Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: profxxx

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

DMC adlı kullanıcının işi gücü Sony'yi karalamak olduğu için yine bulmuş oradan buradan bir haber baltalamaya girişmiş. Daha hala Sony ya da Microsoft'un aldığı yanlış kararların etkisinin biz "oyunculara" olduğunu idrak edememiş. Sony'nin olumlu aldığı bir kararı keşke Microsoft'ta alsaydı diyeceğine kendi kendine oh bu yanlış kararı Sony'de almış yaşasın diyebilecek kadar fanatik olmaya gerek yok.

Şimdi seni biraz bilgilendirelim.

Bölge kilitli oyun olayı PS3'te de vardı. Haberin var mı? Sony bunu yine yapımcıya bıraktı ve hiçbir firma 6 yıl boyunca bunu uygulamadı. Sadece Persona 4 Arena adlı oyunda bölge kilidi uygulandı. Ve oyuncuların boykotuna rağmen yapımcı firma Atlus geri adım atmadı.
    aha bu da kaynağın;https://en.wikipedia.org/wiki/Regional_lockout

Ayrıca bir haber yazıyorsan kaynakta belirt ki girip okuyalım. senin yazman bir şey ifade etmiyor.
    http://www.engadget.com/2013/06/11/the-ps4-wont-be-region-locked/

Bölge kilidinde ms de aynı şeyleri söyledi hocam yayıncıya bağlı diye.Ps cephesi e3 de neden demedi 3.parti oyunlara yayıncı firma kısıtlama getirebilir diye.Keşke herşeyi olduğu gibi anlatsalardı.Millet(bende dahil)2.el konusunda iyi bare ps iyi yaptı demiştik ki . . . Bu haberler çıktı.

PS3'te bölge kilidinin aslında var olduğunu ben az önce öğrendim. 6 yıldır konsolu kullanan birisi olarak. X360'da ise bölge kilidi çoğu oyunda vardı. Tabi millet region free oyunlar KORSAN olarak indirdiği için konumuz bu değil.

Sony konferansta kimseye yalan bir şey söylemedi. Kendi prensiplerine göre 2.el ve bölge kilidi olmayacak. Ben açıkça söyleyim. Bu tür bir açgözlü uygulamayı yapabilecek tek bir firma var o da Electronic Arts ve düşük bir ihtimal Ubisoft. Ubisoft PC'de uyguladığı DRM'i geri çekti sanırım konsolda da pek bulaşmaz.
  • Single player olarak hiç bir engel teşkil etmiyor, hali hazırda online pass muhabbetinden bahsetmiş adam, güncelleme geldi

Edit:Bugün bir haberde ubisoft'un bu 2. el olayı ile ilgili kararsızlığı yazıyordu ve galiba xbox haberiydi, bunun anlamı şu, microsoft alttan alttan drm olayını desteklese de bazı firmalar bunu yapmayabilir,xbox için umut verici bir haberdi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 12 Haziran 2013; 1:54:11 >
  • 2. el kısıtlaması PS4'de de mi olacak?
  • Xbox'da olan 2. el oyun oynatmama özelliğinin ps4'de de olma ihtimaline sevinenler var, artık onun ne kazancı varsa bu durumdan, acıyorum gerçekten
  • Gösterilen her oyunu beğendim fakat şu Crytek'in yaptığı Ryse hiç hoşuma gitmedi ya da ben anlamadım.İki kere vuruyoruz sonra pat Quick Time Event çıkıyor ben ne anladım bu işten zaten kısa demoda bile aynı hareketi birden çok gördük tüm dövüş sistemi bunun üstüne mi kurulu olacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

2. el kısıtlaması PS4'de de mi olacak?

yok hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece xbox one a gelecekmiş diyorlar
  • quote:

2. el kısıtlaması PS4'de de mi olacak?

İnsanların abartması hocam şu an zaten var olan sistem olacak yani Sony söz sahibi olduğu ex. oyunlar için bir kısıtlama koymuyor fakat oyun geliştiricisi koymak isterse koyuyor.Ama bu kadar tepkiden sonra hiç bir oyun geliştiricisinin buna cesaret edeceğini sanmıyorum.Birde insanlar niye buna sevinir anlamam biz oyuncular olarak komple zarar görüyoruz bu durumdan ama insanlar seviniyor ilginç.
  • İnşallah çıkan haberler asılsızdır. Ben fiyatı düşünce One almayı düşünüyorum ve bence Sony 2. ele kısıtlama getirmezse Microsoft mecburen geri adım atacak.

