Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2256. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22542255225622572258
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinde xbox i olan arkadaslar cihazin kiymetini bilin...live ve ea access bulunmaz nimet...bir zamanlar bende xbox ci idim arkadas ortamina ps ye gectim ama xbox i cok ariyorum su scorpio bi ciksin onsiparis ile alicam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün ankarada gordion avm de dolaşırken bimekste xbox one s 1 tb fifa 17 paketi ikinci kolla birlikte 1499 tl ydi. ps4'e fifa 17 almayı düşünüyordum aslında dayanamadım aldım. 259 tl de bipara verdi.
  • Arkadaşlar seneye scorpio geldiginde one s uzerindeki destek kesilir mi veya kisilir mi ?

• Kesilmez ama yavaş yavaş kısılacak bana göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır kesilmez kesinlikle,yeni bir nesile geçiş yapılmıyor.

Xbox one/S/Scorpio

Hepsi bir aileye ait yani bir bütün.Phil spencer ın da dediği gibi Scorpioyu sadece 4K tv si olanların alması daha mantıklı.

• Konsollar pcye döndüğü için one'a olan destek uzun süre kesilmez ama bunun bi önemi yok. Daha scorpionun ne tasarımı belli ne tam adı belli ama ms şimdiden most powerful console diye ötmeye başladı.

Xbox360 ile One arasındaki fark kadar Performans farkı var Xboxone ile Scorpio arasında. (Xbox360: 0.24 Tflops, XboxOne: 1.21 Tflops, Scorpio: 6.2 Tflops) Scorpio çıktıktan sonra adamlar e nihayetinde yeni oyunu tutup 6 kat düşük donanımı olan xbox one için yapmayacak. Scorpio için ve scorpionun tüm gücünü kullanacak şekilde yapacak. Atıyorum gears of war 5'i scorpioya yapıp onu oneda çalışacak hale getirince baya eski nesil oyun oynamış gibi olacak one sahipleri. Bu şekilde desteğin kesilip kesilmemesinin bi anlamı kalmıyor. Xbox360'a da destek kesilmedi, daha yen fifa17 çıtı ama rezil grafikler ve kırpılmış içerikle. Haliyle kimse iplemiyor. Aynısı one ve scorpio arasında da yaşanacak. Oyun çıkıyor mu? Çıkıyor. Destek kesildi mi? kesilmedi denecek...

Sony'de PS4 Proyu ilk onayladığında 4K tvsi olmayanların almasına aslında gerek yok falan diyerek slim satışları düşmesin diye ayak üstüne ayak yaptı. Fakat pronun çıkışına 1 ay kala herşey değişti. Bu oyunda ps4 pro ile daha iyi grafik ve daha iyi fps albileceksiniz anlamına gelen "ps4 pro enhanced" logosunu bastı oyunların üzerine haşırt diye. Hani 4K tvsi olmayanın almasına gerek yoktu? Micosoftda aynı yoldan gidiyor. Gitmekte zorunda. One S satışlarını baltamamak için sony gibi ayak yapıyor. Scorpio duyurulup çıkışına bikaç ay kala, scorpioyu pazarlayabilmek ve one sahiplerini scorpioya geçirmek için ilk iş karşılaştırmalarla falan one'ı gömmeye başlarlar. Aksini düşünmek abes olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 31 Ekim 2016; 3:23:21 >

• Teşekkurler yorumlar için

• quote:

Orijinalden alıntı: Leingrad

Konsollar pcye döndüğü için one'a olan destek uzun süre kesilmez ama bunun bi önemi yok. Daha scorpionun ne tasarımı belli ne tam adı belli ama ms şimdiden most powerful console diye ötmeye başladı.

Xbox360 ile One arasındaki fark kadar Performans farkı var Xboxone ile Scorpio arasında. (Xbox360: 0.24 Tflops, XboxOne: 1.21 Tflops, Scorpio: 6.2 Tflops) Scorpio çıktıktan sonra adamlar e nihayetinde yeni oyunu tutup 6 kat düşük donanımı olan xbox one için yapmayacak. Scorpio için ve scorpionun tüm gücünü kullanacak şekilde yapacak. Atıyorum gears of war 5'i scorpioya yapıp onu oneda çalışacak hale getirince baya eski nesil oyun oynamış gibi olacak one sahipleri. Bu şekilde desteğin kesilip kesilmemesinin bi anlamı kalmıyor. Xbox360'a da destek kesilmedi, daha yen fifa17 çıtı ama rezil grafikler ve kırpılmış içerikle. Haliyle kimse iplemiyor. Aynısı one ve scorpio arasında da yaşanacak. Oyun çıkıyor mu? Çıkıyor. Destek kesildi mi? kesilmedi denecek...

