Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2381. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23792380238123822383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selam.. Fifa 17 oynarken ea server la bağlantım kopuyor.. internetim kopmuyor ancak ea ile bağlantım kopuyor maçları hep 3-0 hükmen kaybediyorum.. bunun çözümü nedir acaba ?
  • zoltan83 kullanıcısına yanıt
    Modemin güvenlik duvarını kapat ve EA portlarını aç veya Xbox'a sabit IP atıp bu IP'yi DMZ'ye koy.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xbox one x benchmarkları yayınlanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=R_7iD9wjdCE

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Dün ben yazacaktım "OneX pre alpha benchmarklarını digital foundry yayınladı" diye işim çıktı. Unuttum sonrasında da :D Eline sağlık
  • Arkadaşlar forza horizon 3 oyuna girerken kaydedilmiş son verilerinizi alamadık diyor çevrımdışı giriyorum neden böyle yapıyor daha önce yaşayan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BEYAZ PASSATLI PRENS -- 7 Temmuz 2017; 0:28:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

Arkadaşlar forza horizon 3 oyuna girerken kaydedilmiş son verilerinizi alamadık diyor çevrımdışı giriyorum neden böyle yapıyor daha önce yaşayan varmı

Çevrimdışı olduğun için clouddan saveini alamıyordur.
  • mağaza'ya oyun hediye etme özelliği ne zaman gelecek diye sormuşlar xbox platform müdürü mike ybarra'ya,''çok uzak'' değil diye yanıtlamış.

oyun hediye sistemi,alışveriş sepeti sistemi,ve istek listesi gibi bazı temel özellikler umarız yakında gelir.MS güncelleme konusunda çok yavaş,windows phone dönemlerini hatırlatıyor herşey.o zaman da bekliyorduk minik bir güncelleme için aylarca.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam nesi yavaş ya. Konsol çıktığından beri dünya kadar yenilik getirdiler. Rakibi PS'in düne kadar harici hard disk desteği yoktu, arkadaş çevrimiçi bildirimi yoktu.

Tek başına geriye uyumluluk hepsini katlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HajHaj kullanıcısına yanıt
    yavaşlar abi,çok bekletiyorlar.yukarda yazdıklarımı yapmak çok mu zor?değil.geriye uyumlulukta 1 aydır oyun gelmiyordu geçen gün cod ghost ve halo duyurdular hepsi o.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Orijinalden alıntı: 35bk35

Arkadaşlar forza horizon 3 oyuna girerken kaydedilmiş son verilerinizi alamadık diyor çevrımdışı giriyorum neden böyle yapıyor daha önce yaşayan varmı

Çevrimdışı olduğun için clouddan saveini alamıyordur.

Hocam çevrmiçiyim o yazı cıkınca çevrımdışı girmek zorunda kalıyorum xboxa yeni geçtim pek bilgim yok nerden ayarlıyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Xbox one x benchmarkları yayınlanmış.
    https://www.youtube.com/watch?v=R_7iD9wjdCE

MS "bi canavar yarattim" derken dalga gecmiyormus meger.Bu benchmark da ki oyunlar eski XDK üzerinde,hic optimize edilmeyip,yeni GPU özelliklerini kullanmadan alinan sonuclar.Temmuz XDK'si ile konsol Turbo moda gecmis diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chirrut Imwe -- 8 Temmuz 2017; 11:20:28 >

• arkadaşlar, bu one s in gamepad ine kulaklık mikrofon takınca hem ses az geliyor hemde tv den ses kesilmiyor, playstation da kulaklığı taktığım da sesler sadece kulaklığa geliyor,xbox da bunun bir ayarı varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yoldagezen kullanıcısına yanıt
    Hocam tv sesi kesilmez sen yapacaksın o işi ses az ise ayarlardan arttırabilirsin

