Şimdi Ara

Xbox Scorpio hakkında her şey 'Detaylı analiz' (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
0
Favori
13.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Konsolu konsol yapan şey exclusive oyunlardır. Ne yazıkki bu konuda xbox bir süredir playstation ın gerisinde. Sony bu konunun çok daha fazla üzerine düşüyor.

Microsoft konsola ve donanıma odaklanıyor ancak exclusive oyun konusuna da odaklanmalı.

Ne konsolcuyum ne pc ci. Su exclusive oyunlarin olmayisiyla ilgili gelen soylemler resmen nasil psikolojik buyuk bir soruna sahip oldugumuzun aciklamasi. Exclusive takintisi ben bu kadar para verdim konsolu aldim sadece bu makinayi alanlara ozel oyun yapilmali anlayisi iphone macbok audi ile statü kazanimi elde etmek istemek gibi bir sey galiba.

Hayır, aynı şey değil. Bu olayın statü sahibi olmakla hiçbir ilgisi yok. Konsolun kimliğinin olmasından bahsediyorum.

Konsolu özel kılan, farklı yapan şey ona çıkan özel oyunlardır. God Of War denilince akla Playstation gelir, Gears Of War denilince Xbox gelir. Bu böyledir. Bu konunun en önemli kısmı exclusive oyun. Playstation'ın bu kadar başarılı olup, bu kadar tutulmasının sebebi kesinlikle bu. İsterseniz en iyi donanımı koyun, en iyi konsolu yapın, exclusive oyun yok ise hep bir adım geriden gelirsiniz zira o haliyle optimizasyonu iyi yapılmış mini bir pc kasasından farkı kalmıyor cihazın.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Uzaktan yakından alakası yok. Exc oyunun olayını ben kendi açımdan söyleyeyim sony firması benim elimde şu kadar oyun var ve bunların hepsi benim ps cihazıma çıkacak başka bir yerde oynayamayacaksınız diyor biz de asıl olan o oyunları oynamak olduğu için o cihaza yönetiyoruz. Sony dese ki ben last of us ı xbox tarafına da çıkartırım işte o zaman x1x e geçeriz. Ben cihazı almışım oyun xbox a da çıkmış yerim o zaman ps yoksa gran turismo xbox a çıkıyor da biz mi ps diye tutturuyoruz. Oyun pc ye çıksa pc de oynarız. Şi imdi adam zelda hastası ilanlar da görüyorum konsol+zelda almış bitirmiş satıyor yani derdi zelda. Asıl olan oyun yani. İmkanı olan her iki cihazı da alır lafımız yok. Alan alsın. Her oyun her platforma istisnasız çıksa doğal olarak en güçlü cihazı alır onda oynardık. İmkanı olmayan da daha ucuz cihaza yönelirdi. Iphone gibi statü meselesi değil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Xbox şuan Ex oyun hariç herşeyi doğru yapıyor. Donanımı düzelttiler, arayüz üzerinde sürekli olarak daha iyisini sunmaya çalışıyorlar, oyunu geri iade edebilme, Game Pass ile EA Acsess gibi oyunları uygun maliyetle oynayabilme imkanı. Bunların yanına birde Ex oyunlara ağırlık verirlerse müthiş bir hamle yapmış olurlar ve baya bir pazarı sallarlar.
  • quote:

quote:

quote:

Konsolu konsol yapan şey exclusive oyunlardır. Ne yazıkki bu konuda xbox bir süredir playstation ın gerisinde. Sony bu konunun çok daha fazla üzerine düşüyor.

Microsoft konsola ve donanıma odaklanıyor ancak exclusive oyun konusuna da odaklanmalı.

Ne konsolcuyum ne pc ci. Su exclusive oyunlarin olmayisiyla ilgili gelen soylemler resmen nasil psikolojik buyuk bir soruna sahip oldugumuzun aciklamasi. Exclusive takintisi ben bu kadar para verdim konsolu aldim sadece bu makinayi alanlara ozel oyun yapilmali anlayisi iphone macbok audi ile statü kazanimi elde etmek istemek gibi bir sey galiba.

Hayır, aynı şey değil. Bu olayın statü sahibi olmakla hiçbir ilgisi yok. Konsolun kimliğinin olmasından bahsediyorum.

Konsolu özel kılan, farklı yapan şey ona çıkan özel oyunlardır. God Of War denilince akla Playstation gelir, Gears Of War denilince Xbox gelir. Bu böyledir. Bu konunun en önemli kısmı exclusive oyun. Playstation'ın bu kadar başarılı olup, bu kadar tutulmasının sebebi kesinlikle bu. İsterseniz en iyi donanımı koyun, en iyi konsolu yapın, exclusive oyun yok ise hep bir adım geriden gelirsiniz zira o haliyle optimizasyonu iyi yapılmış mini bir pc kasasından farkı kalmıyor cihazın.

