Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2382. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23802381238223832384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yuh be kardeşim bu kadar yanlış bilgi verilmez ki, yazmayayım yazmayayım diyorum ama yok yazmam lazım.PS4 Fat ve PS4 Slim HDR destekliyor.Xbox One S in oyunları 4K ya upscale etmesi marifet değil aynısını PS4 Fat bile daha iyi yapıyor.(1.84>1.4) Hani bazen ucuz ürünlerin tanıtım bilgilerinde sırf dolu görünsün diye aslında olmaması saçma gelen şeyler de yazar ya onun gibi Xbox One S in oyunları 4K ya upscale ediyor demesi.

Xbox One S in daha iyi oldugu konular;tasarım,hafiflik,802. 11 ac, 4K bluray okuyucu ve Xbox One S controller. Bunlar haricinde PS4 ten daha iyi olduğu konular yok.

Not: PS4Pro ve Xbox One sahibiyim.
    ★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 13 Temmuz 2017; 13:30:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • he gardaş he ps4 upscale ediyor.acilen merlinin kazanı okumayı bırakmalısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakıyorum da troll hesap olduğun o kadar belli ki. Hiç olumlu ve yapıcı eleştirin yok.Merlinin kazanı ne alakaysa. İşi bilen Xbox sahipleri saçmaladığının farkında merak etme.Bu arkadaşı fazla takmayın kendi halinde takılsın.

• One S her içeriği 4K'ya upscale edebilir. PS4'ün böyle bir özelliği yok. Bilgi sahibi olmadığımız konularda iddialı konuşmayalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç böyle bir haber okumadım, kaynak gösterebilir misin? PS4'ün upscale edemeyipte sadece Xbox One S'in 4K'ya upscale ettiği oyunlar neler? Bu arada ego tatmini yapmıyorum cidden bilmiyorum beni aydınlatırsan sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Unlimited_Man

Hiç böyle bir haber okumadım, kaynak gösterebilir misin? PS4'ün upscale edemeyipte sadece Xbox One S'in 4K'ya upscale ettiği oyunlar neler? Bu arada ego tatmini yapmıyorum cidden bilmiyorum beni aydınlatırsan sevinirim.

Ps4 4K upscale edemiyor.

• Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla Xbox One S özel bir upscale yöntemi kullanmıyor.4K tv ye PS4 ve Xbox One S taktığımızda Xbox özel bir rendering yöntemiyle görüntüyü upscale etmiyor ikisinde de aynı görüntü çıkışı var, ne farkı var normal PS4 ten..? Yok Xbox One S te Microsoft özel upscale istemcisi taktı veya checkerboard benzeri sistem kullanıyorda benim mi haberim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chirrut Imwe

quote:

Hiç böyle bir haber okumadım, kaynak gösterebilir misin? PS4'ün upscale edemeyipte sadece Xbox One S'in 4K'ya upscale ettiği oyunlar neler? Bu arada ego tatmini yapmıyorum cidden bilmiyorum beni aydınlatırsan sevinirim.

Ps4 4K upscale edemiyor.

sayin xbox ceo su, arkadaslara xos inde 4k ya upscale yapmadigini sadece ekrana olcekledigini anlatirmisin.. 4k desteginin tam anlamiyla video streming olayinda destekledigini senden duyarlarsa inanacaklar.. pro gibi upscale yaptigina inaniyorlar.. nerdeyse ps4 den daha guclu diyecekler xos icin..

• Beyler shadow of mordor haftadonu ucretsizmis kacta acilir indirmeye oyun ?

• quote:

Bildiğim kadarıyla Xbox One S özel bir upscale yöntemi kullanmıyor.4K tv ye PS4 ve Xbox One S taktığımızda Xbox özel bir rendering yöntemiyle görüntüyü upscale etmiyor ikisinde de aynı görüntü çıkışı var, ne farkı var normal PS4 ten..? Yok Xbox One S te Microsoft özel upscale istemcisi taktı veya checkerboard benzeri sistem kullanıyorda benim mi haberim yok.

Konsolu 4K TV ye bağlarsan,konsol değil TV upscale yapar

Hadi ya ciddi olamazsın. Xbox One S TV nin yaptığı upscale den farklı ne yapıyor, hangi özel upscale yöntemini kullanıyor?
    Cevap: Hiçbir şey.
    Xbox One S ile *PS4'ün upscale de farkı yoktur.Temelde aynı upscale işlemini yapıyorlar.