Sony'de PS4 Proyu ilk onayladığında 4K tvsi olmayanların almasına aslında gerek yok falan diyerek slim satışları düşmesin diye ayak üstüne ayak yaptı. Fakat pronun çıkışına 1 ay kala herşey değişti. Bu oyunda ps4 pro ile daha iyi grafik ve daha iyi fps albileceksiniz anlamına gelen "ps4 pro enhanced" logosunu bastı oyunların üzerine haşırt diye. Hani 4K tvsi olmayanın almasına gerek yoktu? Micosoftda aynı yoldan gidiyor. Gitmekte zorunda. One S satışlarını baltamamak için sony gibi ayak yapıyor. Scorpio duyurulup çıkışına bikaç ay kala, scorpioyu pazarlayabilmek ve one sahiplerini scorpioya geçirmek için ilk iş karşılaştırmalarla falan one'ı gömmeye başlarlar. Aksini düşünmek abes olur.
    quote:

Fakat pronun çıkışına 1 ay kala herşey değişti. Bu oyunda ps4 pro ile daha iyi grafik ve daha iyi fps albileceksiniz anlamına gelen "ps4 pro enhanced" logosunu bastı oyunların üzerine haşırt diye. Hani 4K tvsi olmayanın almasına gerek yoktu?

Bu söylediğniz multiplayer oyunlarda da mı geçerli olacakmış. Yani ben de pro var 60fps kilit oynayacağım normal ps4 sahibi 30 40lar da sürünerekmi oynayacak acaba? Çünkü başta multiplayer oyunlarda fps farkı olmayacak demişlerdi değişiklik mi oldu bunda acaba.

@5150 III

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENASSO -- 31 Ekim 2016; 10:32:7 >

• LENASSO kullanıcısına yanıt
    Multiplayerda değerler aynı olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Single player için Pro alınırmı ki çok garip işler @Pinky_Demon
  • Size katılmıyorum. Bir kaç sene içinde bu dediğiniz olayın olması bence imkansız. Orta vadeden bahsediyorsanız o Allah'ın emri zaten makası açmazlarsa yenisini alanlara ayıp olur. Ben 1-2 sene daha one'ın texture ve çözünürlük eksiği ile sahiplerini mutlu etmeye devam edeceğini düşünüyorum.
  • Bf1 ve benzeri diger oyunlarda ayni fps degerlerinde oynamak imkansiz. Anlik kasilmalari ve fps dususlerini nasil esitleyecekler normal surum ve pro arasinda..

• LENASSO kullanıcısına yanıt
    Deathcallsdeath kullanıcısına yanıt
    Multiplayerda FPS farkı olmak zorunda çünkü gta5 gibi eso gibi multiplayerda hala 30FPS'nin altına düşen oyunlar var konsollarda. Oyun yapımcısı çıkıp "bu oyunun mutisi ps4'de 20 fpsye düşüyor, o zaman 2 kat güçlü konsolda da bunu öyle bi ayarlayalım ki bunda da 20 fpsye düşsün" diyecek halleri yok yani. Ellerinde 2 kat güçlü cihaz varken bunu illaki kullanacaklar. Eğer fark olmayıp 2 konsolda da fps 20'lere düşecekse gidip 2 kat güçlü cihazı alıp yine 20 fpsde multi oynamak baya enayilik olur.

Zaten bunun hakkında sony'nin kendisi tarafından yapılmış bi açıklama yok. Sadece Naughty dog çıkıp fps farkı olmayacak dedi ama fps farkı olmayacak dediği oyun zaten düz ps4'de de sabit 60 FPSde çalıştığı için hiçbir anlam ifade etmiyor. Önemli olan multide fps değeri sıkıntı yaratan oyun yapımcılarının çıkıp fark olamayacak demesi ki şuan öyle bi açıklama yok. Dediğim gibi böyle bi açıklama yapmalarıda pek mantıklı değil.

Dediğim gibi bunlar ps4 slim satışlarını düşürmemek için yapılan pazarlama oyunları. PS4 pro çıktığı gün sony bunu satabilmek için "ya biz aslında bu fps işini oyunun yapımcısına bırakmıştık, onların kararıdır" falan diye dönmezse adam değilim... Çok değil daha 2 sene önce "It only does everything" diye goygoy üzerien goygoy yapıyordu ps4'ün. Şimdi ne oldu? Ps4 aslında çok oyun oynamayan, eğlencelik olarak konsolu açan, casual oyuncuya hitap eden konsol oldu. Grafiğe, fpsye, çözünürlüğe, performanslı oyun deneyimine önem veren pro oyuncular ps4 pro alsın derecesine getirdiler işi. O yüzden multide fps farkı olmayacak açıklamalarına çok da müsama göstermemek gerek. Çok değil 2017'nin 3. çeyreğine doğru dalga halinde gelen oyun furyası başlamaya yakın "biz hiç öyle bişey dememiştik zaten, biz yapımcıya bıraktık" a getirirler işi. Yapımcıda çıkar "ne yani elimizde 2 kat güçlü konsol var, multisini 60 fpsye sabitlemeyelim mi?" der. Bişey diyemezsin...

