Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (1263. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
56.138
Cevap
240
Favori
1.640.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurgunaydin

quote:

Orijinalden alıntı: Ike

quote:

Orijinalden alıntı: ozi_41

Wriless baglanmak istiyorsan wifi dungle alman gerek diyen , 10 tl lik usb klavyeyi ps3 görürken illa benim klavyemi kullanacaksın diyen , 10 tl lik bluetooth head set desteklemeyen illa benim headset imi alacaksın diyen , logitech g27 direksiyonlarımızı tanımayan , cihazının arkasına optik çıkış koymayıp içinden çıkan kalın kasa kablo ile aynı anda hdmi kabloyu takamıyoruz diye , ince kasalı optic çıkışlı kablo satan , game pad de piilerimizi oynarken sarj edebilmek için ayrı aparat satan . Hd dvd okuyucuları filim izlensin diye ayrı satan !!!! Microsoft değildi yani

Ps2 deki memory card olayını demişsin aksesuardan kazıklıyorlardı 360 la şöyle böyle oldu diyede , microsoft un aksesuardan kazandığı parayı kimse kazanmamıştır . .

Şu cihazı alıp oynamamış olsak firmaya biad edecez şöyle postlarla

Her nesil her konsolu almışımdır , alıcamda .Bu demek değildirki eksikleri yok ps3 ün benim gözümde aksesuar olarak tek kazığı ilk senesinde koyduğu sixaxsis denilen rezalet game pad leri onlarıda hemen kaldırdılar zaten

dibine kadar haklısın. bende yarış içinde değilim ama sony tr bize daha değer veriyor açıkçası.

bencede haklı amacım fanboyluk değil ama körü körünede bakmayın bende eski bir xbox 360 kullanıcısıyım oda güzeldi sıkıntı yoktu aslında iki cihazda güzel , güzel olmayan tek şey fanları çünkü iki cihazda hemen hemen aynı ben neden ps4 aldım çünkü yasal ve tr oyunları hemde daha öncesinden ps2 im vardı. iki taraftada bulundum kaliteden yana sıkıntı yok çünkü biri sony se diğeride microsoft ikiside sağlam firmalar. kim hangi cihazı alırsa onu övüyor artı ps kullanıcıları çok olduğundan xbox biraz sinmiş kalıyor tamamen sayıdan.

Bu sizce iyi degilmi hocam..ps kullanicilari online yasi 13-16 yas araligina dustu hele cod fifa ve peste zibil gibiler..xboxta az ama oz kullanici var yas araligi 20 ve uzeri daha makul seviyelerde oyun oynaniyor :)

yoo sonuçta istediğin kişiylede oynayabiliyorsun seçme tercih hakkınız var.

• Arkadaşlar bu konuda "sony bizi seviyor, oleeeyyy" geyiğini bırakın artık.

PS bölümünde konu mu açarsınız, Sony'ye teşekkür mektubu mu yazarsınız bilmiyorum ama, burası Xbox One konusu. Buraya gelip de, "Sony Türkleri seviyor, öpüyor kokluyor, pamuklara sarmalıyor" tarzı mesajlar trollükten başka şey değil, haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Bad Company 3 şu anda düşünülmüyormuş..Nedeni ise Dice ilk 2 oyunun neden sevildiğini anlayamamış

http://uk.ign.com/articles/2014/06/24/dice-reveals-why-theres-no-battlefield-bad-company-3

O nasıl bahane ulan öyle

BF4 ile iyice sıyırdılar demek balataları. Hayatımda böyle saçma bir açıklama duymadım.

