Şimdi Ara

Xbox Series S - ANA KONU - #SimplyNextGen (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.808
Cevap
380
Favori
1.608.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence almak için acele etmeyin bu konsolu, bekleyip inceleme görün derim. ben öyle yapacağım şahsen.
    2k120 fpsymiş, hangi oyunda? pacmanda mı? x ve ps5te 8k diyordu, 4k60FPS marifetmiş gibi haber geçiyorlar şu oyun 60fps diye.

o yüzden ben bekleyin derim.
  • Gerek forumda gerek çevremde herkesin series s ilgisi gerçekten güzel.

Bizim gibi teknolojinin hızına yetişmede geciken halklar için çok iyi.

Bir çok arkadaşım sipraiş verdi çoğunda 2k tv yok full hd en fazla.Full hdsi olan adam neden 4k cihaz için ekstra para versin?Kullanamayacağı özellik için fazla paraya gerek var mı?

Siz tek başınıza yaşarken gidip 4+1 dairede oturmaya çaışır mısınız?

O yüzden herkesin gönlü ferah olsun.Bu cihaz bol bol satacak.Parası x e yeten de alabilir bu cihazı.5 yıllık full hd tvsi olan biri en az 5 yıl daha kullanır.Gerek var mı şu ekonkmide kendini aşırı yıpratmaya.

Microsoft gerçekten pazarı çok iyi analiz etmiş.Bu ucuz versitonu çıkartamasa ben dahil çoğu kişi yeni nesle geçemezdi.

Bu arada arkadaşlar gears of war 5 online 120 fps veriyor bu cihaz.

Gta5 onlineın da 120 fps olacağını okumuştum.Hatırlayamadım ama nerde okudupumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 25 Eylül 2020; 2:27:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    hocam elimdeki ps4 saticam series x kovalicam ama series s cok uygun 5k bandinda series x yakalar miyiz avaba
  • mavikıs M kullanıcısına yanıt
    sitede ne yaziyorsa o diyorlar amazon öle göstermişse öledir
  • Bir de kaçırılan şey series x ne veriyorsa, s de 1080p de2k da onu verecek. Ultra ise ultra , sadece çözünürlük Farklı olacaktır. Biri ultra diğeri med. Olacağını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mavikıs

her şey dahil bu fiyata gelmesi imkansız yoksa tüm türkiye buradan sipariş verir
    Hocam bildiğim kadarıyla yüzde 50 lik vergi direkt Tr ye ithal edilip burada satılacak cihazlar için. Amazon ithalatçı olmadığı için onları bağlayan bir durum değil diye biliyorum.

Zaten konsola biraz ilgisi olanların hemen hemen hepsi amazon u bekliyor şu anda hem Xbox hem de Playstation tarafında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre00 -- 25 Eylül 2020; 8:27:7 >
  • 2k 144hz monitör ile kullanıcam sizce s series 2k oyunlarda kaç sene götürür

• Redshift kullanıcısına yanıt
    7 :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum olabilir. Series X in kalite modunda 1080p çalışan bir oyun, series S de aynı performansı veremez doğal olarak. Tabi sallıyorum ben bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Şöyle bir durum olabilir. Series X in kalite modunda 1080p çalışan bir oyun, series S de aynı performansı veremez doğal olarak. Tabi sallıyorum ben bunu.
    series x de bütün oyunlar 4k çalışacak. performans modu tarzında bişeyler olmaz daha önümüzdeki 3-4 yıl boyunca sonra gelir öyle şeyler
    series x ile s in 1080p karşılaşması konsolar çıktıktan sonra beli olur :D
    ama şuda var series x 1080p de çalışsa bile görüntü 4k da render edildigi için 1080p de daha net görüntü verecektir her türlü.
    onun haricinde diğer grafik ayarları birbirine çok yakın olur belki rtx yada hdr kalitesinde fark olur ama onun dışında pek fark olacagını zanetmiyorum.

aşağıdaki video kıvamında olucak kısacası xbox series s ler pc kıyaslamasında tabi rtx ve ssd ve yeni nesil cpu ve gpu kulanıldıgı için daha iyisi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zartzurt456 -- 25 Eylül 2020; 9:34:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: waleur5

hocam elimdeki ps4 saticam series x kovalicam ama series s cok uygun 5k bandinda series x yakalar miyiz avaba
    zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Bir de kaçırılan şey series x ne veriyorsa, s de 1080p de2k da onu verecek. Ultra ise ultra , sadece çözünürlük Farklı olacaktır. Biri ultra diğeri med. Olacağını sanmıyorum
    bu kesin bilgi mi hocam? 1080p televizyona hem series s, hem series x taksak ikisinde ki görüntü de tamamiyle aynı mı olacak yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bu kesin bilgi mi hocam? 1080p televizyona hem series s, hem series x taksak ikisinde ki görüntü de tamamiyle aynı mı olacak yani?

Alıntıları Göster
    Kesin Bilgi değil . Tahminim o yönde

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DBF37AF64

Gerek forumda gerek çevremde herkesin series s ilgisi gerçekten güzel.

Bizim gibi teknolojinin hızına yetişmede geciken halklar için çok iyi.

Bir çok arkadaşım sipraiş verdi çoğunda 2k tv yok full hd en fazla.Full hdsi olan adam neden 4k cihaz için ekstra para versin?Kullanamayacağı özellik için fazla paraya gerek var mı?

Siz tek başınıza yaşarken gidip 4+1 dairede oturmaya çaışır mısınız?

