Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (2170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21682169217021712172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım fanboy olmak için bir tarafı yüceltmek ve diğer tarafı yermek gerekiyor ben şimdi bu arkadaşlara kanıp cidden almasaydım ne olacaktı ? Ben şu an çok memnunum bu konsolu aldığımdan iyi ki fanboy kardeşlerimizin sözüne kanmamışım.

Ayrıca ps4 online'da azap çekerken buranın online gerçekten aşmış baya daha en ufak lag yaşamadım bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L5AK

Sanırım fanboy olmak için bir tarafı yüceltmek ve diğer tarafı yermek gerekiyor ben şimdi bu arkadaşlara kanıp cidden almasaydım ne olacaktı ? Ben şu an çok memnunum bu konsolu aldığımdan iyi ki fanboy kardeşlerimizin sözüne kanmamışım.

Ayrıca ps4 online'da azap çekerken buranın online gerçekten aşmış baya daha en ufak lag yaşamadım bile.

eskiden xbox one karşı önyargılıydım ben ama eylül ayında satın aldıktan sonra bütün fikirlerim değişti.720p ile 1080p arasında zaten öyle çok aman aman bir fark yokmuş
  • Valla kimsenin ps fanboyu falan olduğu yok. Ortada bir gerçek var ps4 exclerinin çoğu türkçe xboxta bişey yok. Dünyada reklamı dönen Uncharted 4 ü türkçe altyazıyı geçtim adamlar türkçe dublajlı verdiler. Ben rise of tomb raideri oynadım. Ama hikaye kısmından pek birşey anlamadım buda oyundan aldığın zevki azaltıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden olmasın....

AMD Rx 480, 199 Dolar, 5 teraflops

Possible Xbox One "Scorpio" GPU?

http://www.windowscentral.com/amds-radeon-rx480-vr-ready-card-costs-just-199

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi refuse2k3 -- 1 Haziran 2016; 9:04:22 >
  • One için indirim geldi buyük olasılıkla yeni Xbox ile alakalı.

Yeni Xbox duyurusunu umarım yeni IP'ler ile gerçekleştirirler.

• Yeni xbox ı almakta ne keyiflidir ha. Kutudan çıkarıcan, kimse önceden el sürmemiş ( en azından çok kişi :) ), orta malı olmamış, aynı anda iki kişi kullanmamış, jelatini ilk sen açıcan. off be....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miraclescape -- 1 Haziran 2016; 13:42:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedycruiser

Yeni xbox ı almakta ne keyiflidir ha. Kutudan çıkarıcan, kimse önceden el sürmemiş ( en azından çok kişi :) ), orta malı olmamış, aynı anda iki kişi kullanmamış, jelatini ilk sen açıcan. off be....

o kadar sağlam makina yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodinb -- 1 Haziran 2016; 14:01:27 >
  • Açıyorum da ne oluyor oyunda Tr altyazı bile yok olay örgüsünden bir halt anlamıyorum genelde. Tamam ingilizcem hiç yok değil ama bir yeri bile anlamasan kopabiliyor hikaye. Bir de bilmecelerdeki ipuçlarını anlamıyorsun mesela Tomb Raider'da falan. Hayır yani çok mu zor anlamıyorum. Şirket için çok olmayan bir miktar vereceksin bir çevirmene(ya da 2 cevirmen yanlışlık olmasın diye) oyunu oturup çevirecekler sen onu milyonlara dağıtacaksın. Duy bizi MS dublaj değil yalnızca basit bir Altyazı istiyoruz.

• aynen hocam katılıyorum...
    witcher ziyan oldu be bu yüzden, güzelim oyunun coğu yerinde konuşmaları geçerek oynuyorum, içim yanıyor içim.
    orta seviye falan değil harbi ingilizceyi iyi bilmen gerekli....
    sırf bu yüzden bi daha ki nesil ps alıcam; Bloodborne, The Order, Uncharted bakıp bakıp sinir oluyorum. aslkhdfşasdjklfh.
  • aynen, herkes ingilizce-ispanyolca bilmek zorunda değil. Kimi buna eksiklik diyebilir ancak hayatı boyunca yabancı dile ihtiyaç duymadan yaşayan milyarlar var.
  • yayengec kullanıcısına yanıt
    Ya çok tuhaf. Xbox'da daha çok oyun alıyorsun Live'ı EA Access'i falan derken ama Tr'ye dair bir emarenden eser yok.