Ya Dice'dan Bad Company serisini yapan adamlar ayrıldı ya da bunlar dalga geçiyorlar..Bikaç sitede yorumları okudum millet zaten gereken cevabı vermiş..Kısacası biz artık eskisi kadar güzel ve kendine has bir multiplayer yapamıyoruz diyor adamlar..EA'nin de desteğiyle güzelim serinin içine s..tık Hardline gibi çakma oyunlarla da sıvayacağız...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Wriless baglanmak istiyorsan wifi dungle alman gerek diyen , 10 tl lik usb klavyeyi ps3 görürken illa benim klavyemi kullanacaksın diyen , 10 tl lik bluetooth head set desteklemeyen illa benim headset imi alacaksın diyen , logitech g27 direksiyonlarımızı tanımayan , cihazının arkasına optik çıkış koymayıp içinden çıkan kalın kasa kablo ile aynı anda hdmi kabloyu takamıyoruz diye , ince kasalı optic çıkışlı kablo satan , game pad de piilerimizi oynarken sarj edebilmek için ayrı aparat satan . Hd dvd okuyucuları filim izlensin diye ayrı satan !!!! Microsoft değildi yani

Ps2 deki memory card olayını demişsin aksesuardan kazıklıyorlardı 360 la şöyle böyle oldu diyede , microsoft un aksesuardan kazandığı parayı kimse kazanmamıştır . .

Her nesil her konsolu almışımdır , alıcamda .Bu demek değildirki eksikleri yok ps3 ün benim gözümde aksesuar olarak tek kazığı ilk senesinde koyduğu sixaxsis denilen rezalet game pad leri onlarıda hemen kaldırdılar zaten

dibine kadar haklısın. bende yarış içinde değilim ama sony tr bize daha değer veriyor açıkçası.

bencede haklı amacım fanboyluk değil ama körü körünede bakmayın bende eski bir xbox 360 kullanıcısıyım oda güzeldi sıkıntı yoktu aslında iki cihazda güzel , güzel olmayan tek şey fanları çünkü iki cihazda hemen hemen aynı ben neden ps4 aldım çünkü yasal ve tr oyunları hemde daha öncesinden ps2 im vardı. iki taraftada bulundum kaliteden yana sıkıntı yok çünkü biri sony se diğeride microsoft ikiside sağlam firmalar. kim hangi cihazı alırsa onu övüyor artı ps kullanıcıları çok olduğundan xbox biraz sinmiş kalıyor tamamen sayıdan.

Bu sizce iyi degilmi hocam..ps kullanicilari online yasi 13-16 yas araligina dustu hele cod fifa ve peste zibil gibiler..xboxta az ama oz kullanici var yas araligi 20 ve uzeri daha makul seviyelerde oyun oynaniyor :)

Ps3 ve xbox 360 ı senelerdir kullandım .Burda en sıkı xbox fanatiği Kaka ya sorabilirsin her konsolu aldığımı . Sırf xbox one eylülde girecek diye garantili alıcam diye almadım daha

Ama ps4 te hep çoluk çocuk var diyorsunda , geneli amerikan kullanıcısı olan xbox ta hiçmi yok çoluk çocuk :)))))

Bu birazda sizin hangi kitleyle oynayacağınıza bakar

Benim ps oynadığım kişilerin %90 ı 30+ dır mesela ne arkadaşlıklar kurduk . Evlerimize gittik geldik hatta şuan çalıştığım iş yerinin sahibiyle oyunda tanıştım

Düşünün akşamları patronumla cod oynuyorum :)))

Yani hangi platform olursa olsun bu bence kişiye bakar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• slm beyler daha öncede söylemiştim facebook TURKISH GAMING GRUBUMUZA xbox one ile ilgili duyurular paylaşımlar yapabilecek birini arıyoruz gönüllü varsa gelebilir yönetici olma hakkı olacak grupda xbox one ve ps4 oyuncuları bulunmakta yani herkes gelebilir.

https://www.facebook.com/groups/228548010672879/
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ps3 ve xbox 360 ı senelerdir kullandım .Burda en sıkı xbox fanatiği Kaka ya sorabilirsin her konsolu aldığımı . Sırf xbox one eylülde girecek diye garantili alıcam diye almadım daha

Ama ps4 te hep çoluk çocuk var diyorsunda , geneli amerikan kullanıcısı olan xbox ta hiçmi yok çoluk çocuk :)))))

Bu birazda sizin hangi kitleyle oynayacağınıza bakar

Benim ps oynadığım kişilerin %90 ı 30+ dır mesela ne arkadaşlıklar kurduk . Evlerimize gittik geldik hatta şuan çalıştığım iş yerinin sahibiyle oyunda tanıştım

Düşünün akşamları patronumla cod oynuyorum :)))