O yüzden herkesin gönlü ferah olsun.Bu cihaz bol bol satacak.Parası x e yeten de alabilir bu cihazı.5 yıllık full hd tvsi olan biri en az 5 yıl daha kullanır.Gerek var mı şu ekonkmide kendini aşırı yıpratmaya.

Microsoft gerçekten pazarı çok iyi analiz etmiş.Bu ucuz versitonu çıkartamasa ben dahil çoğu kişi yeni nesle geçemezdi.

Bu arada arkadaşlar gears of war 5 online 120 fps veriyor bu cihaz.

Gta5 onlineın da 120 fps olacağını okumuştum.Hatırlayamadım ama nerde okudupumu
    Çok doğru noktaya parmak bastınız. Mesela ben düşünmüyordum ilk başta ancak şöyle bir baktım. Elimde 6 aylık One S var bir de kenarda duran 2014te topladığım masaüstü bilgisayarım. İkisini de satılığa koydum. Pc gitti konsol da gitmek üzere. Hem evde dağınıklık gitti hem de yeni nesile geçiş yapıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Series S alacak ve donanım bilgisi pek olmayanlar için tekrar niteliğinde bilgi paylaşmak istiyorum.
    Series X kısmında gerçekten bilgiden uzak çok fazla yazı var lütfen aldanmayın.
    Series X, Series S'den 3 kat daha performanslı değildir.
    Series S, 2k 120 fps kadar destekler derken tabii ki de 2k ve 120 fps aynı anda olmayacaktır. 120 FPS almak isterseniz muhtemelen fhd oynamanız gerekecektir.
    120 fps tabii ki de her oyuna gelmeyecek. 120 fps desteği daha rekabetçi oyunlarda olacaktır. Apex Legends, Gears 5, Battlefield ve CoD serileri gibi. Bu durumda mevcut one s dahi fhd 60 fps desteklerken Series S'e şüpheci bakmak komiktir.
    Bu tarz oyunların dışında da zaten ihtiyaç duymazsınız.
    Donanımınız ne olursa olsun pc de dahil hem 4k hem +100fps hem ray tracing vs... mümkün olmayacaktır. Yani Series X de size 4k 120 fps veremeyecek.
    Depolamayı da çok fazla dert etmeniz gerekmiyor. Orijinal expansion almak zorunda değilsiniz. Normal bir ssd expansion ile de çalışıyor. Yazılardan anladığım kadarı ile diskler arası transfer yapabiliyorsunuz.
    2 3 yıl falan değil gayet bir sonraki nesile kadar fazlasıyla yetecektir.

Gerçekten 4k takıntınız yok ise fazla dert etmeyin.

Tek amacım galeyana gelip gereksiz yere X almak için bütçenizi yormayın.

Edit: Arkadaşlar sadece düşüncelerimi paylaşmıyorum. Bizzat uygulamalarımı paylaşıyorum. Avrupa'da yaşıyorum. Alım gücüm olmasına rağmen Microsoft üzerinden Series S siparişi verdim. Çünkü benim ihtiyacımı karşılayacağını biliyorum. Önceki sayfalarda uzunca bir yazım daha var.
    Yine arka sayfalarda önerdiğim HP 27XQ monitörünü de 2. El aldım. Su an konsolu bekliyorum. Zamanı olanlar için konsol geldiğinde Series S ve 2k 144hz monitör değerlendirmesi yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erreeen -- 25 Eylül 2020; 12:27:22 >

• erreeen kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar galiba series X 4k ve 12 teraflops olunca, 2K'da 6 teraflops aradılar. Baktılar konsol 4 teraflops. Düz mantıkla yeterli değil demeye geliyolar :)

Ssd genişlemesi kafam takıldı senin söylediğin. Normal ssd'yi o slota nasıl takacağız ki?

• bozcan kullanıcısına yanıt
    O slota değil de eski usul usb portu üzerinden diskleri desteklemeye devam edecek.

• Arkadaşlar şimdi Series S de 512 GB hafıza var. Bunun sistem için ayrılmış bölümünü de çıkarınca hafıza daha da düşüyor.

İlla ki harici bir SSD (sanıyorum HDD de artık bu cihaza takılması mantıksız olacaktır) takmak şart. Mencut One X' i 2TB HDD takılı anca yetiyor.

Diyeceğim şu ki, Microsoft'un series cihazlar için ürettiği kartuşlu SSD'ler uçuk fiyatlı. USB den her hangi bir SSD bağlamak mantıklı olacaktır.
    Şimdi USB den harici SSD için en ucuz fiyatlı 2.5" luk dahili mi takalım (sata to usb çeviriciyle) yoksa doğruca harici bir SSD mi (fiyatı daha yüksek) takalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar şimdi Series S de 512 GB hafıza var. Bunun sistem için ayrılmış bölümünü de çıkarınca hafıza daha da düşüyor.

İlla ki harici bir SSD (sanıyorum HDD de artık bu cihaza takılması mantıksız olacaktır) takmak şart. Mencut One X' i 2TB HDD takılı anca yetiyor.

Diyeceğim şu ki, Microsoft'un series cihazlar için ürettiği kartuşlu SSD'ler uçuk fiyatlı. USB den her hangi bir SSD bağlamak mantıklı olacaktır.
    Şimdi USB den harici SSD için en ucuz fiyatlı 2.5" luk dahili mi takalım (sata to usb çeviriciyle) yoksa doğruca harici bir SSD mi (fiyatı daha yüksek) takalım?
    sanırsam harici ssd desteklemiyor series s ve x

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.