Playstation'da Plus genelde b*ktan oyunlar veriyor -gerçi bu ay 2K16 verdi ancak istisnalar kaideyi bozmaz- ama oyunlar kaliteli Tr açısından özenildiği belli. En kötü ihtimal altyazı var dublaja da sık rastlıyoruz.

• Tüm Xbox kullanan kardeşlerim,

Ben ve buradaki herkes adına Microsoft'un Xbox bölümü ile bir telefon görüşmesi yaptım. Müşteri hizmetlerinin bana yaptığı bir kaç uyarıyı ve söylediği şeyler sonucunda
    onları buradakilere de de iletmek zorunda hissetim.

UYARI: YURT DIŞINDAN ALINAN OYUNLAR

Müşteri hizmetlerinin söylediğine göre Microsoft yurt dışından alınan oyunlara/oyun alımına yasak getiriyor. Ciddi kısıtlamalar. Konsol banlanmasına varabilecek cezalar söz konusu. Microsoft'a göre
    Türkiye'deki kullanıcı oyunu Türkiye'den, Ör. Almanya'daki kullanıcı da oyununu Almanya'dan almalı. Bu yüzden böyle bir şey yapacak olan var ise mümkünse vazgeçsin. Aldığım bilgi bu.

Türkçe dublaj veya altyazı konusundaki önerilerimiz hakkında:

1-) Hanımefendinin bana söylediği üzere, müşteri hizmetlerine belirtilen öneriler/dilekler gerekli yerlere iletiliyor, ancak biz kullanıcıların Microsoft'un uservoice sayfasına toplu halde baskısı
    daha
    etkin sonuçlar verebilirmiş.

2-) Xbox Live yıllık ücreti kur dalgalanmasıyla beraber artıyor. Temsilci söylemedi ama hatırlamadığım bir yerde okuduğum rakam 189 liraydı sanırım, emin değilim.
    Bunu muhtemelen biliyorsunuzdur ama ben yazayım dedim. Ücretin de artmasıyla bizim Uservoice sayfasına/ya da Xbox Forumuna İNGİLİZCE olarak yapacağımız baskı sonuç verebilir.

Son olarak,
    Kendi İngilizcem aman aman iyi olmadığı için sanırım Xbox forumunda konu başlatabileceğim yeri bulamadım Birisi konu başlatıp bize linkini atarsa çok yardımcı olmuş olur. Herkes dilinin döndüğü kadar bir şeyler yazar elbet.

Yazamayacak arkadaşlar Translator'den basit cümleler ile sorunu yazarsa çevirip yollayabilirler. Basit cümleler diyorum çünkü translatorler kafayı yiyip saçmalayabiliyorlar bazen

Mesajı artılarsanız başkaları için de iyi olabilir uyarıdan ya da yapabileceğimiz olası hareketten ne kadar çok kişi haberdar olursa o kadar o kadar iyi.

İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 2 Haziran 2016; 14:05:41 >

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı zaten illegal. Arayıp ben yurtdışından alıyorum dersen yasak olduğunu söyler. Ama ban man hikaye. Hiçbir şey yapamazlar. ;)

• Bunu o kendi söyledi ama. Tam telefonu kapamadan. baya sohbet ettik ya yeni bir baskıdan söz etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 2 Haziran 2016; 14:42:11 >
  • Microsoft 8 senedir aynı şeyleri söylüyor. 8 sene öncede VPN ile oyun alıyorduk. Zaten henüz bu yüzden konsolu banlanan 1 kişi dahi yok... Ben bizzat microsofta telefon açıp rus hesabımdaki rublelerimle alışveriş yapamıyorum dediğimde adam bizzat yardımcı oldu

Gidip adam gibi bir ülkenin storeundan ücretini verip oyun aldığınız takdirde konsolunuz falan banlanmaz. 3-5 kuruş ucuz olsun diye ne idüğü belirsiz yerlerden çalıntı hesap falan alırsanız banı çakarlar o ayrı. O yüzden konsolum banlanır diye 40 dolarlık oyuna burda 250 TL vermek gibi enayilik yapmayın. Hangi storeda ucuzsa ordan alın...