Yani hangi platform olursa olsun bu bence kişiye bakar

Grup olayi farkli..bizimde kendi grubuz var ama genele baktiginda ps fani kardesimiz daha cok :)

Bu ara sony e atarliyim ulkemizde hizmet veriyor ama kalite sifir psn nin hali ortada icler acisi..tani sirf turkiyede olmak icin var sony deger verdigi icin degil..ulan paramla plus alamiyorum varmi bole bisey:) cuzdana para eklenmiyor valla bu psnin live gibi olmasi icin cok calismasi lazim cok:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alican88 kullanıcısına yanıt
    O senin dediğin olayı bir kaç kişi yaşadı bence kredi kartıyla alakalı adamın hesapta kaç kart denedik olmadı , benim kartı ekledik hemen ekledi parayı

Ps fanı daha çok çünki cihazın daha fazla sattığı bir ülkedesin , eminim durum xbox ın sattığı ülkelerdede tam tersi durumdadır

Psn de ne gibi sorun yaşıyorsunuz ben pek yaşamadım bugune kadar ps4 te bazen bakım da oldugundan giremediğim hariç

Bence sorun psn de değil cihazın arayüz yazılımında sağlam yazılım getirmeli ve şu menüleri saha basit hale getirmeliler bir online kişiler listesini görücem fiye kaç komut veriyorum daha sayarımda sayarım

Download manager da pause sıraya alma online oyuna girdinmi durdurma yok

Mesajların konu kısmı yok önceden kısa ca mesaj yazıoduk birbirimize

Mesela chatte gelen konuşma sesini system ses çıkışına verme olsa kimse bluetooth kulaklıkların eksiğini yaşamıcak mikrofonsuz olanlar

Tema yok media player yok daha böyle bir cihaz nasıl mp3 desteklemez

Yani bunlar bazı eksikleri insanlar bu cihazı bu eksikleri bileek alıyor illa düzelir ama almalarının asıl sebebi ex oyunların ps tarafında her nesil daha çok oluşu

• quote:

O senin dediğin olayı bir kaç kişi yaşadı bence kredi kartıyla alakalı adamın hesapta kaç kart denedik olmadı , benim kartı ekledik hemen ekledi parayı

Ps fanı daha çok çünki cihazın daha fazla sattığı bir ülkedesin , eminim durum xbox ın sattığı ülkelerdede tam tersi durumdadır

Psn de ne gibi sorun yaşıyorsunuz ben pek yaşamadım bugune kadar ps4 te bazen bakım da oldugundan giremediğim hariç

Bence sorun psn de değil cihazın arayüz yazılımında sağlam yazılım getirmeli ve şu menüleri saha basit hale getirmeliler bir online kişiler listesini görücem fiye kaç komut veriyorum daha sayarımda sayarım

Download manager da pause sıraya alma online oyuna girdinmi durdurma yok

Mesajların konu kısmı yok önceden kısa ca mesaj yazıoduk birbirimize

Mesela chatte gelen konuşma sesini system ses çıkışına verme olsa kimse bluetooth kulaklıkların eksiğini yaşamıcak mikrofonsuz olanlar

Tema yok media player yok daha böyle bir cihaz nasıl mp3 desteklemez

Yani bunlar bazı eksikleri insanlar bu cihazı bu eksikleri bileek alıyor illa düzelir ama almalarının asıl sebebi ex oyunların ps tarafında her nesil daha çok oluşu

Hocam psn nasil bir sorun yasiyorsunuz demissiniz ama masallah hepsini yazmissiniz valla :) su bakim olayi bile basli basina problem..kredi karti olayini cozemedim ne pcden nede ps4 ten sorun karti kabul etmemesi degil..10 tane kart denedim hepsini basarili sekilde ekliyor ama is cuzdana para eklemeye gelince hata veriyor malesef..