• mvlt42 kullanıcısına yanıt
    ozaman her defasında tv yi kumandadan kısacam :) konsol içi ayarları aradım taradım ama volume ile alakalı yer bulamadım! oyun içlerinde ise en yüksek de ama playstation kalitesini veremiyor.sanırım bu şekilde kullanmaya devam.teşekkürler
  • Xbox One ikinci elde neden bu kadar ucuz? Fiyat 600-650 TL arası değişiyor. Ortak çıkan oyunlarda grafik anlamında PS 4 den hiçbir farkı olduğunu sanmıyorum. Hem fifa Xbox controller'ında PS' e göre çok daha konforlu oynanıyor. PS 4' den 150-200 TL daha uygun. 1 sene öncesine kadar bu kadar fiyat makası yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Xbox One ikinci elde neden bu kadar ucuz? Fiyat 600-650 TL arası değişiyor. Ortak çıkan oyunlarda grafik anlamında PS 4 den hiçbir farkı olduğunu sanmıyorum. Hem fifa Xbox controller'ında PS' e göre çok daha konforlu oynanıyor. PS 4' den 150-200 TL daha uygun. 1 sene öncesine kadar bu kadar fiyat makası yoktu.

Xbox öne s in cıkması öne ı oldurdu. Oyunlarda grafik ve fps olarak daha ustun s hatta ps4 den bile ustun çünkü 4k ve hdr teknolojisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: classlord

quote:

Xbox One ikinci elde neden bu kadar ucuz? Fiyat 600-650 TL arası değişiyor. Ortak çıkan oyunlarda grafik anlamında PS 4 den hiçbir farkı olduğunu sanmıyorum. Hem fifa Xbox controller'ında PS' e göre çok daha konforlu oynanıyor. PS 4' den 150-200 TL daha uygun. 1 sene öncesine kadar bu kadar fiyat makası yoktu.

Xbox öne s in cıkması öne ı oldurdu. Oyunlarda grafik ve fps olarak daha ustun s hatta ps4 den bile ustun çünkü 4k ve hdr teknolojisi var.

xbox one s 1.4 tf lik konsoldur ve standart ps4 ise 1.8 tf lik konsoldur.. xbox one s standart one ye gore oyunlarda 10fps ye kadar daha artis sunmaktadir.. yani xbox one s standart one den 0.1 tf daha guclu bir cihazdir.. ps4 ne alaka :)

4k sadece video streming desteklemektedir hdr ise oyunlarda desteklenmekte olup cozunurlukle hicbir alakasi yoktur..

yani bizde xbox ciyiz tamamda bu kadar abartmaya gerek yok.. one ve one s te standart ps4 un gerisinde olan cihazlardir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican88 -- 13 Temmuz 2017; 12:11:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: classlord

quote:

xbox one s 1.4 tf lik konsoldur ve standart ps4 ise 1.8 tf lik konsoldur.. xbox one s standart one ye gore oyunlarda 10fps ye kadar daha artis sunmaktadir.. yani xbox one s standart one den 0.1 tf daha guclu bir cihazdir.. ps4 ne alaka :)

4k sadece video streming desteklemektedir hdr ise oyunlarda desteklenmekte olup cozunurlukle hicbir alakasi yoktur..

yani bizde xbox ciyiz tamamda bu kadar abartmaya gerek yok.. one ve one s te standart ps4 un gerisinde olan cihazlardir..

tüm oyun sitelerinde öne s ve ps4 karşılaştırmalarında hepsi öne s diyor. Google da aratın . Ama kullanan biri olarak size hak veriyorum. Xbox turkiye çok dandik. Ps türkiye işini çok güzel yapıyor.

• Hurruyetin karsılaştırmasında xbox s diyor

Xbox One S mi yoksa PlayStation 4 Slim mi?

Microsoft ve Sony'nin yeniledikleri oyun konsollarını performanslarını göz önünde bulundurarak karşılaştırdık!

Xbox One S mi yoksa PlayStation 4 Slim mi

19 Eylül 2016 - 07:42:42Hürriyet Haber

PlayStation 4 ile standart Xbox One arasında seçim yapmak, iki platformda da bulunan müthiş "özel", ayrıcalıklı oyunlar, iki cihazın da Twitch gibi hizmetlere erişim sağlaması gibi nedenlerden dolay hiçbir zaman kolay bir iş olmadı. İki platformu birbirinden ayıran PlayStation Now, Vue ve Xbox One'da DVR, EA Access, Windows 10'a akış gibi özellikler elbette vardı, ancak iki rakip konsolun şimdiye kadar diş dişe yarıştıkları söylenebilir.