Her hangi bir exclusive oyun ister yeni ps ye ciksin ister xboxa ilk ay insanlar begendikten sonra ayni oyunu ayni isimle pc ye cikartsak insanlar psikolojik olarak oyundan sogumaya baslayacaklar. Neden diyecek olursaniz insanlar degerli ozel olmak ister, genel manada sadece sahip olma ile keyif almayiz bizim sahip olup cevremizdekilerin sahip olamama durumunda daha cok keyif aliriz. Bu sirf ah siz oynayamayin ben oynuyorumdan dolayi degildir cevrenizdekilerin size sahip olduklarinizdan dolayi sizi ovucu ozel yuksek hissettiren yaklasimlari da keyif verir.

Exclusive oyun, sadece bir tv markasinin bir serisinde izlenebilecek film cikarmaya, fordun yol yapip bu yolu sadece ford arac sahipleri kullanabilir demek gibi bir sey. Sunu mantikli karsilayabilirim yeni konsol ic ozelliklerini en iyi bilen firmasi konsolu alanlarn saglam butceli oyunlar cikana kadar konsolu verimli kullanip keyif verebilecek oyun yaparak cikartalim sonrasinda ayni oyunu pc ye ve rakip konsol platformunuda yukleyelim kabul edilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Her hangi bir exclusive oyun ister yeni ps ye ciksin ister xboxa ilk ay insanlar begendikten sonra ayni oyunu ayni isimle pc ye cikartsak insanlar psikolojik olarak oyundan sogumaya baslayacaklar. Neden diyecek olursaniz insanlar degerli ozel olmak ister, genel manada sadece sahip olma ile keyif almayiz bizim sahip olup cevremizdekilerin sahip olamama durumunda daha cok keyif aliriz. Bu sirf ah siz oynayamayin ben oynuyorumdan dolayi degildir cevrenizdekilerin size sahip olduklarinizdan dolayi sizi ovucu ozel yuksek hissettiren yaklasimlari da keyif verir.

Exclusive oyun, sadece bir tv markasinin bir serisinde izlenebilecek film cikarmaya, fordun yol yapip bu yolu sadece ford arac sahipleri kullanabilir demek gibi bir sey. Sunu mantikli karsilayabilirim yeni konsol ic ozelliklerini en iyi bilen firmasi konsolu alanlarn saglam butceli oyunlar cikana kadar konsolu verimli kullanip keyif verebilecek oyun yaparak cikartalim sonrasinda ayni oyunu pc ye ve rakip konsol platformunuda yukleyelim kabul edilir.

Hocam enteresan bir bakış açısı, ben bu sebepten dolayı exclusive oyun yapıldığını düşünmüyorum. Burda exclusive oyunu zengin bir çocuğun kendi egosunu tatmin etmesi gibi düşünmeyin. Sony'deki exclusive denilen oyunların çok büyük kısmı sanat eseri kıvamında, hit oyunlar. Burdaki asıl sıkıntı Xbox'ın Sony'nin bu üst seviye exclusive-hit oyunlarına yeterince cevap verememesi.

Size şöyle söyleyeyim, çok basit bir mantık var;

Diyelim ki ben oyun oynamak için bir cihaz alacağım, işte xbox mı playstation mı ikisi arasında kaldım. E Playstation'ı alınca Xbox taki oyunların %90-95'ini oynayacağım ve üzerine hiçbir platformda olmayan oyunlarıda oynayacağım. Üstelik bu exclusive oyunlar A+++ oyunlar. E ben neden Xbox alayım? Sadece daha ucuzsa, arada dişe dokunur fark varsa tercih ederim.

İşte bu yüzden hala Playstation lider.

• tr de tabiki alınmaz, adamlara göre 500 tl işte, köşeye koymak için bile alınır

• Ilk Xbox gibi fiyaskoyla tamamladılar bu neslide. Bence Microsoft artık konsol işini bırakmalı.

• evo_4 E kullanıcısına yanıt
    bence sen yorum yapmayı bırakmalısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Kaç milyon live kullanıcısı var yılda 60 $ ödeyen , hayatta bırakmaz Ms o yağlı kapıyı

Ms, konsol işinden çekilmez. Bu nesilde dediğin ilk Xbox dönemini yaşamalarına rağmen yinede yeni bir model çıkardılar. Bunun dışında ileriye yönelik uygulamalar hizmete sundular. Büyük olasılıkla bu nesili böyle tamamlayıp bir sonraki nesile yine politika değiştireceklerdir.