Eğer Sony de 2. ele kısıtlama getirirse, burada Xbox fanlarının sevinmesi çok saçma olur. Sonuçta hepimizi ilgilendiren gereksiz bir uygulama bu. Sony sadece yine insanları kandırdı diye kızabiliriz ama, "Sony yapıyorsa bu kısıtlama aslında iyi birşeydir" diyecek kadar sadık olanlar için sorun olmaz tabii:)

Neyse, umarım haber yalandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluelabel -- 12 Haziran 2013; 2:10:22 >
  • Dostum Sony'ye sormuşlar habere güncelleme geldi, 2. el oyunlarda online kısımlarını kastetmiş adam.Halihazırda isterse yayıncı online pass getirebiliyor zaten.Yeni bir şey değil bu undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 12 Haziran 2013; 2:12:53 >
  • Microsoft E3'te 2.el ile ilgili aldıkları kararda revizyona gideceğini açıklasaydı bugün forumlara xbox ile işim bitti bu nesilde ps4 alacağım diye yazan xbox fanlarının hiçbiri bu cümleyi kurmak zorunda kalmazdı. MS neyin inadını yapıyor anlamış değilim. sony tüm konferans boyunca sizi dinledik sizi dinledik diyip durdu. Bu epey pozitif bir cümle. Çünkü insanlar twitterdan özellikle 2.el koyma diye Sony'e tweet attı. Aynı şekilde MS yazılanları çizilenleri görmedi mi okumadı mı? Nasıl görmezden gelebiliyor?

6 yıllık PS3 zamanında totalde 50 oyun falan satın aldım. Şu an 5 tane oyunum var. 45ini satmışım takasa gitmiş. online passi kullanılanlar biraz daha ucuza gitmiş falan. Şimdi düşünüyorum. 2. el oyun oynayamayacaksam elimde 50 tane oyun olacaktı ki çoğu oyuna dönüp bakmam bile bir daha. .Anlamsız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Degethyus

Dostum Sony'ye sormuşlar habere güncelleme geldi, 2. el oyunlarda online kısımlarını kastetmiş adam.Halihazırda isterse yayıncı online pass getirebiliyor zaten.Yeni bir şey değil bu

Bu nesilde online pass sağlam oyunların neredeyse %80'inde vardı ve fiyatı da 10 dolardı. Yeni nesildeki fiyat 10 dolardan fazla olursa aynı b.kun laciverti olur hocam. Sanırım herşey konsollar çıktıktan sonra netleşek çünkü One'da da 10 kişiye kadar oyun paylaşma gibi seçenekler var. Bakalım bunlar uygulamada nasıl olacak? Şimdilik durum kafa karışıklığından ibaret ve firmaların istedikleri şey de bu bence.
  • quote:

İnşallah çıkan haberler asılsızdır. Ben fiyatı düşünce One almayı düşünüyorum ve bence Sony 2. ele kısıtlama getirmezse Microsoft mecburen geri adım atacak.

Eğer Sony de 2. ele kısıtlama getirirse, burada Xbox fanlarının sevinmesi çok saçma olur. Sonuçta hepimizi ilgilendiren gereksiz bir uygulama bu. Sony sadece yine insanları kandırdı diye kızabiliriz ama, "Sony yapıyorsa bu kısıtlama aslında iyi birşeydir" diyecek kadar sadık olanlar için sorun olmaz tabii:)

Neyse, umarım haber yalandır.

Ms'in ben hiçbir koşulda geri adım atacağını düşünmüyorum çünkü uzun zamandır bu olaydan herkes haberdar ve tepkilerini dile getiriyorlar ama Ms hiçbir şekilde geri adım atmadı.
  • Hocam o zaman ya PS4 hakkında çıkan 2. el söylentileri doğru ya da One'da 10 kişiye kadar paylaşma olayı çok iyi olacak. Tek rakibinde 2. el kısıtlaması yokken, sen bunu telafisi (paylaşım olayı-digital fiyat) olmadan yaparsan satışlarda ciddi darbe yersin. Bunu biz bile tahmin ederken Microsoft edemeyecek mi?

Yalnız yukarıda söylediğim gibi, olay online pass gibiyse ve bu sallıyorum 20 dolar olursa yine One'dan farkı kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azor Ahai

Şu markaları babasının malı gibi savunanlar yok mu, adamı o markadan soğutuyor. Benim için Xbox, Ps fark etmez. Nasıl PS2'den Xbox 360'a geçtiysem, Xbox 360'dan da PS4'e geçebilirim. Benim bütçeme hitap eden, beni memnun edecek hangisiyse onu tercih ederim. Sırf bu nesilde Xbox kullandım diye gidip de ölümüne Xbox One'ı savunacak değilim, zaten pek savunulacak bir yanı da kalmadı.