Live kodu da amazonda black friday, chritmas sale, summer sale, spring sale ayağına habire 30 dolara düşüyor. Ordan alın gitsin. Yine 30 dolarlık yıllık live koduna burda 190 TL vermek gibi enayilik yapmayın.

Mümkünsede tarzan ingilizcesi ile microsoft forumlarına bişeyler yazmayın. Microsoft forumlarına "we are wanting for türkish support in turkey gamers" yazmak bişeyi çözmez. 10 senedir xbox kullanıyorum, aynı şekilde benle beraber 10 senedir xbox kullanan birçok arkadaş var forumda, ne forum basmalar, ne anket çökertmeler, ne imza kampanyaları gördük ülkeyi rezil etmekten başka hiçbi işe yaramadılar... Zaten microsoft "Aaaaa türkiyeden 500 kişi live ve oyun fiyatlarının düşürülmesini istemiş bu talebe kayıtsız kalamayız, hemen amerika başkanı dahil herkesi devreye sokun, fiyatları düşürüyoruz" demez...

O yüzden forumları, destek hatlarını, müşteri hizmetlerini falan boşverin "yasal yollardan" nerden ucuza oyun buluyorsanız ordan alın.

• Ben iddia etmiyorum zaten sakin Bana söyleneni yazdım sadece.

Bence sen fazla umutsuzsun ya. Dediğin gibi olursa gider Sony alırız Microsoft babamızın oğlu değil ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 2 Haziran 2016; 16:01:19 >
  • yaklasık 4 aydır xbox one kullanıyorum ve fifa 16 ultimate team oynuyorum aldıgım gunden bu yana gunun her saatinde onlıne oynamama ragmen yaklasık 15 gundur defalarca denememe ragmen rakip bulunamıyo ınternette arastırmama ragmen hıc bı sekılde cozumunu bulamadım yardımcı olursanız cok sevınırım kafayı yemek uzereyım cunku
  • quote:

Orijinalden alıntı: smtsmt1903

yaklasık 4 aydır xbox one kullanıyorum ve fifa 16 ultimate team oynuyorum aldıgım gunden bu yana gunun her saatinde onlıne oynamama ragmen yaklasık 15 gundur defalarca denememe ragmen rakip bulunamıyo ınternette arastırmama ragmen hıc bı sekılde cozumunu bulamadım yardımcı olursanız cok sevınırım kafayı yemek uzereyım cunku

kablolu mu bağlanıyorsun yoksa kablosuz mu ? (eyer kablosuzsan bir sefere mahsus kablolu gir ) bende de aynı sorun vardı ...
    genel anlamda NAT ın açık olması gerekiyor..nat sıkı veya orta ise bu öyle zorluk yaşaman normal.

burada google dns yi önermişlerdi fakat onda da maç içinde sürekli düşmeler oluyor bir kaç arkadaşta da aynı sorun oldu.

çok bilgili değilim deneyimim ve çözümüm hakkında yorum yaptım sadece bilgin olsun :))

• rodinb kullanıcısına yanıt
    dedgn gıbı kablolu denedım fakat yıne rakıp bulunamadı nata baktım sıkı gozukuyo ondnamıdır acaba dıcemde 4 aydır oynadım ılk aldıgım gunden berı hıc sorun olmamıstı neden 15 gundur problem yasıyorum anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smtsmt1903 -- 2 Haziran 2016; 19:08:46 >
  • smtsmt1903 S kullanıcısına yanıt
    Aklıma şey geldi alakasız ama pc de birden Leauge Of Legends e bağlanamamaya başlamıştım modemi değiştirince çözülmüştü. Sırf onun yüzünden sağlam modemi değiştirmiştim. Ne kadar alakalı bilmiyorum dediğim gibi ama bir dene bence

• 
Sayfa: önceki 21682169217021712172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.