Şimdi Ara

Xbox Play Anywhere Programı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    windows 10 windows vista değil pcde 300+ milyonluk bir pazar var n,ye kullanmasın bunu microsoft,ya gerçekten çok değişik yorumlar geliyor şaşırıyor insan.hadi ps poniler neyse de...
  • gultekinlive kullanıcısına yanıt
    dijital ve belirli perakendecilerden kutulu alınca da olacakmış.
  • Bence de önemli bir konuya değinmişsiniz, muhtemelen böyle olur ki, inşallah böyle olur. Yoksa ilerde PC pazarında marketing'de tekel olmuş bir Microsoft'un yapabileceklerini düşünemiyorum bile. Bu adamlar geçen nesil konsol pazarında elde ettikleri başarıya dayanarak E3 2013'te ne türden yenilikler(!) getireceklerini söylemişlerdi vakt-i zamanında. Benzer bir tabloyu bırakın, daha ağırı ile karşı karşıya kalabiliriz...
  • Pc tarafında yapabilecekleri fazla birşey yok.
    En kötü ihtimalle oyuncular korsan ile cezalandırır.
    Ayrıca pc tarafında 3.Parti oyunları Windows Market'e getirmezse kimse tercih etmez ki hemen hemen bütün büyük 3. Parti dağıtımcıları
    kendi platformunu kullanmaya başladı.(Valve,EA,Ubisoft,Rockstar,Cdpr).
    Tüm bunların yanında oyunların Sadece Windows 10'a özel olması,Cross buy vs. gibi şeyler gösteriyor ki
    Microsoft'un bu oyunları pc'ye getirmesinde amacı para kazanmak değil,Windows 10'a geçişi arttırmak ve insanları Windows Market'e alıştırmak.
    Türkiye'de bir çok insan küçümsüyor ancak 20 küsur milyon xbox one satışı,Xbox Live üyelikleri,oyunlardan aldığı pay vs. Hesaba katınca şuan Microsoft
    Xbox one üzerinden çok ciddi para kazanıyor muhtemelen tüm oyun geliştirme-dağıtım şirketleri arasında(Ubisoft,EA,Activision,Valve....) kazandığı para bakımından Sony'den sonra 2.Sıradadır.Pc'ye çıkardığı oyunlarla bu paranın anca küsuratını kazanır hatta zarar bile edebilir.
    Xbox One'ın bu nesilde ps4'ün yarısı kadar satmasının sebebi tamamen donanım.İnsanlar kendi konsolunda oynadıkları bir oyunun diğer konsolda daha yüksek çözünürlükte olmasını hazmedemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exent4246o -- 21 Haziran 2016; 19:05:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Donanim elbette bir sebep oldu ama oyunsuz konsol da satamiyor. Sayilari az da olsa exc oyunlar hala tercih sebebi. Scorpio soylendigi kadar guclu cikarsa bu söylediğim tercih meselesinin bir defa daha dogrulandigina hep beraber sahit olacağız.

• Elbette etkiliyor.Ancak donanım kadar etkilemediğini düşünüyorum.Önceki nesilde bir dönem X360'da exclusive kıtlığı vardı.Multiplayer oynamak için para ödemek gerekiyordu.Ancak Xbox 360, ps3 ile kafa kafaya donanım ve oyun satışı yaptı.

• Şimdi ben Horizon 3 alsam oyunun pc sürümü direk benim hesabıma mı tanımlanır yoksa kod mu yollarlar ayrı olarak?
    Eğer kod yollayacaksa 60 dolara alalım Horizon'ı 175 lira, gift cardla alırsak 25 lira Enpara iadesi etti 150, 70 liraya da pc keyini satsak 80 liraya Horizon 3 keyfi.
  • Vallahi geçen nesil yine donanım değil, oyunlar ve hizmetler prim yaptı. Çıktığı dönem bir Halo 3, Geow eşi benzeri olmayan bir deneyim sundular. Tabii buna kopya ve 3K'dan dolayı satılan ekstra konsolları da ekleyin. Ama bence Xbox 360'ın asıl başarısı attact rate'de yakalamış olduğu orandır. O kadar arızalı konsola, kopyaya rağmen bence oyun tarihinin aktif konsol sayısına oranla en fazla orijinal oyunu 360'ta sattı. Tabii birinci sebebi sunulan online hizmetlerdi.