Ya bu dediklerimin çoğu psn serverlarıyla alakalı değilki cihazın yazılımıyla alakalı şeyler

Yani psn denince arkadaş listesi party chat online oyun oynama vsvs gelir akla ve sadece dediğim gibi arada sırada psn bakımda uyarısıyla karşılaşıp online oynayamamışımdır

Siz öyle anlatıyorsunuzki ps4 te online oyun oynanmıyor . :)

• Crytek maaşları zamanında ödeyemiyormuş..İçlerinde Ryse 2'nin de bulunduğu birkaç projeyi iptal etmişler.Bu bilgileri içeriden 3 kişi Kotaku'ya vermiş :

http://kotaku.com/sources-crytek-not-paying-staff-on-time-ryse-sequel-d-1594967505
  • quote:

Ya bu dediklerimin çoğu psn serverlarıyla alakalı değilki cihazın yazılımıyla alakalı şeyler

Yani psn denince arkadaş listesi party chat online oyun oynama vsvs gelir akla ve sadece dediğim gibi arada sırada psn bakımda uyarısıyla karşılaşıp online oynayamamışımdır

Siz öyle anlatıyorsunuzki ps4 te online oyun oynanmıyor . :)

valla oynandığı pek söylenemez hocam..serverlar ciddi sıkıntı..ps4 te cod ghost oynamak neredeyse imkansız acayip lag var gittim xbox oneyede aldım xbox one de zerre lag yok..şimdi live kalitesiyle psn kalitesi tartışılmaz sony nin daha çok fırın ekmek yemesi lazım..ayrıca psn in zırt pırt bakıma girmesi,psn den atma,bağlanamama gibi birçok sıkıntıda mevcut livede bunlar yok şimdi psn in live gibi olduğunu söylemeyiniz lütfen hocam :)

• Su son sayfaya bakiyorumda nekadar kulturlu ve sakince tartismis herkes . Forumu boyle gormek icimi açiyor dogrusu kavgasiz gurultusuz :)

Bak ben bf4 oynuyorum ps4 te hiç bir sıkıntı yok niyemi deticated serverları var bildiğin gibi

Xbox one da cod ghostta deticated server varmı ? Bildiğim kadarıyla yok aynı ps 4 teki gibi senin benim gibi oyuncuyu host yapıyor .

Bu şekildeyken live ın ne gibi artısı oluyor codda ? Adamın evindeki bağlantıyımı hızlandırıyor . Hayır ben xbox360 tada cod oynadım zamanında sorun yaşandımı ondada yaşanıyordu

Live şöyle böyle diye 360 tan beri bir laf geldi gidiyor

Tamam 360 ps3 zamanı hakikaten vardı fark , fark dediğimde party chatti işte en büyük + sı

Şimdi fark giderek kapandı he stabillik olarak illa önde şuanda , oda dediğim gibi oyunlarda bence hiç bir etkisi kalmadı artık bu ülkemiz bağlantısıyla kendimizi kandırmayalım

Live in artısı nemi şuan , daha hızlı online olursun invite belki daha hızlı gelir , bide en önemlisi böyle yok bakım var gibi sebeplerden girememezlik yaşamazsın

Buda zamanla kapanacaktır daha sony nin gaikai serverları ps now hizmeti devreye girmedi

Yani yok ps4 te online oynanmaz xbox one da şöyle böyle diyorum ya tamamen artık psikolojik , insanların aklında kalan live daha iyiydi şimdide öyle

He ama live in verdiği hizmet daha hoşuna gider oynarsın eyvallah , ama ötekininde yaptığı şeyi yapılamıyormuş gibi demek olmuyor :)

Milyonlarca insan sadece single oynamak için alıp plusa para vermiyor değilmi :)

• quote:

Bak ben bf4 oynuyorum ps4 te hiç bir sıkıntı yok niyemi deticated serverları var bildiğin gibi

Xbox one da cod ghostta deticated server varmı ? Bildiğim kadarıyla yok aynı ps 4 teki gibi senin benim gibi oyuncuyu host yapıyor .

