Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
31.834
Cevap
380
Favori
1.610.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sadece konsol mu sipariş etmiştiniz yoksa kolla birlikte mi

şuan 93 pound vergi gözüküyor bir 10-20 pound daha vergi eklenirse benim iş yatar

• Arkadaşlar merhaba benim 4K tvm dts dolby falan desteklemiyor dolayısıyla 4K hevc mkv remuxlarını izleyemiyorum plex ile çünkü transcode ediyor. Series x sanırım bunları destekliyormuş geldiğinde herhangi bir sorun olmadan izleyebilecek miyim? Soundbarım falan da yok çünkü nasıl yapıcam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Verginin fazlası iade olur o konuda sıkıntı yapmayın

Diğerlerinden vergi az alındıysa o zaman yapacak bir şey yok vergiyi alan Amazon değil Erdoğan sonuçta

Amazon'daki ön-sipariş fiyat garantisi bence vergileri de kapsıyor. Yoksa siparişlerdeki vergileri çoktan arttırmalılardı şu ana kadar. Ödeme yöntemini değiştirince vergiyi baştan hesaplıyorlar herhalde, hoş olmadı. Ama olsun, helali hoş olsun kainat liderimize  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wheel -- 6 Kasım 2020; 16:41:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

hocam sadece konsol mu sipariş etmiştiniz yoksa kolla birlikte mi

şuan 93 pound vergi gözüküyor bir 10-20 pound daha vergi eklenirse benim iş yatar

Kolla beraber hocam. Ödeme yönteminizi değiştirmediğiniz sürece verginizin artacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wheel

Amazon müşteri temsilcisiyle konuşarak ödeme yöntemimi banka kartından kredi kartına çevirdim. Siparişim iptal olmadı ama yukarılardaki arkadaş gibi siparişimin vergisi 100 pound'dan 114 pound'a çıktı. Nedenini sorduğumunda 100 poundluk verginin tahmini olduğunu, şimdi güncellenmiş olduğunu söyledi. Amazon'da ön fiyat garantisi olduğunu söylediğimde bunun vergiler için geçerli olmadığını söyledi. Ben de eğer diğer sipariş edenlerin ödeme gününde vergileri yükselmezse vergi iadesi alabilir miyim diye sorduğumda fiyatların kişiden kişiye göre değişebildiğini, bu yüzden iade olamayacağını söyledi

resmen saçmalık zaten dovız kuru yuzunden baya pahalı oldu şimdi extradan 150 tl zarara girdik

• Arkadaşlar ben hafta sonu amazon'dan xbox series s sipariş edeceğim ama ödeme kısmına gelince 2 farklı ödeme seçeneği çıkıyor Euro ve Türk lirası TL yi seçersek günlük döviz kurunun üstünde alıyor örneğin euro bankalarda 10TL Amazon'da 10,30 TL ama Türk lirası seçersek bize bir garanti veriyor sanırsam euro 11 TL bile olsa bize kaç TL dediyse o kadar alıyor ama pahalı ben euro yu seçersem daha ucuz oluyor ama niye ucuz oluyor neden ben euro yu değil de neden TL yi seçeyim daha pahalı arkadaşlar bilen varsa cevaplayabilir misiniz ?

• yerdavader kullanıcısına yanıt

Sorma hocam. Geçen ay 4000 liraya denk gelirken şimdi 4700 civarı olmuş masraf. Bela vazziyetin...

• Yani ben TL yi seçersem 100 TL civarı daha fazla ödüyorum ama kurdaki dalgalanmadan etkilenmiyorum ama Euro yu seçersem kurda bir dalgalanma olsa beni de etkiliyor. Amazon ne zaman bankadan parayı çekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetehanDe -- 6 Kasım 2020; 16:56:16 >
  • MetehanDe M kullanıcısına yanıt

Ödemeyi TL olarak seçtiğinizde ücretin artmasının sebebi Amazon'un kur bazında belli bir risk alması nedeniyle sanırım. Nasıl ki mesai saatleri dışında bankalardan döviz alım-satımı normalden daha pahalı oluyorsa benzer bir durum var burada.

• ac valhalla konusunda redditte şöyle bişey yazmışlar translate ile çevirdim

'Jeff Grabb tarafından rapor edildi. Aynı zamanda Modern Vintage Gamer, Valhalla'nın henüz bir sonraki nesil için güncellenmediğini, yani Jeff Grabb'ın büyük olasılıkla Valhalla'nın One S versiyonunu oynadığını söyledi. Diğer oyunların çoğunda olduğu gibi, bir şey XsX'te 4k 60 fps'de çalışıyorsa, büyük olasılıkla XsS'de aynı kare hızıyla 1080p / 1440p'de çalışır.'