Zaten PS4 sahiplerinin multiplayer kısmında dengesizlik olacak diye endişelenmesi gereken şey artıp azalan fps değeri değil budur;

https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/tac-pro-for-playstation-4/

@Deathcallsdeath

MS'in malum 10 küsür yıldır satış ve oynanış anlamında olmasada donanım gücü ve performans açısından inanılmaz bir kuruk acısı var. Adamlar 10 küsür yıldır donanım açısından sonynin altında eziliyorlar. İnsanların kafasında hep xbox daha güçsüz konsol imajı var ve işin kötüsü bu yıllar içinde yer etti. O yüzden yeni konsolun ne tam adı, ne tasarımı, ne tam özellikleri dahi belli değilken, herşeyden önce most powerful console diye goygoy yapıyorlar. Kuyruk acısını siz hesap edin burdan :)

Haliyle Microsoft 6 kat güçlü ve hakkaten piyasadaki en güçlü konsolunu piyasaya çıkarınca. "ya aslında one ile arasında şu an bi fark yok, one'da sizi tatmin eder" demez. Sony'nin PS4 ve PS4 Pro Uncharted 4 karşılaştırması bile düz PS4 için içler acısı iken, Microsoft 6 kat güçlü konsolu pazarlamak ve one sahiplerine dahi scorpio aldırmak için neler yapacağını ben aşağı yukarı tahmin edebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 31 Ekim 2016; 13:43:55 >

• Güzel bir açıklama yapmışsınız teşekkür ederim. Online oyunlar da FPS farkı olacaksa Pro modeli çok önde olur eski PS4 sahiplerine göre. Buna oranla tepkiler çığ gibi büyüsede Sony her zaman olduğu gibi yine iplemeyecektir. Ben Pro alacak olsam Scorpionun çıkmasını beklerim şahsen. Tabi ondan sonra veya onunla birlikte de PS5 çıkabilir at izi it izine karıştı :)

@5150 III
  • Benim için grafik farkı çok önemli değil,yani elbette Scorpio Normal One'a göre çok daha iyi grafiklerle çıkacak,sonuçta çok daha güçlü bir konsol olacağı söyleniyor

ancak oyunlar içerik olarak farklı olursa büyük ayıp ederler,mesela nba 2k16 hem ps3'de hem de ps4'de var ama aradaki fark grafik,fps değil ne yazık ki,bildiğin 2 farklı oyun gibi,içerikler farklı,grafikler farklı

Eğer One ve Scorpio arasında oyunlar farklı içeriklere sahip olacaksa çok kötü olur oyuncular için,mecbur scorpio alınacak demektir

Pro ve PS4 arasında sadece grafik,fps farkı olacaktır,oyunların içerik farkı olacağını sanmıyorum ama Scorpio büyük bilinmez şu anda

• Scorpio ciktigi an one arka plana atilacak tabiki,zaten fark da bayagi bir acilmis olacak.msft hemen scorpio ya odaklanacak baska caresi yok.

• Ben fifa icin aliyorum sayilir konsol fifa da fark olmadigi muddetce sıkıntı yok.

• Olm Scorpio çıktığında su an ki Xbox'a elveda diyebilirsiniz. Adamlar satış için oyunlarin Scorpio versiyonları çok üst düzey tutacaklardır. Bu Allah'in emri. O vakit bunu gören adam zaten direk gidip Scorpio alacak. Pazarlama böyle yürür

• xbox 360 taki yüklü oyunları xbox one a aktarmak için aşağıdaki yöntem dışında bir yöntem var mıdır?

http://support.xbox.com/tr-TR/xbox-360/accessories/set-up-transfer-cable
  • https://forum.donanimhaber.com/m_121397570//tm.htm#121397570

Arkadaşlar konuya desteğinizi bekliyoruz.her hafta gaming drive ve 500 tl live kredisi veriyor. Açıkçası efsane olan video çok az. destekleşerek oylarımızı artırarak en azından haftalık potaya girebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodinb -- 1 Kasım 2016; 12:53:49 >
  • 
Sayfa: önceki 22542255225622572258
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.