Bu şekildeyken live ın ne gibi artısı oluyor codda ? Adamın evindeki bağlantıyımı hızlandırıyor . Hayır ben xbox360 tada cod oynadım zamanında sorun yaşandımı ondada yaşanıyordu

Tamam 360 ps3 zamanı hakikaten vardı fark , fark dediğimde party chatti işte en büyük + sı

Şimdi fark giderek kapandı he stabillik olarak illa önde şuanda , oda dediğim gibi oyunlarda bence hiç bir etkisi kalmadı artık bu ülkemiz bağlantısıyla kendimizi kandırmayalım

Live in artısı nemi şuan , daha hızlı online olursun invite belki daha hızlı gelir , bide en önemlisi böyle yok bakım var gibi sebeplerden girememezlik yaşamazsın

Buda zamanla kapanacaktır daha sony nin gaikai serverları ps now hizmeti devreye girmedi

Yani yok ps4 te online oynanmaz xbox one da şöyle böyle diyorum ya tamamen artık psikolojik , insanların aklında kalan live daha iyiydi şimdide öyle

He ama live in verdiği hizmet daha hoşuna gider oynarsın eyvallah , ama ötekininde yaptığı şeyi yapılamıyormuş gibi demek olmuyor :)

Milyonlarca insan sadece single oynamak için alıp plusa para vermiyor değilmi :)

Valla ikiside iyi olsun biz kullanicilara yarasin bosuna vermedim okadar parayi :) ama bu psn sorunlu kardes paramla rezil ediyor beni plus alamiyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Crytek maaşları zamanında ödeyemiyormuş..İçlerinde Ryse 2'nin de bulunduğu birkaç projeyi iptal etmişler.Bu bilgileri içeriden 3 kişi Kotaku'ya vermiş :

http://kotaku.com/sources-crytek-not-paying-staff-on-time-ryse-sequel-d-1594967505

Koskoca Crytek bu hallere düştü vay be :(( İnşallah kısa sürede toparlar en azından Ryse ve Crysis gibi oyunları satıp yeni IP'ler üretmeye yönelebilirler.

• quote:

1 yıllık psn plus üyeliğini ve kayıtlı 2 oyunu bırakıp arkadaşlarımla oynayabilmek için xbox one aldım. Yaklaşık 2 saattir de bf 4 oynuyorduk. Aynı olay xbox one tarafında mevcut, serverler sorunsuz ve oyun lagsız çok rahat oynanabiliyor. Multiplayer olarak MW2'den bu yana cod serisi her zaman server konusunda sıkıntılıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 24 Haziran 2014; 23:24:42 >
  • Beyler Cod , BF gibi oyunlarda ne fark olacak ki. Xbox online kalitesini kendi exclusive oyunlarında taş gibi dedicated serverleriyle gösterir. Titanfall gibi. Mesela yeni gelecek Halo ve Horizon 2'de dedicated serverlere sahip olacak.
  • valla hocam 1mbit net ile pc kablolu xbox wireless bağlıyken bf3 te hiç sorun yaşamadığımı biliyorum daha ne olsun.
  • Contrast Xbox One'a Geliyor

Gölgeleri kullanarak oldukça ilginç ve zorlayıcı bulmacalar barındıran Contrast bildiğiniz gibi yeni nesil konsollardan sadece PlayStation 4'e gelmişti. Oyunun resmi Twitter sayfasında yapılan bir duyuruya göre Contrast 26 Haziran Perşembe Xbox One konsollarıyla buluşacak.

PC, PlayStation 4, PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkmış olan Contrast, oyunu oynayamamış Xbox One sahiplerinin kaçırmaması gereken bir yapım.
  • quote:

quote:

Valla ikiside iyi olsun biz kullanicilara yarasin bosuna vermedim okadar parayi :) ama bu psn sorunlu kardes paramla rezil ediyor beni plus alamiyorum:)

tr psn de maalesef öyle bir problem var kredi kartı konusunda ,kart seçiyor .İllaki iyi olsun ben eylül ü bekliyorum mesela , bu arada psn den ekledim seni xbox alıncada eklerim

@beyazbüyü

ben xbox one da bf4 te deticated yok demedimki , ben ps4 te deticated server a sahip oyunlarda lag olmadıgını ama cod gibi oyuncuyu host yapan oyunlarda lag yaşandığını ve bununda psn le alakası olmadıgını . Xbox one dada oyuncuyu cod da host yapıyorsaki yaptıgını biliyorum , live in buna etkisi olmayacağını demek istedim .

• 
Sayfa: önceki 12611262126312641265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.