Ms'in amacı komple bir oyun ağı oluşturmak o yüzden ne olursa olsun yollarına devam ederler. Yazılım satışlarından zaten kazanacaklarını kazanıyor ve marka değerlerini koruyorlar, Xbox'da konsol pazarında takılıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hegomanya48

Bmw alıpta köyde gezmeye çalışmak gibi bişey olur bence bunu almak. Alttaki makine sağlam ama gidecek ne düzgün yol var nede gezecek mekan

Şöyle düşün, aynı oyunu geliştiriciler xboxX e daha fazla efekt, doku, gölge vs gibi ayrıca 4k da yazacaklar. İşte o zaman o grafikler o konsolu aldirtacak.

Ornek istersen ekran kartı piyasasına bak. Neden insanlar 4000tl veriyorlar bir karta? 1000 tl lik kartlarda aynı oyunu oynatmıyor mu?

• asabopp kullanıcısına yanıt
    Aldığın konsolda oyun olmayınca zoruna mı gitti?

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

Aldığın konsolda oyun olmayınca zoruna mı gitti?

Hacı sanki konsolda ex oynuyorsun yılda en fazla 3 oyun onlarıda oynama ne olacak? 1 yıldır PS4 kullanmadım Uncharted Lost Legacy ve Horizon oynamadım hiçte merak edipte oynama arzusu hisetmiyorum çünkü konsolu kullanırken aldığım zevk koca bir SIFIR.

One X pre order yaptım çıktığı gibi Ekim-Kasım da çıkacak muhteşem oyunlarlı en iyi grafikte oynayacağım ex mex zerre önem ifade etmiyor suan için ama 2018 yılında PS Pro alıp sırf çıkacak olan 3-5 ex için one x in yanına koyacağım başka da bir halta yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 23 Ekim 2017; 19:33:33 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam enteresan bir bakış açısı, ben bu sebepten dolayı exclusive oyun yapıldığını düşünmüyorum. Burda exclusive oyunu zengin bir çocuğun kendi egosunu tatmin etmesi gibi düşünmeyin. Sony'deki exclusive denilen oyunların çok büyük kısmı sanat eseri kıvamında, hit oyunlar. Burdaki asıl sıkıntı Xbox'ın Sony'nin bu üst seviye exclusive-hit oyunlarına yeterince cevap verememesi.

Size şöyle söyleyeyim, çok basit bir mantık var;

Diyelim ki ben oyun oynamak için bir cihaz alacağım, işte xbox mı playstation mı ikisi arasında kaldım. E Playstation'ı alınca Xbox taki oyunların %90-95'ini oynayacağım ve üzerine hiçbir platformda olmayan oyunlarıda oynayacağım. Üstelik bu exclusive oyunlar A+++ oyunlar. E ben neden Xbox alayım? Sadece daha ucuzsa, arada dişe dokunur fark varsa tercih ederim.

İşte bu yüzden hala Playstation lider.

Sonynin exclusive oyunlarinda verdigi sanatsal veya oyun senaryo calismasina saygi duyarim hic konsol sahibi olmamissamda sony nin turkce dublaj ve altyazi konusunda gosterdigi emek saygiyi hakediyor.

Benim anlatmak istedigim bir filmde onemli olan nedir filmde verilmek istenen tema, oyunculuk yetenegi, hem sanatsal süslü hem etkileyici temanin ana kolonlari gibi unsurlar. Sonra ne gelir filmin görüntü kalitesi, sesin kalitesi, cekilen mekanlarin guzelligi.

Gunumuzde begenilen filmlerde en cok begenilen sey nedir hayali fantastik aksiyon, super goruntu kamera kalitesi, guzel fizikli kizlar, karizma erkekler, spor arabalar. Firmalarin koro halinde cektikleri reklam filmleri. Sinema ve film sektoru ruya sektorune dondu. Her film bilim kurgu filmlerindeki gercek olmayacak veya cok az olacak sinirli seylerle hayali senaryolar ile insanlari orgazma sokmaya calisiyor. Simdi bununla oyunun ne ilgisi var diyeceksiniz sen konsolu cikardigin daralttigin tahrik noktalari ile satmaya calismayacaksin. Exclusive oyunlar tombul gogus veya erkekte dolu cuzdan gibi. Ovvv ne guzel dedirttir. Maksat o goguslerle veya dolu cuzdanla evlenebilmek degil tek gogusunu kaybetmis veya cuzdanda 5 TL para bile oldugunda es bulabilmek seni sevebilmesi senin sevebilmen.