PS3 daha güçlü olmasına rağmen sonradan gelen exc oyunları ile arayı kapatıp öne geçebildi. Tabii bir yıl sonra çıkmış olmanın verdiği handikaplar da vardı. Dikkat bazı şartlar nasıl da örtüşüyor; Scorpio bir yıl geç çıkacak, daha pahalı olacak, aynı dönemin konsolu olan PS3 gibi. Ama PS3'ün arayı kapatmasının en büyük dayanağı olan exc oyunlar Scorpio'da olmayacak gibi görünüyor. Bence konsol müşterisi önce exc oyunlara, sonra hizmete bakıyor, tabii WiiU'daki gibi işlevsel olmayan aksesuarlarla gelen konsollara karşı bir alerjisi de var, Kinect gibi. Son olarak fiyat faktörü, buna bir sene geç gelecek olmanın dezavantajını da ekleyince ben açıkçası pek parlak bir tablo görmüyorum. Tabii kişisel değerlendirmemdir, kimseyi bağlamaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 21 Haziran 2016; 23:41:56 >

• Zaman gösterecek,Bu konsola geçmeyi düşünmüyordum ancak vr için geçeceğim gibi.
    Fiyat konusunda Sony'nin yaptığı hatayı yapmayacağını düşünüyorum Microsoft'un.
    Xbox One S fiyatı 300 dolar ise,200 dolar bu konsolu upgrade etmek için yeterli gibi.Bu yüzden 500 dolar benim tahminim,üzerine de para vermem.

• phil spencer da selectra kullanıyor herhalde. Galiba Kafası bimilyon iken eksbaks piley eniver i faaliyete geçirmeye karar vermiş.
  • Windowsta oynayabilmek için Xbox sahibi olmamı gerek sanırım, tam anlayamadım olayı beyler?
  • İlk başlarda bu işi beğenmesemde zaman geçtikçe bu uygulamayı benimsedim Xbox severler oyunlarını Xbox'da oynamaya devam edecekler iyi bir PC sahibi olmayanlar oyunlarını yine Xbox'da oynama şansları var, Xbox'dan daha güçlü bir sisteme sahip olanlarda daha iyi görsel kaliteyle oyunlarını PC'de oynayabilmeleri bence güzel bir seçenek keşke Playstation'da da böyle birşey olsa süper olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Vallahi geçen nesil yine donanım değil, oyunlar ve hizmetler prim yaptı. Çıktığı dönem bir Halo 3, Geow eşi benzeri olmayan bir deneyim sundular. Tabii buna kopya ve 3K'dan dolayı satılan ekstra konsolları da ekleyin. Ama bence Xbox 360'ın asıl başarısı attact rate'de yakalamış olduğu orandır. O kadar arızalı konsola, kopyaya rağmen bence oyun tarihinin aktif konsol sayısına oranla en fazla orijinal oyunu 360'ta sattı. Tabii birinci sebebi sunulan online hizmetlerdi.

PS3 daha güçlü olmasına rağmen sonradan gelen exc oyunları ile arayı kapatıp öne geçebildi. Tabii bir yıl sonra çıkmış olmanın verdiği handikaplar da vardı. Dikkat bazı şartlar nasıl da örtüşüyor; Scorpio bir yıl geç çıkacak, daha pahalı olacak, aynı dönemin konsolu olan PS3 gibi. Ama PS3'ün arayı kapatmasının en büyük dayanağı olan exc oyunlar Scorpio'da olmayacak gibi görünüyor. Bence konsol müşterisi önce exc oyunlara, sonra hizmete bakıyor, tabii WiiU'daki gibi işlevsel olmayan aksesuarlarla gelen konsollara karşı bir alerjisi de var, Kinect gibi. Son olarak fiyat faktörü, buna bir sene geç gelecek olmanın dezavantajını da ekleyince ben açıkçası pek parlak bir tablo görmüyorum. Tabii kişisel değerlendirmemdir, kimseyi bağlamaz...

PS3, Xbox 360'dan güçlü bir konsol değildi bunu tüm multi platform oyunlarda görebilirsin. Cell mimarisi oyunculuk alanında Sony'nin eline yüzüne bulaştırdığı bir mimari oldu, devasa reklam kampanyaları sayesinde uzaydan gelmiş oyuncu teknolojisi gibi lanse edildi o dönem.

• quote:

Orijinalden alıntı: N20

Windowsta oynayabilmek için Xbox sahibi olmamı gerek sanırım, tam anlayamadım olayı beyler?

Hayır Windows 10'lu bir sistem sahibiyseniz oyunları oynayabilirsiniz.

http://www.xbox.com/tr-TR/windows-10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 25 Haziran 2016; 11:06:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: N20

Windowsta oynayabilmek için Xbox sahibi olmamı gerek sanırım, tam anlayamadım olayı beyler?