• Hocam size göre TL almak daha mı mantıklı ?

• Bugün euro 10 tl olduğunu, çıkış tarihinde 11tl olduğunu ve amazonun şu an 10,30'dan çevirdiğini, konsolun da 400 euro olduğunu varsayalım.

Euro 10 tl iken euro alıp bankaya koyulursa ve euro olarak ödeme yapılırsa çıkış tarihinde 4400tl olacak konsolu 4000tl den almış oluruz.

Euro 10 tl iken euro alıp bankaya koyulursa ve TL Olarak ödeme yapılırsa 4000tl paramız 4400tl olur ama konsolu 4120 tl den alacağımız için 280tl bize kalır. Bunu da indirim olarak düşünürsek 4400tl olacak konsolu 3720tl'ye almış oluruz.

Yani amazonun kur çevirisinin karlı olması için euronun ciddi derecede artması gerekiyor. Çıkışa 4 gün kalmışken bence çok anlamlı değil.

• MetehanDe M kullanıcısına yanıt

Tahmini kargolama tarihiniz eğer 10 Kasım olarak görünüyorsa Euro ile almanızı tavsiye ederim. Bu durumda Amazon parayı Pazartesi çeker zaten. Olağanüstü bir durum olmazsa Euro öyle dramatik bir şekilde artmaz bir günde.

• Hocam o zaman ben bugün hesabıma (diyelim toplam tutar 400 euro) 400 euro alayım mobilden daha sonra siparişi vereyim amazon 1 hafta sonra bankadan 400 euro yu çeksin. Öyle olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetehanDe -- 6 Kasım 2020; 17:8:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetehanDe

Hocam o zaman ben bugün hesabıma (diyelim toplam tutar 400 euro) 400 euro alayım mobilden daha sonra siparişi vereyim amazon 1 hafta sonra bankadan 400 euro yu çeksin. Öyle olur mu ?

Hocam önce bankanızı arayıp Euro ile alışverişi açmanız gerekiyordu galiba. Ben tam bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

ac valhalla konusunda redditte şöyle bişey yazmışlar translate ile çevirdim

'Jeff Grabb tarafından rapor edildi. Aynı zamanda Modern Vintage Gamer, Valhalla'nın henüz bir sonraki nesil için güncellenmediğini, yani Jeff Grabb'ın büyük olasılıkla Valhalla'nın One S versiyonunu oynadığını söyledi. Diğer oyunların çoğunda olduğu gibi, bir şey XsX'te 4k 60 fps'de çalışıyorsa, büyük olasılıkla XsS'de aynı kare hızıyla 1080p / 1440p'de çalışır.'

bende böyle yazmıştım , çünki yeni nesil güncellemeleri lansmanla birlikte ulaşılabilir olacak demişlerdi

• Benim nakittin tamamını verecek param şuan da yok sonradan taksitlendirme yapacağım eğer hesaba Euro eklersem sonradan taksitlendirme olmaz mı yoksa Euro olduğu için ekstra faiz mi alır 

• quote:

Orijinalden alıntı: MetehanDe

Benim nakittin tamamını verecek param şuan da yok sonradan taksitlendirme yapacağım eğer hesaba Euro eklersem sonradan taksitlendirme olmaz mı yoksa Euro olduğu için ekstra faiz mi alır 

Sonradan taksitlendirme döviz için geçerli değil diye biliyorum. Yine de bankanıza danışın siz.

• Bana kalırsa daha Amerika çok karışacak Trump ile Biden olayı daha kızışacak o da Türkiye için negatif etki çıkaracaktır yani Euro bana kalırsa daha çok artacak ben bu riski alamam ben Amazon dan Türk lirasını seçeceğim ek 100 TL veririm kafam rahat uyurum. Son bir sorum var arkadaşlar şimdi ben Amazon da Türk lirasını seçtim ya benim hesabından Türk lirası çekecek çektiği para birimi Türk lirası olduğundan dolayı sonradan taksitlendirme yapabilir miyim eğer biliyorsanız lütfen cevaplayabilecek misiniz ?

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Benimki world card. İkinci 180 tlde kartı internet harcamalarına kapattılar. Zar zor açtırdım. Ana karttı ama. Sanal kart aklıma gelmedi başta. Amazon da yalan olacaktı az kalsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.