+1905

Takım tutar gibi marka tutmanın hiç bir manası yok. Ben de PS1 ve PS2'le başlamıştım konsol serüvenine ve sonradan Xbox 360'a geçmiştim. 3-4 sene sadece xbox kullandım. Geçen sene de sırf exclusive oyunlar için PS3 aldım. Ps4'de de Xbox One tarzı olaylar olacak gibi gözüküyor. En iyisi 2 konsol da çıksın ondan sonra tekrar değerlendirmek lazım.
  • Vallahi hocam işler Xbox One için pek iyi gitmiyor yanılmıyorsan IGN tarafından yapılan ankettede ağırlıklı bir kesim Ps4 konsolunu tercih ediyor.

Son iki nesilde Xbox konsolu kullanıyorum ama bu sefer bende uzaklaşacağım gibi görünüyor çünkü şuanki şartlarda Türkiyede bu cihazı kullanmak cidden çok zor. Ms bazı şeylerin hesabını tam yapamadı yada normalin üstünde bir özgüven sözkonusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfall tr

Vallahi hocam işler Xbox One için pek iyi gitmiyor yanılmıyorsan IGN tarafından yapılan ankettede ağırlıklı bir kesim Ps4 konsolunu tercih ediyor.

Son iki nesilde Xbox konsolu kullanıyorum ama bu sefer bende uzaklaşacağım gibi görünüyor çünkü şuanki şartlarda Türkiyede bu cihazı kullanmak cidden çok zor. Ms bazı şeylerin hesabını tam yapamadı yada normalin üstünde bir özgüven sözkonusu

Doğru diyorsunuz Türkiye'de konsolların şuanki şartlarında xbox one almak lükse kaçar
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfall tr

Vallahi hocam işler Xbox One için pek iyi gitmiyor yanılmıyorsan IGN tarafından yapılan ankettede ağırlıklı bir kesim Ps4 konsolunu tercih ediyor.

Zamında Sony PS3'ü büyük bir şımarıklık ile duyurdu çünkü PS2 ile efsane haline gelmişlerdi Microsoft'da aynı hataya düştü bana kalırsa.Açıkçası benim içinde şu an PS4 önde ki ben her iki konsolunda birbirine denk olmasını isterdim ki arada rekabet olsun ve bundan biz fayda sağlayalım.Microsoft ne yazık ki sadece Amerika piyasasını hedefliyor açıkladıkları özelliklerin bir çoğunu Canada bile desteklemiyormuş o yüzden Türkiye için umutları olan varsa şimdiden unutsun.Hadi tüm özellikler tüm ülkelerde geçerli olur işte o zaman ben de Xbox One almayı düşünür ve o fiyatı kabul ederdim.
  • Heyecan yapmaya gerek yok, bu olaydan sevinenlere ise ne denir bilmiyorum artık.

Bahsı geçen konu şu videoda:

http://www.gametrailers.com/videos/ulnvnz/playstation-4-e3-2013--jack-tretton-drops-the-mic--stream-

Jack Tretton biz Sony olarak DRM'i desteklemiyor ve uygulamıyoruz, fakat firmalar isterse tabiki yapabilir dedi, ki bunların başında da EA geliyor zaten. Online pass gibi, bazı oyunda varken bazısında olmayabilir. Fakat ben hiç sanmıyorum ki EA bile PS4 cephesinde böyle bir risk alsın, Sony bu kadar açık konuşmuşken ve insanların tepkilerini görmüşken böyle bir şey yapmazlar diye düşünüyorum. Bunu yapsa yapsa bir tek EA yapar ki şu an MS ile büyük bir iş birliliği içindeler, bildiğiniz gibi Peter Moore zaten bir dönem Microsoft çalışanıydı.(2003) Buna karşın örnek vermek gerekirse The Witcher yapımcısı olan Project CD gibi bir firma DRM'in oyun sektörünün başına gelmiş en kötü şey olduğunu söylemişti. Yani bir çok firma bunu desteklemiyor halıhazırda.

Sony dağıtımcılığını yaptığı oyunlarda kesinlikle her hangi bir kısıtlama yapmayacağını söylüyor, gerisine karışmaya zaten gücü yetmez. MS ise bu aşamada geri adım atamaz, yapacağı şey bu durumu biraz olsun düzeltmek, bedava oyunlar hediye ederek, Live fiyatını düşürerek, veya 2. el konusuna daha esnek kurallar koyarak daha mantıklı bir sistem kurmak olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

Ryse türkçe olur mu acaba sonuçta crytek. . .

walla süper konuya değindin kesin Türkçe olacaktır...ben oyuna bayıldım...

diğer şikayetler
    galiba yapımcılardan biri röpartajda e3 fuarında gelen tepkiler üzerine oynanışın tam olarak hazır olmadığı yani şikayet edilen qt sisteminin değişeceğini söylemiş...

merakla bekliyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.