Xbox One S ve PS4 Slim'in ortaya çıkması ise işleri değiştirmiş olabilir. Deneme şansı bulduğumuz sistemleri sizin için karşılaştırdık; işte keşfettiklerimiz.

PS4 Slim vs Xbox One S: Tasarım

Hem Xbox One S, hem de PS4 Slim, seleflerinden çok daha küçükler. Xbox One S, ilk Xbox One'dan yüzde 40 daha küçük ve 43.2 x 28.9 x 11.2 cm boyutlarında. PS4 Slim ise orijinal PS4'ten yüzde 33 daha küçük ve 26.5 x 26.5 x 3.8 cm boyutlarında.

Bununla birlikte her iki konsol da her şeyi sığdırabilmek adına bazı fedakarlıklarda bulunuyor. Xbox One S'te özel Kinect portu artık bulunmazken PS4 Slim'de optik ses portuna veda ediyorsunuz. Bununla birlikte PS4 donanımsal olarak yeni bir şey eklemezken, Xbox One S, standart Blu-ray sürücüsünün yerine 4K Ultra-HD model sürücü ekliyor.

Kazanan: Xbox One S

PS4 Slim vs Xbox One S: Performans

1080p çözünürlüklü bir sistem olan PS4 Slim'i Xbox One S ile karşılaştırmak pek doğru olmayabilir. PS 4 Slim, önceki modellere göre güç tüketimini yüzde 28 azalttığını iddia ediyor. Oyunların yüklenme sürelerinde ve FPS değerlerinde fark edilir bir değişiklik yok gibi görünüyor.

Xbox One S'te ise durum oldukça farklı. Xbox One S'teki oyunlar 1080p'den 4K'ya genişletilmekle kalınmıyor, aynı zamanda daha hızlı yükleniyor ve daha yüksek FPS değerleri veriyorlar. Donanım inceleme sitesi Digitalfoundry'ye göre Xbox One S, orijinal konsola göre yüzde 7-11 daha yüksek ve 5 FPS daha yüksek performans sunuyor.

Bu yüzden PS4'e özel oyunlar sizin için çok önemli değilse, Xbox One S daha iyi bir seçim olacaktır.

Kazanan: Xbox One S

PS4 Slim vs Xbox One S: Medya ve 4K

Xbox One S'in Ultra-HD Blue-ray sürücü ile geldiğini zaten söylemiştik. Fiziksel UHD medyası dışında Xbox One S, Netflix ve Amazon Instant Video gibi hizmetler üzerinden 4K video akışı da yapabiliyor. Uygulamalar konusunda birbirine yakın olan iki sistem, HDR içeriğini yürütebiliyor.

PlayStation 4'ün Xbox One'ı geçtiği yer ise PlayStation Now ve PlayStation Vue gibi "bonus" hizmetler. Kısacası Sony'nin sistemi, Sony'nin kendi sunucuları üzerinden canlı TV ve oyun akışı hizmetleri sunuyor.

Kazanan: Berabere

PS4 Slim vs Xbox One S: Sonuç

Kağıt üzerinde kazanan açık gibi görünse de, Xbox One'ın önünde önemli bir engel var: PlayStation VR. Sony'nin PS4 sistemleri, 2016'da sanal gerçeklik oyunlarını oynayabileceğiniz tek yer olacak. Yani Xbox One S'iniz ne kadar iyi olursa olsun, sizi oyunların içine PS4 kadar sokmayacak. Karar verirken platformlara özel oyunları da değerlendirmek gerekiyor.

Hala karar veremiyorsanız, 4K TV'niz olup olmadığını veya yakın gelecekte almayı düşünüp düşünmediğinizi kendinize sorun. Cevabınız olumlu ise Xbox One S'i satın almak isteyebilirsiniz. Veya en azından bu sene çıkacak olan PlayStation 4 Pro'nun sunacaklarını görmek isteyeceksinizdir. 4K TV satın almayı düşünmüyorsanız ve oyun akış hizmetlerini tercih ediyorsanız, PS4 Slim size daha uygun olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: DÜNDEN BUGÜNE OYUN KONSOLLARI

• o iş teraflopa bakmıyor ps4 hdr veya upscale yapabiliyor mu?yok,e o zaman konuşmanın anlamı yok.

• 
Sayfa: önceki 23792380238123822383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.