*PS4 Fat ve PS4 Slim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButcherofBlaviken -- 13 Temmuz 2017; 21:4:49 >
  • Özel upscale kullanmasına gerek yok,konsolda direk HDMI2.0a çıkışı var ve video çipi,TV den bağımsız upscale yapıyor. Konsolda UHD BP var kardeş siz neyden bahsediyordunuz anlamadım. PS4 fake HDR dedim çünkü gerçek HDR için HDMI2.0a çıkış lazım zira bant genişliği 18gb/sn. Artı olarak Rec2020'yi yani HDR renk gamutunu sadece HDMI2.0a destekliyor,1.4 değil.

Fake HDR söylemlerine katılmıyorum, öyle olsa bile PS4 Slim 2.0a destekli zaten.Fake HDR söylemin tüm PS4 serisini kapsamıyor eski kasayı dediğim gibi olabilir ki, Xbox One S'e Xbox One Slim dersek problem kalmaz. İlk nesil fat kasa PS4 ve Xbox One gerçek manada HDR desteklemiyor.Xbox One S ve PS4 Slim destekliyor yani iki konsolunda slim versiyonları native HDR destekliyor. bu konuda hemfikiriz tartışma bitti değil mi

• Şahsen PS ve Xbox daha iyidir tartışmalarını görünce hem üzülüyorum hem de sinir oluyorum.Arkadaş malum Türkiye şartlarında anca bir konsolu alacağımız için o konsol en iyisidir diye bir şeyleri ispatlama ve bendeki daha iyi olmalı triplerine giriyorsunuz.Şirket çalışanları bile böyle savunmuyorlardır Hangi exclusive oyunlar size yakınsa o konsolu alın bitti gitti.Şu konsollar sizlerden daha mı önemli birbirinizin kalbini kırıyorsunuz boş yere.Yoksa PS nin de Xbox un da canı cehenneme vallahi.

• quote:

Fake HDR söylemlerine katılmıyorum, öyle olsa bile PS4 Slim 2.0a destekli zaten.Fake HDR söylemin tüm PS4 serisini kapsamıyor eski kasayı dediğim gibi olabilir ki, Xbox One S'e Xbox One Slim dersek problem kalmaz. İlk nesil fat kasa PS4 ve Xbox One gerçek manada HDR desteklemiyor.Xbox One S ve PS4 Slim destekliyor yani iki konsolunda slim versiyonları native HDR destekliyor. bu konuda hemfikiriz tartışma bitti değil mi

Yahu PRO hariç ne OG ne de Slim PS4 de HDMI2.0a yok ve olmadıkça sunduğu HDR sadece yazılımsal bazda kalacak

• Arkadaşlar,xbox one s gamepadi kullanıyorum,analogdan çok ufak click tarzı ses geliyor başka yaşayan varmı? Sessizlikte sinir bozuyor bazen.

• Çıt sesi değil mi sanki ince tele değiyor gibi?

• Xientina kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o şekilde

• quote:

Şahsen PS ve Xbox daha iyidir tartışmalarını görünce hem üzülüyorum hem de sinir oluyorum.Arkadaş malum Türkiye şartlarında anca bir konsolu alacağımız için o konsol en iyisidir diye bir şeyleri ispatlama ve bendeki daha iyi olmalı triplerine giriyorsunuz.Şirket çalışanları bile böyle savunmuyorlardır Hangi exclusive oyunlar size yakınsa o konsolu alın bitti gitti.Şu konsollar sizlerden daha mı önemli birbirinizin kalbini kırıyorsunuz boş yere.Yoksa PS nin de Xbox un da canı cehenneme vallahi.

PS4 ve Xbox one ikisinde aldığım tutar 1400 geçmedi

Oyunlar bitirdi parayı

• quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Arka sayfada cahilin biri XO S PS4 den daha güçlü demiş. 10 yıldır xbox fanıyım ben bile böyle yanlış bir şey iddaa etmedim. Ağzına odunla vurasım geldi yeminle bu tipler konsolda oyun oynamasın aga

Peki ya PS4'ün 4K/HDR desteklediğini söyleyene ne yapalım

• 
Sayfa: önceki 23802381238223832384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.