. Ben sirf yeni nesil icin 2k monitor aldim 144hz. Ama suan series s icin oyunlae 1080p gorunuyor hep.

Ben bu 2k mobitore fat kasa ps4 taktim goruntu cok iyi olmadi. Horseller degilde oyunlardaki yazilar kotu gorunuyor. Bunu series s te de mi yasayacagim ben oyun 1080p sonucta.

• quote:

Vallahi ayni durumdayiz. Bende de ps4 fat kasa var ama hala isimi goruyor masallah. Ps5 ilk seriyi almayi dusunmuyorum cunku ps4 ilk seriyi aldim fan konusunda sorunlar yasadim. Gamepass aldik 3 senelik pc den oynuyorum ama konsolda oynamak ayri keyf.

mesele ocak ayında ps4 için cyberpunk almıştım ama series s de fark olacağını düşündüğüm için xbox hakkını da aldım, sonuçta biri 2013 yılında çıkmış makina biri yeni nesil fark olacaktır..

• crypto81 kullanıcısına yanıt
    İlla fark olacaktir hocam. Aslinda farki yaratacak olan konsol sahiplerinolacak. Yani bu konsol cok satarsa yapimcilar bu konsola ozel emek harcarla optimizasyon icin yok az satarsa bence tarihin tozlu raflarinda yerini hizlica alacaktir. Bakalim aldik bilere allah utandirmasin:)

• fitamino kullanıcısına yanıt

2k upscale ediyor , görüntü bozulmaz

Series S’in upscale etmesi çok farklı. Sıkıntı yaşamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar muhtemelen sorulmuştur fakat son 2-3 sayfada göremedim. S siparişim için yeni kredi karti eklesem siparişimle ilgili herhangi bir sorun çıkar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hystaspes -- 7 Kasım 2020; 12:30:52 >

İnsanlar şunu karıştırıyor. Monitore 1080p gönderip cihazın scale etmesi başka bir şey, cihazdan oyunun 1080p render edilip 1440p konsoldan çıkıp monitore gönderilmesi farklı bir şey.

Birinde konsol upscale yapıyor, diğerinde monitor upscale yapıyor. Series S 1440p çıkış verirse upscale'i kendi yapar, ve kesinlikle monitorden iyi yapar.

PS5 için 1440p tartışmasıda o zaten, yoksa 1080p çıkış ayarlayıp PS5'i 1440p monitore bağlarsınız.

• hystaspes kullanıcısına yanıt

Amazon sanırım. İptal edilende duydum, güncelleme yapanda... siz bilirsiniz.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Hocam burada bence sorun “upscale” kavraminin bilinmemesi. Mesela ben bilmiyorum orada olay nedir ne degildir.

• hystaspes kullanıcısına yanıt
    Valla acil degilse bence hic ellesme hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hystaspes

Arkadaşlar muhtemelen sorulmuştur fakat son 2-3 sayfada göremedim. S siparişim için yeni kredi karti eklesem siparişimle ilgili herhangi bir sorun çıkar mı ?

ben yaptım bisiy olmadı

Upscale kavramı güzel bir şekilde açıklanmış şu sitede. Ben de ayrıntısını buradan öğrendim.

https://pchocasi.com.tr/upscaling-nedir-nasil-calisir-59438/

Bir çözünürlüğü yükseltmek upscale dir.

Mesela 1080p monitör kullanıyorsunuz. Buna 720p sinyal gönderirseniz, monitör bunu 1080p panele her piksel bir renk vermek için upscale eder ve 1080p ye çevirir. Bunu yaparkende olmayan pikselleri çizmek için algoritma yani yazılım kullanır. Bunu yapınca malum görüntü bozulur.

Farklı upscale teknikleri var. Mesela Series S aldınız.

Konsolu 1080p ayarlayıp 2K monitore sinyal gönderirseniz; onu monitör 1440p ye çevirir. Çünkü tam ekran göstermek ister.

Konsolu 1440p ayarladınız, 2K mönitöre basarsanız monitör birebir gelen sinyali gösterir. Ama konsol oyun 1080p render ediyor deyince, burada upscale işini konsol yapar. 1080p oyunu alır 1440p ye upscale edip monitöre gönderir.

İkisi arasında fark kimin upscale ettiği, burada konsol üzerinden yapmak her zaman daha iyidir. Series S'in algoritması iyidir, 1080p > 1440p ye yüksetlmede üzmez.

Yeter ki konsolda 1440p çıkış olsun ;)

Series X'de 1440p çıkış var, heralde S'de de vardır.

• SultanApex S kullanıcısına yanıt
    İkinizide cok net anladim hocam. Series s 2k hedefli konsol oldugu icin kesin vardir 2k cikisi hocam.

• Ölü doğdu dediğimizde linç yiyorduk. 364 GB kapasiteli konsol mu olur?

Bu konsolu alacaksanız SSD şart. O da 200 dolar. Onu alacağına Series X alırdın.

2K desteklediğini söylediler ama kolpa çıktı nedense şimdi "Yaa aslında 2K destekliyor ama 1080P'de daha iyi performans veriyor." diye dümen yapmaya başladılar.

Peki yeter mi, yetmez. 1080P oynatacak ama dinamik çözünürlükte oynatacakmış. Burda 1080P oyun keyfi için yeterli diyenler vardı. 900P'ye falan düşecek arada o zaman da keyif alırsınız. 1080P'de 60 FPS verip verebileceği de şüpheli bu arada.

Bu konsolu alıp bir CoD: Cold War yükleseniz 250 GB boş yer kalıyor SSD'de.

Hala geç değil, ön sipariş veren varsa bunu alacağına aradaki farkı ödeyip Series X alması çok daha mantıklı.

Benim umrumda değil istediğiniz kadar linç edin ama 5.399 TL az para değil ve bu parayı bu konsola vermeyin. İlla Xbox alacaksanız gidip Series X alın.

Bu konsol ölü bile doğmuyor, bu konsol direk ölü!

• Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.