Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Pc ciler bilir 4k coz lukte Islemci yuk olarak en son halkada kalir.Yani 4k cozunurluk islemcinin aman aman bir problem yaratacagi durum degil.Butun hesaplamalar Gpu ya biner dogal olarak dar bogaz yaratmaz.Rdd2 yi de orta Yuksek ayarda 4k calistirabilir..

Öyle olsa da yine işlemci gücü isteyen oyunlar var.Misal ben forza 6 apexte' 4k'da bir 6770k kadar performans alamıyordum.Arada baya bir fark oluyordu frame olarak.
  • gamer-x kullanıcısına yanıt
    bir de bize 4k tv si olmayanların scorpio yu almasına gerek yok demişlerdi. Eee bu ne şimdi!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayal kırıklığına uğradım. 1 senelik gecikmeye değecek geliştirmeler yok. PS4 Pro'dan biraz daha güçlü sadece. 12 GB GDDR5 çok iyi. Geri kalanı olmamış.

TFLOPS değeri yapabileceği işlem gücünü belirtir. Çok da önemli bir şey değil. Multiplatform oyunlarda fark yaratmaz.

Microsoft 1. parti firmalara ağırlık verseydi Xbox One zamanında çok daha iyi olurdu.

PS4 Pro satıp Scorpio almaya değecek bir şey göremedim özetle.
  • Phil demişti zaten 4k tv niz varsa scorpio alın yoksa gereksiz demişti. Hevesimiz yeni nesile.
  • Exclusive oyunların tamamı 4k'dan çıkar ama multiplatform oyunların şirketlerinin özellikle 4k ile uğraşacağını düşünmüyorum. Pro ile aynı grafik ayarları ile sunacaktır. Sadece kare hızında bir artı yaşanırmış gibi geldi bana.

Kısacası RDR 2, PS 4 PRO ve SCORPIODA aynı grafik ayarlarında sunulabilir. Sanırım tek farkları kare hızı ve küçük bir çözünürlük farkı olacaktır. (720-900 gibi)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GPU da hayal kırıklığı prodan çok az iyi, 2 sene sonra PS5 yine tokatlayacak
  • Alet görünenden daha fazlasını sunuyor. Sadece donanım artmamış, sağlam düzenlemeler de yapılmış. Microsoft bu sefer becermiş. Native 4K kapıda.

• KAKÁ K kullanıcısına yanıt
    Tokatlayacağını nerden biliyorsun belki Microsoft güçlü bir konsol yapacak? :)
  • Daxteroy D kullanıcısına yanıt
    aynen, şuan için xbox one elite ile devam edeceğim

• Herkes videoyu izlemiş anlaşılan dinleyen yok.

Aşırı derecede yazılım kasmışlar DX12'yi direk monte etmişler sisteme ki 2.3GHz'lik Jaguar DX12 ile birlikte gayet yeterli bir işlemci oluyor bir konsol için.Koydukları yeni hardware için Forza motorunun portlanması sadece 2gün sürmüş ve hiçbir ek ayar yapılmadan 4K navite olarak Forza 6 çalıştırmış en kalabalık sahnede %65 GPU kullanımı varmış.

Kısaca Scorpio aslında donanım devrimi değil evet en güçlü konsol ancak asıl olayı Microsoft'un bütün yazılım bilgisini kastığı konsol olmuş.
  • İşlemcinin jaguarda kalması hayal kırıklığı.Ps4pro da bile bazı oyunlarda dar boğaz yapıyor işlemci.Onun dışında söylenilen,verileceği vaad edilen özellikler güzel.Oyunlardaki performans düşüşlerini inceleyip ona göre de donanımı optimize etmeye çalışmışlar.Yani çıkacak oyunlarda maksimum performans kazancı olsun diye de farklı çözümler getirmişler konsolun hardware kısmını oluştururken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Scorpio en az 5-6 yıl gidecek gitmek zorunda, PS5 abisinin elini öpecek tabi, Proyu maalesef katlayamadı bu özellikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

GPU da hayal kırıklığı prodan çok az iyi, 2 sene sonra PS5 yine tokatlayacak

Hee tokatlayacak xboxun kasikla donanim verdigi yerde Ps kepceyle verecek.Bknz Ps4 pro bol bol donanim

• Her ne kadar donanım olarak tatmin etmese de bundan daha fazlasını bir ara konsoldan beklemek mantıksız olurdu.
    Fakat bahsedilen 500$ lık fiyat etiketi doğruysa bu cihaz tam anlamıyla ölü doğar. Zaten oyun olarak geridesin bir de
    bunun üstüne yetmezmiş gibi kendine has oyunlarınında artık PC'ye çıktığını hesaba katarsak, bu cihazın işi PS4 Pro
    karşısında oldukça zor olur. Üstelik Sony bu cihazın çıkışında fiyat indirimi yaparak exclusive oyunlarıyla beraber ciddi
    bir darbe vurabilir. Microsoft ve Nintendo el ele verip Sony'yi tekel haline getirmeye uğraşıyorlar sanırım :)

E3 2017 bu iki firma için çok hayati olacak. Eğer Sony geçen yılki gibi bir şov yapar ve bu rakip firmalar cevap
    veremezlerse, sonrasında hiç uğraşmasınlar, dükkanı kapatıp gitsinler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dashboard'a 4gb ram ayırmışlar sanırım, dashboard'ı 1000leyenler için güzel haber, uçar artık menüler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Herkes videoyu izlemiş anlaşılan dinleyen yok.