Hayır Windows 10'lu bir sistem sahibiyseniz oyunları oynayabilirsiniz.

http://www.xbox.com/tr-TR/windows-10

anladım hocam teşekkürler

• Source kullanıcısına yanıt
    Barış hala aynı yalanın arkasına saklanabiliyor ve bunu usanmadan devam ettirebiliyorsun. 2011'e kadar multiplatform oyunların daha iyi görünmesi 360'ı daha iyi bir konsol yapamıyor, bu tarihten sonra PS3 için çıkan bir çok multiplatform oyunda 360'tan nasıl daha iyi grafiklere sahip olduğunu gördük, en son GTA5'di mesela. Tabii multiplatform oyunlar dışında exc. oyunlarda PS3'ün nasıl bir performans gösterdiğini, tek bir 360 exc. oyunun bu grafiklerin yanından geçemediğini de unutmuş olmalısın...

Olmadı sen şu aşağıdaki karşılaştırmayı incele istersen;

http://www.ign.com/articles/2010/08/26/xbox-360-vs-playstation-3-the-hardware-throwdown?page=1

Hazır son günlerde Scorpio'nun duyurulması ile birlikte ağzınızdan düşmeyen teraflop rakamları konuşulurken, 360'ın kaç teraflop, PS3'ün kaç teraflop güce ssahip olduğunu da yaz buraya. Öyle iki üç yuvarlak cümleyle sıvışmaya çalışma.

• Ben şu işi tam anlayamadım. Neden konsola özel oyun olmak zorunda? Hayır Sony çıkarttı tamam PS'de oynadın eyvallah. Microsoft çıkardı Xbox'ta oynadın eyvallah. Windows kime ait? Microsoft. E adam kendi konsoluna Windows 10 OS'yi entegre ediyor Cortanası, marketi vs. Niye Xbox oyununu PC'ye çıkartmasın? PC'de ben oyunu oynayınca Xbox'u olan adam oyunu oynayamıyor mu? Morali niye bozuluyor? Oyununu oynasın işte. Yok ben bunun yüzünden PS'ye geçeceğim felan gibi laflar bence çok ama çok saçma. İsteyen konsolda oynar isteyen bizim gibi 5-6 bin liralık orta-üst kasalarda cayır cayır açar keyfine bakar. Bu zihniyeti hala çözebilmiş değilim.
  • kardeşlik ile alsak pcde oynuyabilirmiyiz ki.galiba p2 hakknı alırsak pcde oynarız gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Şimdi ben Horizon 3 alsam oyunun pc sürümü direk benim hesabıma mı tanımlanır yoksa kod mu yollarlar ayrı olarak?
    Eğer kod yollayacaksa 60 dolara alalım Horizon'ı 175 lira, gift cardla alırsak 25 lira Enpara iadesi etti 150, 70 liraya da pc keyini satsak 80 liraya Horizon 3 keyfi.

Onu ben de merak etmiştim ama direkt hesabına tanımlanıyor, sen bir kere Horizon 3'ü Xbox'a satın aldığın zaman aynı Xbox hesabıyla Windows 10'un marketinde de indirmeye hazır olanlar listesinde görebileceksin. Quantum Break zamanı gibi kodunu ayrı yollama ihtimali kalmadı çünkü o zaman Xbox Play diye bir şey yoktu. Microsoft da kodları ayrı yollarsa sadece konsolda oynayan adamın PC kodunu satacağını ve bu durumun genel satış rakamını düşürüceğini çoktan öngörmüştür zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maximum_Carnage

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

Şimdi ben Horizon 3 alsam oyunun pc sürümü direk benim hesabıma mı tanımlanır yoksa kod mu yollarlar ayrı olarak?

Onu ben de merak etmiştim ama direkt hesabına tanımlanıyor, sen bir kere Horizon 3'ü Xbox'a satın aldığın zaman aynı Xbox hesabıyla Windows 10'un marketinde de indirmeye hazır olanlar listesinde görebileceksin. Quantum Break zamanı gibi kodunu ayrı yollama ihtimali kalmadı çünkü o zaman Xbox Play diye bir şey yoktu. Microsoft da kodları ayrı yollarsa sadece konsolda oynayan adamın PC kodunu satacağını ve bu durumun genel satış rakamını düşürüceğini çoktan öngörmüştür zaten.

Sağol hocam, dediğim gibi olsa altmış dolar gift card,25 lira iade,70 da keyi satsak 85'e Horizon 3 oynama hayallerim vardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.