Oyun konsolu konusunda da iyi bir oyun konsolu firmasi oyunda uretebilir ama ticari olarak gercenten kendi basarisi nedir ticari ahlak ve felsefesi nedir gormek istiyorsa rakibi ile arasina kizgin demirlerle kendisini koruyarak degil gercek basarisini kendine ozel hicbir oyun cikartmayarak gorebilir.

Exclusive oyun ile konsol satmak makyajli yuzun ile birini etkilemek gibi. Kaldi ki ticari acidan satis mantikli bir hamle degildir ticarette maliyet+kâr fiyati ile duz satis uzerinden gelir kazanmak surekli yeni urun cikarimina sebep olur yapay bir sirkulasyon olusturur. Sony de xboxda artik sık sık konsol cikartacaklar cunku oyun gelistiricilerde oyunlarda surekli satis ile gelir kazanmaya calisiyorlar. Bu da surekli bunu yaptik para kazandik oyun ici bir sey satalim veya biraz iyilestirip degistirip yenisini yapip satalima donuyor. ( Yine yapimi 4 5 yil suren oyunlarin satis sistemi mantikli zira her oyuna baya vakit ayirabiliyorlar )

Konsol nasil satabilmeli derseniz:

1-Uygun fiyatli olabilmeli daha cok kisiye ulasabilmeli. Gerekirse online bulut donanima bagli sanal bir konsol sistemi sunulmali.
    2-Stabil olmali,farkli turde kontrolculeri olmali ( direksiyon ucus icin ozel joystick her kontrolcu turu mp de kendi arasinda oynamali)
    3-Somut bir donanim ile satilacaksa bugun ki konsollar gibi, guclu sessiz bir sogutma sistemi ve dusuk enerji tuketimi olmalı.
    4-Teknik donanim ozellikleri korunarak tv, pc gibi cihazlarla hybrid gomulu bir sekilde satilabilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 23 Ekim 2017; 18:51:06 >

senin konsolunda oyun yok olacak ki,böyle internette karşı konsol sahiplerine laf yetiştirmeye çalışıyorsun.

biz one'da oyuna boğuluyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exc yok diyenler lütfen almayın siz. Sanki PS4 de yatıp kalkıp exc. oynuyorsunuz çıktı işte order vs 1 kere oynayıp kutusuna koyduk ne bu exc. sevdası.

• quote:

Orijinalden alıntı: asabopp

senin konsolunda oyun yok olacak ki,böyle internette karşı konsol sahiplerine laf yetiştirmeye çalışıyorsun.

biz one'da oyuna boğuluyoruz

Oyuna boğuluyoruz dediğin en son Xbone'a çıkan exclusive oyunu yazsana? Nasıl bir boğulmadır bu biz de görelim.

İstersen her gün multiplatform oyunda boğul, özel oyuna gerek yok de, PS4 gereksiz de; fark 32 Milyon.

Şu tablodan sonra buradaki üç, dört kişinin PlayStation 4 Exclusive oyunlarına gerek yok, oynamasanda olur gibi züğürt tesellisi üretmesinin hiç bir anlamı yok. Kimin neden hangi platformu seçtiği belli, daha başarılı olduğu belli.

XboneX çıktıktan sonra farkın kapanacağını düşünen yeni bir tür parazit türemese iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: elenion

Exc yok diyenler lütfen almayın siz. Sanki PS4 de yatıp kalkıp exc. oynuyorsunuz çıktı işte order vs 1 kere oynayıp kutusuna koyduk ne bu exc. sevdası.

+1 Olay budur. Bana BF 1 de harcadığım 500 saati Sony’nin 1 tane ex oyunu harcatsın o zaman en buyuk Sony derim ama yok işte hem single modu hemde multisi o kadar süre oynatacak ex oyunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

quote:

Orijinalden alıntı: elenion

Exc yok diyenler lütfen almayın siz. Sanki PS4 de yatıp kalkıp exc. oynuyorsunuz çıktı işte order vs 1 kere oynayıp kutusuna koyduk ne bu exc. sevdası.

+1 Olay budur. Bana BF 1 de harcadığım 500 saati Sony’nin 1 tane ex oyunu harcatsın o zaman en buyuk Sony derim ama yok işte hem single modu hemde multisi o kadar süre oynatacak ex oyunu...

Çöp çünkü Sony

• PlayStation babanız 😂😂 #EfendiSony #SonyBey #LiderSony 😂😂

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.