Aşırı derecede yazılım kasmışlar DX12'yi direk monte etmişler sisteme ki 2.3GHz'lik Jaguar DX12 ile birlikte gayet yeterli bir işlemci oluyor bir konsol için.Koydukları yeni hardware için Forza motorunun portlanması sadece 2gün sürmüş ve hiçbir ek ayar yapılmadan 4K navite olarak Forza 6 çalıştırmış en kalabalık sahnede %65 GPU kullanımı varmış.

Kısaca Scorpio aslında donanım devrimi değil evet en güçlü konsol ancak asıl olayı Microsoft'un bütün yazılım bilgisini kastığı konsol olmuş.

Evet ben de dinledim o kısımları ama DX 12 denince beni bir gülme alıyor, onun için ciddiye almadım. Alet çıkınca doğru mu değil mi görürüz.

• quote:

quote:

Scorpio en az 5-6 yıl gidecek gitmek zorunda, PS5 abisinin elini öpecek tabi, Proyu maalesef katlayamadı bu özellikler.

3 yıl gitmesi yeterli 5-6 yıl gitme iddiası yok 3 sene sonra iki tarafında asıl yeni jenerasyon konsolu gelir.

Konsolun kendi yazılım desteği Pro'dan çok ötede ancak Sony'nin exclusive konusunda eli o kadar sağlam ki oyuncular için Microsoft'un Scorpio'ya odaklandığı yazılım desteği birşey ifade edemiyor.DX12'nin konsola direk entegresi demek beğenilmeyen Jaguar CPU'su üzerinden yarı yarıya yük azalması demek Battlefield'ın büyük RPG'lerin direk Scorpio odaklı geliştirilmiş yeni oyunları çıktığında Scorpio'nun ne kadar iyi bir yazılım optimizasyonuna sahip olduğu daha net anlaşılır en basit cümleyle Pro'daki Jaguar'ın kullanımı ile Scorpio'daki Jaguar'ın kullanımı arasında çok büyük farklar var.

• Red Dead Redemption 2 nasıl gözükecek çok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

quote:

quote:

3 yıl gitmesi yeterli 5-6 yıl gitme iddiası yok 3 sene sonra iki tarafında asıl yeni jenerasyon konsolu gelir.

Konsolun kendi yazılım desteği Pro'dan çok ötede ancak Sony'nin exclusive konusunda eli o kadar sağlam ki oyuncular için Microsoft'un Scorpio'ya odaklandığı yazılım desteği birşey ifade edemiyor.DX12'nin konsola direk entegresi demek beğenilmeyen Jaguar CPU'su üzerinden yarı yarıya yük azalması demek Battlefield'ın büyük RPG'lerin direk Scorpio odaklı geliştirilmiş yeni oyunları çıktığında Scorpio'nun ne kadar iyi bir yazılım optimizasyonuna sahip olduğu daha net anlaşılır en basit cümleyle Pro'daki Jaguar'ın kullanımı ile Scorpio'daki Jaguar'ın kullanımı arasında çok büyük farklar var.

PS5 çıkar bu adamlar 1 ya da 2 sene sonra Scorpioyu mecburen güncelleyecekler.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.@.N

Her ne kadar donanım olarak tatmin etmese de bundan daha fazlasını bir ara konsoldan beklemek mantıksız olurdu.
    Fakat bahsedilen 500$ lık fiyat etiketi doğruysa bu cihaz tam anlamıyla ölü doğar. Zaten oyun olarak geridesin bir de
    bunun üstüne yetmezmiş gibi kendine has oyunlarınında artık PC'ye çıktığını hesaba katarsak, bu cihazın işi PS4 Pro
    karşısında oldukça zor olur. Üstelik Sony bu cihazın çıkışında fiyat indirimi yaparak exclusive oyunlarıyla beraber ciddi
    bir darbe vurabilir. Microsoft ve Nintendo el ele verip Sony'yi tekel haline getirmeye uğraşıyorlar sanırım :)

E3 2017 bu iki firma için çok hayati olacak. Eğer Sony geçen yılki gibi bir şov yapar ve bu rakip firmalar cevap
    veremezlerse, sonrasında hiç uğraşmasınlar, dükkanı kapatıp gitsinler.

kesinlikle katılıyorum ps4 pro ve xbox one ile yola devam şimdi bu aleti 3000 tl den sokacaklar ülkeye ve bize

• 
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.